KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   700 Ft   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: svivko, Módosítva: 2016. március 31.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

A nyílgyökér az amerikai kontinens esőerdeiben őshonos aljzatnövény, melynek vaskos gyökeréből készül a magas keményítőtartalmú nyílgyökér liszt.
Konyhában a gluténmentessége, és könnyen emészthetősége (magas rost tartalmú) miatt népszerű, külsőleg  himlő és üszkösödés okozta bőrfertőzések, és viszketés kezelésére használják. Babahintőpor állaga, és gombaölő hatása miatt tökéletes lábgomba, fekély és sebek helyi kezelésére.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

szzh01

2017. január 14.

Száraz samponnak használom egy kevés (max. 1/3) szódabikarbónával keverve. Mivel a szódabikarbóna kissé szemcsés, a nyílgyökérliszt pedig ultra finom, így az elegyet kávédarálóba teszem és összedarálom. Keverek bele egy kevés természetes színezéket (vörösesbarnát, amilyen a hajam, színe), hogy ne legyen nagyon fehér a hajtövem. Egy tégelyben tárolom, és egy kiszuperált pirosítóecsettel viszem fel a hajtöveimre. Felhordás után belemasszírozgatom, eloszlatom a fejbőrön, majd sűrű kefével átkefélem a hajamat. Így napokkal el tudom tolni a hajmosást, sajnos a hajam extrém gyorsan zsírosodik. Kicsit poros lesz tőle a hajtövem (jól kell eltalálni az adagolást), de inkább ez, mint a lelapuló loncsosan zsíros fej. A hajamat is szépen megemeli egyébként, hajtőemelőnek sem rossz.
Még van itthon bolti hintőpor, de ha kiürül, áttöltöm a flakonjába, mert nagyon-nagyon finom, selymes érzetet nyújt, és 100%-ban természetes, többet biztos, hogy nem veszek hintőport, ez tökéletes természetes alternatíva helyette.

szzh01
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 14.

Csilike79

2016. november 9.

Én régóta tervezgetem, hogy veszek. Házi kozmetikumot akarok csinálni belőle. A Pinteres tele van bőrbarát és olcsó sminkreceptekkel, amiknek az alapanyaga a nyílgyökér liszt. Általában por alapozóhoz, pirosítóhoz, bronzosítókhoz ajánlják, porított céklával, rózsalevéllel, kakaóporral keverve, és elérve a kívánt színhatást. De szemhéjpúderek alapanyaga is lehet. talán kellemesebb a bőrnek mint a talkumból készült hintőpor alapú termékek.
Szóval van helye ezen az oldalon.

Csilike79
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 9.

Szóval van helye ezen az oldalon.

svivko

2016. március 8.

Imádnám látni az arcokat, akik most épp Krémmániát olvassák, és meglátják ezt a terméket. Mi a hónaljmankós rekettyést keres itt egy liszt? Hát még ilyen fura névvel?!

A tökéletes (teljesen komolyan) száraz sampon natúr vonalon maradva, seborrheás szép hajra vágyóknak meg főleg. Olyan finomra őrölt por állaga van, mint a kedvenc baking-hez használt loose púdereimnek (pedig ahhoz csak az igazán finomra őrölt púder felel meg).
Használata nem annyira egyszerű , mint egy aeroszolos fufué, de kinek nem ér meg plusz 3 percet az egészséges zsírtalan fejbőr, a rendkívül puha, teljesen frissnek ható haj, és a tudat, hogy ettől nem fog frászt kapni sem a hajhagyma sem a faggyúmirigyek. (Az ózon réteg hálájáról nem is beszélve.) Plusz a mai hypenak tökéletesen megfelelő teljes illatmentesség.
Még nem volt lehetőségem porcukorszórót kajtatni, az igazán megkönnyíteni a használatát, de így sem túl nagy macera, kibontom a tasakot, beledugom három ujjam a finom porba, kifele húzva leütögetem a felesleges extrát, és a kívánt részekre a fejbőrömbe masszírozom/ inkább ütögetem, hogy nagyobb területen oszoljon, ekkor még fehéres nyomokat hagy, majd hagyom "hatni" (ahogy azt amúgy száraz samponnál is illene) amíg elkészítem a napi sminket, aztán vagy kifésülöm a hajam, vagy ha göndör a frizkó akkor csak megrázom rendesen, hogy a fel nem szívódott termék eloszoljon, kirázódjon a hajamból. A gesztenyeszín hajamra úgy, hogy a teljes fejbőrön dolgozok a liszttel nem volt szükségem nedves törölközőre, hogy semlegesítsem a fehéres hatást, seborrhea esetén extrán sok zsír képződik, nálam simán felszívódik a cucc, egészséges egyéneknek (irigy vagyok) lehet, hogy nem árt törölközővel dörgölőzni a végén.
Az eredmény; zsírtalan, elképesztően puha (finom por miatt), fejszag nélküli sörény. Teljesen őszintén; kicsit fényevesztett, de erre már van külön hajfényspray, hajlakkok is vannak extra polírozó tulajdonsággal (Aussie), úgyhogy én ezen nem akadok fel, szárazsamponok amúgy is csinálják ezt ha natúr, ha nem.

A seborrheám miatt (faggyúmirigy gyulladás, mely extrán sok faggyútermeléssel, korpával, viszketéssel jár - esetemben csak a fejbőrön) nagy macera volt 2-3 naponta hajat mosni, ezzel egy nappal simán kitolom a hajmosást, nem őrülnek meg tőle a "fejsetjeim" nem leszek tőle kétszer zsírosabb másnap, és instant elmulasztja a viszketést, amely nem is tér vissza, csak 6-8 órával később (csoda!). Mintha csak nekem találták volna ki.
Akinek nincs ilyen betegsége, annak szerintem még hatékonyabban működhet, hiszen nem betegen sok zsírral kell megküzdenie a lisztnek.
Minden esetre, ennyi pénzért csodaszer. Nem lehet róla rosszat mondani.
2016 eddigi legnagyobb felfedezése!

svivko
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. március 8.

Minden esetre, ennyi pénzért csodaszer. Nem lehet róla rosszat mondani.
2016 eddigi legnagyobb felfedezése!