KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   5790 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: vanett, Módosítva: 2017. november 13.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Ajakápolók
Bőrprobléma:   Vízhiány

Éjszakai (vagy bármikor használható) maszk, mely speciálisan az ajkak intenzív hidratálására lett kifejlesztve. Alkalmazható önmagában, vagy akkor, ha extra hidratálásra van szükség. Gyönyörű, puha és egyenletes alapot nyújt a rúzsok felviteléhez.

vanett

2017. október 28.

Ez a kis cukiság maga a csoda! Atópiások, ekcémások, cserepes ajkúak! Ne keressetek tovább! Szenvedésetek véget ért!
Nem tudtam, mit kenjek már a fejemre, az ekcémám széttrancsírozta a fejemet, gyakorlatilag egy merő vörös lángolás volt a szám körüli rész. Az Oriflame Tender Care mézes balzsamja az erős, féjfájást okozó szagával kiverte a biztosítékot, pedig nagyon tudtam volna szeretni (a sima verzió illatanyagmentes, viszont a propylparaben miatt nem játszik). Úgyhogy elegem lett a keresgélésből, a szagolgatásból (nagyon kevés olyan illat van, amitől nem leszek rosszul: a 2. terhességem óta gyakorlatilag semmiféle illatot nem tűrök meg magamon, s néha kínkeserv illatmentes működő kencét találni, úgyhogy nálam Clinique-ék kb adu ászok, s ált. valamelyik terméküknél kötök ki a végén úgyis).
Már első használatkor megszűntette az égő érzést (az ajkaimon kívűl is kentem, egészen fel az orromig). Igaz, enyhén csillogó felszínt hagyott, de különösebben nem volt feltűnő. Nagyon nagy megelégedéssel vettem tudomásul, hogy nem képez vízhatlan fedőréteget, mint rózsasviaszos haverja Clarins-éknél, hanem a bőr be tudja szívni. Szóval egyből barátok lettünk.
Az 1. éjszaka után láthatólag eltűntette a száraz foltokat, azonban az ajkaim összeérintésekor még vastagon éreztem a cserepeket. A megfelelő mennyiségű víz ivása előtte is megvolt, szóval nem azon múlt vagy állt a dolog. Arra figyeltem, hogy amint érezni kezdtem, hogy újból húzódni kezd a bőröm (maszkban dolgozom egész nap), újrakentem. 2 napig csak ezt használtam, s a 3. nap reggel vége volt. Minden babapopsi, sehol elhalt cafrangok.
Úgyhogy nekem ez egy nagyon fasza kis cucc. Lehet, hogy nem olcsó, lehet, hogy ilyen INCI-vel lehet találni még ennyire effektív illatmentes védőfelszerelést, de nekem már nincs erőm a vadászatra.
Az INCI böngészése közben azonban igen erősen megfogalmazódott bennem, hogy valami vagy nem stimmel, vagy én vagyok valahol nagyon más világban, de sehogy sem tudtam azokat a peptideket meglátni az összetevők közt! :D Ettől még egy szuper termék, nem fogom másként gondolni.

vanett
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 28.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate
Gyulladáscsökkentők: Sea Whip Extract
Hidratálók: Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

A zsírhoz hasonló állagú, tisztán növényi eredetű bőrpuhító (emollient) anyag, mely funkcióban a paraffinokhoz hasonló,  azonban azokkal ellentétben nem ragadós és nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. A CosIng besorolás szerint emollient és bőrvédő összetevő. Részletes infó az összetevőről itt.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Cholesterol eo I eu 0 0

A C vitaminnak egy stabil, olajban oldódó formája, melynek a tiszta C vitaminnal elvileg egyező a hatása. Lásd C vitamin. További információ: truthinaging