KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: summer88

Utolsó módosítás dátuma: 2015. július 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Dalacin oldat hatóanyaga, a klindamicin félszintetikus antibiotikum, mely a baktériumok bizonyos fajtáit elpusztítja, szaporodásukat gátolja. A helyi hatású készítmény egy gyakori, jellegzetesen az arcon, vállon, háton, mellkason jelentkező, a szőrtüszők gennyes gyulladásával járó bőrbetegség, az akne kezelésére alkalmas.

A készítmény szokásos adagja: az oldatot naponta kétszer kell vékony rétegben az érintett bőrfelületre juttatni. Kizárólag helyileg szabad alkalmazni.

Az oldat normál és zsíros bőrűeknek ajánlott.

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

CosmoYuu

2015. július 26.

Évek óta használom már, eddig sosem okozott csalódást. Szerencsére nagyon ritkán vannak pattanásaim, de ha esetleg előbújik egy, azt 1-2 nap alatt teljesen eltünteti. A nagy meleg, az izzadás és a smink hatására jelenleg a homlokommal van problémám, de kezelem már dalacinnal és látható az eredmény. Kissé erős a szaga, de az évek során meg lehet szokni :)

CosmoYuu
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. július 26.

bodri95

2015. március 18.

Nekem a kozmetikusom ajánlotta. Többször tettem vele próbát,hogy hátha majd most...de sajnos nem :(. Az én pattanásaim nem éppen bakteriális eredetűek,de abban tényleg segített,hogy ne gyulladjanak tovább és a fájdalmasabbakat rendbe tette pikk-pakk. Tehát a bőrömet nem mondanám,hogy szebbé tette,de végső soron nem is mondanám,hogy károsította.

bodri95
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. március 18.

a.muse.d

2014. november 16.

kb. 3-4 hete használom, apránként, de segít, és ennek nagyon örülök :)

a.muse.d
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 16.

kb. 3-4 hete használom, apránként, de segít, és ennek nagyon örülök :)

katemus

2014. július 2.

Bőrgyógyász írta fel. Én nagyon szeretem, napi 2x használom. Mivel antibiotikumos készítmény hamar eltünteti a gyulladt bőrhibákat, hosszútávon is látom az eredményét. Szépen rendbe tette az államon lévő problémás részt.

katemus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. július 2.

zsofia93

2014. március 1.

Ma váltottam ki, de már nem ilyen a csomagolása és a benne lévő oldat folyékony fehér színű. A gyógyszerész azt mondta, hogy a Dalacin T-t már nem is gyártják. Azért remélem be fog válni! :)

up: hát semmit nem ért sajnos :( pedig kitartóan használtam úgy ahogy a bőrgyógyászom elmondta, de sajnos nem segített a bőrömön, ahogy előttem is írták egy szappanos arcmosással többet érek :(

zsofia93
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. március 1.

Adnilem

2014. február 28.

Én személy szerint a Dalacin-T oldatot használom évek óta. Ez egy magas üvegcse (nekem nem olyan, mint a képen), aminek a tetején van egy kis puha réteg "stift", ezt itatja át alulról a színtelen folyadék. (szerintem ez a legjobb kiszerelése, az emulzió nem túl jó, mert sok jön belőle egyszerre) Nincs sok pattanásom, de ami néha-néha kijön, azt nagyon gyorsan leviszi. Én CSAK a pattanásokra kenem helyileg, szóval nem kenem be a fejemet vele, így zsírosodásról nem is tudok beszámolni. Nagyon jó kis készítmény.

Adnilem
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 28.

Audrey80

2014. február 28.

Nahát, ez is fent van a KM-n. Nekem semmit sem használt tiniként, de komolyan semmit, pedig lelkiismeretesen használtam. Ráadásul akkoriban még kozmetikushoz is jártam, aki meg azzal riogatott, hogy hegesen fog ettől gyógyulni a bőröm. Sem ő, sem a kozmetikus nem vált be. Úgy látszik, csak bizonyos típusú pattanásokat szüntet meg.

Audrey80
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 28.

Lyanna

2014. február 28.

Már lassan egy éve volt, hogy ezt ajánlotta a kozmetikusom, mert sok más, pattanásokkal küzdő vendégének bevált. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Napi kétszeri használattal kb. 1,5-2 hónap leforgása alatt gyönyörűen rendbe szedte az arcomat, eltüntette a pattanásaimat. Azóta is rendszeresen használom, de már csak napi egyszer, este, mivel sajnos tényleg zsírosítja az arcbőrt, amit nappal az eleve zsírosodó T-zónám miatt nem tudok tolerálni. Ha elő is jön egy-egy pattanás, nem engedi kifejlődni, viszonylag hamar lehúzza.

Mostanában kezdem érezni, hogy gyengült a hatása - gondolom, hozzászokott már a bőröm. Lehet visszaállok egy időre a napi kétszeri használatra (egyszer már csináltam ilyet, amikor valamiért kezdtem megint pattanásos lenni, és használt is), és ha az sem segít, akkor következő alkalommal sajnos másik, hasonló hatású termék után kell néznem.

Lyanna
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 28.

nagyerika28

2014. január 25.

Még tinikoromban használtam és egy áldás volt!Mivel allergiás vagyok a szalicilsavra semmilyen pattanástalanítót nem használhattam,mert szinte mindbe van,ez viszont jó volt,viszont tényleg zsírosított.

nagyerika28
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 25.

gy.edit0210

2013. november 29.

Én nagyon régen használtam ezt a szert, és nagyon nem jött be. Zsíros lett tőle a bőröm és kivörösödött, a pattanásaim még csúnyábbak lettek.

gy.edit0210
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 29.

Hidratálók: Propylene Glycol

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen