KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Dana

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   68 ml, 88 ml és 105 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: x, az összetevőket feltöltötte: nkatika, Módosítva: 2017. szeptember 10.

Kiszerelés:   68 ml, 88 ml és 105 ml
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Orientális-virágos illat 1932-ből, alkotója Jean Carles

Dana Tabu (5-10ml)
Ár: 5ml/ 700ft 10ml/ 1.200ft + Posta , Eladó: nina 69
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 5 vagy 10ml üveg parfümszóróba, Helyszín: Budapest, fizetés: Budapesten a XI. kerületben személyesen is átvehető vagy előre utalást követően ajánlottan postázom.
Dana Tabu fújósok
Ár: 990Ft 10ml, 1490Ft 20ml , Eladó: Csokri
Állapot: Frissen fújt , Helyszín: Budapest XI.ker , fizetés: Személyesen posta foxpost mpl

PerfumePippi

2018. április 15.

Egy parfüm apropóján:

Nem fogok dicshimnuszokat zengeni a Taburól, mert megtették sokan előttem. És volt ő öregasszonyok szoknyakorca is. Ez a parfüm döbbentett rá a választásaink erejére, motivációjára. Arra, vajon parfüm terén ki mennyire tudatosan válogat, vagy csak berendeli a soron következő trendi katalógusillatot. Írhattam volna pénztárca függvényében drága dizájner vagy niche illatot is, a hangsúly nem az áron, hanem a tudatosságon van. Azon, hogy észreveszem-e, mitől/mikor jó egy illat rajtam. Csak azért, mert valami "nem rossz", vagy "egész jó", attól még nem lesz jó, a kiválótól pedig meglehetősen távol marad. Azt hiszem, mindenkinek vannak olyan területek, amikben megelégszik a "nem rossz"-szal, aztán gyárt hozzá filozófiai indokokat. Ez lehet cipő, teflon edény, kávéfőző, még akár lakás vagy munkahely, sőőőőt (és bocsi!) párkapcsolat is. :-)
Az, hogy ez kényelem, kompromisszum, vagy megalkuvás, az egyéni megítélés kérdése, nem lehet megkérdőjelezni, vagy felülbírálni a másik személyiségét. Csak eszembe jutott, mert amikor elkezdtem azzal próbálkozni, hogy egy "kompromisszum-mentes" parfümgardróbot alakítsak ki (röhejes próbálkozás részemről, de ez van), akkor nem csak olyan darabokat emeltem ki, amik nem működnek jól a bőrömmel, hanem az ún. "kegyeletből őrizgetett" példányokat is.
A Tabut ajándékozási céllal bevittem a munkahelyemre, ahol ugyanaz a kolléganő, aki lecsapott a Basic Blackre, belehabarodott és hitetlenkedett, miért nem jó ez nekem. Nagyon nehéz volt megfogalmazni: egy kincs ez a parfüm, gazdag textúrájú, ár-érték arányban verhetetlen és amúgy hiánypótló a mai piacon...DE RAJTAM EGY KÖNNYEN VISELHETŐ, MEGLEHETŐSEN KÖZÉPSZERŰ SZANTÁLOS-FÜSTÖLŐS RÓZSAILLAT. NEM ROSSZ, DE NEM IS TÚL JÓ.
Ha idáig elolvastál, akkor most figyelj! Őrajta egy a légiességig törékeny, finom, harmonikus rózsás parfüm. Olyan, amit minden nap, de tényleg minden nap észreveszek rajta, mikor viseli. No ezért 5 csillagos.

PerfumePippi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 15.

Egy parfüm apropóján:

Laurencia

2018. január 30.

Ezt a parfümöt kb. 30 éve kutatom. Max 10 éves lehettem, nyolcvanas évek veleje, német Burda,Neue Mode újságok, illatosított oldalak.Sem a hirdetésre, sem arra, hogy melyik èvben törtènt az első talàlkozàs, nem emlékszem pontosan, az illata viszont beégett és nem tudtam feledni.

Évek óta "régészkedem", keresem, feltúrtam anyukám régi magazinjait, sokszor azt hittem hogy helyes úton járok, pl. Boucheron irányba de nem így lett.
Nevetséges 3000 Ft-os áron jutottam hozzá a Tabu-hoz, totális vakrendelés folytán, és láss csodát ez az.
Nem a 6:20-as vonattal érkeztem, sem a túloldalon nem napozom ha orientális nagyvadakról van szó,van némi tapasztalatom elvetemült szörnyetegekkel, de meglepő módon én nem érzem sem soknak, sem viselhetetlennek.A keletkezésének dátuma őszinte csodálkozásra késztet, ezt a fűszeres rózsacsokrot inkább a 70-es évekre aposztrofáltam volna.
Hogy visszakaptam-e amit kerestem?
Igen és nem.
Hogy viselni fogom-e valaha?Valószínűleg nem, csak nagyon különleges alkalmakkor. Fekete rózsabársony amihez talán az éveimmel együtt én is idomulok majd.
Brutàlis ereje van, nem a mai kor illata ès ez így van jól.

Laurencia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 30.

Hogy visszakaptam-e amit kerestem?
Igen és nem.
Brutàlis ereje van, nem a mai kor illata ès ez így van jól.

Verona5

2018. január 27.

Bahiásan-orientális-aldehides-civetes, vörös bársony függönyös mulatós, füstös-virágos régi klasszikus.
És igen, erotikus felhanggal, de nem mai értelemben véve - nem egy bújós fajta, de az arra fogékony illető fejét bizton elcsavarja.
De ezt nagyon ki kell fogni! ;)
Nem munkahelyre való az biztos!

Verona5
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 27.

De ezt nagyon ki kell fogni! ;)
Nem munkahelyre való az biztos!

szilva82

2018. január 3.

Imádom az olyan dolgokat amelyek mögött történet van, jelen esetben történelem...:)
És hogy kurvák is tarkítják a dolgot így még jobban....nemhiába örök szerelmem a Mad Madam....:P
Olvastam a véleményeket, és el voltam ájulva, hisz kortól függetlenül rajonganak a nők érte....és amiket írtatok....teljesen delejezett engem...
Persze féltem is tőle, hogy lehet, hogy bordó nehéz kárpit illata lesz, vagy naftalinos vénasszony szag....
És akkor rákantittom rata.sun-nál egy 10 ml-s fufura....mert ugyebár éreznem kell...
És akkor kipróbáltam....
Sosem sírtam még parfümtől/ez most kicsit gázul hangzik/, de most majdnem kicsordult egy könnycsepp....
Ebben az illatban minden benne van.
Az Alfa, az Omega....
A szenvedély, a nyugalom.
A szerelem, a gyülölet.
Megnyugodhatom vele, vagy ha úgy adódik lüktethetek az illattal.
Legszivesebben lubickolnék benne....
Azt hiszem szerelmes vagyok.
Zsuzsi, köszönöm, hogy megismerhettelek, és megismerhettem ezt az illatot....:)
És véletlenek márpedig nincsnek...:)

szilva82
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 3.

És akkor kipróbáltam....
Ebben az illatban minden benne van.
Az Alfa, az Omega....
A szenvedély, a nyugalom.
A szerelem, a gyülölet.
Megnyugodhatom vele, vagy ha úgy adódik lüktethetek az illattal.
Legszivesebben lubickolnék benne....
Azt hiszem szerelmes vagyok.
Zsuzsi, köszönöm, hogy megismerhettelek, és megismerhettem ezt az illatot....:)
És véletlenek márpedig nincsnek...:)

nkatika

2017. november 18.

Hogy ebből ilyen gyengéd szerelem született, az nektek köszönhető, kedves Krémmániások :)
Virágillatot nem vélek felfedezni benne, de az, hogy orientális, az itt válik fogalommá, igen!
Nekem nehéz, túlérett méz, és huszas évekbeli éjszakai mulatók dohányos, borvörös bársonykanapéja jeleik meg a szemeim előtt. Elragad ez a nem tolakodóan füstölő fíling, kedvem lenne egy fekete gyöngyös kombinéban charlestont járni, olyan hosszú szipkás, női cigarettával kezemben :)
Megköveteli az elismerést.

nkatika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 18.

Megköveteli az elismerést.

Ashakiran

2017. november 8.

Nem szoktam egy illatnak sok időt hagyni, hiszen egyből tudom, hogy marad-e velem vagy megy tovább. A Tabu mégis 8 hónapot kapott pár nap helyett. Talán tényleg van benne valami addiktív, ugyanakkor borzongva használtam, felkavararodott tőle a gyomrom. Szó szerint a hányinger kerülgetett. Ő a 2. mazochista illatom a Clinique Simply-je után. Mondjuk a Simplynél nem volt meg ez a kettősség, mert pikk-pakk elajándékoztam.
A Tabu számomra közönséges, erős, kimeremmondanibüdösszagú. Nekem ő testesíti meg a klasszikus retró illatvilágot.

Ashakiran
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 8.

havana74

2017. október 12.

Engem térben és időben egyszerre elrepít ez az illat Szegedre a kilencvenes évek közepére az Eldorádó divatdzsungel nevű helyre. Aki ott nem járt, nem ismerte az egy Bahia boltot képzeljen el magának. De ez több volt annál, persze semmi divat, viszont a dzsungel az megvolt. Pinceüzlet kis dohos szaggal, füstölővel, színes forgatag, bohémság, fiatalság. Hiányzik.
Rékucitól kaptam az első 10 ml-t a Tabuból. Vágytam rá, hogy üvegében is meglegyen, én a vonóshangszeres kiszerelésűt választottam. Az a giccsbe hajló fólia irritált rajta, két nap után le is húztam az üvegről. Így már teljesen más. 😊 Következő asszociációm: Szex és New York 4.évad... .Carrie, a bőgős és a jazz.
Csak itthon a 4 fal között hordom, még nem találtam meg az alkalmat, hogy társaságban is viseljem. Majd talán a fősulis évfolyam-találkozón, de ha nem rajtam, akkor zsebben, hogy kellő pillanatban megidézzem Eldorádó szellemét és illatát.
Ez a ''vélemény'' nem tartalmaz illatjegyeket, kizárólag érzelmi indíttatásból született a Tabu hatására előhívott emlékekből, tehát csodaszer, akkor 5 csillag!

havana74
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 12.

emb1p3

2017. szeptember 7.

Meglepő módon nagyon könnyűnek találom a viselését, pedig a retró orientálokkal bajban vagyok, a Jungle L'Elephant-t a túltolt szegfűszeg miatt nem szívesen fújom magara, az Obsessiont fárasztónak érzem, de a Tabu olyan puha, otthonos, a fűszerek, a bors, a szegfűszeg ellustul a gyantás-bezoinos-pacsulis alaptól, kényelmesen nyújtózkodnak, nem akarnak szólózni, kilógni a karból. Csupa kényeztetés az egész illat. Van benne egy kis füstölős-csípős él, ami a Bahia-boltokra emlékeztet, de tényleg csak annyi, hogy nosztalgikus hangulatba hozzon, nem vág orrba, nem ronda, mint egy tökördarabokkal kivarrt, random indiai motívumokkal, Ganeshával és Om jelekkel telehímzett táska, amit az említett helyen lehetett venni. Hangulatában engem Dita von Teese Erotique-jára emlékeztet, de annál édesebb, gyengédebb illat. Az, hogy 1932-es, számomra teljesen hihetetlen, sokkal modernebbnek tűnik annál, ha vakon szagoltam volna, a '80-as évek második felét, a '90-es éveket elejét tippelném, az Obsession-érát. Minek még egy parfüm, vizet a tengerbe, kérdezhetném magamtól, dehát nyilván meg fogom szerezni nagyban, ez van :)

emb1p3
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 7.

csakmoni

2017. szeptember 2.

Egy ideje nemigen használok ilyen fűszeres illatokat, egész nap, főleg munkahelyen soknak, zavarónak érzem egy idő után. Itthon, pihenős, kikapcsolódós finomságok ezek nekem, vagy télen a sálamra fújok, így kinn érzem, benn meg nem. Túl is adtam rajtuk, csak a két számomra legkedvesebbet tartottam meg.
Egy kisfújóst vállaltam be a Tabu-ból, és mintha a Meharees nőiesebb verziója lenne, nagyon tetszik nekem. Semmi szexualitást nem érzek benne, fűszeres, balzsamos, kicsit retro hangulatú illat. (100 ml-t egy élet alatt sem használnék el belőle, de ha lesz üveges maradék a piactéren, lehet, trióvá bővítem a duómat.)

csakmoni
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

dalma92

2017. augusztus 23.

Itt olvastam róla véleményeket előtte, szóval elég magas volt a mérce, annyira az egekig dicsérte mindenki. Megrendeltem a 68 ml-s változatot pár más parfüm mintájával. Megkaptam a csomagot, persze azonnal ki kellett bontanom, nagyon kíváncsi voltam. Első gondolat: fúj, én ezt már éreztem, locsolókölnis ráadásul... magamra fújtam (bőrpróba után értékelünk alapon), majd mint aki jól végezte dolgát frissen illatozva leültem ebédelni. Hát lányok, nem volt jó ötlet ezt a kettőt így együtt... én kis naív... Próbáltam én picit később lemosni, de esélytelen volt :D Szóval az első benyomás nem volt kellemes. Annyira akartam, hogy jó legyen, működjön...hogy aztán másnap ismét magamra fújtam. Még mindig nem tetszett. Harmadnap újra, és láss csodát: hm, nem is rossz... És azóta nem volt olyan nap, hogy ne fújtam volna. Jelentem, beleszerettem én is. Ez az illat tényleg dorombol, nagyon finom. Akinek nem jön be az elején, ne adja fel, próbálgassa, mert megéri! Szerelem!

Up
Vérszegényre sikerült az előző véleményem, az az igazság. Ez az illat teljesen rabjává tett. Bársonyos, füstölős, fahéjas, meleg, egy csoda! Most is ez van rajtam. Én személy szerint még fürödnék is ebben. Képes vagyok még itthonra is magamra fújni, mezítlábasan melegítővel, és nem érzem szentségsértésnek, vagy pazarlásnak. Szükségem van rá, az a helyzet. Nagy utat jártam be a legelső fújástól, de megérkeztem, és csak azt tudom, hogy MINDIG helye lesz ennek az illatnak nálam.

Fúj a hideg szél, viszi a hajadat, kiülsz a lépcső szélére. Nincs egy perc pihenője az agynak, nem nyugszanak a gondolatok. Borítanád az asztalt, a székeket, valamit, bármit. Tudod, hogy túl régóta húzod már ezt. Kezedben cigi, körbeleng a füst. Tabu megcsiklandozza orrodat. Mit neki, hogy talán most nem alkalmas a pillanat, elvégre te választottad nemrég. És mosolyogsz, mert olyan szép. Mégis viszontszeret az élet.

dalma92
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 23.

Up

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Hydroxycitronellal, Linalool, Coumarin, Eugenol, Furfuracea (Treemoss) Extract, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Citral, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate
Színezékek: Fd&C Yellow 6 Aluminum Lake

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!