KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

IOPE

Ár:   $30   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: clara12, Módosítva: 2016. november 14.

Ár:   $30
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők

Tisztán fizikai fényvédő, amely nem irritálja még az érzékeny bőrt sem. 9 összetevőtől mentes: talc, parabén, állati eredetű összetevők, ásványi olaj, illatanyag, imidazolidinyl urea, triethanolamine, polyacrylamide.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

clara12

2017. február 4.

Még csak egyszer használtam, de máris szeretem :D Csak kíméletes, fizikai fényvédő jönnek nálam szóba, de olyat ami után még embernek nézek ki és nem szellemnek nehéz találni. Az eddigi kedvencem az innisfree minimum sun helyett kerestem egy jól használható fényvédőt a mindennapokra és szerintem megtaláltam. Nagyon kellemes érzetű a bőrre kenve, és ahogy kezd beszívódni a fehérség kb. 1 perc alatt eltűnik DE! (és itt ijedtem meg :D) a fehérség eltűnte után egy nagyon csúszós (szinte olajos) extrafényes réteg maradt. Próbáltam bemasszírozni a bőrbe, de nem ment, majd 5 perc után meguntam és elmentem reggelizni és szomorúan elfogadtam, hogy ennyi pénzt kidobtam egy használhatatlan fényvédőre. A pirítós után visszamentem sminkelni és egy nagyon szép "dewy", nem csúszós-tapadós arc fogadott. Szépséghibája az, hogy több idő kell neki, hogy beszívódjon, de ennyi kompromisszum nálam belefér, mert cserébe egy nagyon kellemes fizikai fényvédő kapok. Sminkelni jól lehet rá, korrektor nem csúszkál rajta, nem morzsolódik össze az arcomon sminkelés során, nem irritálta a bőröm. Nem olcsó, de legalább 60 ml-es kiszerelésű. Ha változna a véleményen updatelek.

clara12
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 4.

Antioxidánsok: Madecassoside, Triethyl Citrate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

A madecassoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont triterpene. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és sebgyógyító hatása is van. C-vitaminnal kombinálva már 0,1%-os koncentrációban is előnyös a nap által károsított bőrre.

Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Szilikon féleség, mely az aston chemicals szerint egyedülállóan jól oldódik olajban. E tulajdonsága miatt elsődleges funkciója emulgeálószer. A CosIng besorolása szerint felületaktív anyag, bőr- és hajkondícionáló.

Alumíniumsóból származó sztearinsav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulzió stabilizáló, sűrűségszabályozó és csomósodásgátló segédanyag valamit színezék.

Felületi hártya képző anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag