KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Chanel

Ár:   47 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: leila0803, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 25.

Ár:   47 500 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 2017

Illatcsalád: virágos

Fejjegyek: mandarin, grapefruit, fekete ribizli

Szívjegyek: tubarózsa, ylang-ylang, jázmin, narancsvirág

Alapjegyek: szantálfa, pézsma

Ár: 18000 , Eladó: egyedszilvi
Állapot: 35/32, Helyszín: Siófok, fizetés: postan maradoként,személyesen
Fújós vásár! Chanel Gabrielle, JHG Mad Madame, E. Lauder Intuition, M. Jacobs Fig Splash, Armani Code Turquoise, L'Artisan Premier Figuier, Lanvin Eclat D'Arpege
Ár: 290 - 1990 Ft , Eladó: karaibrahimgil
Állapot: Keveset használt, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel (Nyugatitól 1 megálló v. Duna Plaza), Foxpost, postán maradó

Fanfarsang

2018. február 13.

Egy az egyben Issey Miyake L'Eau d'Issey. Amit szerettem régen, de ennek miért van olyan illata?

Fanfarsang
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 13.

Hopi

2018. február 9.

Douglasban vásárlás mellé kaptam belőle egy kis mintát, próbaképpen többször is magamra fújtam már, de valahogy sosem érzem azt, hogy ez az én illatom lenne. Egyáltalán nem zavaró, és nem is rossz illat, egyszerűen csak nem illik hozzám. Jobban kedvelem az orientalisan-vaniliasan édes illatokat, ez pedig inkább csak virágos. Az illata alapján egyébként inkább egy 30 feletti nőn tudnám igazan elképzelni. Kifinomult illat, de nem szexi és csábító, nem játékos.

Hopi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 9.

Dorcikahh

Korcsoport: < 18
2018. február 9.

Egyik reggel suli előtt még sok időm volt, így bementem a Müllerbe. Nagyon szeretem a Chanel sminkcuccait, szóval gondoltam megszagolom ezt a parfümöt. Egyből a bőrömön próbáltam ki, és egyből tudtam, hogy nekem ez kell. Egész nap éreztem magamon az illatát, szuper tartós, bár magáról az illatról nem mondanám meg hogy Chanel, de ilyen különleges parfümöm még nem volt. Lehet hogy csak én vagyok tőle ennyire elragadtatva, de tényleg nem tudok rá rosszat mondani. Nemrég meg is vettem, és még mindig imádom. Biztos hogy újra fogom venni. Elég drága, de egy ilyenért abszolút megéri.

Dorcikahh
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. február 9.

whitemerci

2018. február 2.

Nem hagyott nyugodni, hogy ennyire mást éreztem ki ebből a Gabrielle-ből, merthogy soha nem volt problémám a szaglásommal, sőt inkább túlzottan is jól működött eddig :). Jelentem, most sincs semmi probléma sem az orrommal sem a szaglásommal sem mással, mert visszazarándokoltam ugyanabba a parfümériába, ugyanazt a tesztert vettem le a polcról, de most kizárólag csak papírcsíkra fújtam az illatból. Előzőleg meg csak és kizárólag a bőrömre. A papírcsíkon egy az egyben visszaadja a fekete ribizli, a grapefruit és a virágos jegyek elegyét, azaz teljesen felismerhetők a közzétett összetevők. Csakhogy az én bőröm kémiájával egy olyan elegyet alkot, és olyannyira megváltoztatja az eredeti illatot, hogy soha senki nem mondaná meg mit viselek. A papíron egyáltalán nem fogott meg az illat, de a bőrömön átalakulva kifejezetten tetszik és rajtam nagyon tartós, és intenzív mert még zuhanyozás közben is éreztem. Egyszer majd csak lejjebb megy az ára, mert nekem kifejezetten felkeltette az érdeklődésemet ez a kis ártatlannak tűnő Gabrielle.

