Bayer

Ár:   1999 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2014. július 22.

Ár:   1999 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Gyors megoldást jelent atópiás dermatitisz, ekcéma okozta bőrirritáció esetén. Speciális lamelláris lipidtechnológiájának köszönhetően segít helyreállítani a bőr védőrétegét, valamint védelmet nyújt az irritációkkal szemben, így gyors enyhülést hoz a viszkető és kipirosodott bőr számára.

Misspolli

2019. február 11.

Nekem is meg jelentek pár hete az ekcémás tünetek.Ki próbáltam és nagyon kellemesen csalódtam.Finoman hidratál és a kiütéseim pár kenegetés után halványodtak és el is tüntek.Nagyon drága és kevés van benne sajnos.Így én vettem más fajta krémet is ami szintén jó igaz nem olyan hatásos mint ez de az is használ (nivea baby tégelyes) a minősége őtös megadom a csillagot!

Misspolli
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 11.

Hecate

2019. február 5.

Rokonom ekcémájára általában hat, de nem mindig és mindenhol. (Ha sebes a bőr neki, akkor már csípi.) Nagyon kis mennyiségű és drága, pedig ha hat is az időigényes. Rossmannban 20 mg-os 2000 forint, gyógyszertárban van 50 mg-os 4000-ért, de az is hamar elfogy. Lehet keresünk más alternatívát.

Hecate
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 5.

Szutyi

2019. január 31.

A kezeimen 2 hónapja megjelent az ekcéma és egyre nagyobb területre terjedt szét. Nem is gondoltam, hogy ekcéma lehet, mert sosem volt még eddig. Pici, vörös, viszkető pöttyökkel kezdődött, amit ha vakartam, továbbterjedt és napról napra egyre csúnyábbá vált. Ha megmostam a kezeimet, kicsit enyhült a viszketés, de hamar újra kezdődött. Kipróbáltam több kézkrémet, de úgy vettem észre, ha kenem, annál gyorsabban romlik a helyzet. Így aztán hagytam szárazon, de úgy meg olyan szörnyen nézett ki, hogy már ciki volt közösségbe menni, mert mindenki úgy bámulta a kezeimet, mintha leprás lennék. Meg persze fájt is és nagyon be is repedezett, szóval nagyon elkeseredett voltam már, mit tehetnék. Érett bennem a gondolat, hogy dokihoz megyek, de a szteroidokkal nem vagyok nagy barátságban. Aztán tegnap ajánlották ezt a Sensidermet. Este bekentem és reggelre már sokkal szebbek lettek a foltok. Ma már többször is bekentem vele, kb minden kézmosás után, és szinte már alig látszanak a sebek. Hihetetlen.
A nagyon száraz, fájó sebeimet iszonyatos módon égette az első bekenéskor, de ez nem zavart. Már olyan helyzetben voltak amúgy is a kezeim, hogy a melegvíztől is égett, nemhogy a krémektől. Aztán, mikor elmúlt az égető érzés, kellemesen hidratálttá vált tőle a kezem. Érzetre kicsit furcsa krém, mert elég zsíros, olajos érzést hagy maga után. Az ujjvégekről le kell törölni, mert különben mindent összezsírozunk velük. Viszont a foltok tetejét - ahol már valószínűleg elhalt a bőr - nem puhítja be, hanem dorozmás érzésűvé válik a bőr, mintha száradna. Majd ahogy ez a dorozmás bőr leszárad, alatta már ott van a puha, finom, friss, hidratált bőr, ami nem fáj, nem ég, nem szúr és nem is viszket. Szerintem baromi jó ez a krém.
Olvasom, hogy drága. Én kétezerért vettem a Rossmannban és nem tűnt drágának más krémekhez képest. Ha meg azt nézem, hogy két nap alatt rendbe hozta a két hónapja szenvedő bőrömet, akkor még a dupláját is megérte volna simán.

Szutyi
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 31.

hedi84

2019. január 28.

Lányom 4 éves, ekcémás. Próbáltam a piros viszkető könyökhajlatba kenni és a nagyobb területen száraz alkarján. Végeredmény 20-30 perc szívettépő zokogás, annyira csípte :(

hedi84
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 28.

Demonshadow

2019. január 23.

Nagyon szkeptikus voltam a krémmel szemben, de mivel egy nagyon jó barátnőm ajánlotta, hogy neki is pont a kezén, a bütykei körül alakultak ki ekcémás foltok, mint nekem anno, bizakodtam, hogy talán jó megoldás lehet. Nem lehet elmenni az ára mellett, hihetetlenül borsos, ajánlok egy széket tolni a gyógyszertári ablak mellé, hogy legyen mire lerogyni vásárláskor, mert a 20g-os kenőcs is 2000 fölött van. Már jó néhány hete használom napi többször, reggel és este egyszer alaposan bemasszírozva a problémás részekre, és használ. Lassan, de biztosan tünteti el a száraz foltokat, nem csíp, nem irritál.
Mindenkit megnyugtatnék, aki arra panaszkodott, hogy csíp, korábban ugyanerre a problémára a bőrgyógyász Elosalic szteroidos kenőcsöt írt fel, ami olyan volt, mintha erős paprikával kentem volna be az ekcémás/pikkelysömörös területet.Tény, hogy a vényköteles gyógyszer nagyon gyorsan tette a dolgát, de iszonyú rondán szárította le a foltokat, viszont utána évekig semmi probléma nem jelentkezett.
A Bepanthennel most sokkal lassabban gyógyulnak, viszont nem szárítja le, hanem hidratálja, és olyan, mintha maguktól húzódnának vissza a foltok. Ráadásul ez nem tartalmaz szteroidot sem. Árban kábé ugyanott vagyunk, viszont én mégis erre szavazok, mert a szteroidos kenőcs kétszer-háromszor ekkora kiszerelés volt, alig fogyott belőle, de ki is kellett dobnom a kukába, mert nem tudtam elhasználni. El lehet gondolkodni, kinek mi a fontos, mennyit szeretne a kukába dobni, ha már nincs rá szüksége.
Hosszú távú hatásáról egyelőre még nem tudok nyilatkozni, de uppolok, ha valami változás állna be, addig megy a négy csillag (egy mínusz a lassú hatóidő miatt).

Demonshadow
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 23.

szanii

2019. január 22.

A karomon jelentek meg kiszáradásszerű piros foltok, először gyanakodtam hogy a gyantázás miatt, de aztán sokáig nem gyantáztattam és rájöttem, hogy a túl sok mosószer használata miatt jelentek meg. Amikor bekenem, egyből enyhül a viszketés és a szárazság, pár kenés után pedig teljesen eltűnnek a foltok. Az ára elég húzós a kis mérethez képest, de megérte belefektetni.

szanii
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 22.

sziluetta

2018. december 30.

Ekcémámra vettem, enyhébb foltra vagy szintentartásra jó, de semmi több. Amúgy sebeket csípi, illetve most van egy óriási nem tudom milyen folt (lehet hogy ekcéma ez is), konkrétan a teljes kézfejemen, na arra halottnak a csók.

sziluetta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 30.

jucimuci

2018. december 30.

mióta ezzel kenem, szinte teljesen megszűnt az ekcéma folt a könyökhajlatomban, pedig nem is használom minden nap. szerintem szuper

Update: elfogyott. Utólag már nem vagyok annyira elégedett vele, nem javul, inkább csak szinten tart. Most egy gyógyszertári kevert"zsíros" krémet használok, 400 Ft volt és ugyanezt tudja, talán még jobb is. Nem fogom újravenni.

jucimuci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 30.

gmaresz

2018. december 29.

A szép összetevők miatt vettem meg a kislányom ekcémája miatt. A gyerekorvos ajánlotta. Ár-érték arányban nem jó választás, mert bár nem ártott, de különösebben nem enyhítette a gyerek kiütéseit, enyhébb panaszokra, szimpla enyhe bőrszárazságra talán jó lehet. Viszont ezért a kis kiszerelésért nagyon drága.

gmaresz
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 29.

Szilva86

2018. december 27.

Drága és semmire sem jó. A kezemen lévő ekcémára vettem. A viszketést nem enyhítette, és a tubus vége felé közeledve már inkább jobban irritálta, szárította a bőrömet és mintha ettől újra felerősödött volna az ekcéma :(

Szilva86
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 27.

Gyulladáscsökkentők: Stearyl Glycyrrhetinate
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Sodium PCA
Vitaminok: Panthenol

Squalane eo 1 0

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.