KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

FC

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tillisilli, Módosítva: 2014. január 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szemkrémek

Megszünteti a vérszivárgás miatt keletkező fő pigmenteket, vagyis a bilirubint és a vasat. A hatékony összetevők kombinációjához egy gyulladásgátló anyag is került, mégpedig a bilirubin és a vas két oxidációs összetevőjének semlegesítésével. A gyulladásgátló hatás hozzájárul a kitágult erek és a hajszálerek áteresztőképességének csökkentéséhez. A termék hatása gyengéd és nyugtató.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

briu

2016. január 10.

Nekem sajnos, öröklötten eléggé karikás és ödémára hajlamos a szemem, nem sok terméket lehet kapni kifejezetten erre a problémára, főleg ami szemmel láthatóan hatásos is.
Már, nem is vagyok benne biztos, hogy ezek a bőrproblémák külsőleg felvitt krémekkel/emulziókkal tartósan javíthatók.
Ha valaki még is tud ilyen csodaszert, feltétlenül írja meg nekem! :)

Ez az emulzió, vizes- zselés állagú, ami kicsit megnehezíti a felvitelét, mivel elég folyós. Adagolója viszonylag praktikus.

Használatkor enyhe bizsergő érzést kelt, főleg az első használatok során,de végeredményben nem irritálja szemet.

A vizes zselé viszonylag lassan szívódik fel, nekem kb. negyed óra. Sajnos közvetlenül nem lehet sminkelni rá, mert kicsit filmszerű réteget hagy maga után, ami sminkelés hatására "morzsolódik". A reggeli rutinomba ezért nem nagyon sikerült beépítenem, az idő hiány miatt inkább mindig kihagytam . . .

Este pedig valahogy nem kívánkozik a szemránckrém alá, a kettő együtt (negyed óra 20 perc elteltével is) ragacsos elegyet képez.

Ezért kétszer futottam neki a kúra szerű használatának, hogy megalapozott véleményt tudjak írni róla. Ami sajnos nem túl jó, a sötét karikákban semmilyen változást nem láttam, a duzzanatokat minimálisan és rövid időre csökkenti, mint mondjuk ha hideg kanalat teszel a szemedre . . .

Ezért "esemény előtt" alkalomszerűen esetleg el fogom használni, de biztosan nem veszem újra.

briu
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 10.

Ha valaki még is tud ilyen csodaszert, feltétlenül írja meg nekem! :)

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Acetyl Tetrapeptide-5, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Acetyl Tetrapeptide-5
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Más néven Eyeseryl. E szerint a tanulmány és a Futurederm szerint szemápoló készítményekben használva növeli a bőrben a mikrocirkulációt és csökkenti a duzzanatokat. Mivel gátolja a kollagén rostok dezorganizált térhálósodását, így segít a bőr rugalmasságának visszaállításában, a vérerek átjárhatóságának csökkentésével pedig gátolja a szem alatti régióban történő vízfelhalmozódást. Egy tanulmány szerint sokkal hatékonyabb, mint a koffein.

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak