KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2990 Ft és 3990 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: hempies, Módosítva: 2017. november 14.

Ár:   2990 Ft és 3990 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml
Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

A kenderolajat érdemes kipróbálni direkt bőrápolásra, vagy kozmetikum alapanyagként. Külsőleg alkalmazva javít a száraz, repedezett bőrön, és gazdag zsírsav profiljával jól alkalmazható az atópiás ekcéma kezelésében, valamint a bőr rugalmasságának megőrzésére. Lassítja a ráncok képződését, omega zsírsav tartalmával javítja az bőrregenerációt, ezáltal pedig segít az öregedés lassításában.

• Kiváló omega 3 és omega 6 forrás
  • Kizárólag természetes alapanyagból, adalék anyagok hozzáadása nélkül
  • Hempies által jóváhagyott, vegyszermentes termelésből

Emolliensek: Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.