KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   13 090 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rakkoktel, Módosítva: 2016. szeptember 11.

Ár:   13 090 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Hidratáló összetevőkben gazdag szemkörnyékápoló, mely csökkenti a szem körüli puffadást, karikákat és ráncokat. Segíti a bőr természetes kollagéntermelését és erősíti a bőr vízmegtartó képességét.

Szemorvosok által tesztelt.

Kielemeztük a Krémmánia TOP 5 szemkrémjét

Water / Aqua Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Hydrogenated Polyisobutene eo Phenyl Trimethicone szil Dipropylene Glycol i Polyglyceryl-3 Beeswax eu Polybutene Sucrose h Cetyl Esters eo Polymethyl Methacrylate Isostearyl Neopentanoate eo 3 3Glycerin h 0 0Glyceryl Stearate eo I euCetearyl Glucoside ti I eu Butylene Glycol h 1 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Euphrasia Officinalis (Eyebright) Extract Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract eo Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy PEG-100 Stearate ti 0 0Coleus Barbatus Extract Betula Alba (Birch) Bark Extract a I gy Polysilicone-11 szil Methyl Glucose Sesquistearate eo I eu Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Salvia Officinalis (Sage) Leaf Glyceryl Polymethacrylate Yeast Extract a Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Stearic Acid eo I eu 2 0Milk Protein eo I h Whey Protein Lysine Acetyl Glucosamine h Palmitoyl Oligopeptide pep Guanidine Carbonate Squalane eo 1 0Glycosaminoglycans eo Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Cholesterol eo I eu 0 0Caffeine PEG-8 h Phytosphingosine Arginine Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Aminomethyl Propanediol Glycine Dimethicone eo I szil 1 0Ascorbic Acid a I v Isomerized Linoleic Acid Linoleic Acid eo Sodium Hyaluronate h 0 01,2-Hexanediol ta Maltodextrin Decarboxy Carnosine HCL Potassium Sulfate Caprylyl Glycol eo I h Disodium EDTA Sodium Dehydroacetate ta Phenoxyethanol ta Yellow 5 Lake / CI 19140 sz CI 77492 sz Mica Titanium Dioxide / CI 77891 sz

Krémmánia Kedvencek a -től
orchidea8627

2017. május 18.

Számomra egyelőre ez a tökéletes szemkörnyékápoló. Kellően sűrű és gazdag, hidratál, feltölt de mindemellett nem zsíros és nem csúszkál a bőrömön.
Illatanyagmentes, ami nálam fontos mert a szemem nagyon érzékeny.
A tégelyes, belenyúlkálós csomagolásért annyira nem vagyok oda, de gondolom hogy ezt a sűrű krémet nehéz lenne egy tubusba tenni.
Nálam újravevős. :)

orchidea8627
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 18.

Illatanyagmentes, ami nálam fontos mert a szemem nagyon érzékeny.
Nálam újravevős. :)

Tlizus

2017. március 19.

A hidratáló hatása kiváló, ránctalanítás szempontjából nagy különbséget még nem vettem észre. Az ára nagyon magas, de csomagokban hozzá lehet jutni olcsóbban.

Tlizus
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 19.

marliz

2017. február 4.

Nagyon jól hidratál, gazdag krém. Bár nem kifejezetten ránctalanító, annyira jól visszahidratálja bőrt, hogy simább lett a szemkörnyékem, mint előtte volt.

marliz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 4.

Cannes

2017. január 8.

Nagyon megszerettem szépen hidratál sminkelés elött használom nagyon jól teljesít az ára miatt nem tartom koreknek a le pontozásokat ezért csak a maximumot adom

Cannes
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 8.

souzanna

2016. december 7.

Idáig a sima változatot használtam, de gondoltam, hogy a hidegre való tekintettel kipróbálom ezt a változatot is.

Állagra sokkal sűrűbb, krém állagú, színe semleges, illatot nem éreztem. A bőröm jól viseli, gyorsan beszívódik, jobban is esik, mint a gélesebb változat. Szerintem a hűvösebb időben kiváló választás, ha hidratálásra vágyunk, de kb. ennyit is tud.

souzanna
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 7.

Iwi88

2016. november 7.

Minden osszel veszek egyet kihasznalva a 20% akciot plusz az ajandek termekeket. Nekem abszolut befuto, hamar beszivodik es taplal lehet ra sminkelni. Megelozesnek hasznalom elsosorban es szepem teszi a dolgat. Neha elcsabulok 1-1 masik termekre de vegul mindig ot veszem ujra.

Iwi88
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 7.

Joaninha

2016. október 10.

UPDATE:
Meggondoltam magam ezzel a krémmel kapcsolatban. Azóta több szemkörnyékápolót is kipróbáltam, és mostmár van összehasonlítási alapom. Rájöttem, hogy messze veri a többit, nagyon jól hidratálja a szemkörnyéki érzékeny bőrt és bár nincs benne ránctalanító, mégis kisimítja az apróbb ráncokat, mert feltölti őket élettel. Ennek eredményeképp, amikor lealapozózom és púderezem az arcom nem nézek ki 10 évvel öregebbnek. A duzzanatot és a karikákat nem tudom, hogy mennyire kezeli jól, olyan hatalmas nagy különbséget nem vettem észre, de egy biztos, rendkívül jó táplálókoktél a szemkörnyékre. Az ára továbbra is horror, de ajándékcsomagokban hozzá lehet jutni és nekem egy ilyen picike tégely is nagyon sokáig elég, pedig reggel és este is használom. Adok neki még egy csillagot, de az ára miatt nem adom meg az ötödiket is.

Szerintem ezért pénzt kiadni felesleges, de nem azért mert a termék önmagában nem jó, hanem mert nem értem a funkcióját. Nincs benne ránctalanító, szóval a szarkalábak ellen nem hat. Ráncmegelőzésre én külön nem használnék krémet csak a szemem alá, amit pedig elvárnék egy szemkörnyékápolótól azt nem csinálja: a karikákat nem halványítja, a duzzanatot nem veszi le. Elhiszem, hogy van benne sok vitamin, aminek örülhet a szemkörüli érzékeny bőröm, de én azért külön nem adnék ki egy vagyont. Akkor van szerencsém ehhez a krémhez, ha ajándékba kapom termékmintaként, akkor elkenegetem, de ennyi. Talán annyiból hasznos, hogy sminkalapnak valóban nem rossz, mert feszesíti a bőrt és fixálja a sminket, vagyis az nem kenődik el.

Joaninha
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 10.

UPDATE:

Makk

2016. július 22.

Illat, allag, hatas számomra tökéletes.

Makk
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 22.

Illat, allag, hatas számomra tökéletes.

ChrystalDiva

2016. július 16.

Tavasszal- nyáron ezt használom, inkább hidratálásra, mint ránctalanításra. Én szeretem, nagyon gyorsan beszívódik, smink alá is ezt használom. Az abszolút tökéletes szemránckrém nekem a Baleás uborkás szem-és szájpakolás volt, napi szinten használtam, amíg ki nem vonták a forgalomból... Mint mindent, ami általában jó cucc :(

ChrystalDiva
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. július 16.

Daniella11

2016. március 15.

Kicsit pihentebbnek látszik a szemem környéke tőle, de nem egy csodaszer. Ránctalanítást nem vettem észre. Teljes áron véve szerintem nem éri meg, én olcsóbban jutottam hozzá, így azt mondom, hogy egy átlagos szemkörnyékápoló teljesítményét nyújtja.

Daniella11
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 15.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Yeast Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Sucrose, Glycerin, Butylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Milk Protein, Acetyl Glucosamine, PEG-8, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Peptidek: Palmitoyl Oligopeptide
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ascorbic Acid

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polyisobutene, Cetyl Esters, Isostearyl Neopentanoate, Glyceryl Stearate, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Methyl Glucose Sesquistearate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Stearic Acid, Milk Protein, Squalane, Glycosaminoglycans, Cholesterol, Dimethicone, Linoleic Acid, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Beeswax, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Methyl Glucose Sesquistearate, Stearic Acid, Cholesterol
Szilikonok: Phenyl Trimethicone, Polysilicone-11, Dimethicone
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, PEG-100 Stearate
Illatanyagok: Dipropylene Glycol
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 77492, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Felületi hártya képző anyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Tejfehérje. A különböző fehérjéket a kozmetikumokban elsősorban emollient és vízmegkötő, hidratáló tulajdonságaik miatt használják. Az utóbbi idők kutatásai arra is mutatnak, hogy a tejfehérje hatásos anit-aging összetevő lehet, mely segít a károsodott, idősödő bőr megújulásában, a bőr fehérjéjinek (kollagán, elasztin) egészséges állapotban tartásában. Más kutatások pedig arra utalnak, hogy a tejfehérje hatásos lehet gyulladás csökkentésre, pattanások kezelésére a benne lévő lactoferrin révén.

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Squalane eo 1 0

Vízben oldódó C-vitaminféle. Viszonylag stabil; stabilabb, mint a sima C-vitamin (L-ascorbic acid), ami fény és levegő hatására gyorsan lebomlik. Hatékony antioxidáns, segíti a bőr kollagéntermelését. A C-vitamin különböző formáiról és hatásáról részletes infó:  http://www.futurederm.com/2008/03/06/spotlight-on-vitamin-c/

Cholesterol eo I eu 0 0

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun és Leslie Baumann szerint is a linolsav segít a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal kűzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a melasma méretét és súlyosságát is.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Tartósítószer.