KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: torikarine83, az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

Összetevők:  Illóolaj,  Csersav,  Nyálka,  Gyanta,  Cukor,  Keményítő,  Fahéjaldehid

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

szzh01

2018. április 24.

Kipróbáltam a fahéjat házi száraz samponba kakaó és kukoricakeményítő társaságában. Habár az ilalta isteni, a hatása is jó zsírosság ellen hajmosás helyett, de sajnos engem nagyon irritál - főleg egy bizonyos mennyiség felett. Nemcsak a fejbőrömön éreztem egész nap fura kapirgálást, de ami ennél is rosszabb volt, a vállamon és a nyakamon, ahova mikro szemcsék lehullottak a hajtövemről délutánra-estére égő, kellemetlen érzés keletkezett. Plusz akárhányszor a hajamhoz nyúltam, mindig barnásak és illatosak lettek az ujjaim (az illattal nincs baj, de utána bármihez nyúltam, összekente. Őszintén szólva nem is értem, hogyan tud ez púderként, pirosítóként működni, hisz az ember időnként hozzáér az arcához, felvesz ruhadarabokat stb, hogy nem keni azt össze?...) Egyébként imádom a fahéjat, nekem is megfordult a fejemben házi púder gyártása fahéjjal színezve, de ez után a tapasztalat után, leteszek róla. Elgondolni is rossz, mi lett volna, ha a szemkörnyékemet lendületesen lepúderezem a fahéjas cuccal, brrr..., szóval csak óvatosan, mert irritálhat!!!!

UP1: Újabb felfedezésem a hennás hajfestéshez kapcsolódik. Már 3x próbáltam, és nagyon bevált az, hogy hennás hajfestéskor a kikevert hennához fahéjat teszek. Nemcsak az az előnye, hogy teljesen eltűnteti a jelegzetes henna szagot, de még finom fahéj illatot is eredményez festés után a hajban. Először egy púpos kávéskanálnyit tettem a hennába (vállig érő hajhoz kikevert mennyiségbe), majd később lecsökkentettem kb. felére a mennyiséget. Elsőként nagyon-nagyon finom, karakteres fahéj illatú maradt a hajam, a második verziónál a fahéj csak egészen diszkréten volt érezhető, inkább csak a hennaszag elnyomó képessége érvényesült. Nagyon örülök, hogy felfedeztem ezt, mert én a henna szagát képes voltam még a festés után 2-3 hajmosásig is érezni, és nagyon nem kedvelem. Izzadós edzéseknél hetente többször körüllengett eddig a számomra nemkívánatos szag, most helyette csak enyhe, isteni fahéj illatot szippantok edzés közben, ami sokkal kellemesebb.
Gondolkodom azon, hogy kipróbálom majd samponba is keverve a fahéjat, ha lesznek tapasztalásaim, később visszajövök vele.
Nem ide tartozik ugyan, de nem bírom ki, hogy ne írjam le: próbáljátok ki a fahéjas mézet is. Magában vagy kávéba keverve, palacsintára kenve stb. fantasztikus. Egy kis üvegben keverjetek ki mézet tetszőleges mennyiségű fahéjjal. A pontos arányt nem tudom, de talán 1:10-20-hoz lehet, szóval nem kell bele nagyon sok fahéj, mert nagyon tömény lesz. Apránként keverjétek bele, s meglátjátok, az ízléseteknek mikor elég már a fahéj.

UP2: Fogtisztító porba keverve is kellemes ízt ad, fertőtlenít, és frissé teszi a lehelletet.

szzh01
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 24.

tara95

2018. január 12.

Ma is jól megerőltettem az agyam helyét. Már egy ideje bóklásztam a neten, amikor megtaláltam A RECEPTET. Így. Csupa nagybetűvel. Porpúder házilag. Hogy a magasságos Gábriel és az arkangyalok egész gyülekezete áldaná azt aki kitalálta. Telefon elhajít, lerongyolás a lépcsőn be a konyhának nevezett alkímista intézménybe. A cél: kukoricakeményítő. 10 perc múlva: Hát mijjaz, hogy még ez sincs itthon?! Mindegy megyen helyette jóféle hintőpor. Bele a pohárba a fahéj és kakaó társaságában. 10 perc kutyulás, méricskélés, takarítás után( naná, hogy felszívtam a kakaóport ami aztán egy óriási EKSSÖN után távozott. Ekkor löktem le a fahéjat. A csempére. Hah, a tüsszentés ereje!) Halleluja megvan! Jó a színe, fedése a tapétát szégyeníti az illata meg maga a tömény csábítás. Csajok, próbáljátok ki, ennyit megér. :D

Némi up: joghurt+fahéj+méz kikutyul és arcra is csodás, de éjszakára csak a pattira kenve reggelre lehuzza a gyulladást én is csak néztem. Nem jön le, megköt.

tara95
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 12.

eventually

2017. augusztus 18.

én is kipróbáltam arcpakolásként, igaz, még csak 1x. Úgy csináltam, hogy méz+élesztő+szerecsendió+fahéj. Nagyon érdekes elegyet kaptam ebből, először ilyen hab állagú lett, amikor felvittem, aztán 10 perc elteltével pedig szivaccsá változott az arcomon :D próbáljátok ki, nagyon muris :D

eventually
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

noxibaba

2017. május 28.

Eddig csak "belsőleg" használtam. Eszembe nem jutott volna külsőleg, amíg itt rá nem bukkantam.
Zuhanyzás közben nedves a nedves bőrt àtdörzsöltem. Nem csípett, nem pirosodtam. Viszont nagyon felfrissìtette a bőröm, és mintha "ruganyosabbá" is tette volna.

noxibaba
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 28.

uaim

2016. október 26.

Én ezzel világosítom a hajam. A történet úgy indult hogy érzékeny a fejbőröm minden vegyi festékre és nagyon szerettem volna szőke lenni, alapból ilyen egérszőke hajam van szürke és szőke keveréke nincs ősz hajszálam. Sajnos mivel vegyi festéket még natúrt sem bír el a fejem, csak hennát azzal meg nem volt kedvem pacsmagolni stb, ezért neten találtam egy jó receptet azt használom mai napig és gyönyörű a hajszínem. Szólok előre hogy aranyos vöröses árnyalatokat is csinál szóval aki fehérszőkét vagy hamvasat akar lehet nem a legjobb. Szóval a recept:
2 teáskanál pupozott méz lehetőleg házi virágméz vagy bio szép aranyszinű
1 kávéskanál örölt fahéj
melegviz

ezeket egy tálba öntöm, ugy arányitom a vizzel hogy teljesen szétkeverhető legyen de még pépes kicsit az egész, elkeverem jó alaposan az egészet csomómentesre majd felpacsmagolom az egész fejemre mindenhova. nekem nem csip, nem okoz irritációt. egy órát hagyom nylonsipka alatt a fejemen aztán hajatmosok.
ami még bevállt hogy általában következő hajmosást már c vitaminnal csinálom tehát samponba beletörök öt hat c viti tablettát ami csak c vitamint tartalmaz és jól összerázom ezzel mosom a hajam. Ez is szőkít.

Aki kicsit hamvasitani akarja váltogathatja a citrom oliva pakolással, az meg úgy van hogy két evőkanál facsart tiszta citrom lehetőleg bio és két evőkanál oliva, az arányok hajhossz arányában váltakoznak, ez fel a fejre simán összekeverve és egy órát rajtahagy. Többet a citrom miatt ne. Aztán hajmosás.

Mindkét módszer tökéletes és működik, gyönyörű ombrét is lehet vele csinálni ha valaki csak a haja végeire teszi a tövére nem.

uaim
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 26.

