KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hatóidőtől függően a hajat barnára, illetve sötétbarna színűre festi. Ősz, szőke és szőkített haj esetében előfordulhat, hogy a közvetlen festés nem hozza meg a várt eredményt. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

mokkalany

2018. szeptember 29.

Uff, végre valami igazán jó! A vegyi festékektől nálam hajhullás és fejfájás keletkezett, plusz zsírosították az amúgy is könnyen zsírosodó hajamat. A Logona nem fogta be a pár ősz hajszálat és a lenövést, a Lush henna sprőddé tette, a Herbatint pedig rettentően kiszárította a hajamat, és megint hullott. Tényleg csak azért rendeltem egy ilyet, hogy elmondhassam: növényi téren mindent kipróbáltam. Erre úgy néz ki, beválik. Szép színű, erősebb és fényesebb a hajam, nem hullik. PEDIG nem is úgy használtam, ahogy elő van írva, mert dolgozó anyaként nem fér bele nekem ez a prodecúra. (1) Megmosni, de SEMMIT nem tenni rá (ki se tudnám fésülni), (2) rákenni a trutymót, és csak vízzel kimosni (ezt sem tudtam kifésülni, ki is hullott volna a fele), (3) egy egész napig várni, olajat hagyni rajta egy órán át (ez nekem 15 perc alatt úgy bezsírosította, hogy két hajmosással sem jött ki), majd (4) megint megmosni, és végre lehet formázni. Végül csak annyit tettem, hogy megmostam, felszárazon rátettem a pasztát, két órán át rajta hagytam sapkával, törölközővel, majd biosamponnal lemostam, ráraktam az olajat kábé negyed órára, megmostam, és mivel még mindig tocsogott, még egyszer megmostam agyagos samponnal, végül balzsam és formázás. És ÍGY IS tökéletes, legalábbis két héttel később még nem látszanak ősz szálak. Legközelebb csak a töveket festem, ha majd szükség lesz rá. Nagyon tetszik!

mokkalany
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 29.

llucia

2018. szeptember 22.

Legnagyobb előnye, hogy ezt használva jelentősen csökken a hajhullás. A színeket lehet keverni, nyilván hatóidő, arány és alapszínfüggő a végeredmény, néha kicsit zsákbamacska, de megéri!

llucia
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

daisydream

2018. február 13.

Most tértem át a természetes hajfestésre, legalábbis a gyakorlatban. Már hónapok óta szemezgettem ezzel a termékkel, de várni akartam 4 hónapot,hogy biztosan befogja a még anno casting creme-el festett hajamat a henna. Ma végre eljött az idő. Mindent a használati utasìtásnak megfelelően csináltam. Pepecs munka volt, nehézkesen ment a krém melegen tartása, de megérte a fáradtságot. Nagyon szép, természetes sötétbarna hajszìnt kaptam, ami a fényben vörösesen csillan meg. Nem kevertem hozzá semmit, bizalmat szavaztam a dobozka tartalmának, hogy azt a szìnt kapom amit ìgért. Másfél órát volt a hajamon, ha ennél tovább tartottam volna rajta, valószìnűleg vörösesebb végeredményt kaptam volna. Öblítés közben alig tudtam megállni, hogy ne nyúljak a samponért, annyira össze volt állva az egész, mintha iszappal tapasztottam volna össze a hajamat Szárìtás és fésülés után azonban nagyon puha és selymes lett. Találtam a neten egy indigó sampont (Phitophilos-Vegetall), valószìnűleg azt használom majd. Összességében tehát nagyon meg vagyok elégedve, kìváncsi leszek a tartósságára.

daisydream
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 13.

lynchesque

2018. január 10.

én már hónapok óta csak ezt használom és ez az egyetlen természetes alapú festék ami nem irtja tovább az amúgy is némileg gyér hajam... :) hja és ami fontos, tényleg BARNA nem pedig mindenféle vöröses beütés. az egyetlen észrevétel ami lehet negatív is, hogy egy kicsit kopik, tehát 3-4 hét elteltével látványosan fakóbb. újrafestéskor csak a tövét szoktam bekenni illetve a maradékot áthúzom teljes hajhosszon. csak ajánlani tudom. erősödött a hajam tőle.

lynchesque
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 10.

tillisilli

2017. szeptember 14.

Nekem ez már kicsit talán túl sötét volt, amúgy a világos és a mogyoró ill. vörös árnyalatokat toltam, mindegyik jó volt, hatásra.

tillisilli
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

Mesi1st

2017. február 20.

Nekem kibírt egy hónapot, nem fakult, bár első festés után a korábbi vörös hajszínem átütött sok helyen ( korábban hennával festettem). Másodszori festésre már jobban befedte a vörösebb részeket is. Mikor sima hennával festettem a hajam, sokszor tapasztaltam hogy szárazak tőle a hajvégeim, itt nem tapasztaltam eddig ilyet. A végeredmény selymes és fényes haj.
A választékoknál már sajnos elővillan pár ősz hajszál, bíztam benne, hogy azokhoz még nem kell hennás előfestés, de sajnos kellett, mert nekem már azokat se fogta be.

Mesi1st
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 20.

Capa

2017. január 15.

Nagyon szuper hajfesték, csak ezt használom. Sötétbarna változatot rendszeresen használom, minden más ilyen színű festéktől hullott a hajam. Ettől nagyon szép, erős lett a hajam, gyorsan nő, nincs csúnya lenövés. Mindig csak a hajtöveket szoktam festeni, mert nem kopik, tartós, így nekem egy doboz két hajfestést is kibír, kicsit ugyan macerás, és időigényes, de cserébe egészséges, gyorsan növő, fényes, természetes színű hajat kapok. Nekem 5 csillag 🌟.

Capa
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 15.

pont

2016. október 4.

természetes gesztenyebarna(?) hajamon szerettem volna kicsit változtatni vegyi festék használata nélkül, ezért esett erre a termékre a választásom. nekem ez a kikeverési-melegen tartási stb procedúra iszonyú körülményes, de úgy voltam vele, hogy valamit valamiért, nyilván nem úgy működik ez, mint egy sima hajfesték. lényeg, hogy szerintem mindent megpróbáltam lehetőleg pontosan a leírás szerint csinálni és kíváncsian vártam a végeredményt, de sajnos csalódás. eddig kétszer használtam, de a hajam csak minimálisan lett sötétebb, valószínűleg ezt is csak én látom, senki más nem vette észre körülöttem. sajnos fényesebb, puhább sem lett, sőt festés után olyan nagyon furcsa, nehéz, bozontos állaga lett.

vastag szálú, erős hajam van, mindkétszer kb 1-1 órát hagytam fent a festéket, szóval lehet, hogy több időt kellett volna hagynom neki (pláne, hogy itt ilyen 5 órákat is olvastam..) és biztos, hogy a melegen tartást is végezhettem volna tökéletesebben, de összességében szerintem annyira nem voltam béna, hogy ennyire ne látszódjon semmi szín. de legalább valami egészséges fényt adhatott volna a hajamnak, ha már a színén nem változtat. őszintén szólva csalódott vagyok, de nem zárom ki, hogy egyszer újra próbálkozni fogok vele 'ügyesebben', de valószínűleg ez nem mostanában lesz.

update: azóta többen is megjegyezték, hogy más a hajam színe (ebből egy hímnemű, ami nagy szó!), szóval felpontozom kicsit. lehet, hogy túl szigorú voltam elsőre vagy még napok múlva is sötétedett a színe, nem tudom, de végülis tényleg nem akartam drasztikus változást. egyébként véletlen kimaradt egy pici rész hátul a tarkómnál, ami csak akkor látszik, ha felkötöm a hajam a fejem tetejére, ezzel egy próbafülke tükrében szembesültem, ahol megcsodálhattam magam hátulról.. lényeg: tényleg látszik a különbség, de a macera és az ápolás hiánya miatt nálam még mindig nem 5 csillag.

pont
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 4.

nura

2016. július 25.

Nekem nagyon tetszik az eredmény, a 3. mosàs utàn is csak nagyonpicit fakult az indigò, de hàlisten nincs vöröses fèny. Szèp sötètbarna lett a hajam, közèpbarnábòl. Egyenletesen fogta meg bàr mivel èletemben elöször festettem hajat egy kicsit kuzkodtem a felvitellel. Az ösz hajszàlakat nem mindet fogta be az elsö festes, kiprobalom a ketlepest es frissitek.

Frissìtek:
Még nem csinàltam meg a kètlèpèses festèst de a hajmosàsokkal alaposan kijött a sötètbarna ès szinte alig van egy kis szín az eredeti hajamon. Kivàncsi vagyok a henna utàn is így kopik-e mert vörös tényleg nem szeretnèk lenni.

nura
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 25.

Frissìtek:

Kicsi77

2016. június 13.

Kipróbáltam ezt is a mogyoróbarna után. Vagyis 3/4 részben mogyibarna, 1/4 részben sötétbarna khadi került a hajamra. Nagyon szép volt a mogyoróbarna szín is, de mivel az én hajam eredetileg sötétbarna, ahogy nőtt, egyre inkább látszott, hogy a töve sokkal sötétebb, mint az alja. Most a sötétbarnához áll közelebb a szín. Még mindig csúcs ez a termék! Ajánlom mindenkinek, aki szeretne áttérni a természetes hajfestésre!

Kicsi77
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 13.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!