KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Calia

Ár:   $16   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   360 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gumibogyo11, Módosítva: 2016. december 27.

Ár:   $16
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz, Normál

A Calia hidratáló sampon egy teljesértékű natur sampon mely hitelesített organikus növényekkel és olajokkal dúsított formula levendula, bergamott és rózsamuskátli olajjal. A Calia termékek lehető legnaturálisabb módon készülnek. A tartósítószerként gondosan válogatott Brit Kolumbiai erdők fáiból származó fanedvvel egészítjük ki. Ennek a lágy, virágos összetételnek köszönhetően a haj tiszta lesz és életerős anélkül, hogy a természetes érzése megváltozna. Mint a legtöbb organikus sampon, ez a termék sem képez annyi habot mint a hagyományos termékek szintetikus anyagokkal. Használat előtt felrázandó.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Oila

2018. április 19.

Nekem az illatmentes, "Moisturizing" változata van meg, de ahogy elnézem, az illatosításra használt illóolajakon kívül az összetételben nincs különbség.

Nagyon enyhe, alig habzó, gyengéd és kíméletes, mégis nagyon hatékony sampon. Mivel november óta nem használtam eddig sampont, csak Shikakai és egyéb ayurvédikus gyógynövény pakolásokat hajtisztításra, nekem ezek után ennek a samponnak a tisztítóhatása már-már túlontúl erős, de ezt erősen idézőjelbe teszem. Másrészt ugyancsak november óta a hajamat nem érte semmi szintetikus anyag, főképp nem szilikon, ezért nyilvánvalóan könnyebb dolga van az én hajammal egy ilyen gyengéd samponnak, mintha szilikonos balzsamok, pakolások, hővédők, formázók maradványait kéne eltávolítania.

Az is egyértelmű, hogy mindenki mást vár egy sampontól, van, aki csikorgóan tiszta hajat, én viszont ellenkezőleg, inkább azt, hogy csakis a felesleges olajat távolítsa el.

Most használtam először, és egyelőre elégedett vagyok vele, de az csak több hétnyi használat után fog kiderülni, hogy valóban beválik-e. A hajamra szerintem kétség nélkül jó lesz, de a fejbőröm nagyon problémás, viszkető, korpásodó, hámló, vörös foltokkal tarkított az átlagos samponok használata mellett. Az ayurvédikus növényekkel úgy-ahogy kordában tudtam tartani a fenti problémákat, illetve azzal, hogy ezek sosem tisztították agyon a fejbőrömet (és ezáltal vált világossá számomra, hogy a korpásodásomat és viszketést nem gomba okozza, ahogy hittem és ahogy a bőrgyógyászok kezelni próbáltak, hanem a fejbőröm kiszárítása a szulfátos samponokkal), de két kisgyerek mellett sokszor túl macerás volt a használtuk, utazáskor meg különösen, ezért kerestem egy ultra gyengéd alternatívát.

Néhány hét használat után mindenképpen update-elek.

Oila
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 19.

Néhány hét használat után mindenképpen update-elek.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycerin

Lucerna kivonat. A CosIng szetint tonikumnak használják a kozmetikumokban, A CosmeticsCop szerint még antioxidáns tulajdonságai is lehetnek.

A mezei zsurló levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, összehúzó, nyugtató és bőrpuhító hatású összetevő. Mivel magas a tannin, alkaloid és nikotin tartalma, Paula  Begoun szerint a bőrre irritáló hatással lehet. Az összetevő pozitívuma, hogy antioxidáns tulajdonsága is van.