Bionsen Deo Stick (Bionsen)

Bionsen Deo Stick

Alumíniummentes.

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rayeri

A termék eladása | Új vélemény írása | Kívánságlistába rak | Már nem gyártják | Hiba az oldalon

Krémajánló

Vélemények Vélemények / Összetevők részletesen Összetevők részletesen

4/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

A Triclosan miatt én is húztam a számat eleinte, de már 1 hónapja használom, és szerencsére nem okozott allergiás reakciót, ellentétben a Lactivit deostifttel, ami viszont igen. Az illata nyárra jó. Kissé erős, de felkenés után halványodik, és ami (érthetetlen hogy csinálja) meglepő, de minden testszagot eltűntet. Izzadásgátlónak nem a legszuperebb, nem tapasztaltam olyan hű de nagy hatást, viszont nincs izzadságszaga az embernek. Illatosításra meg továbbra is ott az ember parfümje. :)

Összességében az illateltűntető hatás miatt 4 *

Ha még szárazon is tartana, megkapná az 5-öt.

Negatívum: Az állaga túl kemény, nehezen kenhető.

• ,
    Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

köszi, Karolina.Szanda. Ezt nem tudtam. Abba is hagyom. :)

• ,
    Újonc Bőrtípus: Kombinált

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

Én pedig alumínium mentes dezodort kerestem, akkor bukkantam rá. Összességében meg vagyok vele elégedve. Az illata eleinte zavart, mert kissé férfiasnak találtam, de felkenés után már szinte nem is lehet érezni. Én elsősorban az izzadságszag megszüntetésére használom (az izzadást nem gátolja szerintem).

Update: sajnos eddig tartott az elégedettség. Lehet, hogy az új szedendő gyógyszereim hatására, de már az izzadságszag kialakulását sem előzi meg (már délelőtt elmúlik a hatása, reggeli fürdés és dezodorálást követően). Szóval csak 2*

Krémkedvelő Bőrtípus: Normál   Korcsoport: 18-24

Azért vettem meg, mert nincs benne alkohol.
    Kipróbáltam, és tökéletes!
    Kellemes az illata, jó izzadásgátló.

3/5

Szeretem! Az összetételével nem vagyok megelégedve, főleg a triclosan miatt. De mivel még nem találtam ennyire hatásos (tökéletes) izzadásgátlót aminek jobb az összetétele, addig ezt használom. Férjem is ugyan ezt használja, rendszeresen sportol, és meg van vele maximálisan elégedve. Az illata unisex, kicsit alkoholos, de finom. 4 pont az összetétel miatt.
    Sajnos módosítanom kell most a véleményem. A 30 fok feletti kánikulában semmit sem ér!!!! Úgyhogy visszavonom a 4 csillagot, és 3-ra értékelem.

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

drágának tűnk először, de sokkal tovább elég, mint bármi, amit eddig használtam. megéri az árát

3/5

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: 35-44

A Bionsen golyós dezodort már próbáltam, most a stift változatot használom.
    A hatékonyságáról még nem nagyon tudok véleményt írni, majd nyáron updatelek, hogyan vizsgázott a melegben.
    Ami nem tetszik benne az a triclosan és az alkoholos illat, ami ugyan hamar elillan, de nem igazán kellemes az orrnak.
    A stift nagyon kemény állagú, nem kenhető a hónaljon rendesen, rá kell nyomni nagyon a bőrre, emiatt nem praktikus a használata.
    A kupakja állandóan leugrik, úgy kell rátuszkolni, hiába van visszacsavarva a stift.

Ezek miatt értékelem csak 3 csillagra, de ha nyáron beválik, megkapja a 4 csillagot.

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 18-24

Szeretem ezt a dezodort, nem rossz, és alumínium menteset szerettem volna, viszont sajnos nem a legszebb összetevőket tartalmazza és elég drága is.Mindenesetre elhasználom, addig pedig folytatom a keresgélést, hogy melyik legyen az utódja, de már így is sokáig keresgéltem, és nem találom egyelőre az igazit, Viszont a hatásával elégedett vagyok, ezért a 4* mindenképpen járt neki. A -1 pedig az ára és az összetevői miatt.

4/5

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

Jelenleg ezt a dezodort használom, abszolút meg vagyok vele elégedve. Felkenéskor valóban kicsit erős-alkoholos illata van,de ez hamar elillan. Egész napos védelmet nyújtott nálam, nap végére sem volt kellemetlen izzadtságszagom. Persze azt hozzá kell tennem, hogy magyarországi forró nyári napon nem volt még alkalmam tesztelni, mert itt kinn Angliában idén nyáron nem igazán kúszott magasra a hőmérők higanyszála. :)
    A -1 pont a triclosan-ért jár...

Alcohol Denat. al EWG Kockázat: 5

Denaturalt alkohol. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.

Propylene Glycol h EWG Kockázat: 3, EWG Adat: Közepes

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

Sodium Stearate ti|eu EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Az összetevőnek még nincs leírása. Készíts leírást Te! (Hol nézhetünk utána egy összetevőnek?)

Water / Aqua EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nagyon sok

PEG-7 Glyceryl Cocoate ti|eu EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Nincsen

Parfum / Fragrance i EWG Kockázat: 8, EWG Adat: Közepes

Lactic Acid h|kh EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Közepes

Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított tejsavat használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsavnál kevésbé népszerű és hatékony, mivel nagyobb molekulája miatt nehezebben szívódik a bőrbe. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.

Sodium Lauroyl Glutamate ti EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Forrás: ITT

Sodium Cocoyl Glutamate ti EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Triclosan ta EWG Kockázat: 7, EWG Adat: Közepes

Copper PCA h EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

A hivatalos CosIng funckió besorolás szerint hidratáló és bőrkondícionáló összetevő. Az összetevő gyártójának technikai adatlapja szerint fertőtlenítő, pattanás elleni és szövetösszehúzó összetevő, melynek használata kombinált, zsíros bőrre készült lotionökben ajánlott.

Zinc PCA h EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Korlátozott

A cink önmagában a pattanások ellen hatásos gyulladáscsökkentő, míg a PCA (pyrrolidone carboxylic acid), egy aminosav származék, ami egy a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF - natural moisterizing factor). A cink PCA állítólag nem csak hogy e kettő összetevő előnyét ötvözi, hanem még csökkenti is a bőr faggyútermelését (amit a cink magában nem tesz meg). További info itt és itt.

Manganese Pca h EWG Kockázat: 5, EWG Adat: Korlátozott

Linalool i EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Korlátozott

Benzyl Salicylate i EWG Kockázat: 7, EWG Adat: Korlátozott

Limonene i EWG Kockázat: 6

Butylphenyl Methylpropional i EWG Kockázat: 5.5

Mesterséges illatanyag. Potenciális bőrirritáló.

Alpha-Isomethyl Ionone i EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Korlátozott

Citral i EWG Kockázat: 6, EWG Adat: Közepes

Ext. Violet 2 / CI 60730 sz EWG Kockázat: 5.5

Színezék. Lila színű.

Vásárolj

Használod ezt a krémet? Mondd el róla a véleményed!