KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Comptoir sud Pacifique

Ár:   $36   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Sephora   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Chrissy, Módosítva: 2017. január 12.

Ár:   $36
Lelőhely:   Sephora

Az Aqua Motu a trópusi nyílt tengerek friss, óceáni illatát idézi fel. A tengeri jegyek összeolvadnak a meleg, simogató homokkal és egy könnyű, tiszta, szellőszerű illatot alkotnak, amely felidézi a tenger emlékét, a lusta, napcsókolta hajós nyaralásét a kristálytiszta vizeken.

Illatösszetevők: szalmagyopár, tengeri jegyek, gyöngyvirág, homok, hínár

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Chrissy

2017. november 3.

Ez az illat teljesen olyan, mint a leírása. Annyira eltalálták, ebben az egész tengerparti nyaralás élménye benne van. Nem is érdemes tovább ragozni, de tényleg. Pont arra számíts, pont úgy képzeld el, ahogyan fent, a leírásban le van írva.
Egyszerre édes, friss, tengeri, hűs és napmeleg.
Nagyon szeretem használni, főleg nyáron persze. De sokszor kapom magam azon, hogy előveszem a szekrényből a fújósom (sajnos csak az van :( ) és beleszippantok. Ez így egy cirka 30 másodperces nyaralás-élmény, ami feldobja a szürke hétköznapomat és egy picit elutaztat a tenger mellé, tényleg hallani vélem ilyenkor a tenger moraját, érzem a nap és a homok melegét, érzem azt a csodálatos gondtalan érzést, amikor nagyon tudom szeretni a természetet és az egész világot és boldogság van a lelkemben.
Mindenképpen meg fogom venni teljes kiszerelésben is.
Ezt az illatot kötelezővé kéne tenni :)

Chrissy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 3.

Egyszerre édes, friss, tengeri, hűs és napmeleg.
Mindenképpen meg fogom venni teljes kiszerelésben is.
Ezt az illatot kötelezővé kéne tenni :)

melwin

2017. október 13.

Ez a legfrissebb illat, amit valaha éreztem. Nem citrusos frissességről beszélek, nem is tiszta mosott ruha frissességről. Az óceán felől érkező sós tengeri levegő frisseségéről beszélek, amit a tüdőm legmélyebb pontjára szeretnék beszívni. Aqua Motu szerelem. Habár... be kell valljam a szerelem nem itt kezdődött. Volt egy időszakom, mikor Montale parfümökkel kísérleteztem, sorra próbáltam a mintákat és sorra szórtam őket ki, míg a Sandflowers-hez értem. Itt letaglóztam, Hogy lehet ennyire különböző parfümöt gyártani a többi jellegzetes Montale-s erős, szúrós, furakodó illatok között. Beleszerettem, de nem tudtam rászánni magam, hogy egy egész üveggel vegyek. Majd a Fragrantica-n valaki írta, hogy a Sandflowers az Aqua Motu-hoz hasonló. Nem csoda mert állítólag Pierre Montale dolgozott Compoir Sud Pacifique-vel. Hát nem hasonló, szinte egy az egyben ugyanaz. Összehasonlítottam őket, egyik karomon Aqua Motu, másikon Sandflowers. A nyitás szinte ugyanaz, leszáradás során az Aqua Motu talán kicsit mentásabb (igaz az lehet nincs benne, de rajtam úgy tűnik) Sandflowers egy nagyon kicsit fűszeresebb. Tartósságban Sandflowers nyer, még másnap is érezhető. Bár az Aqua Motunak van "Intense" változata is, ha valaki hajlandó többet adni érte. A lényeg, hogy nagyon hosszú vívódás után mégis az Aqua Motu-t rendeltem meg egyenesen a gyártótól, mert így mintákat is tudtam mellé vásárolni, plusz még ajándék mintát is kaptam akcióba ingyenes kiszállítással Párizsból, szóval totál oda vagyok, hogy milyen jó üzletet csináltam. :)))
Na összefoglalva, ez egy nagyon különleges (nem egyedülálló a Sandflowers miatt), de mégis egyedi, üdítő, friss ócean-homok-nap illat.

melwin
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 13.

timilla

2017. augusztus 4.

Hajnalban sétálok ki a homokdűnék közé, hogy az óceán partján lássam a napot felkelni. A szél még hűvös, bár nyár közepén járunk, a dagály után hínár csíkozza a homokot, lábam alatt kagylóhéjak, itt-ott kiszáradt halacskák maradványai. Úszom az óceánban a még rózsás derengésben, aztán törölközöbe burkolózva hallgatom a sirályok kiáltásait és a hullámok zaját. Becsukom a szemem, és mélyet szippantok a sós tengeri levegőből.

Számomra ez az Aqua Motu. Nincs itt, kérem, semmi trópusi, beachy feeling, ez itt a kristálytiszta, szelídítetlen óceán, valahol Portugália partjainál, ahol száraz, forró homokot hord a szél, és hamisítatlan tengerszag ivódik bele minden pórusomba. Nincs itt virágillat sem, csak talán egy picurka naptej szelídíti a hínárt, a sós vizet és a homokot. Mint amikor egy strandos nap után frissen megfürödve megeszem egy tál rákot, és a tisztaságillatba belevegyül az óceán lehelete.

Vad illat ez, férfiakon ugyanolyan jó lehet, mint nőkön. Totális meglepetés számomra, mert eddig Terracotta és Bronze Goddess lány voltam (azért még vagyok is :D), erre jön ez az illat, és meg vagyok őrülve érte. Biztos vagyok benne, hogy nagyon megosztó darab, vagy imádni lehet vagy utálni, de közömbösen biztosan nem hagy senkit. De hogy ne csak ömlengjek: a tartóssága hagy némi kívánnivalót maga után, sajnos gyorsan fogy az állandó fújkálás miatt.

timilla
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 4.

pronto

2017. február 6.

Számomra ez a tökéletes parfüm, a leírás teljesen betalál. Olyan illat, mintha az ember egész nap a tengerben ázott volna és a bőrén csak a sós víz, a homok és némi naptej maradvány érződne. Egyetlen embert ismerek magamon kívül, aki ezt használja, az pedig egy férfi és valóban, férfiaknak is ugyanúgy jól áll. Semmi édes nincs benne és ezt imádom. Ha ezt használom mindig dicsérik az illatom. Kivéve egy barátnőmet, aki szerint zubrovka szaga van és olyan, mintha pia szagom lenne... Tulajdonképpen örülök, hogy itthon nem lehet kapni, így tényleg kuriózum, semmire sem hasonlít. Rég óta keresek egyébként hasonló jellegű parfümöt, de egyáltalán nem találtam olyat, aminek ilyen hangulata lenne.

pronto
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 6.