KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Badger Balm

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   külföld, online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lorya, Módosítva: 2018. május 16.

Lelőhely:   külföld, online külföldről
Kategória:   Fényvédők

18,75% (nem nano) cink-oxid tartalmú színezett fényvédő, mely 40 percig vízálló. 98%-ban organikus összetevőkkel.

Lorya

2018. április 27.

A kémiai hámlasztás miatt keresek egy jó fényvédőt mindennapi városi használatra, ami fizikai fényvédelmet biztosít, és nincs benne nagyon káros anyag. Ezt az iherbről rendeltem, és igazából amit ígér, azt be is tartja. Véd a nap ellen, eléggé színezett ahhoz, hogy ne legyen az arcom zavaróan fehér, ami sok más fizikai fényvédőre jellemző, és bár a vízállóságát élesben nem próbáltam, de tuti az, mert nagyon sűrű, órák múlva is érzem a réteget magamon. És ez az egyetlen bajom vele, a kombinált, pattanásos bőrömnek nagyon fullasztó, nagyon sok púderrel is tocsog az arcom a zsírtól, még akkor is ha semmi mást nem kenek alá, és rögtön arcmosás után kenem fel jóval a sminkelés előtt.

Emiatt viszont nem akarom nagyon lepontozni, mert az én hibám hogy vízállót rendeltem, amikor egy évben kb. egyszer megyek strandra... Száraz, de talán még normál bőrre is érdemes lehet kipróbálni, mert egyébként tényleg nagyon jó fényvédő, a színe alkalmazkodik a bőrhöz, és bár nem fed túlzottan (ez nem is dolga, nem alapozó de még bb sem), szépen egységesít.

Én arcra semmiképp nem fogom elhasználni, de pénzkidobásnak sem érzem, mert anya szeret strandolni, és ő örömmel elhasználja majd. :)

Lorya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 27.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.