KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Innisfree

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: dizabella01, az összetevőket feltöltötte: dio14, Módosítva: 2018. április 4.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők

Fizikai fényvédő fügekivonattal és kalaminnal, melynek antibakteriális és hámosító hatása van. Különleges formulája hidratálja a bőrt, és segít egységesíteni annak tónusát. Kizárólag kíméletes összetevőket tartalmaz.

Kulcsösszetevők: fügekivonat (500 mg), kalamin (460 mg), chiamag-kivonat (281 mg)

dizabella01

2018. január 16.

Végre megjött, már alig vártam, hogy kipróbáljam, hiszen elegem van már a kémiai fényvédőkből, itt a hidegebb idő, szeretnék váltani.
Nagyon örültem, amikor rátaláltam erre az Innisfree fényvédő krémre, hiszen szeretem a márkát, így biztos voltam benne, hogy nem fog csalódást okozni.
Kiszerelés szempontjából talán kevéske, de ha az árához viszonyítjuk, akkor szerintem megéri a pénzét. Én 1800 forintért vettem, ami olcsó egy közepesen jó minőségű fényvédőnek.
Eleinte folyékony volt, meg is ijedtem, de végül összeráztam, és kiderült a tulajdonképpeni állaga. Sűrűnek tűnő könnyed fehér habszerű krém, kézfejen elkenve fehér, zsíros, de 3 percen belül megszárad, ragacsos mattá válik. Vízálló, csak az olajos lemosóm tudja leoldani.
Arcra kenve is hasonlóan viselkedik, irtó meszel, de néhány percen belül félig matt arcbőr köszönt vissza a tükörből, és a fehér réteg is talán picit halványul, viszont ragacsos marad az arcom, ha alápakolok hidratálót.

PRO:
- csomagolása nagyon igényes
- nincs agyonillatosítva, kellemes agyag illata van
- félmattá szárad, a bőröm nem fényesedik ki alatta (20 fokon)
- nagyon pluszpont számomra az, hogy csak kíméletes összetevőket tartalmaz

KONTRA:
- matt mivoltából adódóan engem szárít és kihangsúlyozza a száraz részeket
- ragacsos marad az arcom ha aláhidratálok, így viszont nem szárít
- nem kenődik egyenletesen
- hagy elég erős fehér réteget, a sötétebb bőrűek kerüljék

Észrevettem, hogy nagyon ritkán nyúlok utána, hiszen irtó meszel, és alapozó nélkül nem tudok kilépni a házból.

dizabella01
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 16.

PRO:
- csomagolása nagyon igényes
- nincs agyonillatosítva, kellemes agyag illata van
- félmattá szárad, a bőröm nem fényesedik ki alatta (20 fokon)
- nagyon pluszpont számomra az, hogy csak kíméletes összetevőket tartalmaz

KONTRA:
- matt mivoltából adódóan engem szárít és kihangsúlyozza a száraz részeket
- ragacsos marad az arcom ha aláhidratálok, így viszont nem szárít
- nem kenődik egyenletesen
- hagy elég erős fehér réteget, a sötétebb bőrűek kerüljék

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Cyclomethicone, Propanediol, Glycereth-26, Betaine, Trehalose, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Sodium Hyaluronate, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Aluminum Hydroxide

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Squalane eo 1 0

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Egy alumíniumból előállított mesterséges összetevő, melyet elsősorban átlátszatlanná tevő, bőrvédő, másodsorban vízmegkötő és sűrűség szabályozó anyagként használnak. Az összetevővel sok fényvédőben is találkozhatunk Titanium Dioxid mellett, mivel fénytörő réteget képez a bőrön, amely képes visszatükrözni az UV-sugarakat. E szerint a kutatás szerint az összetevő pro-oxidáns hatással van a bőrre.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

A CosIng hivatalos besorolása szerint emulgeálószer, azaz a vizes és olajos komponenesek keveredését teszi lehetővé. A TruthInAging szerint bőrpuhító, hidratáló tulajdonsága is van.

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.