KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Cadeavera

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nusy02, Módosítva: 2011. augusztus 30.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Fényvédők

szambi

2013. május 19.

Én ha jól emlékszem 10 és egy 30 faktorosat vittem egy 2 napos evezős kirándulásra. Szerencsénkre végig tűzött az augusztusi nap, és kenuban, a vízen napi 8 órában ez jelentett némi kockázatot. Ez a naptej viszont nagyon jól szerepelt. Egyáltalán nem égtem le. Persze ez csak egy példa volt a sok közül, mert horgászaton, strandon is használtam.
Nem tudom ilyen van-e még, vagy már újabb verziót lehet kapni, de ez speciel jó termék, jó áron.

szambi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 19.

drmajoroseva

2011. december 18.

A 20 faktoros naptejjel én teljesen meg voltam elégedve. Elég érzékeny a bőröm, de nem okozott a nyári, görögországi napfényben sem allergiát kiütést. Féltem az elején ettől a márkától, mert eddig csak a márkásabb, drágább kategóriájú napozókat vettem, de kellemesen csalódtam benne.

drmajoroseva
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. december 18.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Triacontanyl PVP
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Tocopherol

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.