KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Chanel

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: leila0803, Módosítva: 2017. szeptember 15.

Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 2017

Illatcsalád: virágos

Fejjegyek: mandarin, grapefruit, fekete ribizli

Szívjegyek: tubarózsa, ylang-ylang, jázmin, narancsvirág

Alapjegyek: szantálfa, pézsma

JuditTTT

2018. február 19.

Egyelőre barátkozunk... üvegből olyan rettenetesen pacsuli jellege van, meg is döbbentem, h. ezt most mégis komolyan gondolták? Felfújtam, egy eleinte orrfacsaró és tolakodó, majd lecsengő, nyugis virágillat. De, ha valaki nekem azt mondja, h. ez egy no- name kis semmi, én elhiszem neki. Meg azt is, h. megcsavarták az 5-öst és ez lett belőle. Nem lesz a kedvencem, sztem sokaknak nem. Nem szeretem a Chaneleket, de majd meglátjuk, hogy működünk együtt tavasszal. Remélem jobban is összebarátkozunk.

JuditTTT
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 19.

Fanfarsang

2018. február 13.

Egy az egyben Issey Miyake L'Eau d'Issey. Amit szerettem régen, de ennek miért van olyan illata?

Fanfarsang
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 13.

Hopi

2018. február 9.

Douglasban vásárlás mellé kaptam belőle egy kis mintát, próbaképpen többször is magamra fújtam már, de valahogy sosem érzem azt, hogy ez az én illatom lenne. Egyáltalán nem zavaró, és nem is rossz illat, egyszerűen csak nem illik hozzám. Jobban kedvelem az orientalisan-vaniliasan édes illatokat, ez pedig inkább csak virágos. Az illata alapján egyébként inkább egy 30 feletti nőn tudnám igazan elképzelni. Kifinomult illat, de nem szexi és csábító, nem játékos.

Hopi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 9.

kerikatavirag

2018. február 9.

Én a Chance EDT-n kívül egy Chanel illatot sem szeretek különösebben, valahogy nem illenek hozzám vagy nem működnek rajtam. Erre nagyon kíváncsi voltam, mert bevallom, én szeretem Kristen Stewartot, nálam ő képviseli azt, hogy nem kell nagyasszonyosnak vagy klasszikus szépségnek, elegánsnak lenni ahhoz, hogy egy ilyen parfümöt használjon az ember és/vagy komolyan vegyék. Hogy nem kell fekete kisestélyit hordani, arany ékszerrel, hogy egy ilyen parfümöt magadra fújj. Hogy fiús kisugárzással is lehet valaki szép és elegáns, nőies. Nem fogok egy parfümhöz öltözködni. Ha én póló farmerrel akarok Chance-ot hordani, akkor úgy lesz. Működik és kész. Nekem ez sokat számít. Nem azt mondom, hogy szakadtan, ápolalanul, hanem értitek, mire gondolok. (Remélem.) Szóval, az illat. Én imádom a fehér virágokat, és ez az illat szerintem meglepően jó. Tök nagy dolog, hogy meg merték ezt lépni, hogy lazulnak, hogy új irányt vesznek, kb ugyanúgy, mint a Gucci a Bloom-mal. Rajtam tartós, isteni finom virágillat, emlékeztet a sima Marc Jacobs EDP-re, arra a fekete üvegesre, még régről. És ehhez tényleg nem kell hozzá öltözni. Miért kell tudnia mindenkinek, hogy Chanel van rajtad? Nem szeretem az ilyen státuszszimbólumokat. Mint az Apple logó, vagy a messziről kiérzett XY márkájú parfüm. Nálam a parfüm tök intim. Én fogok majd venni egy ilyet, szerintem megéri az árát. Az üvege is szép. Megoszlanak a vélemények, ami szerintem mindenképp jó. Nem kell mainstream parfümöket gyártani, én örülök, hogy nem mindenki ezt fogja hordani :) Ötös.

kerikatavirag
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 9.

Dorcikahh

Korcsoport: < 18
2018. február 9.

Egyik reggel suli előtt még sok időm volt, így bementem a Müllerbe. Nagyon szeretem a Chanel sminkcuccait, szóval gondoltam megszagolom ezt a parfümöt. Egyből a bőrömön próbáltam ki, és egyből tudtam, hogy nekem ez kell. Egész nap éreztem magamon az illatát, szuper tartós, bár magáról az illatról nem mondanám meg hogy Chanel, de ilyen különleges parfümöm még nem volt. Lehet hogy csak én vagyok tőle ennyire elragadtatva, de tényleg nem tudok rá rosszat mondani. Nemrég meg is vettem, és még mindig imádom. Biztos hogy újra fogom venni. Elég drága, de egy ilyenért abszolút megéri.

Dorcikahh
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. február 9.

whitemerci

2018. február 2.

