KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Coola

Ár:   $36   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online (iHerb)   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Loona, Módosítva: 2016. október 11.

Ár:   $36
Lelőhely:   online (iHerb)
Kategória:   Fényvédők

Természetes, matt finishű fényvédő 30 SPF fényvédő faktorral, antioxidánsokkal. Vízálló (40 percig).

Cruelty-free termék.

Loona

2016. augusztus 31.

Azóta is próbálgatom, használom, így frissítem a véleményem (az eredetit rövidítettem, nem fért el :D ).
Magában továbbra is picit nehezen használható, nagyon alapos eldolgozást igényel, amíg ez nem történik meg teljesen, fehér és csíkoz a bőrön. Ez önmagában még nem akkora probléma, de sajnos vannak még patifoltjaim és elvétve egy-egy pattanásom, így szükségem van a krém után korrektorra, eldolgozás után azonban nagyon sokáig megmarad selymesen csúszósnak a bőrön (látványra már ekkor is matt), így pedig nem nagyon lehet rá semmit felvinni. Egy átlagos napomba ez sajnos nem fér bele (se az, hogy kivárjam a száradást, se a korrektormentesség színtelen fényvédő mellett).
Kipróbáltam viszont keverve is, és azt hiszem, megtaláltam a számomra legjobban muködő kombinációt :)
Eloször PC Resist 2 : Coola 1 arányban próbáltam ki a krémet. Az eldolgozási idő így kb. ugyanolyan volt, mint magában, külön a két krémé, és kb. 10 perc után simán lehetett rá korrektorozni. Viszont nekem még így is kicsit sötét, így fordítva (Coola 2 : PC 1 arányban) kezdtem el használni, és jelentem, imádom, és azóta nem is használom magában a Paulát! Bár ebben a keverékben már a Coola dominál, kb. 10-15 perc alatt így is megszárad/beivódik annyira a krém, hogy nyugodtan tudok korrektorozni, és ez az idő már belefér egy átlagos hétköznapomba, tudok addig mást csinálni, úgy alakítani a reggelt, hogy ez ne plusz hozzáadott idő legyen. Ebben a felállásban ugyanúgy estig kordában van tartva a szuperzsíros arcbőröm olajosodása, nemhogy zsír szembe folyása okozta csípő érzést, de még kifényesedést sem tapasztalok. Ami pedig külön nem várt öröm: míg a Paula önmagában hajlamos szárításra, gyakran eredményez húzódó érzést, ezzel a kombóval ez a jelenség teljesen eltűnt! :) Egyelőre így nagy a szerelem, és csak azért nem rohanok azonnal az iHerbre újrarendelni a Coolát, mert időközben másik termék is utazik hozzám kipróbálásra, és nem szeretnék nagyobb készleteket felhalmozni, mint amennyit el is tudok használni záros határidőn belül.

2016.06.28:
Mindenki kedvence Paula kék fényvédője nekem is bevált, szuperül mattít és jól véd, viszont a színe nem igazán passzol, olyan, mintha célzottan arcra szoliznék :P így nagy álmom olyan mattító fényvédőt találni, ami a színén kívül minden másban olyan, mint az a krém. Sajnos ez a Coola sem az. Ez viszont nem feltétlen jelenti azt, hogy rosszabb, csak más.

Meglepett, hogy fel kell rázni, ilyet még nem láttam, utánaolvasva valószínűleg azért, mert sosem voltam nagyon natúrkencés. Nincs ezzel gond, de szerintem érdemes lenne a tubuson is feltüntetni, nem csak a dobozon.

A leírás ellenére a szaga szerencsére nem igazán uborkás (ha van szag, amitől visítva menekülök, az uborkáé ilyen :P ), inkább olyan... zöld-szag, mint pl. a vágott fűé. Orron-orr alatt használva sem zavaró, enyhe, és hamar elillan.

Állagra mousse-szerű, kicsit habos, selymes. Ugyanannyit felkenve kicsit nehezebb eldolgozni, mint a Paulát, percekig kell masszírkázni, mire eltűnik, addig pedig kicsit ragacsos, beleül minden ráncba, redőbe, csíkoz. Ami számomra nagyon fura: vizuálisan azonnal matt finish-t eredményez, viszont (az én zsíros borömön legalábbis) valahogy nem ivódik be teljesen, csúszós marad a bőrön, nem nagyon lehet korrektorozni rá, pedig erre patifoltok miatt sajnos szükségem van. Később valamennyire megszárad, és egész nap mattít (látványra is, és a zsírosságot is kordában tartja, nem jelentkezik mellette a nálam átlag krémnél "normális" extrém olajosodás, olaj szembe folyás, szemcsípés), nem Paula-brutálmatt, de még mindig bőven matt, és a kevesebb valahogy több is: míg a Paula képes kiemelni ráncokat a brutál szárazra mattításával, ez a krém épp csak annyival mattít kevesebbet, hogy a ráncokat nem élesíti. Lemosni sima arclemosó géllel nem könnyű (de a Paulánál könnyebb, és szembe menve nem csíp), kell valami célzott dolog előtte, pl. micellás víz.

A fényvédelemben ugyanolyan jól teljesít, nem égtem le, színem se lett :)

Loona
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 31.

2016.06.28:

A fényvédelemben ugyanolyan jól teljesít, nem égtem le, színem se lett :)

Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Aluminum Hydroxide, Glycerin

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Felületi hártya képző anyag.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Csipkebogyó olaj, melynek magas C vitamin tartalma van. E 2007-es tanulmány szerint azonban a csipkebogyó olaj C vitamin tartalma nagyban változó lehet attól függően, hogy a csipkebogyó milyen állapotba volt, amikor az olajat kivonták belőle. Lásd C vitamin. Az olaj a C vitamin mellett omega zsírsavakban is gazdag, így jó hidratáló, regeneráló összetevő a száraz bőrre.