KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Guerlain

Ár:   15 890 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   3,5 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2017. december 6.

Ár:   15 890 Ft

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Blackbird

2017. december 10.

822 , Glamorous Cherry a kiválasztott példány. A tok az eddigi legszebb és legletisztultabb, a legnekemvalóbb.Súlyos, mint mindig, de legalább idén a műékkőtől megkíméltek minket- bár a tavalyi rúzs mindent vitt, kb, az eddigi leggyönyörűbb rúzsom ,amivel valaha dolgom volt .A matricától a hátoldalon vattát köpök, a fejembe nem fér ez az igénytelenség. Idén egy szájfény-rúzs hibridet adtak ki, aminél megtévesztő a Rouge G név..Finom, lágy, jó fedésű, kékes tónusú, határozottan hideg, de rajtam harsogóan erőteljes szín. Fog, kopik, főleg a csillogása/ragyogása, de rajtam az alapszín szépen marad. Az alapja viszont nem mászik el, de ez korrigálást igénylő rúzs, nem lehet vele felkenem,, és majd leszedem játékot játszani..Igazi ünnepi darab, vágyunk-várjuk, szikrázik , lobban, eltűnik, és vissza a megbízható hétköznapokhoz.

Blackbird
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 10.

whitemerci

2017. december 8.

Sajnos egyet kell értsék szeliger véleményével, mert ez a 2017-es arany ruhába öltöztettet karácsonyt ünneplő kollekció, átment kissé a karácsonyt szimpla papírpohárból pezsgőt gyorsan torkon leöntögetős, gólyabálos bulit megidéző kollekcióvá. Sajnos az egész 2017-es karácsonyi összeállításról összességében mondható el ez a sajnálatos vélemény :(. Rátérve külön csak a rúzsokra, a külcsín engem sem győzött meg, nekem sem tetszik a hátoldalon a matricás ragasztás, főleg nem egy 15.000 Ft-os rúzsnál, amibe ezek szerint nem fért bele a gravírozás (vajon mekkora összegbe fért volna bele?). Már az üzletben a kézfejemen próbálgatva kiderült, hogy ez egy szájfény, a dobozára magyarul rá is van írva. Egy rétegben kicsivel vastagabb fedésű, de a textúrája, határozottan szájfény jellegű, ehhez mérten egy rétegben kissé áttetsző is, és jobban csillog, illetve fényesebb, mint pl. a 862 Madame Reve, ami szintén ugyanilyen szájfény, és minőségben szerintem azonos a mostaniakkal. A 861 Madame Flirte volt szintén arany csillámos verzió, de határozottan tökéletes textúrával, és tartóssággal, ami a mostaniakról már nem igen mondható el. A mostani 822 Glamorous Cherry, kékes tónusú közepesen sötét rózsaszín, nagyon finom és nagyon apró, alig arany csillámokkal megspékelve. A fedése elég egyenletes, az állaga finom krémes, de kicsit vastagabb, mint a piros Flaming Red-é, a csillámok szinte alig érezhetők benne, én akkor sem érzem, amikor összedörzsölöm a számat. Ugyanúgy nem csúszkál el, mint a többi G rúzs, de csak vékony rétegben, vastagabb rétegben már sajnos kikandikál. A 823 Flaming Red, szép meleg poros, aminek határozottan jól áll a pici aranyos csillogás, a textúrája szerintem remek, és még egy rétegben sem igen volt átlátszatlan, nem túl csúszós, pont olyan, mint amilyennek lennie kell. Amiben pedig nagyon rosszul teljesítenek, az az, hogy iszonyatosan fognak, nem is kell sok pohárcsókolgatás, -vagy más csókolgatása :)- hogy teljesen kifakuljon, eltűnjön a szín a szánkról (pici fakó, szinte málnafoltra emlékeztető foltot azért hagy) , és persze a temérdek mennyiségű arany csillámot hátrahagyva, mert azok masszívan maradnak. Sokat gondolkodtam mennyi csillagot adjak, szívem szerint 3,5-et adnék, mert a matricás dolog az már felháborító egy ilyen rúzsnál, és ha karácsonyi kollekciónak szánták, akkor a tartósságra is jobban odafigyelhettek volna, lehet hogy arra a háziasszonyra gondoltak elsősorban, aki főz, tálal, mosogat, tehát robotol, nem eszik, nem iszik, így stabilan maradhat egy ideig a sminkje, ezáltal megtestesítve a gyönyörű karácsonyi konyhatündért :)...... a Guerlain vélhető, vagy inkább részemről csak belemagyarázott szolidaritásáért, felfelé kerekítek, és megadom a 4 csillagot (ha a teljes 2017-es karácsonyi kollekciót kellett volna véleményeznem, akkor alulról verte volna a 3 csillagot :().

whitemerci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 8.

szeliger

2017. december 7.

823 Flaming Red színben. Minden évben nagy várakozás a karácsonyi kiadás, a Guerlain a Rouge G vonalban viszonylag ritkán jön ki új darabbal, pedig a rúzsok királynője. Szerintem magasan a csúcson mind a külső megjelenést, mind a beltartalmat tekintve. Az idén két szín is érkezett és mivel igencsak megkérik az árát, a Rouge G kollekciómmal felszerelkezve érkeztem a drogériába, hogy meg tudjam állapítani, van-e már hasonló színem. Kiderült, hogy igen, a 822 Glamorous Cherry mesterséges fényben szinte teljesen megegyezik a 68 Gigivel, természetes fényben annyi a különbség, hogy az idei kollekcióban egészen apró aranycsillámok vannak, ez napfényben észrevehetően csillog. Ezután már könnyű volt a döntés, a 823 kellett nekem.
Az idén az ismert tok arany-fekete ruhát kapott. A hátoldal visszalépés, fekete matricával (!) van ráragasztva a rúzs száma, a fantázianév nem is szerepel rajta. Most komolyan: matricával? Az első dogom általában, hogy mindig leszedem a matricát, ez annyira gagyi megoldás, ráadásul nem is a közepére ragasztották, hanem egy kicsit az ívre. Maga a rúzs könnyen és szépen feltehető, szikrázó intenzív szín, nincs is vele nagyobb baj az első fél-egy órában. Utána kezdődnek a gondok, ugyanis sokkal gyorsabban kopik, mint a korábbi Rouge G-k. Nem kell hozzá sem enni, sem inni, elég csak beszélni és a rúzs valahová eltűnik. Gyanítom, hogy az aranypigmentek lehetnek a háttérben. Már felvitelkor is ott van a kicsit dörzsölő érzés, egyáltalán nem zavaró, de nem az a krémes lágy textúra, hanem egészen finom, még annál is finomabb dörzspapír. Amikor a két ajkat összedörzsöli az ember, akkor is határozottan érezhető, ezért gondolom, hogy beszéd közben a kis csillámok ledolgozzák a festéket. Amikor a férjemnek panaszkodtam, azt mondta, nem baj, legalább gyakrabban kenegethetem, úgyis úgy szeretem magát a sminkelési procedúrát:)
Mindent összevetve ez a rúzs lett a fekete bárány a Rouge G családban, poénos, hogy éppen fekete a tokja. Aki még nem próbált Rouge G-t, ne ezzel kezdje, önmagában ez a termék nem ér többet három csillagnál.

szeliger
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 7.