Nem hagyott nyugodni, hogy ennyire mást éreztem ki ebből a Gabrielle-ből, merthogy soha nem volt problémám a szaglásommal, sőt inkább túlzottan is jól működött eddig :). Jelentem, most sincs semmi probléma sem az orrommal sem a szaglásommal sem mással, mert visszazarándokoltam ugyanabba a parfümériába, ugyanazt a tesztert vettem le a polcról, de most kizárólag csak papírcsíkra fújtam az illatból. Előzőleg meg csak és kizárólag a bőrömre. A papírcsíkon egy az egyben visszaadja a fekete ribizli, a grapefruit és a virágos jegyek elegyét, azaz teljesen felismerhetők a közzétett összetevők. Csakhogy az én bőröm kémiájával egy olyan elegyet alkot, és olyannyira megváltoztatja az eredeti illatot, hogy soha senki nem mondaná meg mit viselek. A papíron egyáltalán nem fogott meg az illat, de a bőrömön átalakulva kifejezetten tetszik és rajtam nagyon tartós, és intenzív mert még zuhanyozás közben is éreztem. Egyszer majd csak lejjebb megy az ára, mert nekem kifejezetten felkeltette az érdeklődésemet ez a kis ártatlannak tűnő Gabrielle.

2018. január 31.
Elképzelhető, sőt egészen biztosan nem valami kifinomult a szaglásom, mert ezt a parfümöt én határozottan gyöngyvirág illatnak véltem felismerni, holott az ég adta világon semmi köze nincs hozzá :):):). A parfüm nyitánya élénk, harsány, intenzív, üde, számomra hatalmas csokor gyöngyvirág :), majd később jönnek elő a gyümölcsök, de a jázmint és narancsvirágot rajtam nem érezni. Ha elvonatkoztatok attól, hogy az a parfüm a nagy Chanel gyermeke, akkor azt mondanám rá, hogy egy igazán kellemes, erőteljes intenzitású és tartóságú finom, üde, fiatalos virágos-gyümölcsös tavaszi illat. A parfümériában, ahol én megvizslattam, közvetlenül a Dior J'adore mellett volt felsorakoztatva, nem véletlen, mert az is gyümis-virágos, de az sokkal édesebb, és a Gabrielléhez képest azt is mondanám, hogy már egyáltalán nem tavaszi illat. A Gabrielle határozottan fanyarabb, üdébb, számomra élénkebb illat, az én bőrömön kifejezetten kellemes. Értem a változtatás lényegét a Chanel-nél, kb. azt a párhuzamot tudnám példaként hozni, mint a komoly művészfilmek és a könnyed hollywood-i mozifilmek között van. Lássuk be, kell néha egy kis lazítás :). Mint ahogy mozifilmek között is lehet elvétve találni egészen jól összeszedett, és még esetleg komolyabb mondanivalóval rendelkező filmeket is, így a könnyedebb, talán kissé jelentéktelenebbnek tűnő, üdébb parfümök között is akadnak egészen szép és élvezhető kreációk. Nekem személy szerint tetszik ez az üde, fanyarabb, "jellegtelenebb" vagy inkább csak simán egyszerűbb illata, rajtam igen intenzív és hosszan is tart, ami egy Chanel-től a minimum elvárható. Ennek ellenére teljes mértékig irreálisnak tartom az árát, ha megváltoztatták azt, ami kiemelte a Chanel-t a többi márka közül, akkor nem csak a tartalmon kellett volna változtatni.....vagy??? Gabrielle Chanel volt az igazi neve Coco Chanel-nek, és eredetileg eléggé ellentmondásos személynek is tartották, meg hát mindenkinek meg van a maga keresztje, amit cipel a hátán, így viszont már egyáltalán nem helytálló a kijelentés, hogy ez az illat nem méltó Chanel-hez, de mindezt Cintia04 nagyon szépen kifejtette már előttem.
Ahogy a zenénél is, én az illatoknál is ugyanazt értéklem legeslegjobban, hogy az adott alkotás, mit idéz fe, vagy meg számomra, milyen érzelmeket tud kiváltani, milyen rég elfeledett emlékeket tud felszínre hozni, és hogy ki tud-e zökkenteni a szűrke hétköznapokból, borúlátásból, esetleg depresszióból is akár......, komoly tartalom ide vagy oda, szerencsére mindenkinek más ízlése van, mindenki mást tart jónak, de egyben egyetérthetünk azt hiszem, hogy mindenkinek az számít, hogy a saját maga számára legyen lehetőséghez képest tökéltes, vagy legalább közelítse meg azt :).......
Számomra ez az illat nem tökéletes, de egy igazán üde, kellemes tavaszi illat, amit meg is vennék akkor, ha minimum fele annyiba kerülne, mint amennyibe kerül.

whitemerci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 2.

googles

2018. január 31.

