KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Coola

Ár:   $36   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2016. június 9.

Ár:   $36
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

Matt finisű színezett fényvédő antioxidánsokkal gazdagítva

• Színe bármely bőrtónushoz jól illeszkedik.
  • Széles spektrumú UVA / UVB védelmet biztosít a bőrnek

Krémmánia Kedvencek a -től
Loona

2016. október 11.

Előre szólok: ez egy inkább sárgás árnyalatú krém.
Az én bőröm inkább sárgás, mint rózsaszínes árnyalatú, lehet, hogy ezért is volt kicsit nehéz kitalálnom, hogy Paula kék fényvédőjét milyen arányban keverjem színtelennel ahhoz, hogy ne legyen túl sötét vagy elütő színű a fejemen. Ennek a krémnek viszont tökéletesen passzol az árnyalata a bőrömhöz, először felkenve csak lestem, hogy a bőrömhöz érve hova tűnik a színezettség :O Szóval a szín rögtön az első nagy pluszpont :)
Még egy plusz pont, hogy uborkás, színtelen tesójával ellentétben ennek a tubusára is ráírták, hogy rázzuk fel használat előtt, nem csak a dobozára :)

A krém állagra ugyanolyan habos, selymes, mint az uborkás tesó; szaga (az én orromnak legalábbis) semleges, gyorsan elillan. A jobban passzoló szín miatt ezt a krémet nekem kevesebb idő csíkmentesre eldolgoznom, mint a Paulát vagy a Paula-ubis Coola kombót, de azért megfelelő mennyiság használata esetén ennek is kell egy-két perc, mire csíkmentes mindenhol, addig pedig ez is teljesen úgy viselkedik, mint az ubis tesó: fényesebb, ragacsosabb és beleül a ráncokba. Száradás után viszont ennek a finise is szép matt, de nem ránckiemelős, sivatagi matt.

Negatívum, hogy sajnos elég sokat, akár 20 percet is kell várni arra, hogy megszáradjon olyanra, amire már nyugodt szívvel lehet korrektorozni (amíg nem száradt még meg teljesen, ez nehéz: elcsúszik rajta a korrektor, felkapja maga alól a krémet, ami fizikai fényvédőnél pláne necces), így nekem sajnos egy átlagos napon túl macerás a használata. Ha valakinek nincsenek foltjai, amiket utána korrektorozni kéne, vagy csak kisebbek/halványabbak, amiket a krém magában eléggé elfed, annak viszont jó választás lehet, mert nagyon kellemes viselet: úgy mattít, hogy egyáltalán nem okoz húzódó érzést, nem szárít, mégis egész nap kordában tartja a zsírosodást, nem fényesedik át, nem lesz ragacsos, olajos tapintású a bőröm.
Fényvédő hatásban hozza, amit ígérnek, a megfelelő mennyiség használata esetén tökéletesen véd.

A lassú száradás miatt levonok egy csillagot, többet viszont nem, mert a színe nekem nagyon passzol és tényleg kellemes viselet. Viszont ha elfogy, mégsem ezt fogom újravenni szerintem, mert a színtelen, ubis tesója a kék Paulával keverve összességében jobban bevált, jobban szeretem használni, elsősorban a gyorsabb száradási idő miatt.

Loona
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 11.

Előre szólok: ez egy inkább sárgás árnyalatú krém.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil
Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Aluminum Hydroxide, Glycerin

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Felületi hártya képző anyag.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Csipkebogyó olaj, melynek magas C vitamin tartalma van. E 2007-es tanulmány szerint azonban a csipkebogyó olaj C vitamin tartalma nagyban változó lehet attól függően, hogy a csipkebogyó milyen állapotba volt, amikor az olajat kivonták belőle. Lásd C vitamin. Az olaj a C vitamin mellett omega zsírsavakban is gazdag, így jó hidratáló, regeneráló összetevő a száraz bőrre.