KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Ilcsi

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   50 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   kozmetikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: deed013, Módosítva: 2013. április 5.

Kiszerelés:   50 ml és 250 ml
Lelőhely:   kozmetikák
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A kevésbé szeboreás, gyulladásra hajlamos, de érzékeny bőrűeknek készül ez az összehúzó, nyugtató pakolás, amelyet tisztítás után használhatunk. Tonizáló, fertőtlenítő hatásának köszönhetően szinte látni sem lehet a helyesen végzett tisztítás nyomait, olyan szépen elsimítja, lenyugtatja a bőrt. Cickafarkolajat is tartalmaz, amely visszaadja a kívánatos finom zsírköpenyt a bőrnek. A benne található gyógyfüvek hidratáló, nyugtató, hámosító és bőrszépítő hatásúak. Összehúzza a pórusokat, nyugtatja és táplálja a bőrt.

Kiszerelés: 250 ml

Ayani

2017. március 22.

Én szeretem az illatát, tetszik, hogy darabos, illetve használat után frissítően hat a bőrömre - sajnos ez viszonylag hamar elmúlik. Amikor a havim körül ki szoktam rügyezni és begyullad az arcom, akkor nyugtató hatású, de egyéb hosszútávú eredményét nem fedeztem fel. Az ichtiolos szerintem jobban megéri, mint ez. Az eltávolítása eléggé körülményes.

Ayani
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 22.

Surin

2017. január 20.

Nem szoktam ilyen jellegû maszkokat venni, illetve használni, de ezzel kivételt tettem, mert felkeltette az érdeklôdésemet. Akárhányszor felteszem, mindig jön valaki a családból, hogy mennyire kellemes és nyugtató az illata és szagolgatják a maszkot rajtam :D
Nincs problémás bôröm, de így is azt érzem a használata után, hogy ez hiányzott a bôrömnek. Hetente 1-2 alkalommal használnom. Elsô alkalommal fura volt, mert nem tudtam, hogy hogyan mossam le, de aztán rájöttem, hogy meleg nedves kendôvel a legcélszerûbb számomra.

Surin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 20.

tlilla100

2017. január 7.

Csodát művel a bőrrel, fantasztikus az illata, vízzel hígítva arckrémként is használható, nekem a kozmetikusom arctisztítás után szokta felrakni, a megnyomkodott bőröm azonnal megnyugszik, a pirosodás elmúlik.

tlilla100
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 7.

kissenikor

2016. szeptember 6.

A maszk maga szerintem szuper. Jó látni benne a kis darabkákat, valahogy inkább az az érzésem, hogy tényleg van benne "cucc" és ezzel együtt hatóanyag is. Utána a bőröm puha, szép, kisimult. Ez csak rövid ideig tart ki, inkább nyomkodások után vagy amikor gázabb a bőröm, akkor szoktam bevetni. Egy problémám van, a leszedése. Kis részleteket lehúzni is le lehet, az lenne az 5*, ha az egészet le lehetne húzni, de ez csak darabjaiban jön le, inkább lemosni szoktam, de az sem az igazi...

kissenikor
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 6.

Milka86

2016. szeptember 5.

szeretem az illatát, nyomkodás után nagyon szépen lehúzza a pirosságot, gyógyítja a hegeket, ajánlom problémás bőrre!

Milka86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 5.

Azziz

2016. május 15.

Illata nekem citromfüves, kellemes. Szuper pakolás, az ichtiolossal felváltva használom. Az valahogy nem szeretem, hogy darabos, pedig az AHA peelingnél kifejezetten szeretem a gyümölcs darabokat. Hm, de ettől még 5*

Azziz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 15.

Csdana

2015. december 9.

Imádom gyönyörűen rendbe tette az arcomat! (Na meg persze a kozmetikusom érdeme is :D)

Csdana
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. december 9.

Linda86

2015. október 31.

Az ichtiolos pakolás után a második legjobb. Azonban a hatása kevésbé látványos, valamint a sok növénydarabka miatt olyan macerás az eltávolítása, hogy nálam az ichtiolos a nyerő...de ettől még kiváló termék! Az illata finom gyógynövényes.

Linda86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 31.

absinth

2015. június 24.

Kellemes, abszintos cukorkára emlékeztető illata van, jó az állaga, könnyű felkenni. Esemény előtti pakolás+AHA hámlasztó után szoktam használni heti 1x, szépen megnyugtatja és összehúzza a bőrömet. Nincs tőle kevesebb pattanásom, de ezt nem is vártam, mivel nálam stress-alapúak. Az érzékeny, allergiára hajlamos bőrömet sem irritálta, és viszonylag sokáig elég így megéri az árát.

absinth
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 24.

eme

2015. április 29.

Nem szívesen pontozom le, mert nagyon szeretem az Ilcsi termékeket. Ez nem csinál semmit..Sőt, szárította is a bőröm. Csalódás volt :(

eme
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 29.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Arborescens Leaf Extract, Ascorbyl Palmitate, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Aloe Arborescens Leaf Extract
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Zöld színanyag.

Egy viszonylag új, stabil formája a C-vitaminnak, melynek a többi C-vitaminféléhez hasonlóan antioxidáns hatása van. Még viszonylag kevés, de ígéretes kutatás utal arra is, hogy 1%-nál nagyobb koncentrációban hatásos hatóanyag lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen, és 5%-nál nagyobb koncentrációban pedig csökkenti a pattanások okozta gyulladásos reakciót. További információ a cosmeticscopon és truthinagingen.