KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Cosmio

Ár:   980 Ft és 2150 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2014. szeptember 19.

Ár:   980 Ft és 2150 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Narancsvirágvíz, más néven Neroli víz. A keserű narancs kézzel gyűjtött hófehér, illatos virágainak vízgőzdesztillációjával nyert hidrolátum. Ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból. 0,6% tartósítószerrel.

Fizikai jellemzői: Színtelen, édes, virágos illatú, áttetsző folyadék.

Főbb összetevők: monoterpén illóolaj komponensek

Felhasználási javaslat:

• nyugtató arc- és testpermetként
  • arcvizekbe (vagy önmagában arcvízként), tonikokba, arcmaszkokba
  • krémek, gélek (pl. tusfürdők) vízfázisaként
  • vízmentes balzsamok felvitele előtti nedvesség biztosítására
  • alvást segítő párnaspray-k összetevőjeként, álmatlanság kezelésére
  • aromalámpákba
  • helyiségek illatosítására

Hatásai:

• nyugtató, feszültségoldó, harmonizáló
  • hangulatjavító, enyhe antidepresszáns
  • elősegíti a nyugodt, pihentető alvást
  • enyhíti az ideges eredetű fejfájást
  • mérsékli a hormonális eredetű hangulatingadozásokat
  • enyhe fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató
  • enyhe antioxidáns

A narancsvirágvíz nagyon jól tolerálható, enyhén fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hidrolátum. Használatából a száraz, érzékeny, a pattanásokra hajlamos, gyulladt, a fiatal és az érett bőr egyaránt profitálhat.

Laurka

2015. április 28.

Finom virágillata van, amit sokáig érzek a bőrömön még a "büdös" shea vaj után is. Tonikként használom szappanos arcmosás után, és hidratálás (shea vaj vagy valamilyen finomítatlan olaj) előtt. Csodát nem tesz, de szeretem használni, mert hamar beszívódik, és eltávolítja az esetlegesen megmaradt szennyeződéseket, sminket is. Aki szereti a virágvizeket, az nagyon szeretni fogja, mert olyan "különleges". Egy próbát mindenképpen megér! :)

Laurka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. április 28.

Októberi Lány

2014. szeptember 6.

Sokan istenítik, naná, hogy ki akartam próbálni.Toniknak használtam, vettem hozzá cseppentő betétet is, 150,- / 5 db. Illata számomra nem annyira kellemes, bár nem is zavaró (a narancs illathoz az égvilágon semmi köze). Picit húzódott tőle a bőröm, de megfelelő hidratálóval ez orvosolható. Igazából semmi extra, különösebben nem vettem észre a fent említett hatásait, van ennél jobb hidrolátuma a Cosmio-soknak. Ára jelenleg 980,-/100 ml, szóval nem is a legolcsóbb a választékból. Nem rossz, de nekem nem vált be.

Októberi Lány
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 6.

Illatanyagok: Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol