KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: summer88

Utolsó módosítás dátuma: 2015. július 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Dalacin oldat hatóanyaga, a klindamicin félszintetikus antibiotikum, mely a baktériumok bizonyos fajtáit elpusztítja, szaporodásukat gátolja. A helyi hatású készítmény egy gyakori, jellegzetesen az arcon, vállon, háton, mellkason jelentkező, a szőrtüszők gennyes gyulladásával járó bőrbetegség, az akne kezelésére alkalmas.

A készítmény szokásos adagja: az oldatot naponta kétszer kell vékony rétegben az érintett bőrfelületre juttatni. Kizárólag helyileg szabad alkalmazni.

Az oldat normál és zsíros bőrűeknek ajánlott.

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

bodri95

2015. augusztus 27.

Nekem a kozmetikusom ajánlotta. Többször tettem vele próbát,hogy hátha majd most...de sajnos nem :(. Az én pattanásaim nem éppen bakteriális eredetűek,de abban tényleg segített,hogy ne gyulladjanak tovább és a fájdalmasabbakat rendbe tette pikk-pakk. Tehát a bőrömet nem mondanám,hogy szebbé tette,de végső soron nem is mondanám,hogy károsította.

UPDATE: Mégsem tudunk egymástól elválni :D A fürdőszoba állandó kelléke marad úgy látszik. Bár még mindig nem az én bőrömre van feltétlen kitalálva,de sokat segít,ha kijön egy-egy gyulladtabb pattanás. Nem szárít,nem zsírosít,ilyen szempontból ideális nagyon :))

bodri95
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 27.

rekuska

2015. augusztus 26.

Régóta használom, nekem nem szárít, nem zsírosít. 1-2 nap alatt elmulasztja a nagyobb pattanásokat is. Nem lennék meg nélküle :)

rekuska
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 26.

gabriellabn

2015. augusztus 25.

Évek óta nagyon jó barátok vagyunk. A meglévő pattanások sokkal gyorsabban gyógyulnak, a kialakulóban lévőket meg tökéletesen visszahúzza. Természetesen a súlyos acnéval sok mindent nem tud csinálni, de egy-egy csúnyaságra kenve szuperül végzi a dolgát. Annyi a baj vele, hogy ha este használom, reggelre iszonyatosan bezsírosítja a bőröm - de amíg hatásos, mindegy is. Az ára 1000 ft körül van, szerintem ennyit simán megér.

gabriellabn
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 25.

RyouHati

2015. augusztus 23.

Évekig ezt használtam a pattanásaim kezelésére, de így utólag úgy vélem, hogy nem sok mindent ért.

RyouHati
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 23.

alllmond

Korcsoport: < 18
2015. augusztus 11.

A bőrgyógyász írta fel miután Roaccutan/Accutane/Isoretnition (nem tudom hogy írják) kicsit visszajött a zsír és a sok mitteszer a T vonalamra. Azt mondta az egész arcomat kenjem be vele, de mivel az iszonyatosan kiszárította, ezért mára már csak helyileg alkalmazom, ha csak a pattanást kenem be, 1-2 nap alatt nyoma sincs!!! a mitteszerekkel semmit sem tud kezdeni, de ez nyilván egy szárító termék ami HELYILEG a legjobb

alllmond
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2015. augusztus 11.

rosa.love

2015. augusztus 7.

Még kamasz koromban használtam, semmit, de semmit nem ért. Kb lemarta a bőrömet, de a pattanások maradtak. Annyira utáltam.

rosa.love
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. augusztus 7.

CosmoYuu

2015. július 26.

Évek óta használom már, eddig sosem okozott csalódást. Szerencsére nagyon ritkán vannak pattanásaim, de ha esetleg előbújik egy, azt 1-2 nap alatt teljesen eltünteti. A nagy meleg, az izzadás és a smink hatására jelenleg a homlokommal van problémám, de kezelem már dalacinnal és látható az eredmény. Kissé erős a szaga, de az évek során meg lehet szokni :)

CosmoYuu
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. július 26.

a.muse.d

2014. november 16.

kb. 3-4 hete használom, apránként, de segít, és ennek nagyon örülök :)

a.muse.d
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 16.

kb. 3-4 hete használom, apránként, de segít, és ennek nagyon örülök :)

katemus

2014. július 2.

Bőrgyógyász írta fel. Én nagyon szeretem, napi 2x használom. Mivel antibiotikumos készítmény hamar eltünteti a gyulladt bőrhibákat, hosszútávon is látom az eredményét. Szépen rendbe tette az államon lévő problémás részt.

katemus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. július 2.

zsofia93

2014. március 1.

Ma váltottam ki, de már nem ilyen a csomagolása és a benne lévő oldat folyékony fehér színű. A gyógyszerész azt mondta, hogy a Dalacin T-t már nem is gyártják. Azért remélem be fog válni! :)

up: hát semmit nem ért sajnos :( pedig kitartóan használtam úgy ahogy a bőrgyógyászom elmondta, de sajnos nem segített a bőrömön, ahogy előttem is írták egy szappanos arcmosással többet érek :(

zsofia93
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. március 1.

Hidratálók: Propylene Glycol

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen