KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Szepsegtrend.hu-n 2890 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Szepsegtrend.hu, 2890 Ft

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hatóidőtől függően a hajat barnára, illetve sötétbarna színűre festi. Ősz, szőke és szőkített haj esetében előfordulhat, hogy a közvetlen festés nem hozza meg a várt eredményt. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

Ár: 2890 Ft, Eladó: Szepsegtrend.hu
Fizetés: készpénz, utánvétel, Szállítás:személyes átvétel, futár

daisydream

2018. február 13.

Most tértem át a természetes hajfestésre, legalábbis a gyakorlatban. Már hónapok óta szemezgettem ezzel a termékkel, de várni akartam 4 hónapot,hogy biztosan befogja a még anno casting creme-el festett hajamat a henna. Ma végre eljött az idő. Mindent a használati utasìtásnak megfelelően csináltam. Pepecs munka volt, nehézkesen ment a krém melegen tartása, de megérte a fáradtságot. Nagyon szép, természetes sötétbarna hajszìnt kaptam, ami a fényben vörösesen csillan meg. Nem kevertem hozzá semmit, bizalmat szavaztam a dobozka tartalmának, hogy azt a szìnt kapom amit ìgért. Másfél órát volt a hajamon, ha ennél tovább tartottam volna rajta, valószìnűleg vörösesebb végeredményt kaptam volna. Öblítés közben alig tudtam megállni, hogy ne nyúljak a samponért, annyira össze volt állva az egész, mintha iszappal tapasztottam volna össze a hajamat Szárìtás és fésülés után azonban nagyon puha és selymes lett. Találtam a neten egy indigó sampont (Phitophilos-Vegetall), valószìnűleg azt használom majd. Összességében tehát nagyon meg vagyok elégedve, kìváncsi leszek a tartósságára.

daisydream
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 13.

lynchesque

2018. január 10.

én már hónapok óta csak ezt használom és ez az egyetlen természetes alapú festék ami nem irtja tovább az amúgy is némileg gyér hajam... :) hja és ami fontos, tényleg BARNA nem pedig mindenféle vöröses beütés. az egyetlen észrevétel ami lehet negatív is, hogy egy kicsit kopik, tehát 3-4 hét elteltével látványosan fakóbb. újrafestéskor csak a tövét szoktam bekenni illetve a maradékot áthúzom teljes hajhosszon. csak ajánlani tudom. erősödött a hajam tőle.

lynchesque
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 10.

tillisilli

2017. szeptember 14.

Nekem ez már kicsit talán túl sötét volt, amúgy a világos és a mogyoró ill. vörös árnyalatokat toltam, mindegyik jó volt, hatásra.

tillisilli
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

Mesi1st

2017. február 20.

Nekem kibírt egy hónapot, nem fakult, bár első festés után a korábbi vörös hajszínem átütött sok helyen ( korábban hennával festettem). Másodszori festésre már jobban befedte a vörösebb részeket is. Mikor sima hennával festettem a hajam, sokszor tapasztaltam hogy szárazak tőle a hajvégeim, itt nem tapasztaltam eddig ilyet. A végeredmény selymes és fényes haj.
A választékoknál már sajnos elővillan pár ősz hajszál, bíztam benne, hogy azokhoz még nem kell hennás előfestés, de sajnos kellett, mert nekem már azokat se fogta be.

Mesi1st
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 20.

Capa

2017. január 15.

Nagyon szuper hajfesték, csak ezt használom. Sötétbarna változatot rendszeresen használom, minden más ilyen színű festéktől hullott a hajam. Ettől nagyon szép, erős lett a hajam, gyorsan nő, nincs csúnya lenövés. Mindig csak a hajtöveket szoktam festeni, mert nem kopik, tartós, így nekem egy doboz két hajfestést is kibír, kicsit ugyan macerás, és időigényes, de cserébe egészséges, gyorsan növő, fényes, természetes színű hajat kapok. Nekem 5 csillag 🌟.

Capa
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 15.

pont

2016. október 4.

természetes gesztenyebarna(?) hajamon szerettem volna kicsit változtatni vegyi festék használata nélkül, ezért esett erre a termékre a választásom. nekem ez a kikeverési-melegen tartási stb procedúra iszonyú körülményes, de úgy voltam vele, hogy valamit valamiért, nyilván nem úgy működik ez, mint egy sima hajfesték. lényeg, hogy szerintem mindent megpróbáltam lehetőleg pontosan a leírás szerint csinálni és kíváncsian vártam a végeredményt, de sajnos csalódás. eddig kétszer használtam, de a hajam csak minimálisan lett sötétebb, valószínűleg ezt is csak én látom, senki más nem vette észre körülöttem. sajnos fényesebb, puhább sem lett, sőt festés után olyan nagyon furcsa, nehéz, bozontos állaga lett.

vastag szálú, erős hajam van, mindkétszer kb 1-1 órát hagytam fent a festéket, szóval lehet, hogy több időt kellett volna hagynom neki (pláne, hogy itt ilyen 5 órákat is olvastam..) és biztos, hogy a melegen tartást is végezhettem volna tökéletesebben, de összességében szerintem annyira nem voltam béna, hogy ennyire ne látszódjon semmi szín. de legalább valami egészséges fényt adhatott volna a hajamnak, ha már a színén nem változtat. őszintén szólva csalódott vagyok, de nem zárom ki, hogy egyszer újra próbálkozni fogok vele 'ügyesebben', de valószínűleg ez nem mostanában lesz.

update: azóta többen is megjegyezték, hogy más a hajam színe (ebből egy hímnemű, ami nagy szó!), szóval felpontozom kicsit. lehet, hogy túl szigorú voltam elsőre vagy még napok múlva is sötétedett a színe, nem tudom, de végülis tényleg nem akartam drasztikus változást. egyébként véletlen kimaradt egy pici rész hátul a tarkómnál, ami csak akkor látszik, ha felkötöm a hajam a fejem tetejére, ezzel egy próbafülke tükrében szembesültem, ahol megcsodálhattam magam hátulról.. lényeg: tényleg látszik a különbség, de a macera és az ápolás hiánya miatt nálam még mindig nem 5 csillag.

pont
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 4.

nura

2016. július 25.

Nekem nagyon tetszik az eredmény, a 3. mosàs utàn is csak nagyonpicit fakult az indigò, de hàlisten nincs vöröses fèny. Szèp sötètbarna lett a hajam, közèpbarnábòl. Egyenletesen fogta meg bàr mivel èletemben elöször festettem hajat egy kicsit kuzkodtem a felvitellel. Az ösz hajszàlakat nem mindet fogta be az elsö festes, kiprobalom a ketlepest es frissitek.

Frissìtek:
Még nem csinàltam meg a kètlèpèses festèst de a hajmosàsokkal alaposan kijött a sötètbarna ès szinte alig van egy kis szín az eredeti hajamon. Kivàncsi vagyok a henna utàn is így kopik-e mert vörös tényleg nem szeretnèk lenni.

nura
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 25.

Frissìtek:

Kicsi77

2016. június 13.

Kipróbáltam ezt is a mogyoróbarna után. Vagyis 3/4 részben mogyibarna, 1/4 részben sötétbarna khadi került a hajamra. Nagyon szép volt a mogyoróbarna szín is, de mivel az én hajam eredetileg sötétbarna, ahogy nőtt, egyre inkább látszott, hogy a töve sokkal sötétebb, mint az alja. Most a sötétbarnához áll közelebb a szín. Még mindig csúcs ez a termék! Ajánlom mindenkinek, aki szeretne áttérni a természetes hajfestésre!

Kicsi77
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 13.

elfi777

2016. március 24.

Egyik szemem sír, a másik nevet
Rápörögtem a hennára, mert VASTAGÍTÁST ígér, és elvben ez a vöröses árnyalatot is fedi.
Lejártam a lábam, de csak khadit találtam, ami szerintem tök drága, plusz nem is kaptam csak s.barnát, fekete pont nem volt, de már elhatároztam, én ma festek! indigót szereztem előtte, amikor kikevertem, egy jó nagy kanálnyit tettem bele, hogy véletlen se maradjak sehol vöröses.
Mindent jól csináltam, betartottam, lemostam, elvben akartam egy kör csak indigót is, de már meguntam, úgyhogy az most kimaradt.
Ez a doboz, pontosabban a fele cucc, egy evőkanál indigóval szép sötétbarna hajat hozott. 2 napig vártam, közben majd megőrültem, annyira büdös volt a fejem, és szépen be is zsírosodott, de kicsit még sötétebbre oxidálódott, nagyon tetszett.
Azóta 3* mostam hajat, és rémesen csalódott vagyok. Már az első mosáskor is sokat tompult a szín, bár sötétebb a szokásosnál, de fényben vöröses:(( sőt, még ma is engedett a színből, ahogy mostam.
Tapintásra kicsit jobb a hajam, nem lett vastag, nyilván nem is vártam csodát, de legalább ezt betartotta, valamivel jobb lett, már nem a szinte átlátszó selymeske, hanem érzem az ujjaim között. Bármilyen sampon után fényes a hajam, ebben nem látok változást, fényesebb nem lett. A korpával nem csinált semmit, a fejbőrömön tök semmi javulás, viszont be sem fogta, ez előny - bár a babahajak körül a festéktől pici pati jöttek ki, érdekes, máshol nem.
A szaga.. köze nincs a szénához, ez gusztustalan, gyomorforgató, 3 hete romlott sóskaszag.
Előny:
bár macerás, időigényes, de nem bonyolult, picit vastagított a hajamon, főleg ezért vettem, így erre bevált.
Hátrány:
A fejbőrön bár ígérte, nem javított, és ótvar büdös voltam sokáig miatta, ma is érezhető még, viszont a színből sok máris lekopott, pedig még tuningoltam is indigóval. Drága, az én hajamra 2* elég lesz, de ha feladnám most, akkor 3000Ft egy otthoni hajfestésért (+az indigó ára külön) rablás, miközben kapni 650-1200Ft között is ugyanennyit.
Szóval nem estem hasra, de vacillálok azon, hogy esetleg megpróbálok egy saját, 3 lépcsős verziót, az indigót követné az első hajmosás után egy adag színtelen, úgymond tartósítani, bezárni, csapdába ejteni a színt:)) majd meglátom, hogy alakul, addig is kap egy közepest.
Nem rossz, csak nem elég jó szerintem, többet vártam tőle, ennyiért.
Újravenni nem fogom, de elhasználom, azután más, olcsóbb terméket keresek, mert azért a pici vastagodás meghozta a kedvem, nem adom fel:))

elfi777
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 24.

Egyik szemem sír, a másik nevet
Előny:
Hátrány:
Nem rossz, csak nem elég jó szerintem, többet vártam tőle, ennyiért.

Leona

2016. február 29.

Rossz állapotban volt a hajam magához képest. Persze a fodrász megigazította, de még mindig nem tudtam vele mit kezdeni már lassan fél éve, ezért úgy döntöttem ideje tényleg leszokni a káros hajfestékekről. Először ammóniamentesre váltottam, majd úgy döntöttem kivárom a 2 hónap minimum türelmi időt és áttérek a hennára. A keresgélés közben sokaktól olvastam, hogy ezt ajánlják és ha csak azt nézem mennyibe került az én hajmennyiségemre havonta a Garnier, akkor ez az ár simán megéri. Fekete teával kevertem el és 5 órán át hagytam hatni melegen tartva a fejem. Az eredménye nagyon szembetűnő, a hajam fényes és selymes, mindenféle további pakolás nélkül. A szín pedig bejött: valószínűleg a fekete teás, savas közeg miatt adott a hajamnak egy kis vöröses fényt, de egyáltalán nem bánom.

Leona
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 29.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!