KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Eucerin

Ár:   4300 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lenarta23, Módosítva: 2014. november 20.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Zöld pigmentet tartalmazó színsemlegesítő nappali arcápoló 25-ös fényvédő faktorral.

A termék egy speciális, kifejezettten bőrpírra, hirtelen  kipirosodásra, rosaceára hajlamos arcbőrre kifejlesztett nappali arcápoló. A SymSitive hatóanyag az irritáció csökkentésében nyújt segítséget, a Licochalcone A hatóanyag pedig segít a bőr pirosságát hatékonyan csökkenteni.

• A zöld pigmentek az arcbőr pirosságát azonnal elfedik, ezáltal bőre egyenletes tónusú lesz
  • A bőr megnyugszik és csökken az irritáció érzése
  • Hosszú távú bőrnyugtató hatással rendelkezik

Tartósítószer-, paraben-, paraffin-, illatanyag- és alkoholmentes.

Krémmánia Kedvencek a -től
ibizavickii

2017. április 28.

Kíváncsi voltam, hogy a "piros" fejemmel mit művel... Nos, egy hónapja használom, és végre ki merek menni az utcára smink nélkül. :) Komolyan! Jó, kell rá egy leheletnyi camouflage (Artdeco) púder, de van, hogy az sem, jót tett a bőrömmel, az biztos. Lehet, hogy nyáron sok lesz, de az őszi időben tökély. Amúgy csökkentek a pattijaim, a mitesszerek is, pedig sminkelek rá sajnos rendszeresen, a meló megkívánja. :D Primernek nekem szuper, gyorsan beszívódik, estig bírja az alapozóm is, T zóna talán kifényesedik, de minimálisan. Egyszóval imádom, nagyon bevált, pedig picit féltem, mert a Vichy Aqualia Thermal éjszakai rich krémet nem tudtam, hogy überelheti valami. 5*!

Update: Jó fél év után is elégedett vagyok, imádom a nyomós kiszerelést, szerintem nagyon praktikus. A bőröm még mindig szereti, viszont a jó idő miatt szüneteltetem kicsit, kezd sok lenni a smink alatt. Vichyhez visszatérek egy pár hónapra, de ő is marad a piperepolcon. Must have :)

ibizavickii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 28.

Cseni

2017. január 7.

rosacea elleni jótékony hatása ugyanúgy megvan, mint a nem színezett változatnak, bár nekem kicsit zsírosabbnak tűnik és a szemem is érzékeny rá, ezért ha tehetem a másikat választom. az adagolási technikája viszont a legjobb, amivel eddig találkoztam, emiatt maradéktalanul el lehet használni a krémet.

Cseni
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 7.

Matilda

2016. november 12.

Az enyhén zöldes színe tökéletes bőrpír ellen, nem csinál hullaarcot, pont elég ahhoz, hogy kiegyenlítse a pirosságot. Viszont az én bőröm hamar kifényesedik tőle, ezért inkább keresek mást helyette, mert így nem éri meg.

Matilda
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 12.

zsofula

2016. július 28.

Nem egy hűdehűha sajnos, kissé nehézkes, zavaró, naptejszerű. Negyven fokban nem kellemes...elhasználgatom, de újra nem veszem.

zsofula
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 28.

redernegabi

2016. április 7.

Most vettem 1 hete a krémet bőrgyógyász javaslatára és eddig nekem nagyon jó! Látványosan csökkenti a vörösséget az arcomon(nagyon jó ez a zöldes szín, szép egyenletes arcszínt ad az arcomnak), nyugtatja, és hidratálja. Reggel felkelés után használom. Ha szükséges akkor napközben utánkrémezem az arcom. Estére a bőrgyógyász által felírt Rozex krémet használom. A kettő krém együtt nekem nagyon bejött eddig.

redernegabi
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 7.

ylexe

2016. március 13.

2016.03.13. UD: Még mindig imádom, és bár jó rég óta nyitva van, semmi baja nincsen. Már vár egy bontatlan csomag, hogy legyen, ha ez elfogy. :)

2015. június 26. UD: NAGYON szeretem, teljesen megérte az árát. Az enyhe pirosságot az arcomon csökkenti, hidratál, nincsenek pattik és mitesszerek tőle. Az összetétele is bejövős. Újra fogom venni, ha elfogy, mindig kell belőle a polcomra! :)

Megvettem minták próbálgatása után. Egyelőre elégedett vagyok, jövök majd updatelni.

ylexe
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 13.

Hópihe2011

2015. december 28.

Jól hidratál,de ezen kívül nem tett az arcommal semmi különöset.Egy hajszálértágulat van az arcomon,de sajnos semmit nem halványított rajta.A szemem környékére pedig még véletlenül se kenhettem,mivel hosszú percekig ömlött a könnyem tőle.Nem fogom újra venni.

Hópihe2011
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 28.

Czibandi

2015. december 13.

Én gyógyszertárban kaptam kipróbálásra egy mintát. Sajnos az én rozaceás bőrömre nem használt, felkenés után a pirosságot egyáltalán nem csökkentette és nem tudtam jól felvinni az arcomra sem. A bőrömön ott maradtak a pici zöld pöttyök és nem használtam utána semmilyen sminket vagy alapozót, hiszen ez egy színezett krém, aminek takarnia kellene a vörösséget. Az ára és az elért hatása miatt nem tudom jónak értékelni, bár lehet hogy többször kellett volna kipróbálnom. Ahhoz viszont nekem nagyon drága, hogy megvegyem csak úgy próbálgatni.

Czibandi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. december 13.

Cilike

2015. augusztus 25.

Jó termék, nem irritálja a bőrt és elfedi az enyhe pirosságot nehéz érzés és maszk hatás nélkül. A bőr nagyon puha lesz a használata után!

Cilike
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 25.

Pandita

2015. május 10.

Pár napja vettem, amikor felkenem egyáltalán nem érzek semmi hűsítést egy pillanatra sem,viszont nagyon puha marad egész nap a bőröm, amit eddig egy krémmel sem tudtam elérni.A pirosságot kicsit lehúzza, de eddig semmi látványos eredményt nem látok. Sokáig fénylik,de alapozni tökéletesen lehet rá. Összességében eddig tetszik, meglátjuk hosszú távon beválik-e;)

Pandita
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. május 10.

Gyulladáscsökkentők: 4-T-Butylcyclohexanol
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol

A HMS az FDA által jóváhagyott, nemzetközileg használt fényvédő összetevő, mely elsősorban az UVB sugarak ellen védi a bőrt. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatása is van, és UV absorber, vagyis magát a terméket is óvja az UV sugárzástól. Jelenléte a termékekben maxium 15%-os koncentrációban engedélyezett.  Paula Begon szerint nincs érzékenyítő vagy toxikus hatása a bőrre. Az összetevővel leggyakrabban SPF30-as vagy annál magasabb faktorszámú napvédő termékekben találkozhatunk.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől…)  Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Egyszerűbb nevén bemotrizinol vagy Tinosorb S. Kémiai fényvédő, amely az UVA- és az UVB-sugarak (280-400 nm hullámhosszú) ellen egyaránt véd. Fotostabil összetevő, ami más összetevőket (pl. avobenzone) is véd az UV-sugárzástól. Részletesebb információ a smartskincare-en.

SymSitive márkanéven árult hatóanyag, ami a bőrirritációt hivatott azonnal (1-3 percen belül) csökkenteni. Az összetevő hatásáról márkafüggetlen irodalmat nem sikerült találni.

Felületi hártya képző anyag (film forming agent).

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.