KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, Módosítva: 2015. október 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

ELKELT!(Nem tudom törölni!)Guerlain Shalimar EDP+BOSS+Armani+Chanel+Burberry+L'Occitane+Tommy Hilfiger+Bvlgari stb.
Ár: 2000 , Eladó: Ria13
Állapot: Illatminták és ajándékcsomag, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel, vagy igény szerint ajánlott posta
Ár: 1800/2800 , Eladó: egyedszilvi
Állapot: 5 és 10 ml fújos, Helyszín: Siofok, fizetés: posta ,személyes

AAndi115

2017. november 14.

"Micsoda klasszikus, mi az, hogy nekem nincs?!" alapon rendeltem.
Megjött. A sírás kerülgetett. Hogy mondhatja ennyi nő, hogy ez a minden, amikor nekem vörös rúzsos nyanyák fullasztó, régimódi illata ugrik be gyermekkoromból. Förtelmes!
Hagytam magamon, mert nem létezik, hogy csak ennyit tud, valami rafinéria biztos van a dologban, nem igaz?
Változik, elcsendesedik kicsit, de még mindig füstös, édes, nehéz. Még mindig nem tudom eldönteni, mit kezdjek vele, pedig 35 évesen érettnek érzem magam egy ilyen nagyágyúhoz. Szokjuk egymást, és reménykedem, hogy meglátom benne azt, amit itt olyan sokan látnak. Nem hiszem el, hogy valami ennyi ideig népszerű maradhatott, úgy, hogy nem nyújt extrát. Képtelenség! Sírni tudnék, akkorát csalódtam, de nem tudom, hogy benne, vagy magamban. Működnie KELL! Holnap újra próbálkozom, hátha megszeretjük egymást.
Addig 3 csillag, mert különleges és története van, és én hiszek benne. Szeretném a varázsát!

AAndi115
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 14.

"Micsoda klasszikus, mi az, hogy nekem nincs?!" alapon rendeltem.

Encilla

2017. november 4.

Úristen! Ez a leggyönyörűbb,legérzékibb,legvarázslatosabb illat,amit valaha éreztem! Szerelem!!!
Igazi keleti körutazás, füst a Gangesz partján, bazárok, egzotikus gyümölcsök, fűszerek,hindu templomok szantálfa füstölői. Vallásos misztikum és fülledt erotika. Ez művészet! Végem van!

Encilla
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 4.

GNóri

2017. október 17.

Update: Hűha, na látszik, hogy tapasztalatlan kis csirke voltam, amikor írtam a korábbi véleményemet. Minél több parfümöt ismerek és veszek meg, annál jobban értékelem a Shalimar-omat. Ő az, aki mindig ott van nekem, akihez mindig visszatérek. Most már túlzás nélkül állítom, hogy a Shalimar a legszebb illat a világon. Szeretném, ha örökké Shalimar illatú lennék, ez a csodálatos citrusos-füstös púderillat megunhatatlan.

Olyan számomra ez a parfüm, mint a kis fekete ruha, vagy a kosztüm. Nem a kedvencem, nem is kívánom sokszor, viszont kötelezőnek érzem, hogy legyen. Azért ragaszkodom hozzá, hogy legyen az én kis parfümkollekciómban, mivel rajongok a 20-as, 30-as, 40-es évekért, beleértve a történelmet, irodalmat, divatot, autókat egyaránt, és ez a parfüm maga az üvegbe zárt történelem. Egy igazi, nagy klasszikus vintage illat, és ezt fontos szem előtt tartani. Nem feltétlenül a mai ízlésnek, mai orrnak kedvez.
Aki először beleszippant az üvegbe, megijedhet az erős, szúrós, régies illattól. Először emiatt én is kicsit meghőköltem, de érdemes esélyt adni neki a bőrön. Hamar lecseng a fullasztó kezdés, és a helyében egy nagyon meleg, bőr közeli, tömjénes, vaníliás, dohányos púderillat marad. Sötét, füstös, titokzatos, csábító illat. Ízlésesen, elegánsan érzéki.
Bevallom egyébként, hogy sajnos engem nagyon befolyásolt maga a Shalimar történet, a parfüm köré szőtt legenda, az elvarázsoló reklámfilm. Ezek nélkül nem biztos, hogy valaha is odamentem volna a drogériákban megszaglászni a parfümöt.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 17.

annareka

2017. október 10.

Soha nem éreztem sem idejétmúltnak, sem gyógyszertárinak, egyszerűen csodálatos illat. Valahogy minden örök érvényű benne, én minden télen utána vágyom, valahogy semmilyen más illatban nem érzem magam komfortosan, amint előkerülnek a csizmák-sálak-kesztyűk.

annareka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 10.

Chrissy

2017. október 8.

1925-ös illat, sztori van mögötte, legendásan híres, nagy művésznők használták és használják, még a férfiak közül is sokan ismerik, milliók rajonganak érte...és én nem vagyok közöttük. Engem ez az illat kivégez. Erős, ódon illat, nagyon nehéz, egyszerűen nem bírom el.
Füst, tömjén, mirha, szántál és bőr, súlyos rózsa és jázmin felhővel, elképesztő tömörségben, egy keleti bazár és egy virágoskert ÖSSZES illata egyetlen csinos üvegcsében.
Az orrom ízekre tudja szedni ezt az illatot, minden egyes felsorolt összetevőjét ki tudom venni egyesével. Ha ki kéne emelnem mondjuk az 5 legdominánsabbat, akkor szántál, bőr, írisz, ŕózsa és jázmin. A vanília, a pézsma és a tonkabab rajtam nem jön élő, bújkálnak. A citrusok se remekelnek.
Nagyon orientális és agresszív ez nekem, olyan érzésem van, mikor viselem, mintha elnyelne ez a keleti bazár...összenyom, elsodor, lökdös a tömeg, tébolyultan keresem a kiutat, de csak sodródom és nem tudok szabadulni. Poros és nehéz a levegő, fülledt száraz meleg van és megfájdul a fejem. Aztán vége a bazának, becsuknak az árusok, ott maradok egyedül és nagyon vágyom egy zuhanyra meg egy limonádéra.
Nagyon irigylem azokat, akik ebben a parfümben a mesés Keletet találták meg!
Nincs szívem egy csillagot adni, légyen hát 2. És egy második esély, 10 év múlva még egyszer elmegyek Shalimarral a bazárba.

Chrissy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 8.

Nagyon irigylem azokat, akik ebben a parfümben a mesés Keletet találták meg!

eperturmix

2017. szeptember 27.

Rengeteget gondolkodtam,írjak-e róla véleményt,egyáltalán,laikusként megtehetem-e,méltó módon fogom-e tudni kifejezni mindazt amit vele kapcsolatban érzek.
Érdeklődésemet itt keltette fel a rengeteg sok vélemény,amit rendre olvasni lehetett az újak között,már ezek is olyan misztikumot vontak köré,ami egyszerűen nem hagyja az embert nyugodni,muszáj a részese legyek,hadd érezzem..legalább egyszer.Mintákat rendeltem,elég sokat,köztük őt is.Nem kérdés őérte nyúltam legelőször.Hát...megnyílt alattam a föld.Hatalmas csalódás fogott el,hogy ilyen nem létezik,ez borzasztó,hogy lehet,hogy nők százai,mitöbb,milliói bomlanak érte,és számomra nemtöbb mint gyermekkorom teljesen elhanyagolható pillanatképeit felidéző szúrós kölni,amikor mamókám barátnői közelítenek felém:"Jaaajjj,de szép ez a kislány,hadd adjak egy puszit!!".Lesújtó.
És szó szerint értetlenül álltam a dologhoz,nem hagyott békén,ez nem lehet,kell legyen a háttérben valami.Elolvastam az összes itteni véleményt és más oldalakat,tudomást szereztem a történelméről,a reklámról,a hatásáról ami nőket tesz rabjává,fanatikusokká,megszállottakká..itt valami cselszövés lesz!
Felvittem magamra.A nyitány ugyanúgy hozta a formáját,citrusos nyers pacsuli,füst füst füst iszonytatos mennyiségben,kalapos nagyik közelednek hozzám a vasárnap reggeli templom után,nagyon szúrsz,így nem igazán megyek ki az utcára,vajon meddig leszel így??
És egyszercsak vége.Elég hamar,mert pár perc az egész.180 fokos fordulat,most már teljesen mást érzek,dohány és vanília vesz körül..nagyon mély vanília.Sugározza az erotikát...a füst még jelen van,halványan sejteti,hogy a rendezetlen selyem ágynemű két ember beteljesülésének volt tanúja az éjjel.Paradoxon a nyitány iránti véleményem miatt,de letagadni nem tudom.Valahol engem is emlékeztet Dior addictjére,de az közel sem ennyire megkomponált.A harmadik fázisa rajtam férfias,sohasem éreztem ennél érzékibb férfi illatot,ha ezt magamon kell megtapasztalni,ám legyen.Közbelép a füstölő,óigen,a mesés
Kelet,fűszerek,drágakövek,fehér márvány..annak ellenére,hogy sosem kedveltem ezeket a bolti füstölőket.Vajon a története ami így magával ragadott?Valószínű.
Majd átlép az egész a púderes világba,babahintőpor,ideillő vagy sem,számomra összetéveszthetetlen.Nekem ez a lecsendesedése,de közel sem múlik vagy illan el.Egésznap velem van,hordom őt,mintha testrész lenne..
Gyönyörű.Nincsenek rá illő szavak,milyen csoda ez.Egy utazásra vitt el engem,és reményeim szerint még fog is,mert ettől szabadulni,nem fogok és nem is akarok.Minden Nőnek szívből kívánom,hogy élje meg ezt az élményt,kerüljön be ő is Shalimar kertjébe,ahol lépdel előre az ő saját Taj Mahal-ja felé.Mégha gondolatban is.

eperturmix
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 27.