Teszteltem (meg regen), miután a sok rossz véleményt olvastam róla. Nekem ez tetszik!
Rendben, hogy nem karakteres és nem ordít róla, hogy Chanel. Ez miért lenne baj? Csendesebb, aprólékosan összerakottnak hat, amire jobban oda kell figyelni.
Szagolgatom a karomon és új jegyeket fedezek fel, bontakozik az illat. Azért is tetszik, mert ezt a kompozíciót nem fogja tudni mindenki orra beazonosítani. Szerintem ez nem tud olyan elcsépeltté válni, mint mondjuk a Coco Mademoiselle, mert nincs egy leegyszerűsíthető karaktere, amit csak le kellene koppintani.
Azért is tetszik, hogy bár virágos, sőt, nem is a kedvenc virágos jegyeimből áll, kellemes az orromnak és ez az illat könnyed és légies marad.
Nekem ez egy modern virágos parfüm, a maga nemében ez benne az újdonság. Az én véleményem az, hogy nem kell ordítania egy parfümnek, nem attól lesz feltétlenül jó illat, vagy nagy dobás. Néha a kevesebb több.
Ui. a nagy egyéniségek nem biztos, hogy olyan parfümöt akarnak használni, amivel méginkább mindenkit orrbavágnak ;-)

googles
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 31.

bobherceg80

2018. január 27.

Csalódás volt.Igaz,nem hígítós,vagy erős luxusszappan szagú borzalom,mint sajnos a legtöbb Chanel rajtam (hatalmas tisztelet a néhány kivételnek),de olyan kis tingli-tangli semmiség.Elfújkálja ugyan az ember,de sem nem értékeli,sem nem élvezi közben...Ha nem mondják,hogy Chanel,rá nem jöttem volna...

bobherceg80
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 27.

pomme

2018. január 26.

Szerintem aranyos. Ha ajándékba kapnám, simán elfújkálnám. Póló-farmer illat, olyan kis semmilyen, amit olyankor fújok, amikor csak leszaladok a kisboltba, mert elfogyott a kávé, és nettó 10 percet vagyok emberek közt. Ha mondjuk 8 ezerbe kerülne egy üveggel, akkor 5 csillagot adnék, de mivel egy vagyonba kerül, nem fogok... Az üvege viszont borzasztó gagyi. Amikor megfogtam, kerekedett a szemem rendesen, hogy ez valami 100 Ft-os utánzat, vagy mi??? Kocogtattam a körmömmel, hogy csak tapintásra szupervékony vagy én vagyok hülye. Hát, hangzásra is egy mm-esnek tűnt... De hát ez a Douglas... oO nem lehet utánzat... Vannak ennél jobb dizájnnal megáldott, földhözcsapkodósan vastag üvegű parfümjeim tized ennyi áron, nem értem, mit spórolhattak ezen? Üvegenként lehetett vagy 50 Ft megtakarítás. Tudom, nem a külsőség a lényeg, de ennyi pénzért ne legyen már egy üveg olyan, mint egy aluljárós-szatyorból árulós rettenet, égne a pofám, ha valaki levenné a polcomról. Nyilván elhinné, hogy eredeti (ja, nem...). Ha már az illatka olyan kis semmilyen, szuperlájtos lepkefing.

pomme
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 26.

egyboszorka

2018. január 26.

Az érett feudalizmus illata is lehetne akár. A csatlós, a hű fegyverhordozó. Anno az exmunkahelymen titkárnőként dolgozott egy hölgy. Ki tudja, mi okból - önálló gondolatok vagy önbizalom híján, pszichológusok minden bizonnyal jobban értenek ehhez - mindig választott magának egy idolt, valakit, akinek a gondolatait vezérfonalnak tekintette, rövid kérődzés és minimális testreszabás után vissza is kérődzte. Aki pedig az aktuális bálványával nem értett egyet, azt fenemód utálta. Az nem igazán tűnt fel neki, hogy tisztelete tárgya mintegy kiszolgálószemélyre tekint rá. Alapjáraton tudomást sem vettek róla, amikor azonban a támogatására, munkájára szükség volt, dobáltak neki pár szem kockacukrot, ő bőszen elropogtatta, majd kivont karddal indult csatába a bálvány előtt vagy mögött, gondolatok nélkül, magabiztosan, fontosságától eltelve. Páran kiröhögték, többen utálták, még többen legyintettek rá, kevesen voltunk csak, akik sajnáltuk....
És ez hogy jön ide? Ha úgy vesszük sehogy. Ha meg úgy vesszük, nagyonis! Olivier Polge a nagy Jacques Polge fia. A Chanel azért tudott nagyot dobni, ha akart, diktált, mintsem beleolvadt a szürke tömegbe, de semmiképpen sem hordozta mások fegyverét. Pont manapság teszi, amikor valami minél formabontóbb, minél dekadensebb, rendetlenebb és kaotikusabb, annál inkább tapsikol neki a nagyérdemű?! Amikor a sorból kilógni akarás kényszere már már tömegsportnak minősül?! Egy pézsmás - virágos " csakajóistentudja, hányadik " mity- muty?! Épphogy átlagos minőségben?! " Four points of light that recall the four corners of the bottle " ( idézet fragiról ) ?! Hosszú- hosszú évekig dolgoztak az üvegen, a beltartalmon ?! Nem szeretem mások munkáját leszólni, nem egy tisztességes dolog, mintahogy a következő megjegyzés sem az, ellenben őszinte: " Most komolyan?! Simán nem hiszem el...."

egyboszorka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 26.