KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Babooca, Módosítva: 2013. július 10.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

A kókuszdió (Cocos nucifera L.) a pálmafélék (Arecaceae) családjának tagja.
A kókuszdió tekintélyes mennyiségben tartalmaz kalciumot, cinket, szelént és vasat, de megtalálható benne a magnézium is. Vizsgálatok bizonyítják, hogy telítetlen zsírsav tartalma is jelentős. Ennek köszönhetően csökkenti a szívbetegségek kialakulásának kockázatát.
A magas kalcium tartalma miatt nagyon jól illeszkedik a gyermekek étrendjébe.
Ásványi anyag tartalmának köszönhetően rendszeres fogyasztásával sikeresen küzdhetük a fáradtság és a kimerültség ellen.
Magas energia tartalma miatt (a gyümölcs 100 grammja 354 kcalalóriát tartalmaz) a gyengélkedő betegek, vagy nagy fizikai igénybevételnek kitett személyek (pl. sportolók) számára ajánlott.
A kókusz olaját a test és hajápolásban alkalmazzák, értékes gyógyászati olajok és szappanok alapanyaga.

lucintaa

2018. január 11.

Hát, szerintem igazából itt nincs is mit mondanom...
Fanatikus vagyok, imádom a kókuszt, szinte már szerelmes vagyok, kisebb túlzással. :D
Enni is nagyon szeretem, illetve inni a kókuszlevet. :) Jót tesz, egészséges.
Szűz kókuszolajam van a Paese márkától, nagyon szeretem használni az arcbőrömre éjszakára, illetve hajpakolásként a hajamra mosás előtt...csodákat művel az isteni illata mellett.
És persze, kókusz fan lévén, mindenfajta ezt tartalmazó és/vagy illatú kozmetikum megtalálható az otthonom polcain. :)
Rajongásom szerintem töretlen marad, és örökké fog tartani. <3

lucintaa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 11.

Hát, szerintem igazából itt nincs is mit mondanom...
Enni is nagyon szeretem, illetve inni a kókuszlevet. :) Jót tesz, egészséges.
Rajongásom szerintem töretlen marad, és örökké fog tartani. <3

dessy

2014. július 27.

Egyszerűen el nem tudom mondani, hogy mennyire imádom a kókuszt.Egy valóságos kókusz fan vagyok, nem csak enni szeretem, hanem kozmetikumokban is ha van csak azt veszem. Volt már borotvahabom is belőle, körömlakklemosóm meg persze testvaj tusfürdő deo stb...

dessy
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 27.

shiningstar

2013. november 30.

Főként tusfürdőként és testápolóként találkoztam vele mint szerintem mindenki más is. Tejes, krémes illathoz tudnám hasonlítani.

shiningstar
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. november 30.

mili

2013. július 23.

Nagyon szeretem a kókuszt, bár ha nem kapok diót akkor kókuszreszelékből készítem a kókusztejet, na meg így kókuszvaj is mindig lesz. Leírom a receptet, hátha érdekel valakit. A 100 gramm kókuszreszeléket egy kis vízzel és 1ek mézzel (vagy cukorral) összeturmixoljuk, majd öntsük fel még vízzel, hogy 1 liternyi legyen, majd ismét turmixoljuk. Lassú tűznél forraljuk fel majd hagyjuk állni egy teljes éjszakát. Én befőttesüvegbe szoktam beleszűrni, mert így a kókuszvaj könnyebben leszedhető a tetejéről. A kókuszvaj felhasználható főzéshez, de akár hajpakolásba is.

mili
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. július 23.

tamasbobe47

2013. július 22.

Nagyon jó kókuszolajat lehet csinálni otthon

tamasbobe47
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 22.

Nagyon jó kókuszolajat lehet csinálni otthon

A kókuszpálma termésének gyömölcse. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és dörzshatású összetevő.