2 teáskanál pupozott méz lehetőleg házi virágméz vagy bio szép aranyszinű
1 kávéskanál örölt fahéj
melegviz

AkInImOd

2016. május 9.

Ha lenne fahéj illatú parfüm, tuti megvenném! :)
Mindenhogy szeretem: a chili con carne receptemnek egyik fő alkotóeleme a fahéjrúd; a tejeskávét vagy a zöld teát el sem tudom képzelni nélküle; az illatát minden mértékben szeretem; eddig egy szappant leszámítva szépen tisztított és segítette a bőröm regenerálódását (Manna-féle fahéjas szappan viszont k.o.-zott, azt sosem felejtem el). A legmorbidabb a fahéjas rágó, azt mondjuk én is csak félévente rágcsálok - de egyszer egy srác addig idegesített szándékosan, hogy gondoltam megkínálom vele... sosem felejtem el az arcát. Többet nem piszkált. :D

Belsőleg alkalmazva nagyon jól tisztít. Magam által kikevert kozmetikumként még nem használtam, de a kézműves fahéjas szappanokat kedvelem. :)

AkInImOd
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 9.

Ha lenne fahéj illatú parfüm, tuti megvenném! :)

marianne000

2016. május 9.

Egy olyan dolog, ami bárhol hasznosítható. Nagyon szeretem.

marianne000
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. május 9.

Egy olyan dolog, ami bárhol hasznosítható. Nagyon szeretem.

Nikimaki

2015. december 23.

A hajamra szoktam a pakolásomba tenni. Gyönyörű vöröses árnyalatot ad a hajamnak.
Az arcomra szoktam még mezzel összekeverni ezt felvinni majd 20 perc múlva lemosni. Nagyon jól nyugtatja a bőrt, gyulladáscsökkentő ezáltal a duzzadt mérgespattanásokat is lehizza:) Bár az illata néha már tul sok csillagosötös :)

Nikimaki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. december 23.

PiciBrigii

2015. június 16.

Hú még tavaly tettem a pakolásaimba, és a testápolómhoz is! Legtöbbször kókuszolajhoz kevertem. Változást nem tapasztaltam, de csak mert ritkán csináltam.. Viszont az illata...Isteni.. Fahéj mániás vagyok.. :)

PiciBrigii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. június 16.

zsofbar77

2015. május 10.

Szofi csodapakolása:

Hozzávalók:

Fél-1.ek. őrölt vagy reszelt gyömbér, fahéj, torma vagy bors
1 tojássárgája ( a fehérje zsíros bőr esetén mehet az arcra)
3-4csepp rozmaring-, borsmenta-, vagy levendulaolaj
1 ek. hajra is használható olaj, esetleg bolti balzsam, pakolás ( elhanyagható)

Ez a pakolás serkenti a hajnövekedést, érdemes hajhullás ellen használni.

Hatóanyagok:

#tojás: többféle B-vitamint, köztük panthenolt is tartalmaz, valamint található benne A- és E-vitamin is
#rozmaring-, borsmenta-, és levendulaolaj: hajhullás ellen hatásos, serkenti a hajnövekedést
Gyömbér, torma, fekete bors, fahéj: hatásuk megegyezik az illóolajokéval.

Remélem tudtam segíteni! :)

zsofbar77
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. május 10.

Szofi csodapakolása:

Hozzávalók:

Fél-1.ek. őrölt vagy reszelt gyömbér, fahéj, torma vagy bors
1 tojássárgája ( a fehérje zsíros bőr esetén mehet az arcra)
3-4csepp rozmaring-, borsmenta-, vagy levendulaolaj
1 ek. hajra is használható olaj, esetleg bolti balzsam, pakolás ( elhanyagható)

Ez a pakolás serkenti a hajnövekedést, érdemes hajhullás ellen használni.

Hatóanyagok:

Gyömbér, torma, fekete bors, fahéj: hatásuk megegyezik az illóolajokéval.

Remélem tudtam segíteni! :)