KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Cosmio

Ár:   980 Ft és 2150 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2014. szeptember 19.

Ár:   980 Ft és 2150 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Bio hamameliszvíz. A csodamogyoró, más néven varázsmogyoró  leveles gallyainak vízgőzdesztillálásával nyert hidrolátum, virágvíz. Ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból. 0,6% tartósítószerrel.

Fizikai jellemzői: Jellegzetes, enyhén fás illatú, semleges vagy gyengén savas kémhatású, halványsárga folyadék.

Főbb összetevők: 0,09% illóolaj, flavonoidok, szerves savak, keserűanyagok

Felhasználási javaslat:

• bőrnyugtató, irritációt gátló borogatásokba, testpermetekbe, hidrogélekbe
  • naptejek, napozás utáni készítmények vizes fázisába
  • kiütések, csípések kezelésére
  • kisebb sérülések, horzsolások kezelésére
  • a bőr és a nyálkahártyák enyhe gyulladásainak kezelésére
  • gyulladásra hajlamos, érzékeny bőr ápolására
  • aranyér elleni krémekbe, ülőfürdőbe
  • nyugtató szemborogatásnak, gyulladás és szemszárazság enyhítésére
  • dezodorokba
  • gyulladáscsökkentő szájvizekbe
  • borotválkozás utáni arcvizekbe

Hatásai:

• bőrnyugtató, csökkenti az irritációt, bőrpírt, viszketést
  • gyulladáscsökkentő
  • fájdalomcsillapító
  • antibakteriális
  • antioxidáns
  • enyhe összehúzó és vérzéscsillapító

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Októberi Lány

2014. szeptember 6.

Sokat vártam tőle, és épp ezért nagyon csalódott vagyok... Mert nekem nagyon nem jött be. Az illatával kezdődik, számomra kimondottan kellemetlen, nem elviselhetetlen, de elég zavaró. A felsorolt áldásos hatásai kevéssé érvényesültek, viszont nagyon húzódott tőle a bőröm (toniknak használtam). Bár a Cosmio-s hidrolátumok között nem a legolcsóbb, máshol sokkal drágábban is láttam, tehát aki mindenképp tenne egy próbát, annak ez megérheti, nekem a 100 ml-sek kb. 2 hónapig ki szoktak tartani. (Érdemes hozzá cseppentő betétet is venni, 150,- / 5 db.) De én leváltottam, a zöld tea hidrolátum, a rózsavíz és a citromfűvíz ennél sokkal jobban tetszett.

Októberi Lány
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 6.

Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water

Nagylevelű csodamogyoró vizes kivonata. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Paula Begoun szerint antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása is van. Ugyanakkor viszont a csodamogyoró-kivonat 70-80%-a etanol (etil-alkohol), ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre.