KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

A tojást nemcsak fogyasztani jó sütve illetve főzve, hanem  natúrkozmetikumként is fel lehet használni. Hajra illetve bőrre alkalmazva is kifejti jótékony hatását. Vitamintartalom: a tojásban jelentős mennyiségű az  A-, a B2, a D- és az E-vitamin-, valamint a karotintartalom.

Egg

Erika80

2017. február 18.

Én is szeretem a tojásos alapú pakolásokat. Iszonyat sokat segít a haj szerkezetén, táplálja a fejbőrt. Én általában ricinusolajjal és egy kevéske mézzel keverem össze a tojást, a hajamra kenem, majd bele is masszírozom és ameddig csak tudom, rajtahagyom. A ricinusolaj meggyorsítja a hajnövekedést is és a haj volumene is jobb lesz. Csodaszer a tojás. Nagyon szeretem. :)

Erika80
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 18.

Ancsa0726

2017. február 18.

Hajpakolás:
-1 tojás
-2 teáskanál napraforgó olaj
-3 evőkanál hideg kávé
jól összekutyulom és hajmosás előtt felviszem a hajamra, folpack és fél óra pihi majd hajmosás. Nagyon selymes tőle a hajam, jól ápolja a töredezésre hajlamos hajvégeimet.

Ancsa0726
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 18.

Hajpakolás:
-1 tojás
-2 teáskanál napraforgó olaj
-3 evőkanál hideg kávé

szzh01

2017. február 10.

Kipróbáltam a hajmosást tojással, meglepően jó eredménnyel! Vállig érő nagyon vékony szálú de dús, száraz, piszkos hajamra 2 egész tojást felvertem kissé habverővel, majd hajfestő ecsettel először a tövekre, fejbőrre vittem fel, a maradékot pedig eldolgoztam a hajhosszon. A fejbőrbe hosszasabban, alaposan bemasszíroztam, majd felcsipeszeltem és vártam 10-15 percet. Utána sima tiszta, langyos vízzel alaposan kiöblítettem és kész!!! Ennyi volt a hajmosás és hajápolás egyben.
Pontosabban nem teljesen, mert 1-2 evőkanálnyi tojáslét elkülönítve az arcomat és dekoltázsomat is bekentem vele, szóval tetőtől talpig tojásba mártottam a fejemet. :-) . Nagyon szép lett a bőröm, s a hajam is - akármilyen hihetetlen is - tiszta és ápolt, fényes lett. Pedig előtte még száraz sampon is volt benne, de ez nem okozott gondot. Viszont olajos hajpakolást nem visz ki, ezzel ne kísérletezzetek, mert én korábban pórul jártam vele, a fejem hajmosás után úgy nézett ki, mintha zsíros bödönbe tettem volna! :-(
Az arcomon a pórusok kisebbek lettek, a bőröm összképe frissebb és feszesebb hatású, selymesebb tapintású lett.
Az egyetlen ami kicsit zavar ebben a hajmosási módszerben az a tojásszag, ami megmarad a hajban mosás után is. Hiába tettem bele illóolajokat, azok szépen el is illantak, viszont az enyhén körüllengő tojásszag marad. Ezzel az is a gondom, hogy rendszeresen edzek, és ilyenkor ha megizzadok, mindenem izzad, a fejbőröm is - na ilyenkor még jobban életre kelnek a szagok (egyébként ugyanez a helyzet az ecetes és a sörös hajöblítéssel is sajnos). Emiatt nekem ez a tojásos dolog csak alkalmi hajmosási praktika lesz, pl tegnap este vacsorakészítésnél megrepedt 2 tojás héja, így már lágy tojásnak nem volt alkalmas, ez adta az ihletet a másnap reggeli tojássamponhoz.

szzh01
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 10.

lumen

2017. január 12.

Az előttem szólónak címezve: A méz jó eséllyel száríthatja a hajat, ha nem nedves hajra kenjük. A növényi olajokkal is ez a helyzet, érdemes picit benedvesíteni a hajunkat mielőtt felkenjük.

Én is próbáltam önmagában a tojás pakolást olivával (meg azt hiszem mézzel), de sajnos borzalmas eredménnyel, valószínű a technikám sem volt tökéletes, mert mindenhonnan folyt rólam a tojás. És amikor lemostam, hát....ööö... picit melegebb vizet használtam, és konkrétan, rántotta lett a fejemen XD (ez az én hülyeségem, mert tojás pakolásnál eleve nem ajánlják a melegebb vizet), de sajnos nem is tudtam úgy lemosni, teljesen rászáradt a fejemre és ragacsos lett, ezért én többet ezzel így nem próbálkoznék.

Amit én ajánlok (tegnap próbáltam): A SÖR és TOJÁS pakolás (nagyon szuper, egyszerű és eszméletlen hatékony, igaz, az eleve töredezett hajvégeimet nem mentette meg (arra csak az olló a gyógyszer), de puha, selymes és fényes lett a hajam!).

Ami kell hozzá:
-2 dl sör (rendes natúr, nem a gyümölcsös)
-1 db tojássárgája (nagyon száraz haj esetén 2)
Összekeverjük, óvatosan ráöntjük a hajra, úgy, hogy mindenhol érje, belemasszírozzuk a hajba (a haj végét belemárthatjuk), felcsavarjuk és 5-10 percig rajta hagyjuk, aztán a szokásos módon samponnal hajat mosunk, majd megszárítjuk. :)
Nem büdös, nem ragacsos.
Nálam ez így 5-ös.
*** Ehhez a pakoláshoz nem kell benedvesíteni a hajat! :) Kérdés érkezett hozzám a felvitellel kapcsolatban, ezért még megosztom veletek az én módszeremet: A kád vagy zuhanyzó tálca fölé hajolva rálocsoljuk a fejünkre, úgy hogy mindenhol érje a hajunkat, majd miután végeztünk kicsavarjuk.Érdemes a hátunkra törölközőt teríteni vagy esetleg törölközőbe csavarni a hajunkat, mert nagyon folyós!. :)

lumen
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 12.

Ami kell hozzá:
-2 dl sör (rendes natúr, nem a gyümölcsös)
-1 db tojássárgája (nagyon száraz haj esetén 2)
Nem büdös, nem ragacsos.
Nálam ez így 5-ös.

dpetra

2017. január 10.

A sárgáját a hajamra szoktam kenni, álltalaban valamilyen pakolás formájában, a fehérjér pedig az arcomra szoktam használni. vagy magában vagy banánnal közösen. Mindkettő felhasználását nagyon szeretem.

dpetra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 10.

Lillaaa93

2016. december 1.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, csoda nagy CS -vel! :) 💗 Egyedül a szaga szörnyű, de hát lányok, a szépségért meg kell szenvedni. Első használatakor ügyetlen voltam, ugyanis nem dolgoztam el jól mielőtt a fejemre kentem és hajszàrítàskor fehérje darabok ragasztottàk össze a tincseimet , amiket nem volt könnyű illetve kellemes kibogaràszni a sörényemből. :D Aztán a következő alkalommal már alaposabb voltam, ricinusolajjal , kókuszolajjal kevertem össze addig,amíg egy jó kis masszát nem kaptam. Na így már egészen más volt a helyzet, könnyebben tudtam felvinni , kimosni és szárításkor sem találkoztam a tojás maradványaival. Valóban széppé, selymessé teszi a hajat, nagyon szép fényt ad neki. Fontos, hogy alaposan mossuk ki /ehhez is a baleàs samponok vàltak be nekem a legjobban / .

Lillaaa93
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. december 1.

doriics

2016. december 1.

Csoda! Egy idoben heti 2x csinaltam tojasos olivaolajas pakolast, rengeteget nott a hajam es dusabb is volt! Csak ajanlani tudom, megeri a macerat.

doriics
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 1.

cicc

2016. szeptember 30.

sajnos a gyomrom túlzottan nem bírja,ezért kipróbáltam a száraz-göndör hajamra hajpakolásként (méz,plusz tojássárgája) de nekem ugyanolyan,vagy talán szárazabb lett a hajam,pedig kb 1 óráig rajta volt :( mit ronthattam el?másnál is előfordult ilyen? (persze ettől nem jár a levonás,mivel tudom hogy egészséges)

cicc
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. szeptember 30.

seoul

2016. szeptember 24.

Imádom. Néhány hete csak tojással mosok hajat, majd ecetes öblítés, és a hajam selymes, puha és csillogó.

seoul
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 24.

Kyngu

Korcsoport: < 18
2016. augusztus 27.

Nagyon puha és kezelhető, fényes lesz a haj tőle. Extra természetes. Én tegaolajjal, olivaolajjal, mézzel keverem.

Kyngu
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

Egg