KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Berber Beauty

Ár:   3290 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: berber beauty, Módosítva: 2017. június 21.

Kategória:   Hajfestékek

"A henna alkalmazásának teljesen más a technikája, mint a vegyi hajfestésnek. A henna por festékanyagának (lawsone) elõször ki kell oldódnia a növényből, hogy be tudjon hatolni a hajba. Ezt gyorsíthatjuk, ha felhasználás elõtt egy nappal a hennaport langyos vízzel bekeverjük és adunk hozzá egy kis citromlevet, ami segíti a festékanyag kioldódását. Az ily módon elõkészített henna tartósabb és sokkal szebb hajszínt is eredményez, mintha közvetlenül felhasználás elõtt kevertük volna ki. Amikor a hennapépet feltesszük, a lawsone festékmolekulák fokozatosan behatolnak a hajszálak külsõ rétegébe és a keratinhoz kötődnek. Ehhez minimum 1,5-2 óra szükséges, de ha tovább rajtahagyjuk, akkor még szebb és tartósabb lesz a hajunk színe. A végleges árnyalat 1-2 nap után várható, mivel a henna oxidálódik. Így kicsit mélyül, tovább sötétedik a hajszín is."

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.