KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   3500 Ft és 5000 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: garden32, Módosítva: 2016. február 16.

Ár:   3500 Ft és 5000 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml
Kategória:   Samponok

Keleti gyógynövényes prémium sampon + hajápoló 2 az 1-ben hajápoló termék. Természetes gyógynövény kivonatot tartalmaz(ginzeng, zöld tea) erősíti a hajat a gyökerektől. Eltávolítja a szennyeződéseket, miközben tápanyaggal tölti fel a hajat. Elősegíti a fejbőr megfelelő hidratáltságát, megakadályozza a korpásodást. A haj könnyen kezelhető, puha és rugalmas lesz.

Szilikonmentes.

Water / Aqua Sodium Laureth Sulfate ti I eu Cocamidopropyl Betaine ti I eu Ammonium Laureth Sulfate ti Dimethicone eo I szil 1 0Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo Panax Quinquefolium Root Extract Paeonia Albiflora Root Extract Platycodon Grandiflorum Root Extract Betula Platyphylla Japonica Juice Acorus Calamus Root ExtractAngelica Keiskei Extract Artemisia Princeps Leaf Extract Asparagus Cochinchinensis Root ExtractAtractylodes Japonica Rhizome ExtractLycium Chinense Fruit Extract a Trichosanthes Kirilowii Root ExtractPunica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice a Dioscorea Japonica Root ExtractChrysanthemum Indicum Flower ExtractCnidium Officinale (Marsh Parsley) Root Extract Cornus Officinalis Fruit Extract Dictamnus Dasycarpus Root ExtractDiospyros Kaki (Persimmon) Leaf ExtractAlpinia Officinarum (Lesser Galangal) Root Extract Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract ti I gy Equisetum Arvense (Horsetail) Extract eo Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract Kinginka Ekisu Zizyphus Jujuba (Jujube) Fruit Extract Angelica Gigas Root Extract Hovenia Dulcis Fruit ExtractPueraria Lobata Root Extract Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract eo I gy Ophiopogon Japonicus Root Extract Eriobotrya Japonica Leaf Extract Paeonia Suffruticosa Root Extract Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Extract Perilla Frutescens Leaf Extract Phellodendron Amurense (Amur Cork Tree) Bark Extract Pinus Densiflora Leaf Extract aPortulaca Oleracea (Green Purslane) Extract gy Prunus Mume Flower ExtractPlantago Asiatica ExtractRehmannia Chinensis Root Extract Ganoderma Lucidum (Reishi) Stem Extract Schizandra Chinensis (Schizandra Berry) Fruit Extract Selaginella Tamariscina Extract Xanthium Strumarium Fruit Extract Leonurus Sibiricus Flower/Leaf/Stem ExtractTremella Fuciformis (Mushroom) Extract Saussurea Involucrata Extract Polygonatum Officinale Rhizome/Root ExtractSophora Japonica Bud ExtractThuja Orientalis Extract eo Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract a Corydalis Turtschaninovii Root Extract Bambusa Vulgaris Leaf/ Stem Extract hChaenomeles Sinensis (Chinese-Quince) Fruit Extract Sapindus Mukurossi Fruit Extract ti Gynostemma Pentaphyllum Leaf/Stem ExtractPolygonum Cuspidatum Root Extract a Magnolia Kobus Bark Extract Cuscuta Australis Seed ExtractAlthaea Rosea Flower Extract Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract Chamaecyparis Obtusa Leaf ExtractGlycine Max Seed ExtractCodonopsis Lanceolata Root Extract Prunus Persica (Peach) Kernel Extract Arctium Lappa (Burdock) Extract Morus Alba (White Mulberry) Root Extract Uniperus Communis Fruit Extract i Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract i Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Seed Extract Morus Alba Fruit ExtractPhyllanthus Emblica (Indian Gooseberry) Fruit Extract Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed ExtractTrametes Versicolor Extract Ucurbita Pepo Fruit ExtractBupleurum Chinensis Root Extract Uncaria Gambir Extract Salicornia Herbacea Extract Eucommia Ulmoides Leaf Extract Melissa Officinalis (Lemon Balm) Extract Leontopodium Alpinum (Edelweiss) Extract a I gy Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass) Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Extract Triticum Vulgare Sprout ExtractForsythia Suspensa Fruit Extract a Lippia Citriodora Leaf Extract Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract Diospyros Kaki (Persimmon) Fruit Extract Cassia Obtusifolia Seed ExtractMacadamia Ternifolia Seed Extract eoRosa Damascena (Rose) Extract i Mentha Rotundifolia Leaf Extract Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Corthellus Shiitake Extract Nigella Sativa Seed Extract iMalus Domestica Fruit Extract Eucalyptus Globulus Leaf Extract i Salvia Hispanica Seed Extract eo Poncirus Trifoliata Fruit Extract Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride Polyquaternium-10 Polyquaternium-73 Disodium Cocoamphodiacetate ti Tea-Cocoyl Glutamate tiAcrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer PEG-40 Hydrogenated Castor Oil ti I eu PPG-3 Caprylyl EtherLaureth-23 ti I eu 3 0Laureth-4 ti I eu 5 4Tetrasodium EDTA Triethanolamine ti I eu 2 0Citric Acid kh Sodium Xylenesulfonate Sodium Chloride Parfum / Fragrance i Caramel sz Red 33 Lake / CI 17200 sz Butylene Glycol h 1 0Methylchloroisothiazolinone ta

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

laqueerida

2017. szeptember 14.

Jókat olvastam róla több helyen is, és amúgy is sampont kellett már váltanom, mert kezdett a fejbőröm viszketni és kisebesedni a régi samponomtól. Amikor megérkezett, elég bizarr volt a bíbor színe, és a rendkívül erős illata miatt, így napokig csak nézegettem a polcon, aztán végül kipróbáltam. Az első hajmosás után nagyon puha és fényes lett a hajam, az illata még napokig megmaradt. Lehet, hogy csak én vagyok ennyire érzékeny a szagokra, de konkrétan hányingerem lett hajmosáskor tőle. A második hajmosásnál már nem volt meg a hűűű-hatás, puhának puha volt, de közel sem úgy, mint legelőször... a fejviszketés csökkent, azóta sem lett jobb, vagy rosszabb, pedig nagyon bíztam benne. :( Néha még használtam utána, sok kihagyás után ismét produkálta azt, mint először, de én azt vártam, hogy mindig ilyen lesz majd... hát nem. Viszont rendeltem az iHerbről egy Desert Essence-es mangós sampont, azzal kombinálom, így meglehetősen puha a hajam, fényes, a viszketés is szinte megszűnt, és nagyon kitolta a hajmosást, kb 5-6 nap lett belőle a heti 3 helyett. Ezt a hatást külön-külön nem értem el egyikkel sem. Azért kap csak négy csillagot, mert keverve egészen jó.
Ugyanakkor szerintem egy kicsit átverés is, hogy nem kell mellé balzsam, mert igenis kell, vagy minimum valamilyen hajolaj. Viszont pozitívum, hogy amióta ezt a sampont használom, nem olyan a hajam, mint a seprű, valahogy rendezettebb. :)
Nagyon aggódtam, hogy a 250 ml kevés lesz, de sokáig elég szerintem, kevés kell belőle. Nem tudom, hogy újravenném-e, lehet hogy inkább kipróbálnék egy másik koreai, vagy ReEn sampont.

laqueerida
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

jirka

2017. augusztus 31.

2017.08.31.
Tavasszal fogyott el a 3. flakon, 1 évig használtuk. Mostanra már sampon INCI-ben is egy kicsit "műveltebb" vagyok, igen az elején ott az SLS, ami nem feltétlenül jó mindenkinek, ezt saját és gyermekeim fejbőrén tapasztaltam. 5 csillagról indult, ma már csak egy erős közepest tudok neki adni, előző véleményeimet bent hagytam.
Szeretném összegezni a tapasztalataimat:
- Irritált, szeborreás fejbőrre hosszú távon nem jó használni
- A zsíros hajat gyorsan zsírosítja
- A száraz hajat enyhén szárítja
- Csodálatos a színe és az illata
- Nem veszem újra, bár kamaszgyermekem nagyon sír után, ő minden rossz tulajdonsága ellenére is imádta :)

2016.10.02.
Most kezdem a 3. flakont május óta. A harmadszori újra rendeléssel látható, hogy valóban egy jó termék, nem találtam nála jobbat. Továbbra is 4000 Ft-ért veszem az ebay-en. Csomagolása gyönyörű, doboza, tubusa egyaránt. Az illata fantasztikus. Borsónyi mennyiséget használok, kétszer. 1 tubus (most ketten hasznéljuk, kb. 3 hónapra elegendő).

2016.05.15.
Megrendeltem a következő flakont, most 500 Ft-al olcsóbban. A hajamat feltölti, sokkal tömörebb az állaga. Review kevés van róla, aki szereti a koreai termékeket (illat és állag) az biztosan szeretni fogja.

2016.05.01.
A családban hárman használjuk. Egyik gyermekemnek zsíros haja, másiknak érzékeny fejbőrre van. Nekem száraz hajam van. Két hónapja csak ezt használjuk. Mindhármunknak bevált, szívesen használjuk. Rendkívül gyorsan lehet vele hajat mosni. Az illata csodálatos. Színe vörös, kevés kell belőle, rendkívül sűrű, kemény hab képződik belőle.

jirka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 31.

2017.08.31.

2016.05.15.

2016.05.01.

Amanina

2016. november 24.

Ez egy istenkirály cucc. Ilyen samponom még nem volt. A csomagolása elképesztően szép, a sampon színe sárgáspiros, wow :D
Az illata nagyon fura, ilyen illattal még nem találkoztam, de nem büdös, és nem is marad a hajon.
A sampon maga...huh. Hát ennyi összetevőhöz mit lehetne még mondani? Mesés. Van ára, de szuper. Bár abban kicsit kételkedem h ennyi osszetevo hogy es mikor tud felszívódni, mert maximum a fejbőrön tudna...de ígyis úgyis álom.

Amanina
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 24.

garden32

2016. március 17.

Kicsit furcsa nekem, hogy ezt a sampont az LG gyártja. :) A hatása mindenesetre szuper, nagyon kellemes használni és jól is tisztít. Annak ellenére, hogy ez egy sampon és balzsam egyben, egyáltalán nem nehezíti el a hajat,(pedig én még használok balzsamot is a hajvégeimre) és nem zsírosítja. A színe a flakonból kinyomva vörös, és nagyon kellemes parfümös illata van, ami sokáig érezhető a hajban. A rengeteg gyógynövénynek tényleg van nyugtató hatása, a hajam érezhetően hidratáltabb amióta használom. Összességében szerintem egészen más mint az európai samponok, akinek van rá lehetősége annak bátran ajánlom, hogy próbálja ki.

garden32
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 17.

Antioxidánsok: Lycium Chinense Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Pinus Densiflora Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Leontopodium Alpinum (Edelweiss) Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Leontopodium Alpinum (Edelweiss) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Bambusa Vulgaris Leaf/ Stem Extract, Butylene Glycol

Emolliensek: Dimethicone, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thuja Orientalis Extract, Macadamia Ternifolia Seed Extract, Salvia Hispanica Seed Extract
Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-23, Laureth-4, Triethanolamine
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Laureth Sulfate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Sapindus Mukurossi Fruit Extract, Disodium Cocoamphodiacetate, Tea-Cocoyl Glutamate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-23, Laureth-4, Triethanolamine
Illatanyagok: Uniperus Communis Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Rosa Damascena (Rose) Extract, Nigella Sativa Seed Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Parfum / Fragrance
Színezékek: Caramel, Red 33 Lake / CI 17200
Tartósítószerek: Methylchloroisothiazolinone

Egy hagyományos kínai orvoslásban használt gyógynövénynek, a kínai bazsarózsa gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Valószínűleg depigmentáló hatással van a bőrre. A helpmeoutDOC információi szerint az összetevő magas tannin tartalma révén védi a bőrt és felgyorsítja a sebgyógyulás folyamatát.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A Koreában, Kínában és Japánban gyógynövényként termesztett japán babérsom gyömülcsének a kivonata. A gyártó szerint antibakteriális és gombaellenes, valamint gyuladásgátló és antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik.

Délkelet-Ázsia, Kína és India ősi kultúrnövényének, a datolyaszilva levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és tonizáló hatású összetevő. E szerint a forrás szerint az összetevő kozmetikumokban használva segít enyhíteni a dermatitis (bőrgyulladás) tüneteit, enyhíti a bőr viszketését.

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Paula Begoun szerint a gotu kolának baktériumellenes és sebgyógyító tulajdonsága van. Hatásos összetevő a pikkelysömör ellen is. Ajurvédikus gyógynövény, mely flavonoidtartalma révén élénkíti a vérkeringést. Szaponintartalma miatt tisztító és lágyító hatással is rendelkezik, a benne található oligoszaccharidok hidratáló, a fitoszterolok pedig védő hatásúak.

Az ázsiai útifű kivonata. A kozmetikumokban nagy valóüszínűséggel a lándzsás útifű kivonatához hasonlóan baktériumölő, sebgyógyító tulajdonsága miatt használják.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Havasi gyopár kivonat. melyet a kozmetikumokban antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevőként használnak.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

A búza fiatal hajtásainak a kivonata, mely gazdag ásványi anyagokban, nyomelemekben és vitaminokban, így pl. E és B-vitaminban. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és bőrkondicionáló hatású összetevő. Mint a legtöbb búzából nyert kivonat, ez is igen gazdag gluténben. A hatóanyag gyártója szerint az összetevő segít megvédeni a bőr természetes védőrétegét azáltal, hogy tápanyagokkal és nedvességgel látja el a bőrt.

A kínai szenna magjából nyert kivonat. A kozemtikumokban bőrkondícionáló hatása miatt használják, mivel igen magas a poliszacharid tartalma. A Truthinageing szerint az összetevő hasonló, mint a hialuronsav, ezen kívül remek összetevő száraz bőrre, mivel filmképző tulajdonsága révén segít a bőrben tartani a nedvességet, gyulladáscsökkentő hatása révén pedig a pattanásokra is jó hatással van.

A rózsa kivonata. A CosIng szerint ez egy maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése), tonizáló összetevő. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmány szerint  a rózsa kivonatnak anitoxidáns hatása is van.

Az azték zsálya (ismertebb nevén a chia) magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló hatású összetevő. A chiamag az egyik leggazdagabb természetes forrása az omega-3 zsírsavaknak, ezért gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segít a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Növényi eredetű összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tiszító, hajkondícionáló, felületaktív hatása van.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Laureth-23 ti I eu 3 0

Lauryl alkoholból előállított tisztítószer, emulgeálószer, felületaktív anyag.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

A vízben kevéssé oldódó anyagok vízben oldhatóságát elősegítő segédanyag.

Színezék. Lilás piros.