Olívaolaj (Egyéb)

Olívaolaj

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Maniac

A termék eladása | Új vélemény írása | Kívánságlistába rak | Már nem gyártják | Hiba az oldalon

Krémajánló

Vélemények Vélemények / Összetevők részletesen Összetevők részletesen

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Haj- és bőrápolásra használom, általában szőlőmagolajjal vegyítve. Nálam remekül működik.

5/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: < 18

Rengeteg mindenre jó! Legfőképp a hajamra és a körmömre szoktam használni.
    Hajamra pakolásként: méz, citromlé, kókuszolaj, tojással együtt mikor mihez van kedvem :)

Ezek nem mind szépségápoláshoz kapcsolódnak, de hátha hasznos lesz valaki számára :)
    Bőrholmi ápolása - Szikkadt bőrzsákba, cipőbe tiszta ronggyal dörzsölj olívaolajat: frissé, puhává teszi.
    Kézápoló - Érdes kezed 10 percig áztasd meleg olívaolajban, majd töröld le.
    Szemfestéklemosó - Vattakorongra cseppents olívaolajat, nyomkodd szemkörnyékre, majd papírzsepivel töröld le.
    Pohárnyom eltüntetése - A poharak hagyta karikákat eltüntetheted, ha ujjbeggyel bedörzsölöd só és olívaolaj feles keverékével. Két óra múlva ronggyal töröld le.

Krémmániás Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Hajra is tökéletes, általában kókuszolajjal kombinálom. Sminklemosóként is kiváló, a lakkozás miatt kiszáradt körmeimet is csodásan helyrerakja. De amiért igazán beleszerettem, az az, hogy olyan testradírt készítettem aminél szerintem senki nem talál jobbat a boltokban. Olívaolaj+cukor+citromlé+pár csepp mandulaaroma. Olyan mintha marcipánnal radíroznék de mégsem sok még nyáron sem, mert a citrom miatt frissít és fertőtlenít. A cukor radíroz, az olaj hidratál. Az elfogyott Alverdés testvaj dobozát töltöttem csurig ezzel a keverékkel és amikor hazajöttem a futásból, letusoltam, aztán ezt használtam....először..húúúú:D mint akit kicseréltek. Utána egy kevéske testápoló és a bőröm pihe-puha.Ja és persze nem hiányozhat a kajákból sem :D.

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: < 18

Mostanában van itthon mindig. Főleg főzéshez használom, de ha van időm és kedvem, akkor a hajamra és házi szerek alapjaként. Például cukorral elkeverve remek bőrradír.

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

Én eddig nem igazán szerettem, de az is lehet, hogy amit anyósom vett az nem a legjobb volt (fura illata és íze volt.). Most vettem én is egy üveggel. Hajra tettem pakolásként fennhagytam 3-4 órát, és hihetetlen puha lett tőle a hajam, igaz az első alkalommal kicsit többet tettem rá mint kellett volna, és nehezebb volt kimosni, és kicsit zsírosnak nézett ki a hajam. Második alkalommal, azonban vigyáztam, és kevesebbet használtam, és két mosás után nagyon jól kijött. Szuper hajpakolásnak!!! Testápolónak is nagyon jó. Sminklemosósnak még nem próbáltam, de ami késik nem múlik....

5/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: 18-24

Mindig van belőle itthon, és ha elmegyek valahova napokra kis üvegcsében mindig viszek magammal sminkelmosónak. Majdnem mindent leszed, eddig egyedül a Lovely almazöld tusával nem bírt elbánni halványan ott maradt a zöld, de mivel mindig zuhanyzás előtt mosom le a sminket a tisztálkodás végére az is eltűnt. Amellett, hogy leszedi a sminket remekül hidratálja a száraz bőrömet + Ez a legjobb olaj a hajamra. Göndör, vastagszálú, száraz hajam van, ettől szép fényes, puha és rugalmas lesz. Mivel nehéz kimosni 1-2 hetente használom csak, de utána sokkal szebb loknis a hajam és tovább marad szép.
    Ja és a gyanta maradványt is olívaolajjal szedem le, arra is tökéletes.

Krémek Krémje Bőrtípus: Normál   Korcsoport: 18-24

Hajpakolásnak használtam, hetente egyszer 2-3 órára hagytam fent és nagyon jót tett a hajamnak. Mintha újjászületett volna. Mióta elfogyott nem vettem újra, azt hiszem most itt az ideje. :P

• ,
    Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 35-44

AngEy: komedós táblázatokban 5-ből 2 a besorolása, tehát az arra hajlamosaknál igenis akné-képző.
    De ami ennél érdekesebb (és nekem teljesen újszerű dolog volt), arról itt olvashatsz: http://www.minimalistbeauty.com/oils-specifically-for-acne-prone-skin/

Én kendermag olajjal tisztítom az arcom. Ez a blogger (http://practicalbohemianbeauty.blogspot.hu/) nagyon részletesen ír róla (hemp seed oil), és van egy érdekes (és jóóó hosszú) thread nála ebben a témában.

Krémek Krémje Bőrtípus: Normál

Az utóbbi 24 órában 3x kellett hajat mosnom, hogy kijöjjön, de a szaga még mindig jelen van, a barátom egyfolytában ezzel szivat. Szerintem jó nagy baromság hajra kenni, a hajegyenesítőt meg gondolom dobhattam is volna ki, ha áthúzom a hajamon a 3. hajmosás előtt. Amíg olajos volt a hajam, szuper tapintása volt, de persze nem azért, mert "az olaj hatóanyagai a hajszálak mélyére hatoltak és belülről építették újra a szerkezetét",hanem mert olajos volt, igen, olyan csúszós. A 3. hajmosás után persze visszaállt az eredeti állapot.

Krémkedvelő

Az egyik leghatásosabb bőrápoló, bőrnyugtató olaj. A kisebb hegeket, sérüléseket hatásosan gyógyitja. Csodásan hidratál. Éjszakára érdemes alkalmazni, hiszen nappalra túlságosan olajos érzetet hagyna. Hajra is mesés, csodát tesz a száraz hajjal, egész éjszakás pakolásként ajánlom, aztán másnap hajmosas, és láss csodát, egészésges, fényes haj! Bye bye száraz hajvégek!

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil eo EWG Kockázat: 1

Olívaolaj. Kiváló természetes emollient és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. További infó itt.

Vásárolj

Használod ezt a krémet? Mondd el róla a véleményed!