Dalacin 10 Mg/Ml Külsőleges Oldat (Egyéb)

Dalacin 10 Mg/Ml Külsőleges Oldat

A Dalacin oldat hatóanyaga, a klindamicin félszintetikus antibiotikum, mely a baktériumok bizonyos fajtáit elpusztítja, szaporodásukat gátolja. A helyi hatású készítmény egy gyakori, jellegzetesen az arcon, vállon, háton, mellkason jelentkező, a szőrtüszők gennyes gyulladásával járó bőrbetegség, az akne kezelésére alkalmas.

A készítmény szokásos adagja: az oldatot naponta kétszer kell vékony rétegben az érintett bőrfelületre juttatni. Kizárólag helyileg szabad alkalmazni.

Az oldat normál és zsíros bőrűeknek ajánlott.

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

A krémet és az összetevőket feltöltötte: summer88

A termék eladása | Új vélemény írása | Kívánságlistába rak | Már nem gyártják | Hiba az oldalon

Krémajánló

Vélemények Vélemények / Összetevők részletesen Összetevők részletesen

5/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

kb. 3-4 hete használom, apránként, de segít, és ennek nagyon örülök :)

5/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Bőrgyógyász írta fel. Én nagyon szeretem, napi 2x használom. Mivel antibiotikumos készítmény hamar eltünteti a gyulladt bőrhibákat, hosszútávon is látom az eredményét. Szépen rendbe tette az államon lévő problémás részt.

1/5

Krémmániás Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ma váltottam ki, de már nem ilyen a csomagolása és a benne lévő oldat folyékony fehér színű. A gyógyszerész azt mondta, hogy a Dalacin T-t már nem is gyártják. Azért remélem be fog válni! :)

up: hát semmit nem ért sajnos :( pedig kitartóan használtam úgy ahogy a bőrgyógyászom elmondta, de sajnos nem segített a bőrömön, ahogy előttem is írták egy szappanos arcmosással többet érek :(

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 25-34

Én személy szerint a Dalacin-T oldatot használom évek óta. Ez egy magas üvegcse (nekem nem olyan, mint a képen), aminek a tetején van egy kis puha réteg "stift", ezt itatja át alulról a színtelen folyadék. (szerintem ez a legjobb kiszerelése, az emulzió nem túl jó, mert sok jön belőle egyszerre) Nincs sok pattanásom, de ami néha-néha kijön, azt nagyon gyorsan leviszi. Én CSAK a pattanásokra kenem helyileg, szóval nem kenem be a fejemet vele, így zsírosodásról nem is tudok beszámolni. Nagyon jó kis készítmény.

1/5

Krémmániás Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín   Korcsoport: 25-34

Nahát, ez is fent van a KM-n. Nekem semmit sem használt tiniként, de komolyan semmit, pedig lelkiismeretesen használtam. Ráadásul akkoriban még kozmetikushoz is jártam, aki meg azzal riogatott, hogy hegesen fog ettől gyógyulni a bőröm. Sem ő, sem a kozmetikus nem vált be. Úgy látszik, csak bizonyos típusú pattanásokat szüntet meg.

5/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Már lassan egy éve volt, hogy ezt ajánlotta a kozmetikusom, mert sok más, pattanásokkal küzdő vendégének bevált. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Napi kétszeri használattal kb. 1,5-2 hónap leforgása alatt gyönyörűen rendbe szedte az arcomat, eltüntette a pattanásaimat. Azóta is rendszeresen használom, de már csak napi egyszer, este, mivel sajnos tényleg zsírosítja az arcbőrt, amit nappal az eleve zsírosodó T-zónám miatt nem tudok tolerálni. Ha elő is jön egy-egy pattanás, nem engedi kifejlődni, viszonylag hamar lehúzza.

Mostanában kezdem érezni, hogy gyengült a hatása - gondolom, hozzászokott már a bőröm. Lehet visszaállok egy időre a napi kétszeri használatra (egyszer már csináltam ilyet, amikor valamiért kezdtem megint pattanásos lenni, és használt is), és ha az sem segít, akkor következő alkalommal sajnos másik, hasonló hatású termék után kell néznem.

Krémmániás Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: 25-34

Még tinikoromban használtam és egy áldás volt!Mivel allergiás vagyok a szalicilsavra semmilyen pattanástalanítót nem használhattam,mert szinte mindbe van,ez viszont jó volt,viszont tényleg zsírosított.

1/5

Én nagyon régen használtam ezt a szert, és nagyon nem jött be. Zsíros lett tőle a bőröm és kivörösödött, a pattanásaim még csúnyábbak lettek.

3/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Bevált, de nem eléggé agresszív anyag, hogy a gyulladtabb aknékat eltüntesse.

Újonc Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 25-34

Többször használtam DalacinT-t, mindannyiszor bevált 100%-osan. Azt fontos hangsúlyozni, hogy gyógyszerről van szó, méghozzá antibiotikumról, vagyis nagyon fegyelmezetten kell használni, kúraszerűen, naponta kétszer, arctisztítás után. A javulás 3-4 hét után látványos, akinek ennyi idő alatt nem hat, annál valószínűleg nem bakteriális fertőzés okozza a pattanásokat, hanem más állhat a háttérben. Arra senki ne számítson, hogy pár nap után tökéletes bőre lesz, mert ez irreális elvárás. A bőrt valóban szárítja, én ezt úgy oldottam meg, hogy minden használat után vártam pár percet míg felszívódott, majd egy könnyű hidratálóval bekentem az érintett területet. Így már semmi gond nem volt.:)

Clindamycin Phosphate

Az összetevőnek még nincs leírása. Készíts leírást Te! (Hol nézhetünk utána egy összetevőnek?)

Propylene Glycol h EWG Kockázat: 3, EWG Adat: Közepes

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

Isopropyl Alcohol i EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Sok

Water / Aqua EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nagyon sok

Vásárolj

Használod ezt a krémet? Mondd el róla a véleményed!