KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Cacharel

Ár:   6300 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: momo, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. augusztus 30.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatösszetevők: friss fű, koriander, fehér pézsma, kávészem

Ár: Lásd a leírásban , Eladó: GNóri
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen, posta
Ár: 1200 Ft / 2000 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Budapest (Lásd: a leírásban), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel

lizavetta

2018. december 9.

jaj, és még egy jaj :)) a meleg, fűszeres illatok és az animális jegyek kedvelőjeként vadásztam valami olyan illatra, ami kicsit ...légiesebb (?) mint az általam általában preferált parfümök. olyan napokra, mikor nem szeretnék karácsonyi mézeskalácsként vagy füstölőboltként illatozni. :D általában szökőévben kétszer van ilyen nap, de még nem találtam meg, hogy pontosan mit is "kívánna" ilyenkor az orrom. valamit ötlet?

Az egyik kiszemelt ő volt, a pézsma, a kávé és a füves jegyek miatt, ami alapvetően a csavar lehetne ebben a parfümben - ha éreznék belőlük valamit a bőrömre fújva. Kétszer próbálkoztam vele, sajnos nem működik rajtam. Kifújáskor rögtön anyukám jutott eszembe (Pur blanca?). Mindent leírtak előttem, amit le lehet írni: fehér, púderes tisztaságillat. A krémességéből nekem csak az agresszív testápolós dolog jött át. 2-3 óra elteltével már inkább tudok vele azonosulni, valószínűleg a pézsma miatt, de sajnos akkorra rajtam már túl bőrközeli.

Tanulság: sajnos egyáltalán nem működik a kémiámmal, úgy néz ki... a pulcsim ujján annál kellemesebb. Azért nem adom fel a keresést..:)

lizavetta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 9.

sieszter

2018. november 22.

Fehérvirágos, krémes illat, nekem tavaszra és őszre való. Kissé retró. Nem gondoltam, hogy ennyire szeretni fogom, de úgy tűnik, az ehhez hasonló illatok az ízlésem szerint valók, mert a népszerű újdonságok között semmi érdekeset nem találok magamnak már évek óta.

sieszter
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 22.

Trixi

2018. szeptember 6.

Ezt a parfümöt már nagyon régen kinéztem magamnak a rengeteg pozitív vélemény miatt, amelyeket itt is és más oldalakon is olvastam. Úgy éreztem, igazán az én kis visszafogott, introvertált, decens lényemnek való. Aztán mindig tolódott, mert mindig volt egy másik aktuális szerelem, és mivel én olyan egyparfümös nő vagyok, mindig csak egyért vagy max kettőért lelkesedem aktuálisan, azt használom állandóan, és csak ha elfogy, akkor váltok, nos emiatt még nem került sorra, csak most. Hirtelen felindulásból akkor most megrendeltem kipróbálás nélkül. Azt vártam, hogy elönt a boldogság, amikor magamra fújom, de ez elmaradt. Olyan kis szappanos semmilyenke (fehér Lux szappan), mintha kezet mostam volna. Semmit nem érzek benne fűből, korianderből, kávéból. Lehet, hogy az én orrom vett ki szabadnapot? És nagyon hamar elillan. El fogom fújogatni persze, nem rossz, és főleg olyan kis enyhe, hogy akár még repülőgépen vagy pl. orvosi rendelőben sem érezném másokat zavarónak. Na és az üvege sem hozza a várt hatást. Kis olcsó műanyag, és főleg, nincs kupakja! Mi volt a terv vajon, hogyan vigyük magunkkal? Kénytelen leszek itthon elfújkálni. Nem szeretném azért nagyon bántani, főleg mivel Cacharel, és biztos lesz olyan hangulatom, amikor pont erre az illatra fogok vágyni, de most csalódott vagyok.

Trixi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. szeptember 6.

GNóri

2018. július 25.

Update: Az egyik elsőszámú kedvencemmé lépett elő. Imádom ezt a tiszta, krémes, enyhén kesernyés illatot. Igazán finom, igényes tisztaságillat, ami mindig jól esik és felüdít. Tartós is, és azt kifejezetten szeretem benne, hogy nem édesedik be, hanem végig megmarad a pézsmás-zöld fanyarsága.

Ő volt az első Cacharel illat, amit megismertem. Ajándékba kaptam, még sok évvel ezelőtt. Eddig csak arra emlékeztem, hogy olyan kis "semmi különös" illat, így nem annyira vágytam rá, hogy újból kipróbáljam. Aztán csereberék útján hozzám került egy kis minta, és most újra megszerettem. Finom, tiszta, krémes, pézsmás, fehér virágos illat. Teljesen diszkrét, ha úgy vesszük valóban semmi különös, de vannak napok, főleg így a kánikulában, amikor a semmi különösre vágyik az ember.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 25.

Yeticica

2018. április 29.

Olyan dolog tortent velem ma, amit fel kell vesnem a kemenybe! Eletem parja magahoz huzott (ez szerencsere elo szokott fordulni) , aztan elkezdett szimatolni a nyakam kornyeken, majd megjegyezte, hogy milyen finom illatom van. Oh my! Reggel Noa-val fujtam be magam, szerencsere egy 5 ml-s fufum megmaradt regebbrol. Voltam ugyanis akkora balek, hogy mindket nagy kiszerelesu uvegemet, aliket ajandekba kaptam (nem a ferjemtol), nagy lendulettel eladtam. Mondvan, finom finom, de semmi extra, raadasul hamar elillan.
Az utobbi honapok egy parfum-amokfutassal ertek fel nekem, millio mintat rendeltem, csereltem, kaptam, es ezek egy reszet biszen dugdostam is a Zuram orra ala. 10-boln9 reakcio: vidd innen! 1 reakcio: elmegy.
Azt hiszem be kell latnunk, hogy a ferfiak nagy tobbsegenek az orra egesz mashogy mukodik, mint a mienk. Vagy csak nem annyira nyitottak az illatokra, mint mi. Ha megfeszulok se fog neki tetszeni egy isteni bőrös, tölgymohas vagy rozsas illat, igy ezeket meg kell tartanim azokra az alkalmakra amikor nem akarok masnak tetszeni, meg Neki sem. Csak magamnak.
Amugy meg mar nagyon vagytam Noara, mert mar en is besokalltam a sok ‘zuzos’ illattol (elore elnezest kerek azoktol akiket most felzaklatok, de tegnap hajitottam ki a Mauboussin mintamat a kukaba, mert egyszeruen kiegette az orromat, felforgatta a gyomromat, es nem akart eltunni a boromrol). Az ilyen tapasztalasok utan nagyon jol tud esni egy finom, kremesen pezsmas tisztasagillat , lehelletnyi kaves fanyarsaggal es pihepuha viragszirmokkal.
Noa kisasszony (bar ez egy ferfi nev,nem?!) igy nagyon gyorsan vissza fog koltozni hozzam, es orommel fogom ujra hasznalni.

Yeticica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 29.

kvin

2018. január 26.

Már kezdek a kritikai érzékemben kételkedni, amiért felelőtlenül osztogatom a 4, és főleg 5 csillagokat, de úgy látszik, mostanában sikerül jól megalkotott, rajtam is működő illatokba belefutnom. Ez is egy ilyen darab, amiről lényegében már mindent elmondtak előttem. Fehér virágos, pézsmás illat, pont olyan, amilyet ígér, ez az egész alapja. Ehhez tesz hozzá egy kis izgalmat a fű és kávé játéka - mindkettőt illatát szeretem külön-külön is - egyik friss, kicsit savanykás zöldes jegy, a másik kesernyés, mély melegség. Egyedül a koriandert nem szeretem benne, de kb. egy félóra múlva sikeresen elnyomják a virágok, a szantál és a többi.
Egy illat olyankor, amikor nem akarunk kitűnni, nem akarjuk felhívni mások figyelmét, mutogatni magunkat, sőt, inkább meghúzódnánk, de anélkül, hogy jelentéktelenné válnánk.
Ezt fújnám magamra, ha a gyerekhez behívnak a tanáriba, ha lakógyűlés van és el vagyok maradva a közös költséggel vagy ha korábban el akarom kérni magam a munkából és tudom, hogy a főnök bal lábbal kelt fel.
4 és 5 között dilemmázok, de tényleg van az a helyzet, amikor csak ennyi illatjelenlét szükséges és arra szerintem tökéletes. Koriander és enyhe hatótáv miatt gyenge ötös.

kvin
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 26.

Luna1024

2017. július 23.