Mayoranna

2017. szeptember 12.

Mivel nagy parfüm gyűjtő vagyok, - romantikus madárka szívvel megáldva -, nagyon szerettem volna szeretni márcsak a története miatt is.
Az nem zavar,hogy picit idejétmúlt, de olyan érzésem van,mintha egy gyógyszertárban volnék. Gyógyszertár szagot érzek mikor kifújom.
Több próbálkozásom volt vele,de mindig előjött az az illat. :(
A flankerek engem nem érdekelnek egy parfümnél sem, (kivéve Chanel N5 Premiere) így ez a nagy klasszikus valószínűleg másokon fog illatozni.

Mayoranna
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 12.

Több próbálkozásom volt vele,de mindig előjött az az illat. :(

LPE

2017. szeptember 7.

Akik egy kicsit is ismernek, ők tudják, hogy mekkora Shalimar rajongó vagyok. Ez az illat nekem olyan, mint a levegő. Évekig vágytam rá úgy, hogy nem is ismertem. Aztán regisztráltam ide, és sajnos már alig emlékszem, hogy kitől, de meglett az első adag egy kis 10 ml-es fújósban. Szagolgattam, de nem fújtam. A Guerlaintől Samsara volt a birtokomban, azt gondoltam, annál semmi sem lesz jobb. Emlékszem, mikor először kipróbáltam a Shalimart, a Twingomban ültem, és már majdnem odaértem az úticélomhoz. Kettőt fújtam a nyakamhoz. Annyira erős, füstös volt, hogy majdnem elájultam. Arra gondoltam, hogy soha többé...aztán bementem oda, ahová indultam, a parfüm tombolt a bőrömön. Én pedig kissé szégyelltem magam. Nem szólt senki, hogy kicsit túltoltam a dolgokat. Hazamentem, és kaptam egy telefont, hogy mi volt ez az isteni illat rajtam, mert terjeng a lakásban és mindenki imádja.
Na akkor derült ki számomra, hogy a Shalimar az én múltam, jelenem és jövőm...❤❤❤
Akkor rájöttem, hogy megtaláltam a nagy "Ő"-t. Persze van millió illatom, de ez az alap, és persze minden flanker és verzió, amit csak be lehet szerezni. Egyszerűen imádom. Ma is Shalimar illatom van, mert ha rossz a napom, akkor csakis ez az illat a gyógyír a lelkemnek.
Azt hiszem, csinálni fogok a Facebookon egy Shalimarista csoportot...ki csatlakozik? 😉😉😉

Update ... Kész a
Shalimaristák ❤❤❤
csoport. (Ezt a nevet üssétek be a keresőbe...kipróbáltuk, működik.)Jelenleg nem titkos, hanem zárt. Várunk mindenkit szeretettel. 😉❤❤❤

LPE
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 7.

Update ... Kész a
Shalimaristák ❤❤❤

Szamoca001

2017. szeptember 1.

Annyira szerettem volna szeretni. Teljesen elvarázsolt, a neve, a név mögötti történet/hangulat, a csodás üveg. Kétségtelenül különleges illat. Rajtam leginkább a naftalinra hasonlít, idővel kicsit javul. Még próbálkoztam a flankereivel is. Sokáig tartott, amire elengedtem. Nem mindenkinek áll jól, nekem sajnos nem.

Szamoca001
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 1.

Alice88

2017. augusztus 26.

Tisztelem a korát!A maga idejében nyilván nagyágyúnak számított amit abszolút nem csodálok,mert különleges és összetett,sőt -gondolom éppen ezért- nagy túlélő is.Viszont minden tiszteletem ellenére nem ejtett rabul.Szagolgattam a csuklómat és 2 dolog jutott eszembe:1.Keleti(es) illat nyugati gyártótól mindig erőltetetten fog hatni(számomra legalábbis).
2.Ilyen illatot én már éreztem magamon,pedig sosem birtokoltam,de még csak nem is próbáltam ezt a parfümöt.És beugrott..engem Calvin Klein Obsession-jére emlékeztetett.És ahol hasonlóság van ott egyediség nincs,ennek okán kapcsolatunk sajnos nem lesz az igazi.Lehet,hogy én vártam túl sokat tőle...sajnálom,de úgy érzem megleszek nélküle is.Története és történelme van.. csakis erre tekintettel adom a 4 csillagot.

Alice88
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 26.