2018. január 31.
Elképzelhető, sőt egészen biztosan nem valami kifinomult a szaglásom, mert ezt a parfümöt én határozottan gyöngyvirág illatnak véltem felismerni, holott az ég adta világon semmi köze nincs hozzá :):):). A parfüm nyitánya élénk, harsány, intenzív, üde, számomra hatalmas csokor gyöngyvirág :), majd később jönnek elő a gyümölcsök, de a jázmint és narancsvirágot rajtam nem érezni. Ha elvonatkoztatok attól, hogy az a parfüm a nagy Chanel gyermeke, akkor azt mondanám rá, hogy egy igazán kellemes, erőteljes intenzitású és tartóságú finom, üde, fiatalos virágos-gyümölcsös tavaszi illat. A parfümériában, ahol én megvizslattam, közvetlenül a Dior J'adore mellett volt felsorakoztatva, nem véletlen, mert az is gyümis-virágos, de az sokkal édesebb, és a Gabrielléhez képest azt is mondanám, hogy már egyáltalán nem tavaszi illat. A Gabrielle határozottan fanyarabb, üdébb, számomra élénkebb illat, az én bőrömön kifejezetten kellemes. Értem a változtatás lényegét a Chanel-nél, kb. azt a párhuzamot tudnám példaként hozni, mint a komoly művészfilmek és a könnyed hollywood-i mozifilmek között van. Lássuk be, kell néha egy kis lazítás :). Mint ahogy mozifilmek között is lehet elvétve találni egészen jól összeszedett, és még esetleg komolyabb mondanivalóval rendelkező filmeket is, így a könnyedebb, talán kissé jelentéktelenebbnek tűnő, üdébb parfümök között is akadnak egészen szép és élvezhető kreációk. Nekem személy szerint tetszik ez az üde, fanyarabb, "jellegtelenebb" vagy inkább csak simán egyszerűbb illata, rajtam igen intenzív és hosszan is tart, ami egy Chanel-től a minimum elvárható. Ennek ellenére teljes mértékig irreálisnak tartom az árát, ha megváltoztatták azt, ami kiemelte a Chanel-t a többi márka közül, akkor nem csak a tartalmon kellett volna változtatni.....vagy??? Gabrielle Chanel volt az igazi neve Coco Chanel-nek, és eredetileg eléggé ellentmondásos személynek is tartották, meg hát mindenkinek meg van a maga keresztje, amit cipel a hátán, így viszont már egyáltalán nem helytálló a kijelentés, hogy ez az illat nem méltó Chanel-hez, de mindezt Cintia04 nagyon szépen kifejtette már előttem.
Ahogy a zenénél is, én az illatoknál is ugyanazt értéklem legeslegjobban, hogy az adott alkotás, mit idéz fe, vagy meg számomra, milyen érzelmeket tud kiváltani, milyen rég elfeledett emlékeket tud felszínre hozni, és hogy ki tud-e zökkenteni a szűrke hétköznapokból, borúlátásból, esetleg depresszióból is akár......, komoly tartalom ide vagy oda, szerencsére mindenkinek más ízlése van, mindenki mást tart jónak, de egyben egyetérthetünk azt hiszem, hogy mindenkinek az számít, hogy a saját maga számára legyen lehetőséghez képest tökéltes, vagy legalább közelítse meg azt :).......
Számomra ez az illat nem tökéletes, de egy igazán üde, kellemes tavaszi illat, amit meg is vennék akkor, ha minimum fele annyiba kerülne, mint amennyibe kerül.

whitemerci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 2.

2018. január 31.

bobherceg80

2018. január 27.

Csalódás volt.Igaz,nem hígítós,vagy erős luxusszappan szagú borzalom,mint sajnos a legtöbb Chanel rajtam (hatalmas tisztelet a néhány kivételnek),de olyan kis tingli-tangli semmiség.Elfújkálja ugyan az ember,de sem nem értékeli,sem nem élvezi közben...Ha nem mondják,hogy Chanel,rá nem jöttem volna...

bobherceg80
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 27.

pomme

2018. január 26.

Szerintem aranyos. Ha ajándékba kapnám, simán elfújkálnám. Póló-farmer illat, olyan kis semmilyen, amit olyankor fújok, amikor csak leszaladok a kisboltba, mert elfogyott a kávé, és nettó 10 percet vagyok emberek közt. Ha mondjuk 8 ezerbe kerülne egy üveggel, akkor 5 csillagot adnék, de mivel egy vagyonba kerül, nem fogok... Az üvege viszont borzasztó gagyi. Amikor megfogtam, kerekedett a szemem rendesen, hogy ez valami 100 Ft-os utánzat, vagy mi??? Kocogtattam a körmömmel, hogy csak tapintásra szupervékony vagy én vagyok hülye. Hát, hangzásra is egy mm-esnek tűnt... De hát ez a Douglas... oO nem lehet utánzat... Vannak ennél jobb dizájnnal megáldott, földhözcsapkodósan vastag üvegű parfümjeim tized ennyi áron, nem értem, mit spórolhattak ezen? Üvegenként lehetett vagy 50 Ft megtakarítás. Tudom, nem a külsőség a lényeg, de ennyi pénzért ne legyen már egy üveg olyan, mint egy aluljárós-szatyorból árulós rettenet, égne a pofám, ha valaki levenné a polcomról. Nyilván elhinné, hogy eredeti (ja, nem...). Ha már az illatka olyan kis semmilyen, szuperlájtos lepkefing.

pomme
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 26.

egyboszorka

2018. január 26.

Az érett feudalizmus illata is lehetne akár. A csatlós, a hű fegyverhordozó. Anno az exmunkahelymen titkárnőként dolgozott egy hölgy. Ki tudja, mi okból - önálló gondolatok vagy önbizalom híján, pszichológusok minden bizonnyal jobban értenek ehhez - mindig választott magának egy idolt, valakit, akinek a gondolatait vezérfonalnak tekintette, rövid kérődzés és minimális testreszabás után vissza is kérődzte. Aki pedig az aktuális bálványával nem értett egyet, azt fenemód utálta. Az nem igazán tűnt fel neki, hogy tisztelete tárgya mintegy kiszolgálószemélyre tekint rá. Alapjáraton tudomást sem vettek róla, amikor azonban a támogatására, munkájára szükség volt, dobáltak neki pár szem kockacukrot, ő bőszen elropogtatta, majd kivont karddal indult csatába a bálvány előtt vagy mögött, gondolatok nélkül, magabiztosan, fontosságától eltelve. Páran kiröhögték, többen utálták, még többen legyintettek rá, kevesen voltunk csak, akik sajnáltuk....
És ez hogy jön ide? Ha úgy vesszük sehogy. Ha meg úgy vesszük, nagyonis! Olivier Polge a nagy Jacques Polge fia. A Chanel azért tudott nagyot dobni, ha akart, diktált, mintsem beleolvadt a szürke tömegbe, de semmiképpen sem hordozta mások fegyverét. Pont manapság teszi, amikor valami minél formabontóbb, minél dekadensebb, rendetlenebb és kaotikusabb, annál inkább tapsikol neki a nagyérdemű?! Amikor a sorból kilógni akarás kényszere már már tömegsportnak minősül?! Egy pézsmás - virágos " csakajóistentudja, hányadik " mity- muty?! Épphogy átlagos minőségben?! " Four points of light that recall the four corners of the bottle " ( idézet fragiról ) ?! Hosszú- hosszú évekig dolgoztak az üvegen, a beltartalmon ?! Nem szeretem mások munkáját leszólni, nem egy tisztességes dolog, mintahogy a következő megjegyzés sem az, ellenben őszinte: " Most komolyan?! Simán nem hiszem el...."

egyboszorka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 26.

Burya

2018. január 25.

Mielőtt magáról az illatról írok, le kell szögeznem: én nem a Chanel ház rajongóinak táborát erősítem, sőt a teljes parfümkínálatukban összesen 2 illat van (Coco Mademoiselle, Coco Noir), ami - bár szintén nem az én illatom - szerintem is figyelemre méltóan szép alkotás. Az összes többi a teljesen érthetetlen kategória, a többségüket ráadásul kifejezetten kellemetlennek érzem. Korábbi tapasztalataimból kiindulva tehát a Gabrielle-t is némi fenntartással emeltem le a polcról, de kellemes meglepetés ért, ugyanis ez egy friss, citrusos-virágos illat, az ódon, dohos "Chanel-szagnak" nyoma sincs benne. Hogy miért kap mégis 2 csillagot? Én nem mondom, hogy ez "nem méltó egy Chanel-hez", mert számomra a Chanel ház fennállása óta alkotott illatai vajmi kevés pozitív élményt hoztak... Az értékelés oka pusztán annyi, hogy függetlenül attól, hogy melyik divatház dobta piacra, ez az illat jellegtelen. Nem rossz, csak jellegtelen. Alapvetően nagyon is kellemes, visszafogott, nőies, szép kompozíció; ha valaki mellettem ezt viselné, tetszene, s ha ismerősöm az illető, talán meg is dicsérném. Viszont soha meg nem mondanám, hogy ez melyik illat a sok limonádé közül és nem is érdekelne annyira, hogy keresni kezdjem vagy rákérdezzek. Számomra ezt jelenti a jellegtelen. És még ezzel se lenne baj, ha 40.000.- helyett 4000.- Ft-ért kínálnák a 100 ml-t, mert a boltba vagy a kutyával leszaladni tökéletes komfortillat, ami biztosan nem vág tarkón senkit a környezetünkben. Összességében tehát kellemes, de habkönnyű, "valamit visz a víz" kategória. S ez akkor is így lenne, ha Chanel helyett bármely más cég neve szerepelne az üvegcsén.

