Amouage

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Joe38, Módosítva: 2013. október 15.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Amouage legújabb alkotásának inspirációja a XIX. századi francia költőzseni, Charles Baudelaire. Életvitelével óriási hatást gyakorolt követőire: erős volt benne a polgárpukkasztó hajlam; egyszerre elátkozott, züllött költő és jólöltözött dandy; magatartásában is volt sátániság („Azt hiszem, az életem átkozott volt kezdettől fogva, és örökre az is marad.”).

FEJILLAT: abszint, bazsalikom, menta, üröm
SZÍVILLAT: levendula, rózsa, tömjén
ALAPILLAT: ámbra, bőr, dohány, guajakfa, mósusz, szantálfa, tölgymoha, vanília, vetiver

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

galagonyanya

2018. május 12.

Ma délután valóságos illatkavalkádban tartózkodtam, jelesül rendet raktam a parfümjeim között és a héten kapott illatokat próbálgattam-rendszereztem. Ő is a kezembe került egy ajándékba kért és kapott minta formájában s mikor feltettem, nem éreztem semmit. Aha... túl nagy a hangzavar. Vártam vele, míg lecsitul a kb. 12 féle illat rajtam és most... most jött el az idő. Itt van. Itt van Ő. Ha a női Memoir férfi párja, akkor ők olyan páros, ahol az erős akaratú, magabiztos nőnek nyugodt, hallgatag férfi lépked az oldalán. Nem szól semmit, hagyja a nőt beszélni, kibontakozni, úgy tűnik, hogy eltűr szinte mindent tőle. Ismerni kell őket ahhoz, hogy tudjuk: szó sincs erről. A férfi akarata sem gyengébb semmivel sem, ám a módszerei mások. Elég egy pillantás. Egy gyors kézszorítás egy kritikus pillanatban. Elég egy halk "nem" és ért belőle, akinek értenie kell.

Ez az illat hihetetlenül összetett. Itt ülök, és próbálom legalább főbb jegyeire bontani, nem megy. Próbálom szóra bírni, nem megy. A tömjén észrevehető benne, ám korántsem hangsúlyos. A szantál a másik domináns jegye, a fűszerek azonban csodálatos harmóniában fogják körül kettejüket. Mondtam, nem egy kiabálós illat. Nem harsány, nem csíkhúzós. Akin azonban ezt megérzik, arra mégis felfigyelnek. És még valami. Az örök kérdés. És a válasz: igen, nők is viselhetik. Rajtam gyönyörű. Akár egy gótikus ékszer.

galagonyanya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 12.

Lapo

2017. december 10.

Nekem a Memoir Man egy igazi fűszerrengeteg.. ennek ellenére nem a csípős, szúrós fajtából valók, nem egymással harcban lévő összetevők ezek.. utána olvasva viszonylag kevés ilyen összetevőt jeleznek..számomra mégis.. utoljára a Nizza-ban a piacon éreztem ilyet utoljára, ahol a sok-sok egzotikus fűszert már százméterekről lehetett érezni.. :

Fantasztikus, kiegyensúlyozott, meleg, egységes és csodálatos kompozíció a hidegebb napokra..

Lapo
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 10.

Rainy

2013. január 10.

A kedvenc tömjénes parfümöm:) Olyan 3 hónapja signature parfümmé lépett elő a hideg idő beálltával. Erős füstös ezüsttömjénnel indít amely keveredik fehér ürömmel, dohánnyal, ámbrával, guajakfával és bőrös jeggyel. Must have kategória :)

Rainy
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. január 10.

Illatanyagok: Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Isoeugenol, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.