KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Dr. Chen Patika

Ár:   1700 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: tilbog, az összetevőket feltöltötte: barack.edi, Módosítva: 2011. november 26.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Samponok

Hatóanyagai révén hozzájárul a vérkeringés erősítéséhez, ezáltal segíti a haj és a hajas fejbőr regenerálódását, valamint a haj növekedését. E-vitamin tartalmának köszönhetően ragyogóvá és fényessé varázsolja a hajat, PP-vitamin tartalma révén erősíti a hajszálakat. B5-vitamin tartalma táplálja a hajat a hajtövektől egészen a hajvégekig. Ginseng, fenyőolaj és gyömbér kivonattal.

dio14

2018. október 19.

Tavaly ősszel próbáltam ki először a balzsamjával, és csodát tettek a hajammal. Fényes, puha, illatos lett, kevésbé zsírosodott, sőt a hajhullásom is alábhagyott. A következő flakon már más volt, nem éreztem a fenyő illatot, és a hatása se olyan volt, mint előtte. Írtam a dr. Chennek, hogy mi történt a samponnal, ők azt válaszolták, hogy más anyaggal vonják ki a fenyőolajat az alkohol helyett. Ami jó is lenne, de mégsem az , mert a sampon teljesen más lett. Nagyon nagy csalódás, pedig azt hittem, hogy megtaláltam végre a tökéletest:(
Az értékelést a mostani formulára adom, a régi egyértelműen 5 csillag lenne.

dio14
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 19.

Az értékelést a mostani formulára adom, a régi egyértelműen 5 csillag lenne.

asztromélia

2018. október 16.

Update4: valamit valtozattak rajta, mar nem jo. Regebben durvan fenyo illata volt, mostmar amolyan tipikus sampon szag. Viszekt tole a fejem es nagyon hamar zsirosodik a hajam utana.

update 3: Augusztus vége óta az egyetlen sampon amit használtam. Sajnos április óta a hajam megint hullik, de hozzátenném hogy kismama vagyok. Csillagot nem vonok le ezért.

Update 2: Január eleje van, augusztus vége óta használom heti 2 szer, másfél flakonnal fogyott eddig el, kb. 5 cenitisek az új hajszálaim. :) Mivel váll alá érő hajam van nagyon viccesen festek, ahogy ezek a szálak kandikálnak mindenfelé, de nem érdekel. :D Plusz infó: a zsírosodás visszaszorítására nem vált be (igaz nem is ezt volt a cél, hanem hogy maradjon hajam :D ), de legalább van mit mosni. :D
Rossmannban és Müllerben beszerezhető, DM-ben szerintem nem árulják.

Update: Másfél hónapnyi (heti 2) használat után a hajam határozottan dúsul vissza.

Többféle (többek közt a Bánfi) hajhullásra/erősítésre ajánlott sampon elhasználása után ez az első ami végre használ. Egyre kevesebb a hajam a lefolyóban, a fésűben és a porszívó tartályában. :)

asztromélia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 16.

Rossmannban és Müllerben beszerezhető, DM-ben szerintem nem árulják.

Yalana

2018. október 16.

Kedvenc samponom, több mint 1 éve csak ezt használom, nem fogom leváltani.

Yalana
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 16.

Kedvenc samponom, több mint 1 éve csak ezt használom, nem fogom leváltani.

Timinimoook

2018. október 12.

Nem csinált a világon semmit a hajammal....

Timinimoook
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 12.

Nem csinált a világon semmit a hajammal....

Maze

2018. szeptember 29.

Igaz régen használtam ezt a sampont a kondicionálóval együtt, hajnövesztés céljából. Nekem nagyon sokat segített, festett vékonyszálú hajon amit még vasaltam is. Nagyon szerettem, és amiért most nem venném meg annak az oka, hogy speciális sampont kell használnom ami szulfátmentes. Nem olyan régen kerestem és úgy tapasztaltam elég nehéz hozzájutni.

Maze
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 29.

ViviV

2018. szeptember 21.

Én sajnos hajnövesztő hatást egyáltalán nem tapasztaltam, emellett pedig iszonyatosan kócolja is, a balzsamjával együtt sem tudom kifésülni a hajam, emiatt szét is tört. Most használom kb. 3 hónapja. Az illatára és az összetevőire kap az egy helyett két csillagot, más téren sajnos nem jött be.

ViviV
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 21.

Kittens

2018. augusztus 22.

Kb 2hete használom , gyogynovenyes samponhoz kepest nem szarit annyira szerencsére
Kicsit hidratal is , de utána balzsam használata kell .
A 3p ható idő sietős reggeleken annyira nem jó de remelem hosszú távon meg fogja érni és dúsítani fog valamint gyorsabb növekedést is remélek ;))
Jól habzik , nem szarit és nem zsirosit . Ha dusulni gg a hajam megkapja az 5.*ot

Kittens
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 22.

Kicsit hidratal is , de utána balzsam használata kell .

creammaniac

2018. július 28.

Pár napja fogyott el, ezért jöttem véleményezni. Barátnőm ajánlására vettem meg és igazából tetszett. Az illata, állaga kellemes, én kétszer szoktam samponozni egy hajmosás alkalmával, jól tisztít. Gyorsan zsírosodik a hajam, erre kerestem megoldást, sajnos ez sem hozta a várt eredményt, ugyanúgy 3 naponta hajat kell mosnom. Viszont nagyon jól dúsít és ápol, könnyű, könnyen kifésülhető és szép a hajam közvetlenül mosás után. Aztán persze 1-2 nap után ugyanúgy visszaáll.

Ami viszont negatív, hogy úgy látom, picit korpás lesz tőle a hajam, ami 3. nap környékén baromi zavaró, emiatt nem vettem újra. Most próbálkozom más samponokkal, sajnos az igazit én sem találtam még meg.

creammaniac
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 28.

Ancsuk

2018. július 27.

Illata jó,összetevőivel sincs gond szerencsére sls épphogy van benne. Utána a hajam erős és fényes, talán kijelenthetem, hogy megtaláltam A Sampont! Én is hagyom pár percig a hajamon, és kevésbe zsírosodik a hajam.

Ancsuk
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 27.

Sekhmet9

2018. július 20.

Lassan elhasználok egy tubussal, heti 2x mosok hajat. Betartom a 3 perc hatóidőt. Kb 2 hete vettem észre, hogy hajmosáskor kb 3-4 hajszál marad csak a kádban, az eddigi ‘sok’ helyett. :)
Nem hajhullásra vettem, hanem hogy kicsit erősödjön-dúsuljon a hajam, ezt eddig mondjuk nem tapasztaltam, de még egy tubussal biztosan veszek, hiszen hagyni kell időt ezeknek a termékeknek, és már így is megéri, hogy feleannyi hajat hullajtok el :)
Nekem semmiféle irritációt nem okozott, nem is értem az ilyen hozzászólásokat, gyógynövényes vitaminos termékről van szó, nem lenne szabad.
Illatra-állagra is jó, rendesen habzik, szerintem nyugodtan próbáljátok ki, ártani nem fog 😊

Sekhmet9
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 20.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Zingiber Officinale (Ginger) Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Propylene Glycol, PEG-40
Vitaminok: Niacin, Panthenol, Tocopherol

Gyömbér kivonat. A CosIng hivatalos besorolása szerint bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint a gyömbér kivonatnak szájon át bevéve és a bőrön alkalmazva egyaránt gyulladáscsökkentő és rák ellenes hatása is van (viszont a gyömbér olaj problémás). Bisaboloolal együtt használva a két hatóanyag erősíti egymás gyulladáscsökkentő hatását (forrás).

A niacin B3-vitamin egyik formája, mely a niacinamidehez hasonló tulajdonságokkal bír. Többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt.