KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   $11   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tara95, Módosítva: 2017. november 13.

Ár:   $11
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

• Tónusjavító és hosszan tart
  • Kontrollálja a faggyút, nem zsíros
  • Minden bőrtípusra ajánlott

Linnn

2018. december 8.

Nekem egyáltalán nem jött be. Szárít, fehér réteget hagy, nem lehet rendesen eldolgozni és sminkelni sem rá. Helyette a A'pieu MILD fényvédőjét ajánlom.

Linnn
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 8.

tara95

2018. szeptember 26.

Mire bepötyögtem azt hittem eljön a karácsony este is...szóval ez egy szuper kis fényvédő, semmi fehér réteg, bőrfény, pillanatok alatt beszívódik. Jól lehet rá sminkelni és naaagyon szép a csomagolása.

Ezt a véleményemet október környékén írtam, egy tubus egy évig elég, amit nem értek a mai napig mert 7/7 napon használom és nagy borsónyi mennyiséget. Azt hiszem örök kedvenc marad, hiába próbálkoztam a kémiai fényvédőkkel, ez vált be a legjobban. Egységesíti a bőrt, kiegyenlít, mattít de nem brutál módon és nyugtatja a bőröm. Soha nem égtem le vele, pedig nem szoktam újrakenni a fényvédőim. Egyszerűen pontosan azt hozza amit ígér, kiváló áron.

Na, elfogyott a harmadik is, tehát teljesen kiforrott vélemény lesz. A vízhiányos bőröm besokallt tőle, száraz foltokat generált, nap közben még jobban olajosodott, 38 fokban iszonyúan csípte a szemem, de nem mindig. Sminkelni kb azonnal kellett rá, mégis sokáig ragacsos maradt, ha csak ez volt rajtam fehéres foltok keletkeztek.. A szárítás miatt szélmalomharcot vívtam a mimikai ráncokkal, nagyon sajnálom de csak egy közepest tudok adni. Nagyon olajos bőrre, nyáron jó lehet, de mivel néha csíp (?) amit nem értek, mert rezisztens a fejem, nem merem teljes szívvel ajánlani. Szép volt, jó volt, viszlát.

tara95
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 26.

_zsulu_

2018. szeptember 24.

UD (09.24): Muszáj vagyok csillagot vonni, mert nekem ez a cucc sehogy nem működött. Tényleg a legdurvább zsírosan tocsogó arcbőrt is szárítja, nekem egyszerűen undorító foltokban összeállt rajta minden smink, ha keverni próbáltam valamivel akkor is. Konkrétan délre foltokban eltűnt róla a smink általában, de mivel fehérre meszel, ezért jó feltűnően kopott és nem tudtam utánjavítani. Vállamra/dekoltázsra használgattam el, de nem veszem többet és a fizikai fényvédőkkel is egyre bizalmatlanabb vagyok :(.

08.03.: Nem gyakran használok tisztán fizikai fényvédőket, mert úgy vettem észre,hogy hiába kombinált/nyáron zsíros a bőröm hajlamosak kelemetlenül szárítani. Ez is ilyen, ha nem hidratálok alá rendesen és egy matt bb krémmel+púderrel használom elég fűrészporos a hatás. Meg kellet szoknom, hogy erre felkenés után azonnal sminkelni kell, mert ha picit is megszárad már nem lesz rajta szép a smink és picit pereg is, ez mondjuk utána is igaz, igyekeznem kell, hogy ne dörzsoljem az arcom, mert lekopik foltokban minden :) Viszont annyira brutálisan zsírosodik az orrom/homlokom most,hogy minden nehézség ellenére ehhez nyúlok reggelenként gyakrabban, mert tényleg visszafogja a zsírosodást! Könnyű elkenni, viszont sajnos akármilyen alaposan masszírozom be, fehérít és összességében picit hullahatású a fejem a szokott bb krémmel és a silicás púderrel. Picit beleül a pórusaimba a fehér pöttyeket hagyva viszont primert rákenni már nem tudok mert lemorzsolódik, ezért most kipróbáltam,hogy alá kenem a primert, úgy oké a végeredmény! Az illata enyhe, engem nem zavar, viszont azt vettem észre,hogy nagyon enyhén csíp felkenés után, ez nem tudom mitől lehet. A csomagolása nagyon szép és igényes, olyan mintha legalább kétszer ennyibe kerülne.
Nem tökéletes ez sem (nem tudom találok e valaha tékletes fényvédőt :D), de most életmentő az biztos!

_zsulu_
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 24.

rtteszvesz

2018. szeptember 23.

Mivel mindkét fizikai fényvédő megtalálható benne, széles spektrumú védelmet ad. Alkoholmentes. Nem illatmentes. Minőségét felbontás után egy évig őrzi meg. Kedveltem, de sajnos a parfüm miatt könnyezett tőle a szemem. Ha szememet kihagyom, mert sminkelek és már nem süt úgy a nap, akkor jó. Hajlamos fehér réteget hagyni és szárítani is. Én nagyon jól aláhidratlátam, így nem szárított. Nem tudom még újra veszem-e jövőre, lehet. Keresgélek még nem találtam meg az igazi fizikai fényvédőmet.

rtteszvesz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 23.

adree861030

2018. augusztus 14.

Fizikai fényvédő lévén észrevehető fehér réteget hagy a kreol bőrömön, mattít, de a nap végére fénylik az arcom.

adree861030
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 14.

mpkriszta

2018. augusztus 7.

Tavasz óta ez a kedvenc fényvédőm, amit arcra használok. Zsíros a bőröm, ez a termék kissé elnyújtja azt az időt, amíg átfényesedik. Fontos, hogy felvitele előtt hidratált legyen a bőr, mert enélkül enyhén szárít. Utána EL light alapozót vagy Bare Minerals poralapozót vagy Puritó BB krémet használok minimális mennyiségben a kissé fehéres bőrkép korrigálására. Napközben max. egyszer használok blotting papírt, de csak a nagy melegben. Irritációt nem okozott, nem foltos a bőröm - pedig retinolt is használok nyáron - csak fizikai fényvédőt tartalmaz (kémiai csípi a szemem), az ára igazán baráti. A fent leírtakat használva Nekem tökéletesen bevált.

mpkriszta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 7.

WorkingClassGirl

2018. augusztus 3.

Up: gondoltam, elhasználom most, hogy már nem száraz a bőröm, és ráadásul még ilyen meleg is van. Nem értettem, hogy száríthat mikor csorog rólam az izzadság, és alá is krémeztem, aztán rájöttem, hogy nem szárít hanem irritál. Ettől is viszketek, gondolom valamelyik növényi kivonat. Jófej leszek és csak egy csillagot vonok le..

Számomra összességében átlagos, közepesen jobb fajta ásványi fényvédő. Jelenleg normál/száraz a bőrtípusom.
Nem túl sűrű, de szépen eldolgozni nehéz, bele kell dolgozni az arckrémbe, nem elég felékenni. Átlagosan fehérít, csíkoz.
Nem extra matt, megfelelő arckrémmel nem nagyon, de azért szárít, a száraz részeket kemeli, hajlamos beleülni a ráncokba, kissebb hegekbe. Smink alá nem tetszik, vaskosabb, zsíros hatású lesz a bb krémem (igaz abban is sok az ásványi uv-szűrő), és rémesen belelül a ráncokba.
Egész jó az inci, szép a csomagolás, nem nagyon drága. De smink alá nem tetszik, pedig azért vettem ezt. És smink nélkül is csúnya. Igaz, hogy én nem szoktam alulkenni a fényvédőket, nem két pöttyintésnyit teszek fel, hogy az majd jól megvéd.. :D

Ui: azért nem teljesen smink inkompatibilis, az ásványi fényvédők között azért sokkal rosszabbak is vannak

WorkingClassGirl
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 3.

Zsuu75

2018. július 6.

