KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Bio Primo

Ár:   1090 Ft   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: N.A., Módosítva: 2014. január 8.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

Erős kókusz aromájú és illatú tiszta ökológiai gazdálkodásból származó extra szűz kókuszolaj.

Kiszerelés: 200 g

Macska27

2018. február 12.

Első kókuszolajam, így összehasonlítási alapom nincs. Finom kókusz illata van és az íze is mennyei. Egyből a nagyobb kiszerelést vásároltam meg, éppen le volt akciózva. (Vagyis előző nap volt leárazva a termék, de mivel ott felejtették a polcon a kedvezményes árat, így némi reklamáció után olcsóbban hozhattam el.) :-D Elsősorban hajápolásra vettem. A hajam festett, vékonyszálú és a formázás miatt is megviselt, száraz. (Csak beszárítom, ritkán vasalom.) Emiatt szüksége van plusz ápolásra. A hajbalzsam kevésnek bizonyult, így próbáltam szilikonos hajvégápolót, kifésülő sprayt, de nem váltak be... Kb. két evőkanálnyi olajat felmelegítettem a tenyeremben és bele masszíroztam a hajvégeimbe és a száraz részekbe. Ez a mennyiség elég volt a félhosszú hajamra. Egész éjszaka, kb. 7 órát hagytam fent. Reggel hajmosás, balzsamozás és a végeredmény csillogó, élettel telibb haj, tápláltabb, puhább, kevésbé tűnik száraznak. Hajvégápolóként már kisérleteztem vele korábban is, minimális mennyiség nem nehezíti el a hajam, szóval arra is tökéletes. Amikor a kislányom eltüntette a kézkrémem és a testápoló kevésnek bizonyult a száraz, ekcémás kezeimnek, ezzel ápoltam. Megnyugtatta, hidratálta a bőrömet. Mindenképpen újra fogom vásárolni!

Macska27
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 12.

boni

2017. november 27.

Jó az illata, jól hidratál, de amit most legutóbb vettem az szemcsés. Az előző kókuszolajam is ilyen fajta volt és az a végén kezdett el szemcsésedni/kristályosodni, ez meg már ilyen volt mikor kibontottam, nem értem miért. Vettem már többféle kókuszolajat és azoknál nem volt ilyen probléma. Úgyhogy ezért négy csillag, mert nem olyan jó így felkenni, sőt rendesen fel sem lehet. Nem veszem újra ha elfogy.

boni
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 27.

tonic

2017. március 22.

Nagyon jó minőség,szeretem az illatát is, hogy szűz és viszonylag jó áron, azért már megéri,jobb áron van,mint hasonlókat ígérő társai.Nemrég nagyobb kiszerelésben is bevezették,ha vki sokat használ, érdemes azt vennie.Én hajra, kenyérre,bármire, sokkal jobb alternatíva,mint más dolgok.

tonic
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 22.

tara95

2017. március 19.

Az alnaturához képest olcsóbb és jobb. Az illata valami csoda, tömény krémes rafaello. Az alnatura furán darabosodott a végére, kemény kis izék jöttek létre benne amik nem olvadtak el. Mivel fejre használom (smink, haj), nem volt túl kellemes. Ennek azonban olyan érdekes habos állaga van, öröm használni, most gyorsan fel is kentem a vizes hajamra és fejbőrre egy órára egy kis mennyiséget, hajat mostam és az eredmény WOW csodálatosan puha a hajam. Ami elég szép eredmény, tekintve, hogy egy agyagos hajmaszk olyan banyát varázsolt belőlem, hogy még a párom is szomorúan kereste a ,,régi" puhaságot. Jelentem, visszakaptam. Mivel sem külön balzsamot, pakolást, hajvégápolót nem használok, csak ezt a hajamból előjönnek a napfény hatására a vöröses pigmentek, szó szerint szikrázik. Ez teljesen az olaj érdeme. Millió*****

tara95
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 19.

Kacija

2016. január 24.

Elég régóta kókuszolajat használok szemránckrémek és hidratáló kenceficék helyett. Mióta erre váltottam, sokkal szebb, hidratáltabb, és simább az aracom, és a szemkörnyék bőre :) A szem körüli karikákat is szépen elhalványítja. Akármennyit kenek az arcomra, felszívódik az esti TV-zés közben :)

.........................Sütéshez-főzéshez is kizárólag kókuszolajat veszek. Megszünt a büdös olajszag, csak egy kellemes, vajra hasonlító illat marad utána rántotthús sütésekor :) ...............................