Burya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 25.

emeseee6

2018. január 23.

Amúgy sem szeretem a Chaneleket ( a ruhákat sem,de az még okés egy másik generációnak mondjuk,parfümjük 1 használható van-barátnőm használja-de nekem az túl könnyed,semmilyen- eau tendre talán),de ez még nem is a legrosszabb közülük. Nem nyanyás,rádtelepszik megfullaszt,csak U-N-C-S-I. Több karaktert nem is ér.

emeseee6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 23.

Gina73

2018. január 8.

Update: Karácsonyra megkaptam, mert jó kislány voltam :-) Nem fújom minden nap DE: ennyien még nem kérdezték meg tőlem, milyen parfümöt használok, csak ha őt fújom. Érdekes, mert munkámból adódóan nem használhatok harsogó illatokat, és én sem a csíkhúzó, tolakodó illatokat részesítem már előnyben, nem úgy mint régen....A LÉNYEG: fél méteres körzetben, a hölgyek kiszagolják, és dícsérik, mennyire finom, diszkrét, elegáns illatot éreznek, pedig azért jönnek hozzám az üzletbe, hogy róluk szóljon az az idő, és ne rólam.... Nem hódító, nem tolakodó, de mindenképpen egy jelenlévő illataurát ad használójának, ha a "kémia" működik. Nem vagyok 20 éves, és 20 évesen nem hiszem, hogy ezt az illatot tudtam volna viselni, mert ez az illat mégha visszafogott, és jellegtelen illatnak tűnik is, nem az!! Tartást, magabiztosságot ad, függetlenül mindentől, és mindenkitől. Nem célom azonosulni sem Gabriellel, sem a chanel ház luxust ígérő fényűzésével, mégis komfortosan, kellemesen érzem magam abban az illatfelhőben, amit ez a parfüm ad NEKEM..
Elég megosztó illatnak sikeredett, ahogyan az itteni véleményeket olvasom... Semmi bajom azzal, hogy egy nekem tetsző, vagy nem tetsző illatot lehúznak, vagy az egekig emelnek. Azon picit mégis felszalad a szemöldököm, amikor üvegből szagolva, vagy papírról tud bárki is véleményt alkotni. Mindegy is, nem ezért ültem ide a gép elé, hogy bárkit is savazzak véleménye, és annak alapossága miatt. Biztosan velem, és alaposságommal van a baj, de többszöri tesztnek is alávetettem magam, hogy eldöntsem tetszik-e a chanel új üdvöskéje vagy sem. Volt hogy csak csuklóra fújtam, volt hogy befújtam magam vele, és egész nap tetszteltem illatát, tartósságát, változását bőrömön. Nekem tetszik. Tetszik a friss nyitása a gyümölcsökkel, tetszik ahogyan a virágok kinyílnak rajtam, és tetszik ahogyan lecsendesedve a szantál krémesen körbeölel. Igaz az, hogy nem egy korszakalkotó illat, mert a spanyol viaszt is már régen feltalálták, igaz hogy nem egy tipikus!! aldehides chanel, igaz, hogy nem lehet kilóméterekről érezni, Igaz, hogy nem egy Coco mad. Mégis jelen van, mégis egész napos, mégis szépen felépített illat. Az, hogy az ára horror, mellékesen minden újdonság parfümnek az, nem von le értékéből. Az, hogy rajtam lerobbanthatatlanul tartós örülök:-)), az, hogy egyenlőre pont az ára miatt nem veszem meg, nem tetszik kevésbé maga az illat!! Örülök, hogy ugyan elképzeléseimhez képest egészen más illatot hozott ki a ház, mégis egy visszafogott, szép, és minőségi illat született. Csak remélni tudom, hogy az elvárásoknak nem megfelelt, a közízlésnek nem tetsző GABRIELLE, idővel egyre több hölgynél bizonyíthat, újbóli tesztelések alkalmával, amint a kezdeti sokkot sokan túlélik, és túllépik :-)) Addig elvonulok egy sarokba töprengeni..... jó szívvel adok neki 5 fénylő csillagot!!!

Gina73
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 8.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Geraniol, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Benzyl Alcohol, Amyl Cinnamal, Isoeugenol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 60730, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Színezék. Lila színű.