Pár nap használat után elégedett vagyok vele. Felkenés után picit mintha világosítana a bôrszínemen, de nem vészes. Megbocsátom neki, mert a reggeli használat után még délután is vállalható az arcbôröm- nem fénylik brutál módon. Mondjuk egy leheletnyi porpúderrel fixálom egy kicsit, de ezt mindig megteszem. Szóval eddig nekem bejött- hosszabb használat utáni tapasztalatot késôbb még írok.
Ui.koreából 2 hét alatt megérkezett

Zsuu75
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 6.

Ui.koreából 2 hét alatt megérkezett

Lolychan

2018. május 31.

Nagyon jó fényvédő, barátnőm ajánlására primer helyettesítőként is használtam és bevált. :) Egy problémám van vele, hogy hullát varázsol belőlem, sajnos felkenés után láthatóan világosította a bőröm. :/

Lolychan
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 31.

im

2018. április 22.

Rezisztens bőrűként sokáig élveztem, hogy kenhetem a kémiai fényvédőket, hiszen ebben a kategóriában szerintem könnyebb elfogadhatót, illetve jót találni. De kíváncsi voltam, képes-e valami pluszt adni nekem egy fizikai fényvédő, amely kiegyensúlyozza azt, hogy egyébként mennyi mindenre kell figyelni, ha valakinek csakis az inorganikus darabok jöhetnek szóba: fehér réteg, kenhetőség, eldolgozhatóság, (hogy viselkedik rajta a smink,) morzsálódás, kopás, képes-e a szívemhez nőni.

Pozitívumok:
- Kezdjük a legszubjektívebbel! Nem tudom, csak képzelem-e, de mintha nyugodtabb, szebb lenne a bőröm összképe, mióta nem használok kémiai fényvédőt. Gyorsan haladjunk is tovább, nagyon ingatag ez az állítás, azt hiszem, még sokkal hosszabb időnek kell eltelnie egy magabiztos kijelentéshez.
- Könnyen kenhető, szépen terül, a valódi védelemhez szükséges kellően vastag réteg sem morzsálódik, és a sminkeléssel sincs gondom, pár perc száradás után kezdek is alapozni, igaz, óvatosabban, mint a kémiai fényvédők idején.
- Egész nap nem kell zsírban tocsogó arc miatt aggódnom. Ilyenre még sosem volt példa.

Negatívumok:
- Ha nem rétegezek elég hidratáló elemet alá, nemhogy bőrfényű nem lesz, még szárítani is fog.
- Nehéz szívvel írom ide, hogy rajtam enyhe fehér réteget hagy, mert nem tudom, lesz-e valaha is az életemben olyan fizikai fényvédő, amely nem meszel fehérre ÉS magas védelmet nyújt. De meglátom a jót is: most megint a sötétebb alapozóimat koptatom, a L’Oréalt és a Bourjois CC-t, hadd fogyjanak el végre, a szívszerelem IsaDorával meg picit spórolok.

Összességében:
Mivel mindkét fizikai fényvédő megtalálható benne, széles spektrumú védelmet ad. Alkoholmentes. Nem illatmentes. Minőségét felbontás után egy évig őrzi meg. Rádöbbentett arra, hogy a bőröm már sokkal közelebb van a normál, mint a zsíros kategóriához, olajtermelés szempontjából. (Miért is lepődöm meg ezen? Végül is erről szólna a tudatos bőrápolás. Ha kevésbé akarok fellengzős lenni, akkor csak annyit mondok: öregszem.) Ha csak egy hajszállal kevésbé szárítana, újravenném, de így inkább keresgélek még.

im
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 22.

Pozitívumok:

Negatívumok:

Összességében:

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Cyclomethicone, Propanediol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Aluminum Hydroxide, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Az azték zsálya (ismertebb nevén a chia) magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló hatású összetevő. A chiamag az egyik leggazdagabb természetes forrása az omega-3 zsírsavaknak, ezért gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segít a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek)  és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élinkítő hatása miatt.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!