Etude House

Ár:   $12-13   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   55 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Oswin Oswald, Módosítva: 2015. április 21.

Ár:   $12-13
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

Olajmentes fényvédő, ami nem hagy ragacsos érzetet a bőrön. Hosszantartó hatású, érzékeny bőrűek számára is ajánlott.

Water / Aqua Cyclopentasiloxane eo I szil Zinc Oxide f 1 0Alcohol al Dicaprylyl Ether eo Dipropylene Glycol i Titanium Dioxide f 0 0Aloe Barbadensis Leaf Juice gy Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract gy Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract a I h I gy Opuntia Ficus-Indica ExtractCarex Humillis Root ExtractCitrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil i Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract a Echium Plantagineum Seed Oil Adansonia Digitata Seed Oil Hyaluronic Acid h Helianthus Annuus Seed Oil eo Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer szil PEG-10 Dimethicone Cyclomethicone eo I h I szil 0 0Magnesium Sulfate Polymethylsilsesquioxane szil Methicone eo I szil 1,2-Hexanediol ta Aluminum Hydroxide sz I eo I h Methyl Methacrylate Crosspolymer Caprylyl Glycol eo I h Octyldodecanol eo I i I al Dimethicone eo I szil 1 0Stearic Acid eo I eu 2 0Glyceryl Caprylate eo I eu Polyglyceryl-6 Polyricinoleate eu Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Microcrystalline Cellulose Butylene Glycol h 1 0Triethoxycaprylylsilane szil Cellulose Gum

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

agikov

2018. június 10.

mintát kaptam belőle több más rendeléshez, és a több minta elhasználása után is egyértelmű a konklúzió - túlzottan szárítja a zsíros bőrömet is, soha nem fogom megvenni. A zsíros bőrre továbbra is az egyetlen szuper fényvédőm a Elisha Coy- Water Drop Sun Cream. nincs más ami ezt eddig überelte volna.

agikov
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 10.

kisko

2018. április 17.

Próbálkoztam vele, illatos és borzasztóan szárít. Egyébként kellemes nagyon az állaga, zsíros bőrűek ha fizikai fényvédőt keresnek, lehet érdemes megpróbálni, kb annyira szárít, mint a kék Paula, az ára viszont nem annyi :) Lényegtelen, de a csomagolása nagyon tetszik.
Lehet a nagy melegben még előveszem, addig túl fényes fényvédőhöz adogatom néha lazább napokon, azokat jól lemattítja és hozzácuppantja a bőrhöz, tart egész nap.

kisko
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 17.

Enca

2018. február 13.

Termekmintat használtam, már a tasak kibontásakor lehet enyhén érezni, h van benne alkohol (vagy az orrom extra érzékeny néha). Könnyű felkenni, alig látható fehér réteget hagy maga után, ez meg nem is zavarna. De eléggé szaritja a borom, húzódik....
pedig kell valami fényvédő tavaszra.... sajnos nem ez lesz :-(

Enca
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 13.

pedig kell valami fényvédő tavaszra.... sajnos nem ez lesz :-(

Emiii

2017. december 29.

Csak egy tasakos mintám volt belőle, így hosszú távú hatását nem tudom megítélni. Az alkohol miatt nem venném meg a teljes kiszerelést, de jó volt használni, nem hagyott ragacsos fénylő, fehér réteget, mint a legtöbb koreai fényvédő. Sminkelni is gond nélkül lehet rá.

Emiii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 29.

feketebodza

2017. december 12.

Nekem sajna nem jött be...tény, hogy sápaszt, de engem már úgyse lehet tovább sápasztani, úgyhogy ez mindegy. Amúgy szép egyenletes lesz tőle a bőr, de szerintem nagyon szárít, fehéren beleül a száraz részekbe, amiknek eddig nem tudtam a létezéséről. A cosrx aloe fényvédőt sajna eddig semmi se tudta felülírni.

feketebodza
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 12.

gingerbloo

2017. június 17.

Én ebayen szereztem ingyen széállítással 2500-ért. Nagyon gyorsan megérkezett.
Fehér, folyékony, erősen citromos illatú. Az első felkenésnél van egy kis fehérség, de ez eltűnik ahogy beszívódik. Matt, gyorsan beszívódik, könnyű eloszlatni, könnyű viselni, mivel ásványi spf így jobb is érzékeny vagy pattanásos bőrnek. Én az eurcerin híresneves spf-jéhez, hasonlítom, sokkal folyékonyabb, de van olyan jó. Nem vettem észre,hogy pattanásokat okozott volna (bár nekem az egész fejem tiszta ragya amúgyis, tehát soha nem tudod megmondani, hogyha valami ront a helyzeten)

gingerbloo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 17.

Én ebayen szereztem ingyen széállítással 2500-ért. Nagyon gyorsan megérkezett.

matebette

2017. május 30.

A fizikai napvedos termekek egy uj dimenzioja:) fantasztikus felkenni, nekem nem hagy semmilyen feher reteget es jol ved. Egyetlen szomorussgom az alkohol benne, mert bar nem vagyok szaraz boru, engem szarit rendesen! Amugy milyen jo lenne...

matebette
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 30.

ebria

2016. június 5.

Tasakos mintát használtam belőle ma. Nagyon kellemes érzés a bőrön, nem fullasztja be a bőrt, nem hagy kellemetlen réteget, de nem is szárít (alapvetően hajlamos a bőröm a száradásra). A napvédelemről sajnos nem tudok nyilatkozni mert nem volt elég erős a napsütés ahhoz, hogy erről véleményt tudjak alkotni. Én nem vettem észre, hogy sápasztana, de alapból nagyon világos a bőröm, lehet hogy ezért nem látszott. Szerintem jó kis napvédő arcra, elképzelhető, hogy a jövőben teljes kiszerelésben is megvásárolom.

ebria
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 5.

Amea

2016. április 20.

Nem hiszem, hogy ennél sokkal jobb fizikai naptejet lehet alkotni, ezért az, hogy nekem még így sem lett nagy barátság, az nem a termék, hanem a fizikai fényvédők általános baja. A minimális fehérítéssel együtt sápaszt, nem tudok megbékélni ezzel a finishel.
Amúgy tényleg jó, nem hagy kellemetlen réteget, nem fulladt be a bőröm alatta. Lágy, folyékony krém-lotion, könnyű eloszlatni egyenletesen. Nem zsírosít, sőt kimondottan mattít - viszont nem szárít porzósra, mint Paula. Allergiát, kiütéseket nálam nem okozott, megvéd az erősebb naptól is és halvány citrusos illata van.

Amea
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 20.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Hyaluronic Acid, Cyclomethicone, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek)  és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élinkítő hatása miatt.

Acerola cseresznye latin elnevezése. Az acerola vagy barbadoszi cseresznye (Malpighia glabra, cereso, escobillo, health tree, Puerto Rican cherry) mintegy öt méter magasra megnövő, lombhullató fa, amely nagy mennyiségű, 1-2 cm átmérőjű, piros gyümölcsöt terem. Az acerola fa vadon nő, de termesztik is Brazíliában, Dél-Amerika északi vidékein, Közép-Amerikában és Jamaikában.

A gyümölcs jelentős mennyiségben (4,5 %) tartalmaz C-vitamint; ez az érés során gyorsan csökken, ezért a kereskedelmi forgalomba hozandó gyümölcsöt zöld állapotban szüretelik le. Ezen kívül sok káliumot, magnéziumot és A-vitamint is tartalmaz.

A kozmetikumokban gyümölcsének és magjának a kivonatát is használják, a CosIng mindegyiket bőr- és hajkondícionáló összetevőnek kategorizálja.

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.