KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Anthyllis

Ár:   1295 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   250 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   külföld, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ywetta, Módosítva: 2018. február 12.

Lelőhely:   külföld, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

Különösen kíméletes a hajhoz, mivel természetes tisztító összetevőket tartalmaz. Glicerin kivonattal (bojtorjánból) gazdagított. A rozmaring illóolaj erősítő és kiegyensúlyozó hatású, tisztítja a fejbőrt.

Nehézfémekre tesztelt, így allergiásoknak is alkalmas.

Villango

2018. január 31.

Eljött az idő hogy a szilikonok után a szulfátokról is leszokjak, de az első próbálkozásom egy nagyon drága professzionális samponnal (200 ml 7ezer) nem jött be, így pár hónapig pihentettem a dolgot.
Megismerkedtem a LOreal Botanicals-sal és nagyon nagyon szerettem. De abban is van szulfát. Bár nem habzik olyan elmebajos módon mint a Loreal mainstream cuccai, de ez is too much volt.
Viszont újra elkezdtem a szulfátmentesek felé kacsingatni.
Ez a sampon óriási pozitív csalódás.

Olvasom sok helyen hogy csak azért drágák a szilikon és szulfátmentes samponok mert trendik. Szeretném ezt a tévhitet eloszlatni. Az előbb említett két anyag nagyon nagyon olcsó a gyártók számára. Minden más anyag, hatóanyag amikkel pótolni kell ezeket a mű és káros szereket, sokkal drágábbak.
A szilikon műsimaságát pl helyettesíteni kell olyan hatóanyagokkal amik tényleg hidratálóak a hajra nézve. A szulfát tisztítóerejét pedig más dolgokkal (pl tenzidekkel) amik mind mind drágább alapanyagok mint a szulfátok.
Hát ezért drágábbak ezek a samponok.
Nem azért használ ilyen samponokat az ember hogy trendi legyen, hanem azért mert odafigyel mit ken magára.
Én szilikonmentesen ápolom a hajam évek óta, hennával festem, és gyönyörű puha fényes dús (bár vékony szálú), mindig tele vagyok bahajakkal.
A szulfát nem ördögtől való, csak nem bőrre való, hanem autómosókba például. Szétirritálja a fejbőrt, felborítja a zsírháztartást, a hajhagymákra is rossz hatással van aminek gyakran hajhullás az oka.

Kétszer samponozom a hajam, nagyon jól habzik, a 2. öblítéskor persze olyan a hajam mint egy bazi nagy raszta tincs :) de ez senkit ne riasszon el, mert utána KÖTELEZŐ A BALZSAM használata, már egy mogyorónyi is gyönyörűen lesimítja a rasztát. (én a Loreal Botanicals korianderesét használom)
Minden másnap mosok hajat mert minden másnap edzek, szaunázok, így nem tudom ki tudja e tolni a hajmosások gyakoriságát, de mivel az ember ha elhagyja a szulfátokat elkezd helyreállni a fejbőr saját zsírellátása, el tudom képzelni hogy ez is átmegy normálba.

Villango
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 31.

Viszont újra elkezdtem a szulfátmentesek felé kacsingatni.
Ez a sampon óriási pozitív csalódás.

Hát ezért drágábbak ezek a samponok.

Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

közönséges bojtorján gyökerének a kivonata. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján gyökere antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású, ezért minden bőrtípus számára hasznos összetevő.

Hidrolizált okra kivonat. Az okra trópusi, szubtrópusi növény. A kivonatban lévő fehérjéket részlegesen hidrolizálják (darabokra tördelik). Az így keletkezett kissebb molekuláknak sok előnyös tulajdonságot tulajdonítanak. Erős ránctalanítónak, izomlazítónak tartják. Antioxidáns tulajdonságait is kimutatták.