Ez egy nagyon finom, ízig-vérig Cacharel illat, le se tagadhatná, hogy mely márka "szülötte"! Egyéniség Ő, legalább annyira, mint a társai (csak talán nem olyan harsányan, mint a LouLou vagy az Eden). Az Amor Amor Forbidden Kiss-szel együtt nekem Ő is beszerzendő! :)
A lényegre térve: ez egy nagyon érdekes illat, egyszerre érzem megosztónak, ugyanakkor puhán simulékonynak. Szinte látom magam előtt a törtfehér csipkeruhás, fonott hajú lányt, valahonnan egy másik világból, aki épp a frissen mosott ruhákat teregeti ki, melyeket meg-meglegyint a harmatos reggeli szellő... Tavasz van, minden idilli és nyugodt, ugyanakkor szívfájdítóan nosztalgikus. Nekem ilyen ez az illat: klasszikus, törékeny és puha, tökéletes tisztaságillat. Az elején még érzem a kesernyés kávét és a friss fű illatát, utána azonban már inkább csak gyöngyvirágos(!) - utóbbit szívem szerint kiemelném jó sok felkiáltójellel, mert rajtam például végig a gyöngyvirág dominál. Épp ezért - nem meglepő módon - nagyon hasonlít egyéb gyöngyvirág-tartalmú illatokra, leginkább a Kenzo Parfum d'Ete nevű szépséges tavaszi csodára, csak az "harmatosabb", a Noa pedig testápolósan krémesebb. Ez az illat tulajdonképpen a Kenzo kicsit összetettebb változata, megtoldva jó sok pézsmával és fehérvirágokkal. Karakterében pedig valóban Azzaro Twin for Woman-je, bár utóbbi sokkal inkább biztonsági játékos, személy szerint a Noát jobban kedvelem. :)
Kicsit olyan ez az illat, mint egy időutazás: múlt és jelen tökéletes keveredése, egyszerre klasszikusan elegáns és modern. Ma is maximálisan megállja a helyét, ebben biztos vagyok, bár nagyon karakterfüggő, hogy ki fogja kedvelni a kissé "régies" vonását és ki nem. Nekem nagyon tetszik ez a kettősség, és az ötlet, hogy nem egyszerű, unalmas mezeivirág-csokor, hanem annál valami sokkal különlegesebb! Az üvege meg fenomenálisan szép: olyan, mint egy igazgyöngy, már ez megér nálam 1 pontot. :)

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy jelen esetben a tisztaságillat nem egyenlő a komfortillattal. Akkor volna komfortillat, ha mindenkihez illő "ott is van, meg nem is" típusú illat lenne, de a Noa nem ilyen - ó, dehogy... Tipikus Cacharel: vagy nagyon lehet szeretni, vagy nagyon nem. Jelen esetben például aki nem szereti a gyöngyvirág illatát, kilóméteres körben kerülje el - és ezt jószándékkal írom! -, mert se a kávé, se a fehér pézsma, se semmilyen más illatjegy nem fogja vele megkedveltetni ezt az illatot. :)
Én a magam részéről szeretnék belőle egy üveggel, mert "tisztaságillat" kategóriában már nagyon régóta keresek ilyesmit, így nálam hezitálás nélkül 5 pontos. :)

Luna1024
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 23.

Zsui

2017. július 14.

Mintám van, nagyon tetszik. Kellemes, nem tolakodó illat, de egyáltalán nem tartós, ezért csak 4 csillag.

Majdnem egy év eltelt az előző véleményem óta. Azóta a második üveggel fogyasztom. Ez az illat vagyok én, nem feltűnő, nem harsány de mégis jelen van, tiszta, nőies. Sajnos napközben újra kell fújni, mert sajnos nem olyan tartós, de nem bánom, imádom!

Zsui
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 14.

Cintia04

2017. június 13.

Hát ez az illat kedves hölgyeim akin működik ez a szépség különleges csodára tesz szert. Finom fehér pézsmás, krémes, fehér virágos, kissé régi időket idéző mégis kortalan és fiatalos de egy időben komoly illat is. Határozottan rajtam a fehér pézsma dominál jázminnal és ylan ylang-al friss a zöld jegyektől de rajtam egyáltalán nem szúrós hanem nagyon finom krémes, édeskés lesz itt szerintem nagyon szépen egyensúlyozza a fehér pézsma a dolgokat. Annyira egyben van ez az illat, hogy tényleg felesleges szétszedni elemekre. Krémes, finom, tiszta, mégsem egyszerű de nem is komplikált illat. Olyan jó vele lenni mert ő megmutatja, hogy egyszerűen is szép az élet. Mikor ezt az illatot érzem, hófehér nadrágban és pólóban látom magam ahogy egy zöldellő rét közepén ülök viselve a Noa-t és a szellő körbejárja a testem és meg meg csap ez a finom, friss, üde krémesség. Ugye máris könnyebb minden? Csodás kompozíció és összjáték. Könnyű az élet, könnyű a lélek ha Noa-t viselek. Letisztult elegancia, tisztaság és maga a természet illata is egyben. Természetes szépség ő kívül, belül csakis szeretni tudom.<3 Kicsit emlékeztet a Dior Pure Poison-ra de a Noa sokkal melegebb, krémesebb a Dior inkább rideg, távolságtartó.

Cintia04
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 13.

dalma92

2017. május 17.

Nem tudnék illatjegyet kiemelni, nagyon egyben van. Otthonos, könnyű, bújós, talán friss is. Különc a parfümök közt, ez nem cukorka, nem fűszerbomba...egyéniség. Később talán veszek egy kisebb kiszerelést, mert azóta is foglalkoztat az illat.

dalma92
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 17.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Cinnamyl Alcohol, Linalool, Benzyl Alcohol, Farnesol, Limonene, Benzyl Benzoate, Isoeugenol, Citral
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.