KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Janssen Cilag

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bogarka, Módosítva: 2014. január 21.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A tretinoin az acne bizonyos formáira használatos, illetve ráncos-öregedő petyhüdt bőrre is ajánlják. A bőr felső rétegének megújulását serkenti, csökkentheti a mitesszerek számát. Körülbelül 2-4 hetet vesz igénybe, amíg a hatása muatkozni kezd, a teljes hatás eléréséhez 6-12 hétre van szükség. Nagyon fontos hogy magas fakrotszámú fényvédő mellett lehet csak alkalmazni és ezt szigorúan be kell tartani! Használatát fokozatosan kell bevezetni! Irritálhatja, kiszáríthatja a bőrt, főleg kezdetben, érdemes fokozatosan növelni a töménységet és a használat gyakoriságát, használata mellett kerülni az irritáló bőrtisztítókat, kozmetikumokat.

Kismamák, gyermeket tervezők szigorúan óvakodjanak a használatától biztonsági okokból.

Többféle töménységű krém van forgalomban:  0.1 % (erős),  0.05 % (közepes) 0.025 % (gyenge- ezzel érdemes kezdeni)

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

kontrakcio

2016. június 4.

Régóta szerettem volna már kipróbálni a tretinoint valamilyen formában, végül nagy nehezen sikerült beszerezni egy thaiföldi eladótól (állítólag náluk nem vényköteles). Bevallom őszintén eléggé féltem tőle, pedig már évek óta használok retinolt... utoljára a PC 1% retinolból használtam el egy teljes kiszerelést (bár valamennyi még van benne), a vége felé már 2 naponta kentem gond nélkül. Naponta nem mertem, lehet hogy az is ment volna, de elég hisztis bőröm van, próbálom nem kiakasztani semmivel.
Eddig még csak kétszer használtam ezt a cuccot, de gondoltam leírom az első tapasztalataimat, aztán majd idővel jövök frissíteni. Felkenéskor szerencsére nem tapasztaltam semmilyen irritációt, nem csíp, nem lesz piros a bőröm. Sőt, utána 1-2 napig sem láttam semmit, úgyhogy kezdtem örülni, hogy akkor bírja ezt a bőröm, na de aztán elkezdett hámlani. Nem fájóan, és piros sem lett, egyszerűen csak jött le az elhalt bőr, főleg az orrom és a szám környékén. Hát, nem volt valami szép látvány, meg kell mondjam... :) Végül hámlasztottam egyet, ami elég hülyeség volt, mert túlirritáltam vele a bőröm, de legalább a hámlás megszűnt. :D Ezután 1 hétig nem mertem szinte semmit rákenni, csak teljesen ártalmatlan krémeket. Pár napja ismét megpróbálkoztam ezzel, most kisebb adaggal és utolsó lépésként, hidratáló krémbe keverve vittem fel. Így is jött 2 nappal később a hámlás, de jóval enyhébb, mint elsőre. Na, hát szóval majd meglátjuk, remélem hozzá tudom szoktatni a bőröm, mert hát azért ez egy elég komoly fegyver lenne a bőröregedés ellen...
Azt azért megjegyzem, hogy a PC retinoltól amúgy szebb a bőröm, hát egyrészt attól nem hámlik, meg nem lesz ilyen száraz, másrészt meg másnap reggel mintha kisimultabbnak tűnnék tőle. Ennél még nem különösebben látok pozitív hatást, de hát kitartónak kell lenni...
Ja, azt még nem írtam le, hogy 0.05% amit használok.

kontrakcio
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 4.

Ja, azt még nem írtam le, hogy 0.05% amit használok.

bogarka

2016. április 7.

No, régóta ismerkedünk. Először a 0,5% ossal kezdtem, csak pár hónapig nem jött be. Többek tanácsára elkezdtem óvatosan a 0,25%-ost és fokozatosan emeltem, ennek 4 hónapja. Az a baj, hogy nálam azóta sem művelt csodát sajos. Továbbra is használom, várok, 0,25-ről már a 0,5nél járok. A bőröm enyhén hámlik, néha piros, érzékenyebb, de a mély hormonális aknék ugyan úgy előbújnak. Semmit, szó szerint semmit nem ért eddig. Elképzelhető, hogy nem mindenkin segít sajnos. Használom továbbra is, és reménykedem, de nálam egyelőrenem válik be, ugyan úgy jönnek a ragyák mellette.

bogarka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 7.

gigi

2016. január 19.

