KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

InstaNatural

Ár:   5500 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tdobos, Módosítva: 2017. augusztus 8.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Az SPF 30 C-vitamin-hidratáló úgy lett kialakítva, hogy megakadályozza az öregedés látható jeleit, miközben véd a napsugárzás káros hatása ellen. Ásványi alapú, széles spektrumú fényvédő hatása és a C-vitamin együttes hatása, valamint a niacinamid és a hyaluronic acid késlelteti az öregedés látható jeleinek a megjelenését, miközben a természetes kivonatok keveréke antioxidáns védelmet nyújt az egészséges, ragyogó arcszín biztositása érdekében.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

tdobos

2017. augusztus 13.

Alapból szeretem az Instanatural termékeket, amit eddig próbáltam tőlük, mind bevált. Pár hete láttam meg az iHerb-en ezt az újdonságot. Már elsőre is tetszett az összetevő lista, de megerősítés végett gyorsan feldobtam a Krémmániára, hogy alaposabban is kielemezhessem. Nem csalódtam, tele van az én rosaceás és pigmentfoltos bőrömre leginkább ajánlott mindenféle jósággal, mint pl. az aloe vera, C-vitamin, a csipkebogyó (dog rose) olaj, édesgyökér (licorice) kivonat vagy az ázsiai gázló (centella) kivonat.
A hab a tortán, hogy mindezek felett még 30-as faktorú, ásványi alapú (fizikai) széles spektrumú fényvédő hatása is van.
A cseresznye a hab tetején pedig, hogy egy könnyű, lotion állagú krém, ami gyorsan felszívódik, hidratál és egy minimális fehér réteget sem hagy maga után, nekem nem fénylik tőle az arcom, nem irritál, jól lehet rá sminkelni. Bár hozzáteszem, hogy én csak ásványi púdert használok az utóbbi időben, alapozóval vagy BB krémmel nem próbáltam ki. A legkisebb mértékben sem okozott irritációt, szem környékén sem és pattanást sem okozott nálam.
Az egyetlen negatívuma, amit még kell említeni, hogy felkenéskor figyelni kell az alapos eldolgozásra. Hajlamos ilyen fehér, darabos réteg kiválni belőle, de ezt ügyesen be lehet dolgozni a bőrbe.
Az ára is elfogadható, szerintem sokak kedvence lehet, akik hozzám hasonlóan a fizikai fenyvédős hidratálókat vadásszák.

tdobos
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 13.

Antioxidánsok: Sodium Ascorbyl Phosphate
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Dipotassium Glycyrrhizinate
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate, Hibiscus Rosa-Sinensis Flower Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Niacinamide

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színtelen, olajszerű szerves vegyület, enyhe virág illattal. A CosIng besorolása szerint illatosításra haszált összetevő. 2 vegyületből tevődik össze, így a két fő tulajdonsága, hogy zsíralkohol és emollient egyben. Az összetevőt elsősorban naptejekben, vagy olyan kozmetikumokban szoktak használni, melynek összetevői elnyelik az UVB fénysugarakat. Vízálló réteget tud képezni a bőrön.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Természetes, növényi eredetű emulgeáló és emollient hatású összetevő. Az összetevővel elsősorban certifikált, organikus kozmetikumokban  találkozhatunk.

Egy viszonylag új, stabil formája a C-vitaminnak, melynek a többi C-vitaminféléhez hasonlóan antioxidáns hatása van. Még viszonylag kevés, de ígéretes kutatás utal arra is, hogy 1%-nál nagyobb koncentrációban hatásos hatóanyag lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen, és 5%-nál nagyobb koncentrációban pedig csökkenti a pattanások okozta gyulladásos reakciót. További információ a cosmeticscopon és truthinagingen.

Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm

Csipkebogyó olaj, melynek magas C vitamin tartalma van. E 2007-es tanulmány szerint azonban a csipkebogyó olaj C vitamin tartalma nagyban változó lehet attól függően, hogy a csipkebogyó milyen állapotba volt, amikor az olajat kivonták belőle. Lásd C vitamin. Az olaj a C vitamin mellett omega zsírsavakban is gazdag, így jó hidratáló, regeneráló összetevő a száraz bőrre.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Paula Begoun szerint a gotu kolának baktériumellenes és sebgyógyító tulajdonsága van. Hatásos összetevő a pikkelysömör ellen is. Ajurvédikus gyógynövény, mely flavonoidtartalma révén élénkíti a vérkeringést. Szaponintartalma miatt tisztító és lágyító hatással is rendelkezik, a benne található oligoszaccharidok hidratáló, a fitoszterolok pedig védő hatásúak.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Az édesgyökér kivonatának egy fajtája, amit a kozmetikumokban gyulladáscsökkentő, és pigmentfolt halványító tulajdonsága miatt használnak.