KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   $45   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gina82, Módosítva: 2016. május 4.

Ár:   $45
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Kifejezetten a felnőtt problémás bőrre lett kifejlesztve a ráncok ellen.Gyengéd,hidratáló formula. Erős anti-aging technológiája javítja a vonalakat, ráncokat. Sima,fiatalos bőr. Olajmentes.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

vanett

2016. augusztus 28.

Már az üvegben az adag felénél kevesebb van, de még mindig nem tudom, milyen véleménnyel vagyok a termékről...
A homlokomon és a szemöldökeim közt levő ránckezdeményekkel semmit nem tudott ez idő alatt kezdeni (3-4 hónapja biztosan megvan, s napi rendszerességgel haszálom > éjjelre). Biztos nagyon jó (szépek az összetevők, peptidek is vannak benne), de a leírásából arra következtettem, hogy ez az én bőrömnek való, s nem megelőzésre - vagyis, hogy fog is kezdeni valamit a ráncocskáimmal. Kardomba nem dőlök, mert elfogadom az öregedést, csak ha már ígér valamit, akkor azt illene is betartania... Szerintem. Meg, ugye, ennyi pénzért ne csak szép szövegelés legyen!
A pattanások elleni harcban Paula 2%-os BHA-s liquid-je fenomenális, s olyan széppé varázsolta a bőrömet, hogy másnak esélyt sem ad, így arról nem tudok nyilatkozni, mit csinál(na) a szérum a pattanásokkal - nem komedogén, ennyit sikerült kiderítenem.
Összességében az elmegy kategória. Ha az árát is nézem, akkor inkább nem nézem, mert lelomboz a végeredmény. Bár az állaga szérum (könnyű, hamar beszívódik, nem hagy szilikonos utóérzetet), hatása inkább egy sima hidratáló szintjén van. S, valljuk be, egy 30 ml-es hidratáló 15 ezerért annyira nem vonzó cucc, akárhogy is nézzük.
Lehet, csak én adok túl jót a bőrömnek (javarészt Paula termékekkel oldom meg az arcápolást), s a Clinique-nek így nincsen esélye labdába rúgni, nem tudom. Nem rossz cucc (abszolút pozitívum, hogy könnyű, gyorsan szívódik be, hidratál, jó összetevői vannak, cseppentős kiszerelés, nem kell sok belőle), de én biztosan nem veszem újra. Paulával együtt (http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-brand/clinique/_/Acne-Solutions-Acne-Line-Correcting-Serum) én is 3 csillagra értékelem.

vanett
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 28.

Antioxidánsok: Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Acetyl Hexapeptide-8, Acetyl Glucosamine, Glycine Soja (Soybean) Protein, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, PEG-8, Glycerin
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Hexapeptide-12
Vitaminok: Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Mesterséges bőrkondicionáló, vízmegkötő anyag. Szilikon féle.

Szilikon féleség, mely az aston chemicals szerint egyedülállóan jól oldódik olajban. E tulajdonsága miatt elsődleges funkciója emulgeálószer. A CosIng besorolása szerint felületaktív anyag, bőr- és hajkondícionáló.

Vízmegkötő és bőrjavító (skin conditioning) szer. A bőrön alkalmazva selymes és lágy érzetet nyújt.

Felületi hártya képző anyag.

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

A Salvia Sclarea növény kivonata. Faggyútermelést szabályozó, szövetösszehúzó, nyugatató összetevő a CosIng besorolása szerint.

Közismertebb nevén argiline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő gyártója azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Paula Begoun szerint ezeknek az állításoknak túl sok alapja nincsen, és az szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, viszont mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Cholesterol eo I eu 0 0

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak