KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Cosmio

Ár:   980 Ft és 2150 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dobolank, Módosítva: 2014. december 8.

Ár:   980 Ft és 2150 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Bio szalmagyopárvíz (immortelle, curryfű). Az olasz szalmagyopár (Helichrysum italicum) virágos ágvég vízgőzdesztillálásával nyert hidrolátum, virágvíz. Ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból. 0,6% tartósítószerrel (benzil-alkohol, dehidroecetsav) stabilizálva.

Hatásai:

• nyugtató, feszültségoldó, enyhe antidepresszáns
  • kiegyenlítő, hangulatjavító, revitalizáló
  • sebgyógyító, regeneráló,
  • bőrnyugtató, irritációt csökkentő
  • antimikrobiális (baktérium-, vírus- és gombaellenes)
  • gyulladáscsökkentő
  • antioxidáns
  • tonizáló

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Mammamia

2015. február 26.

Érdekes, amit írsz. Alkohol ebben a termékben egyáltalán nincsen. Ha a benzil-alkoholra gondolsz, akkor az egyrészt sem nem etil-alkohol, sem nincs telibenyomva (összesen 0,6% a másik tartósítóval együtt)... Ettől függetlenül simán lehet, hogy a te bőrödnek nem jó, de nem azért, mert brutál alkoholos. A szaga az tényleg elég brutál, mit mondjak, szalmagyopárszagú, legalább tudom, hogy nem kölnivizet adnak el szalmagyopár címén. Az irritált bőrömet nyugtatja, rozaceára nagyon jó.

Mammamia
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 26.

dobolank

2014. november 29.

Penetráns, kevéssé kellemesen növényes illatú készítményről van szó, amit tonikként kezdtem használni. Bár tényleg halványítja a kipirosodásokat és a hajszálereket, érezhetően szárít benne az alkohol - olyannyira, hogy a hatása alapján kezdtem egyáltalán azt gondolni, hogy van benne.
Másért mentem be a boltba, a hölgy ott ajánlotta rozaceára, és azt mondta, tartsam hűtőben, ezért nem is gondoltam, hogy alkohollal tartósítják.
Lövésem sincs, miért ajánl bárki érzékeny bőrre alkoholos terméket, sőt, hogy miért készítenek egyáltalán ilyet - más szalmagyopáros cuccokat találtam a krémmánián így utólag, szóval nem szükségszerű. Egyébként a márka többi virágvize sem alkoholos. Hiába hat a kipirosodásra, nem ajánlanám sorstársaknak. Azt sem értem, miért kéne egy alkohollal telibe nyomott terméket hűtőben tartani.

Tanulság: egyrészt nem kell bolti eladók szaktudásában megbízni akkor sem, ha kijelentik magukról, hogy a téma szakértői, másrészt az olasz szalmagyopár szuper növény, és keresni kell nem alkoholos terméket, ami tartalmazza. Az pedig az én hibám, hogy megvettem az összetevők ellenőrzése nélkül.

dobolank
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. november 29.

Illatanyagok: Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid