KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   35 Ft   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

A tojást nemcsak fogyasztani jó sütve illetve főzve, hanem  natúrkozmetikumként is fel lehet használni. Hajra illetve bőrre alkalmazva is kifejti jótékony hatását. Vitamintartalom: a tojásban jelentős mennyiségű az  A-, a B2, a D- és az E-vitamin-, valamint a karotintartalom.

Egg

ottiliarita

2017. június 20.

Nekem hajra nagyon valt be.Mar a felkenesnel kijott egy csomo hajam.Lemosasrol nem is beszelek,soha tobbet nem hasznalnam pakolasnak.Sokkal hatasosabb es kenyelmesebb a ricinus olaj ,kokuszolaj,oliva olaj.Arcpalolasnak jo .

ottiliarita
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 20.

tara95

2017. június 15.

Egy adag cukorral felverve és arcra-hajra kenve nagyon király. Látványosan visszafogja a zsírosodást. Nekem magában nem vált be, de cukorral kemény habként igen, nem szárít, sőt. Feszes, puha, hidratált bőrt ad. Éljen a youtube :D

tara95
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 15.

b0rzi

2017. május 11.

Kávézaccos radírozás után kentem fel fehérjét az arcomra, gézlapokkal letakarva (és ezt a párommal is megcsináltam, nagyon jól néztünk ki :D), és utána ámultunk-bámultunk, mennyire puha lett a bőrünk!
Legutóbb egyedül csináltam meg, de úgy, hogy előtte legyantáztam az arcom, ilyenkor van, hogy akár két napig latszódik a nyoma, de ez lehúzta a pirosságot, miután leszedtem (ezalkalommal papírzsepi rétegekkel maséztam ki az arcom), egyáltalán nem voltam piros :)
A maradékot összekevertem a sárgájával, tettem bele rozmaringolajat és felvittem a hajamra, a tövekre és a végekre, kb 1 órát állni hagytam, és egy nagyon kevés samponnal (tényleg, fél diónyival kb) kimostam, annyira nem feltűnő, hogy nem balzsamoztam, viszont a fejbőrömnek nagyon picit diszkomfortérzete van...
Majd kipróbálom olaj nélkül.

b0rzi
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 11.

Majd kipróbálom olaj nélkül.

karolinapoles

2017. április 28.

Már két hete csak tojással mosok hajat. Ilyen jo már rég nem volt a hajam. Vegyileg szőkített, gödör. Ez megvastagította, tartást adott neki. Valami csoda. Egyetlen probléma a tojás szaga. Most dupla adag illoolajat raktam bele, es mézet a sárgájába, így most nem érzem. Már nem akarok többé sampont!! :-)

karolinapoles
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 28.

senskin

2017. április 15.

Itt már mindent leírtak a hajpakolásról. Tojásfehérje felverve a zsíros arcbőrre is jó. Vagy: tojássárgája mézzel remekül hidratál . :)

senskin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 15.

incifinci28

2017. április 13.

én is használom a tojásos hajpakolást, igazi csodaszer a borzasztóan korpás fejbőrömnek. heti 1-2 alkalommal használom egy ideje rendszeresen és nem viszket a fejem hajmosás utáni nap, nem hagy fura szagot sem és a lényeg, hogy HASZNÁL!

incifinci28
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 13.

Ancsa0726

2017. március 31.

Hajpakolás:
-1 tojás
-2 teáskanál napraforgó olaj
-3 evőkanál hideg kávé
jól összekutyulom és hajmosás előtt felviszem a hajamra, folpack és fél óra pihi majd hajmosás. Nagyon selymes tőle a hajam, jól ápolja a töredezésre hajlamos hajvégeimet.

Update: 1 hónap alatt 3 centit nőtt a hajam és eszméletlen sok babahajam lett!

Ancsa0726
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 31.

Hajpakolás:
-1 tojás
-2 teáskanál napraforgó olaj
-3 evőkanál hideg kávé

Update: 1 hónap alatt 3 centit nőtt a hajam és eszméletlen sok babahajam lett!

Erika80

2017. február 18.

Én is szeretem a tojásos alapú pakolásokat. Iszonyat sokat segít a haj szerkezetén, táplálja a fejbőrt. Én általában ricinusolajjal és egy kevéske mézzel keverem össze a tojást, a hajamra kenem, majd bele is masszírozom és ameddig csak tudom, rajtahagyom. A ricinusolaj meggyorsítja a hajnövekedést is és a haj volumene is jobb lesz. Csodaszer a tojás. Nagyon szeretem. :)

Erika80
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 18.

szzh01

2017. február 10.

Kipróbáltam a hajmosást tojással, meglepően jó eredménnyel! Vállig érő nagyon vékony szálú de dús, száraz, piszkos hajamra 2 egész tojást felvertem kissé habverővel, majd hajfestő ecsettel először a tövekre, fejbőrre vittem fel, a maradékot pedig eldolgoztam a hajhosszon. A fejbőrbe hosszasabban, alaposan bemasszíroztam, majd felcsipeszeltem és vártam 10-15 percet. Utána sima tiszta, langyos vízzel alaposan kiöblítettem és kész!!! Ennyi volt a hajmosás és hajápolás egyben.
Pontosabban nem teljesen, mert 1-2 evőkanálnyi tojáslét elkülönítve az arcomat és dekoltázsomat is bekentem vele, szóval tetőtől talpig tojásba mártottam a fejemet. :-) . Nagyon szép lett a bőröm, s a hajam is - akármilyen hihetetlen is - tiszta és ápolt, fényes lett. Pedig előtte még száraz sampon is volt benne, de ez nem okozott gondot. Viszont olajos hajpakolást nem visz ki, ezzel ne kísérletezzetek, mert én korábban pórul jártam vele, a fejem hajmosás után úgy nézett ki, mintha zsíros bödönbe tettem volna! :-(
Az arcomon a pórusok kisebbek lettek, a bőröm összképe frissebb és feszesebb hatású, selymesebb tapintású lett.
Az egyetlen ami kicsit zavar ebben a hajmosási módszerben az a tojásszag, ami megmarad a hajban mosás után is. Hiába tettem bele illóolajokat, azok szépen el is illantak, viszont az enyhén körüllengő tojásszag marad. Ezzel az is a gondom, hogy rendszeresen edzek, és ilyenkor ha megizzadok, mindenem izzad, a fejbőröm is - na ilyenkor még jobban életre kelnek a szagok (egyébként ugyanez a helyzet az ecetes és a sörös hajöblítéssel is sajnos). Emiatt nekem ez a tojásos dolog csak alkalmi hajmosási praktika lesz, pl tegnap este vacsorakészítésnél megrepedt 2 tojás héja, így már lágy tojásnak nem volt alkalmas, ez adta az ihletet a másnap reggeli tojássamponhoz.

szzh01
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 10.

lumen

2017. január 12.

Az előttem szólónak címezve: A méz jó eséllyel száríthatja a hajat, ha nem nedves hajra kenjük. A növényi olajokkal is ez a helyzet, érdemes picit benedvesíteni a hajunkat mielőtt felkenjük.

Én is próbáltam önmagában a tojás pakolást olivával (meg azt hiszem mézzel), de sajnos borzalmas eredménnyel, valószínű a technikám sem volt tökéletes, mert mindenhonnan folyt rólam a tojás. És amikor lemostam, hát....ööö... picit melegebb vizet használtam, és konkrétan, rántotta lett a fejemen XD (ez az én hülyeségem, mert tojás pakolásnál eleve nem ajánlják a melegebb vizet), de sajnos nem is tudtam úgy lemosni, teljesen rászáradt a fejemre és ragacsos lett, ezért én többet ezzel így nem próbálkoznék.

Amit én ajánlok (tegnap próbáltam): A SÖR és TOJÁS pakolás (nagyon szuper, egyszerű és eszméletlen hatékony, igaz, az eleve töredezett hajvégeimet nem mentette meg (arra csak az olló a gyógyszer), de puha, selymes és fényes lett a hajam!).

Ami kell hozzá:
-2 dl sör (rendes natúr, nem a gyümölcsös)
-1 db tojássárgája (nagyon száraz haj esetén 2)
Összekeverjük, óvatosan ráöntjük a hajra, úgy, hogy mindenhol érje, belemasszírozzuk a hajba (a haj végét belemárthatjuk), felcsavarjuk és 5-10 percig rajta hagyjuk, aztán a szokásos módon samponnal hajat mosunk, majd megszárítjuk. :)
Nem büdös, nem ragacsos.
Nálam ez így 5-ös.
*** Ehhez a pakoláshoz nem kell benedvesíteni a hajat! :) Kérdés érkezett hozzám a felvitellel kapcsolatban, ezért még megosztom veletek az én módszeremet: A kád vagy zuhanyzó tálca fölé hajolva rálocsoljuk a fejünkre, úgy hogy mindenhol érje a hajunkat, majd miután végeztünk kicsavarjuk.Érdemes a hátunkra törölközőt teríteni vagy esetleg törölközőbe csavarni a hajunkat, mert nagyon folyós!. :)

lumen
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 12.

Ami kell hozzá:
-2 dl sör (rendes natúr, nem a gyümölcsös)
-1 db tojássárgája (nagyon száraz haj esetén 2)
Nem büdös, nem ragacsos.
Nálam ez így 5-ös.