KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Garnier

Ár:   1800 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   60 g + 60 g + 40 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: csodaorszag.inwonderland, az összetevőket feltöltötte: kfvera, Módosítva: 2013. május 7.

Kiszerelés:   60 g + 60 g + 40 ml
Kategória:   Hajfestékek

60% olaj tartalmú virágolajjal.

100% őszhaj fedés.

Garnier Olia Tartós Hajfesték, 8.13
Ár: 1000 Ft , Eladó: Rikki
Állapot: új, bontatlan, Helyszín: Miskolc, fizetés: posta (előre fizetés), személyesen, foxpost
Garnier Olia Tartós Hajfesték 6.46
Ár: 900 Ft/db, kettő együtt 1600 Ft , Eladó: ency091
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen az átvételkor, Budapesten át tudom adni
idonthaveaname

2019. január 15.

Meglepett ez a sok negatív vélemény, én nagyon meg vagy elégedve ezzel a termékkel! Hat éve festem a hajam (eredeti szőkét világosabbra), és eddig minden szín a fakulással konkrétan fehéres lett egy idő után (festékvédő sampon használata mellett is), ez viszont nem. A 8.13 és 8.31-es árnyalatokat szoktam váltogatva használni, és a festés után közvetlenül kicsit sötét nekem, de két mosás után megfelelő árnyalatra világosodik, és utána tartja az így elért színt. Plusz pont, hogy nem irritálja a fejbőrömet, szemben pl. a L'Oreal festékeivel, illetve nem roncsolja tovább a hajvégeimet, nyilván jót nem tesz neki, de nem is ront a helyzeten. Egyetlen negatívuma, hogy az én kevéske hajamra sok ez a mennyiség, de eltenni ugye nem lehet, ezért kissé pazarlásnak érzem, de hát ez egyéni probléma. Én ajánlom.

idonthaveaname
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 15.

anikoo

2019. január 14.

Hmm..... kellemes meglepetés! 9.0 világosszőkét és 8.13 világos bézs szőkét vettem, mert nem tudtam dönteni a boltban.
Évek óta Syoss 10-5 Los Angeles szőtét használok, de most úgy gondoltam kipróbálnék valami természetes világos szőke árnyalatot. Ez általában bátor vállalkozás, mert ez az a szín, amit piszok nehéz elérni, megtalálni, megtartani. Vagy túl szürke, túl sötét, túl hamvas, túl sárga... minden csak nem természetes szőke. Itthon még olvasgattam a véleményeket, próbáltam eldönteni melyiket próbáljam ki, végül a 9.0-ra esett a választásom. És nagyon jól döntöttem!
A szín pont olyan lett, mint a dobozon van (ami nagyon nagy szó ennél a színnél), pedig lemosás előtt kicsit féltem, hogy nem lesz-e túl sötét, mert a hatóidő letelte után sötétnek tűnt a krém.
Most frissen festve még bizonytalan vagyok abban, hogy ez a nekem való árnyalat vagy sem, de én ált. nem szeretem a frissen festett haj tónusát, így kiváncsian várom milyen lesz 1-2 mosás után. Szerintem úgy lesz tökéletes! :D

A krém mennyisége a Syoss után meglepett, sokkal több! Az állagát is szerettem, az is sokkal jobb, mint a Syoss és hát az illatáról nem is beszélve! Kifejezetten jó illatú a festék, így kevésbé utálatos hadművelet a hajfestés ezzel a kencével!
A 8.13-as ezek után nekem szerintem túl sötét lenne, viszont szerintem az egy tipikus világos-középszőke szín, így aki azt keres, annak lehet érdemes kipróbálnia.
Én most annyira elégedett vagyok, hogy visszaviszem a boltba a 8.13-ast és kicserélem egy 9.0-ra. Pedig azt eredetileg nem is akartam megvenni, a 8.13-mal szemeztem sokáig.

Update: imádom a színét! Természetes, nem hivalkodó szőke! Sajnos, az eddig világosabb szőkére festett hajam dobja le fokozatosan ezt a színt, de ez nem az Olia hibája, a szőke mindent ledob. De ráállok erre a színre és majd idővel lenövi a hajam a korábban világosabbra festést, nincs jobb öteletem. De ez a 9-es szín tökéletes!!! Köszi Olia!

Update fél évvel később:
Az elmúlt fél évben csak ezt a festéket használtam, a 9-es árnyalatot.
Sajnos az első pár festés után már nem olyan a színe, szinte egyre vörösesebb már frissen, festésk után is. Pár mosás után pedig egyre jobban vörösödik a hajam. :(
Az illatát, állagát továbbra is szeretem, nekem nem hullik tőle a hajam, mint sokaknak. Minden jó lenne, csak a színnel van problémám.
Sajnos így le kell váltanom és visszatérek a bevált Syoss-hoz.

anikoo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 14.

Update fél évvel később:
Az elmúlt fél évben csak ezt a festéket használtam, a 9-es árnyalatot.
Sajnos így le kell váltanom és visszatérek a bevált Syoss-hoz.

kimmy

2018. november 25.

A 4.0-ás árnyalatot használtam belole kétszer. Barna hajam van, de a vége ki van szokítve, illetve apai ágon sok-sok osz hajszálat orokoltem, azokat szerettem volna elfedni, sajnos sikertelenul. Adtam neki egy második esélyt, de akkor sem láttam semmi változást, csak az eredetileg is barna részek fénylettek szebben tole, ezért a két csillag.

kimmy
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 25.

veronka052194

2018. november 13.

Nekem nem volt olyan tartós, de ez lehet csak a hajam miatt van....Nem roncsolta, de mintha jobban hullott volna a hajam mosáskor.

veronka052194
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 13.

tthvca

2018. november 6.

Amióta csak festem a hajam ezt használom (kb 2 éve). Egy természetes, aranybarna árnyalatot használok. A hajam nagyon puha minden festés után, sokáig tartja a színét. Amikor pedig kopik, akkor is szép színe marad. Az illata is fantasztikus.
Egyszer probáltam ki syoss hajfestéket, mert éppen nem volt az árnyalatomban garnier, de akkor is megbizonyosodtam róla, hogy mennyivel jobb és ternészetesebb hatást ad ez a termék, mint más. Öt csillag jár neki :)

tthvca
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 6.

Panka86

2018. november 5.

Az itteni vélemények alapján (az én árnyalatomra vonatkozókat tekintetbe véve) vásároltam meg. Nem rég kezdtem el újra festeni természetes állapotában sötétszőke hajam. Először a Schwarzkopf Pure colour 7.7 es árnyalatával próbálkoztam, nem igen vált be, de nem tudtam eldönteni, hogy a festék vagy a rezesvörös szín a hibás. A festék... (bővebben az ő adatlapján). Aztán bizakodva kipróbáltam az olia 7.4-es árnyalatát (dobozon mindkét márka színe egyforma). Azt a nagyon élénk színt kaptam ami a dobozon volt! A hajam szépen csillog, nagyon jó a tapintása, nem fogta be a fejbőröm, a hajápolója kiadós és megfelelő, ennek csomagolás praktikus, mert visszazárható, így több alkalommal is elő lehet venni. A színelőhívó csomagolása viszont nagyon buta, lehet, hogy dizájnos, de semmi haszna. Felesleges műanyagpazarlás. Helyette tehettek volna bele egy összerázós tubust. Ezért az árért már elvárnám, ezért egy csillag levonás. A kikevert festék állaga nagyon jó, nem csöpög, krémes, de könnyű eloszlatni, nem büdös. Szerencsére mindig tartok itthon egy korábbi hajfestékem kimosott összekeverőflakonját, így ezzel megoldottam a gyors felvitelt is. Ami nagyon nagy pozitívum, hogy nem kellett a településem éves vízfelhasználását elpacsálnom ahhoz, hogy kimoshassam a festéket, viszonylag hamar tiszta lett a lemosóvíz és a törölközőm se lett narancssárga. Összességében véve nagyon elégedett vagyok, bár a szín túl élénk, ami máson tetszik, magamon nem, nem biztos hogy sikerül megszoknom, de a márkánál maradok azt hiszem. A tartósságot megelőlegezem a lemosóvíz miatt, más festéknél még 5. mosásra is vörös volt a víz, talán ezért is kopott gyorsan. Ha ez a feltételezésem nem állja meg a helyét, akkor update-elek és levonok még egy csillagot.

Panka86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 5.

BloodFay

2018. november 4.

Oké. A legrosszabb hajfesték ami valaha a kezem ügyébe került. 7.40 intenzív világos rézvörös és 6.3 világos arany barna árnyalatot kevertem. Hogy-hogy nem, lila lett a fejemen, sötétlila. Amellett, hogy világosító hatást ígér. Csípte a fejbőröm és lemosáskor úgy éreztem, nagyon megviselte a hajm. Ingyen, sem használnám többször :(

BloodFay
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 4.

VandaKoller

2018. november 3.

A 9.3-as árnyalatot használtam, sajnos hatalmas csalódást okozott. A hajam azóta csomókban hullik, ezenkívül hamar vöröses árnyalatúvá vált a hajam.

VandaKoller
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 3.

Melszi

2018. augusztus 16.

A 1 doboz 3.16-os és 2 doboz 6.60-as árnyalatot kevertem össze, mert valamiért a 4.6-osat nem találtam egy üzletben sem. Hát az eredmény... a középbarna hajam majdnem, hogy fekete lett, enyhe lilás beütéssel. Nem tudom, ha kétszer megmosom világosodik-e, de egyáltalán nem lett olyan a színe, mint amit szerettem volna. Igaz, ebben biztosan az is közrejátszott, hogy barna hajra vittem fel. A hajam nem tette tönkre, nem szárította, puha és selymes, viszont a szín nem megfelelő. Meglátjuk pár hajmosás után milyen lesz...

Melszi
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 16.

sailorluna

2018. augusztus 10.

pár éve kipróbáltam a 3.16-os mélylilát. kicsit folyós, de nem vészesen. a finom virág illatától eltekintve annyira nem különbözött az eddig használt festékektől, nem vettem észre, hogy javított volna a hajam minőségén, mint ahogyan azt ígérik, de tény, hogy nem is tette tönkre. a kapott színnel elégedett voltam: nagyon sötét barna lilás fénnyel. folyamatosan kopott, 1 hónap múlva már sokkal világosabb volt, de szép, és továbbra is lila. később alig tudtam eltüntetni a kopott lilás-rózsaszínes részt a hajamból, megszenvedtem vele.

sailorluna
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 10.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite, Tocopherol
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopherol

Steareth-20 ti I eu 2 1
Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Steareth-20 ti I eu 2 1

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Tartósítószer.