Nekem kb. másfél hónap volt, mire hozzászokott a bőröm a 0,05 %-os verzióhoz. (Előtte elhasználtam már egy tubus PC 1% retinol szérumot.) Elsőre erős hámlással reagált a bőröm, és hamar rájöttem mivel egyensúlyozhatom ezt. Egyrészt lavíroztam a gyakoriság, az AHA hámlasztó és a clarisonic használata között, hogy ne irritáljam túl semmivel, mégis meg tudjam szüntetni a hámlást, másrészt több hidratáló termék rétegezésével szépen kialakult a rutin. A bőröm textúrája egy álom, legelőször a pórusok mérete csökkent. Hatalmas folthalványító hatásról még nem tudok beszámolni, ahhoz kevés ideje használom. Hetente 4-5-ször használom, ezt a gyakoriságot remekül tolerálja a bőröm. kezdésnek semmiképpen sem ajánlom, még a gyengébb változatát sem, előbb érdemes a retinol formáját kipróbálni különböző szérumokban, és ha azok hosszútávú használatával sem érjük el a megfelelő hatást, akkor váltani csak erre.

gigi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 19.

Fviki

2015. október 23.

Na ő az egyik olyan krémem, amelyre nem találtam megfelelő alternatívát, pedig egyre zűrösebb beszerezni. Egy indiai patikából rendeltem eddig, de ők egy ideje nem szállítanak Magyarországra. Egy másik beszerzési forrással levelezek éppen, ők szállítanának Magyarországra, de a fizetési módokon alkudozunk. Mindegy, egyszerűen kell nekem ez a kence, ha kell kimegyek érte Indiába személyesen :-)
Maga a krém valóságos kis csoda: eleinte hetente egyszer kentem, nem volt látványos .... azt hittem.... Aztán gyakrabban használtam, elkezdtem hámlani. Krémszakértő lányok tanácsára kezdtem el használni a köztes napokon a Terproline-t. Hámlás megszűnt, és alatta a bőröm maga volt a csoda. Én meg telhetetlen voltam: ha ez ennyire szép, ha kétszer ennyit kenek kétszer ilyen szép lesz a bőröm????? Nem kinevetni engem, valljuk be sokan vagyunk így....
Szóval mértékkel, ésszel használva csodaszer. Azért nem véletlen, hogy vényköteles cucc, csínján kell bánni vele, mert több kárt lehet vele okozni.
Ja, és fontos: én télen-nyáron használom DE sohasem napozom, sőt betegesen kerülöm a napsütést, 50 + fényvédőm van. Fontos2: ki kell tapasztalni, mellette milyen kencéket bír el a bőrünk a napi rutinban: nekem a fényvédőm kellett lecserélnem, mert csípett piszkosul (Clinique City Block). Ezte már nem kenek rá semmit. Heti egy max 2 alkalommal használom csak.
Még valami: ha valakinek a bőre a megfelelő elővigyázatos használat mellett sem bírná, ne csüggedjen, próbálja ki a TAZRET-et. Hatása ugyanez, csak a mellékhatások nem olyan durvák.

Fviki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 23.

bellavita

2015. október 23.

Én is használtam régen, aztán nem jutottam hozzá többet sajnos....hogyan lehet beszerezni?
Nekem is hámlott a bőröm, darabokban, cafatokban esett le, szinte darabokat egyben lehetett lehúzni. Ugyankkor szépült a bőröm és a ráncok is elmaradoztak, már 39 leszek, de nem sok ráncom van szerencsére.....

bellavita
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 23.

hajnalka39

2015. október 15.

Nem,nem kell hozzá recept:) Én a 0.025% használom ,de van 0.05% -os ,és 0.1% -os is dugiban. Látom nagyon keveset tudtok a használatáról. Annyit írok,hogy tartsatok ki ,6 hónap amíg hozzászokik a bőr teljesen , és az eredmény hihetetlen...
Boglárka,
a kevesebb több ,azért remélem azt tudod hogy az egész arcodra borsónyi mennyiséget lehet kenni ,és nem 0.05%-kal kellet volna kezdeni. Nagyon fontos hogy megfelelő arckrémmel kombináld,lehetőleg glicerin legyen benne...Én CE feluric szérumot és St.Ives (kollagénes)krémet használok együtt a retinollal.
"arcmosás után fél órával, csak száraz bőrre, estére, nem irritálni mással a bőrt, nem kenni össze vissza stb " ,na ez nem igaz...
Akinek van kérdése szívesen válaszolok ,én most fogom a 6. hónapja használni ,és igen "HOLY GRAIL"

hajnalka39
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 15.

Boglárka,

vasolya77

2014. április 11.

Nos én is elkeztem használni,legerősebbel kezdtem,mert nem gondoltam ,hogy ennyire hatásos de az! Az első két hétben már hámlottam , csúnyán elszineződőt a bőrőm ami nálam sokkal barnáb bőr pirossággal mint aki csak a fejét szolizná de keményen.Most ott tart a dolog,(hozzá teszem nem minden nap kentem kenem vele kb minden harmadik nap) hogy már apirossàg eltünt de még mindig barna a fejem és a pigment foltjaim is mintha erőteljesebbek lennének, viszont olyan sima puha az bőrőm mint még soha.Elkeztem használni a leggyengébbet mert szerintem bőven elég a bőrőmnek.Röviden ennyi,bocsi ha nem úgy irtam de mobilon nehéz ! : :) Ja és nem adom fel ! KITARTOK!!!

vasolya77
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. április 11.

Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol