KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Bionsen

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rayeri

Utolsó módosítás dátuma: 2012. május 11.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Dezodorok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Alumíniummentes.

Saretin

2014. július 24.

A Triclosan miatt én is húztam a számat eleinte, de már 1 hónapja használom, és szerencsére nem okozott allergiás reakciót, ellentétben a Lactivit deostifttel, ami viszont igen. Az illata nyárra jó. Kissé erős, de felkenés után halványodik, és ami (érthetetlen hogy csinálja) meglepő, de minden testszagot eltűntet. Izzadásgátlónak nem a legszuperebb, nem tapasztaltam olyan hű de nagy hatást, viszont nincs izzadságszaga az embernek. Illatosításra meg továbbra is ott az ember parfümje. :)

Összességében az illateltűntető hatás miatt 4 *

Ha még szárazon is tartana, megkapná az 5-öt.

Negatívum: Az állaga túl kemény, nehezen kenhető.

Saretin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34

Összességében az illateltűntető hatás miatt 4 *

Ha még szárazon is tartana, megkapná az 5-öt.

Negatívum: Az állaga túl kemény, nehezen kenhető.

Barbadosz

2014. június 18.

Én pedig alumínium mentes dezodort kerestem, akkor bukkantam rá. Összességében meg vagyok vele elégedve. Az illata eleinte zavart, mert kissé férfiasnak találtam, de felkenés után már szinte nem is lehet érezni. Én elsősorban az izzadságszag megszüntetésére használom (az izzadást nem gátolja szerintem).

Update: sajnos eddig tartott az elégedettség. Lehet, hogy az új szedendő gyógyszereim hatására, de már az izzadságszag kialakulását sem előzi meg (már délelőtt elmúlik a hatása, reggeli fürdés és dezodorálást követően). Szóval csak 2*

Barbadosz

meow5

2013. augusztus 3.

Azért vettem meg, mert nincs benne alkohol.
Kipróbáltam, és tökéletes!
Kellemes az illata, jó izzadásgátló.

(2)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
meow5
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24

Azért vettem meg, mert nincs benne alkohol.
Kipróbáltam, és tökéletes!
Kellemes az illata, jó izzadásgátló.

(2)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
gizidili

2013. augusztus 3.

Szeretem! Az összetételével nem vagyok megelégedve, főleg a triclosan miatt. De mivel még nem találtam ennyire hatásos (tökéletes) izzadásgátlót aminek jobb az összetétele, addig ezt használom. Férjem is ugyan ezt használja, rendszeresen sportol, és meg van vele maximálisan elégedve. Az illata unisex, kicsit alkoholos, de finom. 4 pont az összetétel miatt.
Sajnos módosítanom kell most a véleményem. A 30 fok feletti kánikulában semmit sem ér!!!! Úgyhogy visszavonom a 4 csillagot, és 3-ra értékelem.

gizidili
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34

széna

2013. február 5.

drágának tűnk először, de sokkal tovább elég, mint bármi, amit eddig használtam. megéri az árát

széna

sephora

2013. február 4.

A Bionsen golyós dezodort már próbáltam, most a stift változatot használom.
A hatékonyságáról még nem nagyon tudok véleményt írni, majd nyáron updatelek, hogyan vizsgázott a melegben.
Ami nem tetszik benne az a triclosan és az alkoholos illat, ami ugyan hamar elillan, de nem igazán kellemes az orrnak.
A stift nagyon kemény állagú, nem kenhető a hónaljon rendesen, rá kell nyomni nagyon a bőrre, emiatt nem praktikus a használata.
A kupakja állandóan leugrik, úgy kell rátuszkolni, hiába van visszacsavarva a stift.

Ezek miatt értékelem csak 3 csillagra, de ha nyáron beválik, megkapja a 4 csillagot.

sephora
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44

A Bionsen golyós dezodort már próbáltam, most a stift változatot használom.

lubi

2012. november 25.

Szeretem ezt a dezodort, nem rossz, és alumínium menteset szerettem volna, viszont sajnos nem a legszebb összetevőket tartalmazza és elég drága is.Mindenesetre elhasználom, addig pedig folytatom a keresgélést, hogy melyik legyen az utódja, de már így is sokáig keresgéltem, és nem találom egyelőre az igazit, Viszont a hatásával elégedett vagyok, ezért a 4* mindenképpen járt neki. A -1 pedig az ára és az összetevői miatt.

lubi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24

Dindy

2012. augusztus 24.

Jelenleg ezt a dezodort használom, abszolút meg vagyok vele elégedve. Felkenéskor valóban kicsit erős-alkoholos illata van,de ez hamar elillan. Egész napos védelmet nyújtott nálam, nap végére sem volt kellemetlen izzadtságszagom. Persze azt hozzá kell tennem, hogy magyarországi forró nyári napon nem volt még alkalmam tesztelni, mert itt kinn Angliában idén nyáron nem igazán kúszott magasra a hőmérők higanyszála. :)
A -1 pont a triclosan-ért jár...

Dindy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34

A -1 pont a triclosan-ért jár...

macsekable

2012. június 8.

És igen! Megtaláltam a Secret alumínium mentes méltó utódját! :)))
Mindenek előtt az első benyomásom az volt róla, hogy meglehetősen drága. Kicsit hezitáltam, mielőtt a pénztárhoz vittem, de győzött a kíváncsiság és örülök, hogy így történt.
Az illata nekem kicsit férfias, de nem intenzív, így nem zavaró, közvetlenül felkenéskor érződik, de negyed órán belül elillan. A hatás viszont marad. Kicsit ragacsos, mikor felkenem. (Erősen remélem, hogy nem azért, mert valami olyasmin alapul a hatásmechanizmusa, hogy alaposan eltömíti a pórusokat.) Minden esetre ez a kis ragacsos érzés is elmúlik hamar. Hatékonyságát tekintve, 10-12 órán át simán kibírja. Pár hete használom, és eléggé kiadósnak tűnik, vagyis megéri az árát. Fényévekkel jobb, mint a golyós változat, sőt, pontosabban, mintha nem is egy márka lenne a két termék. Egyelőre mindenképp maradok ennél, mert tetszik. :) Ajánlom.

macsekable
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -

És igen! Megtaláltam a Secret alumínium mentes méltó utódját! :)))

Hidratálók: Propylene Glycol, Lactic Acid, Copper PCA, Zinc PCA, Manganese Pca
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Alkoholok: Alcohol Denat.
Emulgeálószerek: Sodium Stearate, PEG-7 Glyceryl Cocoate
Tisztítószerek: Sodium Stearate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Eugenol, Citral
Színezékek: Ext. Violet 2 / CI 60730
Tartósítószerek: Triclosan

Denaturalt alkohol. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított tejsavat használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsavnál kevésbé népszerű és hatékony, mivel nagyobb molekulája miatt nehezebben szívódik a bőrbe. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.

Forrás: ITT

A hivatalos CosIng funckió besorolás szerint hidratáló és bőrkondícionáló összetevő. Az összetevő gyártójának technikai adatlapja szerint fertőtlenítő, pattanás elleni és szövetösszehúzó összetevő, melynek használata kombinált, zsíros bőrre készült lotionökben ajánlott.

A cink önmagában a pattanások ellen hatásos gyulladáscsökkentő, míg a PCA (pyrrolidone carboxylic acid), egy aminosav származék, ami egy a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF - natural moisterizing factor). A cink PCA állítólag nem csak hogy e kettő összetevő előnyét ötvözi, hanem még csökkenti is a bőr faggyútermelését (amit a cink magában nem tesz meg). További info itt és itt.

Színezék. Lila színű.