KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: beautifullife, az összetevőket feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2013. június 28.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

Krémmánia Kedvencek a -től
dpetra

2017. január 10.

Nagyon szeretem. Vagy a hajamra vagy az arcomra kenem. Szerintem nagyon hatásos. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy próbálja ki'

dpetra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 10.

szzh01

2016. október 8.

Érett bőrre arcpakolásként kitűnő. Így készítem:
Kb. 2 centinyi banándarabkát összenyomok egy pici tálkában desszertvillával alaposan, majd mehet hozzá 1 kávéskanál joghurt (vagy tejföl, ami van otthon), 1/2 kávéskanál méz, 1/2 kávéskanál hidegen sajtolt olaj (pl. mandula, kókusz, jojoba, ami épp van a háznál).
Ez kevésnek tűnik, de nagyon bőséges mennyiség, nyakra is elég, még marad is belőle, ha tudjátok, csináljátok még kevesebből, hogy ne keletkezzen maradék. Próbáljátok nagyon alaposan összenyomni villával a banánt, hogy minél kevésbé maradjon darabos.
Megtisztított arcra felvinni (jótékony előtte radírozni), majd kb. 20 percet fent hagyni. Szemkörnyékre is kenhetitek bátran, nem irritál. Én zuhanyzás előtt használom mindig, mert így a leöblítése nagyon egyszerű. Vigyázzatok, hogy hajvonalra ne menjen, mert beleragadhat.
Nagyon puha, táplált arcbőrt eredményez, pofon egyszerű, a többi banánt pedig megehetitek, így belülről is tápláljátok a bőrt. :-)

szzh01
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 8.

Érett bőrre arcpakolásként kitűnő. Így készítem:

Kingucii

2016. április 16.

Szeretem a házi gyógymódokat, pakolásokat stb.
Egy banánt apró szeletekre vágtam majd villával összenyomogattam, 3-4 csepp citrom levét hozzáadtam, majd 1 tojást is belekevertem. Ezeket az összetevőket összekanalaztam, beültem relaxálni a kádba és 10-15 percig rajtahagytam a pakolást az arcomon. Eredmény: puha, ragyogó bőr, halványabb patti. :)
Heti 2x megcsináltam.

Kingucii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 16.

Szeretem a házi gyógymódokat, pakolásokat stb.
Heti 2x megcsináltam.

GNóri

2016. április 14.

Nagyon szerettem régebben a Lush Oatifix pakolását, viszont ma már nem igazán veszem újra. Eléggé túlárazottnak tartom ahhoz képest, hogy nincs nagyon benne semmi extra összetevő, és el is kell használni 2-3 hét alatt. Helyette inkább elkészítek egy hasonló pakolást házilag. Zabpelyhet ledarálok, összeturmixolom banánnal és egy kis tejjel, és cseppentek bele bőven valamilyen arcápoló növényi olajat (most éppen jojoba és édes mandula olaj van itthon, ezeket használom hozzá már kb. egy éve) Ami fontos mozzanat még, hogy a banánhéj belső részét is lekaparom és beleteszem a pakolásba, úgy tudom, hogy ebben a részében van a legtöbb tápanyag. Kb. húsz percig hagyom fenn a pakolást, ezalatt még nem szárad meg teljesen. Ne hagyjuk keményre megszáradni, különben soha a büdös életben nem tudjuk lekaparni az arcunkról:D Nagyon puha, ruganyos utána a bőröm:)

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 14.

zsofbar77

2015. november 28.

Hajpakolásba keverem, és nagyon jó!! Jó puha lesz tőle a haj! :)

zsofbar77
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. november 28.

Hajpakolásba keverem, és nagyon jó!! Jó puha lesz tőle a haj! :)

despoina

2015. október 13.

1 éve használom mint hajápolás.
A hajpakolas összetevői :
- méz 2-3 evőkanálnyi
- 1 tojás
- rizsakorpa olaj 1-2 evőkanálnyi
- lehet meg őrölt fahéjat is beletenni vagy C vitamint por formában

A mennyiség a haj hosszától is függ. Sok es hosszú hajra nagyobb mennyiséget ajánlott használni.

Az alábbi összetevőket a mixerben alaposan összeturmixolom és a száraz hajamra felrakom majd 1-2 órát várok es vízzel lemosom majd a szokásos módon megmosom samponnal a hajam.

Csodát tett ez a pakolas a hajammal, közel 1 éve használom rendszeresen. Fényes, hídratalt, dús, erős a hajam. Sokkal gyorsabban is nő. A kávénak van egy enyhe hajszinéző hatása igy a sötétbarna hajon sötétit picit. Semmilyen más pakolást nem használok már.

despoina
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 13.

1 éve használom mint hajápolás.
A hajpakolas összetevői :
- rizsakorpa olaj 1-2 evőkanálnyi
- lehet meg őrölt fahéjat is beletenni vagy C vitamint por formában

PiciBrigii

2015. június 23.

Maradok a gyümölcssalátánál inkább, mert egyszer csináltam belőle hajpakolást..puha lett...de iszonyat nehéz volt kiszedni a hajamból!

PiciBrigii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. június 23.

kisbors

2015. január 7.

Először fogfehérítésnél akartam bevetni... de ott nem hozott eredményt. Viszont állítólag a bőrre is jó pattanások esetén a banán belső héjával való dörzsölés. Így mivel a reggeli zabkásámba gyakran landol fél banán, így a héját erre felhasználhatom.
És eddig nagyon jól bevált. A pórusaimat összehúzta, Nem zsírosodik a bőröm. (Bár most télen a sok uborkázástól pont, hogy száraz a bőröm). És bónusz, hogy a természetes arcápolók közül eddig ez az első ami nem folyik szét, nem nehéz felvinni az arcra, és nem nézek ki szörnyen tőle, ha rajtam van :D

A hajamra is a héját a próbáltam ki. Fürdés előtt végighúzom a hajamon és rajt hagytam az egészet. Nagyon szép csillogása lett a hajamnak :)

A belső részét még nem mertem használni, úgyhogy arról nem tudok véleményt alkotni.

kisbors
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 7.

jubileum

2014. január 20.

Hát én most próbálkozol vele először: méz, kókuszolaj, oliva olaj, banán, citromlé, és mivel túl egyszerű volt az elkészítés botmixerrel, még beledobtam egy tojást, fehérjéstül, mert kedvem volt még kavargatni :D
Amúgy akinek van az tényleg inkább botmixer, mint villával való pépesítés, úgy nem marad darabos, szép folyékony banánillatú turmixot kaptam, amiből végre elég volt a hajam minden tincsére (sajnos mindig kevesebbet csinálok a pakolásokból mint kéne)

Az eredményről később....

Na szóval :D 2 órát volt rajta, kimosni könnyű volt, mivel homogén folyadék volt eleve. Az illata végig erőteljes volt, és tömény banán, semmi más. A hajam puha, és fényes, még dúsabbnak is látszik, szóval jó kis recept volt ez, ajánlom annak akinek nem okoz bőrirritációt, mert a teljes folyamat kellemes volt, a készítéstől, a viselésen át a lemosásig:)

jubileum
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. január 20.

Az eredményről később....

SlecckelMarine

2013. szeptember 26.

2013. június 23.
Állítólag pattanásra hajlamos bőrűeknek nem ajánlott belőle sokat fogyasztani, de kis mennyiségben fontos a szervezet számára.
Magas a kálium, magnézium, kalcium tartalma, van benne boldogsághormon is.
Jót tesz az izmoknak, pozitív hatással van az idegrendszerre, szívre, menstruációs fájdalmakra, pihentető nyugtató hatású.
Én kis mennyiségben fogyasztom, így nincs semmi bajom vele.

Új: Találtam egy receptet, PATTANÁSOS, AKNÉS bőrre (gúgl:'Banánhéj recycling';))
Friss banánhéj belső oldalával kenegessük az arcot, nyakat pár percig, majd 15-20 perc után mossuk le. Sok vitamint juttat a bőrbe, vegyszermentesnek tekinthető mivel a viszonylag vastag héja miatt a vegyszerek nem jutnak át.
-Próba-szerencse, ha csekkoltam, jövök az eredménnyel!:)

A HAJnak is nagyon jót tesz, legutóbb mézes-joghurtos-banános pakolással örvendeztettem meg a lestrapált tincseimet és láss csodát, 30-40 perc hatóidő után csak vízzel mostam hajat és csodaszép fényes, hullámos tincseket kaptam!! (Én csak törtem: kb.5 cm-nyi banánt, 1 teáskanál mézet, 1,5 e.k. joghurtot kutyultam pépesre (+1 szelet citrom leve, 1 kis tojássárga, 1.t.k. kókuszolaj-elhagyható) semmi gondom nem volt a kimosással, nem maradtam banános!!;)
Van még egy csomó felhasználási módja házi pakoláshoz különböző bőr-és hajtípusokra, különböző céllal, én sokat találtam!! Csodaszer!!

SlecckelMarine
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 26.

2013. június 23.
Magas a kálium, magnézium, kalcium tartalma, van benne boldogsághormon is.
Én kis mennyiségben fogyasztom, így nincs semmi bajom vele.

-Próba-szerencse, ha csekkoltam, jövök az eredménnyel!:)