A nativ német eredetű kifejezés, konkrétan ’a természetben eredeti alakjában előforduló’, ’helyben keletkezett’ a jelentése :) A bio meg egyértelmű, hogy ökológiai gazdaságból származót jelöl :)

Alapvetően a kókuszzsírnak csak két típusa létezik: RBD (szűrt) és a VCO (szűz). Az összes többi csak ennek a kettőnek a változata. . Egyeseket úgy címkézik, mint „organikus” vagy „finoman sajtolt”, míg vannak a „szűz” és „extra szűz” olajok. Egyeseket egyszerűen csak kókuszzsírnak neveznek.

A VCO azt jelöli, hogy hideg sajtolással állították elő (szűz). Ezt a szűz kókuszzsír friss kókuszdióból készítik. Emellett van az RBD, ami a szűrt olajat jelöli. RBD-t a copranak nevezett szárított kókuszból készítik. Az RBD zsírnak nincs jellegzetes illata. A szűz kókuszolajnak enyhe kókusz íze, aromája van.
A friss kókuszdióból kinyert kókuszolaj szilárdan teljesen fehér, folyékony állapotban, pedig kristálytiszta, akár a víz.
Az RBD olajok ugyanilyen tiszták és fehérek. Bio terméknél kisebb színeltérés előfordulhat. Ránézésre nem is lehet megkülönböztetni őket. Az íz és az illatuk alapján tudsz csak különbséget tenni közöttük.

Minden kókuszolaj alapvetően ugyanannyi mennyiségű egészséges közepes láncú zsírsavat tartalmaz. Ezek a zsírsavak nagyon ellenállóak a hővel szemben, és a többszörösen telítetlen zsírsavakkal szemben, nem sérülnek a feldolgozás folyamata alatt, még akkor sem, ha magas hőmérséklet éri őket. Épp emiatt, az RBD (szűrt) kókuszolaj és a VCO (szűz) egyformán ugyan azt nyújtja :)

Kacija
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 24.

delorean

2015. május 7.

Fogalmam sincs, hogy mit takar a nativ jelölés, de hogy mind illatban, mind színben messze elmarad a Meru kókuszolajtól, az biztos. Amikor a kettőt összehasonlítottam, akkor ezt konkrétan büdösnek éreztem. Ezután csak olyat próbálok ki, amin ott van a VCO. :/

delorean
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 7.

paranoidcat

2014. február 3.

Arcra én nem használom, mert erősen problémás a bőröm, de amúgy kb. minden másra. Olívaolajjal keverve hajpakolásként, kicserepesedett szájra, szemkörnyékápolónak, körömágyra, stb... Mindenkinek ajánlom, hogy napi egy-két teáskanállal nyugodtan egyen meg belőle, mert nagyon egészséges, és semmi gubancot nem okoz! :)

paranoidcat
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. február 3.

N.A.

2013. december 2.

Nagyon kellemes, gazdag aromájú bio extra szűz kókuszolaj (körülbelül a Mannaszappanoshoz hasonló, erős illatú vaj). A Müllerben lehet kapni, én 1099 forintért vettem. Simán, "nyersen" fogyasztva is kiváló (gyomorproblémákra, gyulladásra kifejezetten jó gyorssegély), testápolásra is alkalmas, sütni még nem próbáltam vele.

UPDATE: A legeslegjobb szemkörnyékápoló a téli időszakra, amit valaha próbáltam (pedig kísérleteztem már elég sokkal)! Könnyen felszívódik, nem ragad és extrán táplál, éjszakára felkenve még hatásosabb, BB krémek és korrektor alatt is szépen viselkedik.

Jelenleg krémeket készítek vele, azok hatásáról majd update-elek.

Krémparfümöknek is nagyon jó alapot adott, mert megtartja a felfőzés után is a kókuszos aromát, de nem olyan tolakodóan, hogy az elvinné, vagy dominálná a parfüm illatát.

Amikor feltöltöttem lemaradt a kép, most íme:

N.A.
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 2.

Jelenleg krémeket készítek vele, azok hatásáról majd update-elek.

Amikor feltöltöttem lemaradt a kép, most íme:

natasa

2013. július 30.

Libero cinkes krémmel kevertem össze, szuperjó napkrém lett belőle. Gyorsan szívódik, a bőrt nem hagyja kiszáradni. Majd még hajra is kipróbálom.

natasa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 30.

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil