KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2015. március 3.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2000-ben jelent meg először, 2014.novembertől ismét kapható

Illatkategória: fűszeres-gourmand

Fejjegyek: bergamott, csillagánizs, tea
Szívjegyek: fahéj, gyömbér, fűszerek, mézeskalács
Alapjegyek: méz, vanília, bőr, dohány

Kreátor: Olivia Giacobetti

Ascyra

2018. január 11.

Meglepő illat és ez biztosan nem jön veled szembe sehol, mert kb. nem tudom elképzelni, hogy mindenkin ugyanolyan legyen.
Ez egy hangulat-illat. Mint mikor van ötfajta füstölőd és kiválasztod az épp aktuális lelkiállapotodnak megfelelőt. Pontosan olyan, mint egy angol tea-délután. Egy elegáns szalon, kizárólag férfiakkal, akik frakkban, hosszú fekete sétapálcájukat a sétapálca-tartóba helyezvén, elegáns és könnyed mozdulatokkal sétálnak a bridge-asztalokhoz, ahol egy bajuszát és küllemét alaposan átgondolt, komor tekintetű, ámde előkelő beszédű komornyik szolgálja fel a teát. Fekete teát. Hűvös őszi idő, és meglehetősen sok dohányfüst. Nekem amúgy a tea egyáltalán nem jön át, nekem abszolút a dohányfüst és a bőr keveréke, rajtam legalábbis így működik. Azonnal reakcióba lép a bőrömmel és árad belőlem ez a szag. Hátradőlésre késztet, eleganciára, lassú megfontolt mozdulatokra. Picit nehézkessé, álmataggá, elgondolkodóvá tesz. Inkább azt mondanám rá, hogy szép, nem azt, hogy kimondottan finom. Egyedülálló szerintem a mai illatok között, biztos, hogy nem egy tucat-illat.
Én nem veszem meg, mert mint illat/szag egyszerűen tökéletes és akár az egekig is magasztalhatnám (mert amúgy megérdemli! - kitűnő L'artisan alkotás, önmagához hű volt a ház), de magamra nem fújom illatként. Számomra ez egy tökéletes hangulat-kreáció, de nem parfüm. Mindenki számára viszont szívből ajánlom, akik valahol a szívük mélyén rendelkeznek egy sznob-elegancia vonallal, mert nemcsak meghökkentő, de előkelő is! Tökéletesen el tudom képzelni a fentihez hasonló alkalomra, szinte bárkin. Akár nőn, akár férfin. Öt pont, mert ugyan én nem tekintem értelmezhető parfümnek magamon, a L'artisan iránti elfogultságom és az illatélmény miatt nem is lehet ennél kevesebb! (A tartósságát méltatván, azt kell mondjam, hogy 10 óra. Minimum).

Update: Néhány héttel ezelőtt, mikor ismét a parfümökről beszélgettünk, felvetettem, hogy nekem a következő a Tea for Two lesz, nagy kiszerelésben. A fenti leírás alapján és az akkori véleményem alapján ugye sose fújtam volna magamra. Óédesistenem, hogy tudok ilyen felelőtlen kijelentéseket tenni?! Persze, mint a csodában, az álmom valóra vált és megkaptam ajándékba. Fújom én ezt ezerrel és ráülök erre a szürkés-békefelhőre, hogy egész nap érezzem: belefúrom az orrom és bőr-dohány-vanília-bergamott agyavilág, az összes létező felsorolt illatot önmagában is mindig magamévá teszem, molekuláira bontom és tüdőzöm be. Fahéj... ááhh. Engem Ő megvett kilóra, és olyan büszkén viselem, hogy semmi mást még. Örök darabom lesz. Nincs még egy ilyen elegáns és stílusos, megosztó illat. :) Nekem való!

Ascyra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 11.

GNóri

2018. január 4.

Katasztrofális találkozásaim egyike. Imádom a teás illatokat, és annyira jó volt olvasni a róla szóló véleményeket, hogy muszáj volt fújóst vennem belőle. Egy igazán különleges, melengető, fűszeres-teás illatra számítottam. Hát, különleges helyett inkább szokatlannak mondanám (az elejét), persze tudom, hogy a L'artisan illatok nem kispályások, nem finomkodnak. Az elejétől csaknem rosszul lettem, tudom, hogy nem illik ilyet írni egy parfümre, de rajtam konkrétan büdös, füstös, sült hús szaga van (nem vagyok egy nagy húsevő, az ilyen szagokat abszolút nem tudom elviselni). Lassan, naaaagyon lassan szárad le egy kellemes, gyümölcsös teás illattá, viszont erre a fázisára meg azt kell mondanom, hogy sok ilyet éreztem már.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 4.

Anne74

2017. december 26.

Nem ismertem ezt az illatot és kellemesen csalódtam.
Füstös, mély , vonzó...
Egy csésze meleg tea mellett... a téli hóesésben... tökéletes.
Igen kifejezetten téli illat...

A szőke herceget fehér lovon nem ezzel hódítjuk meg... Amúgy is a herceg maradjon télen egy pici pihenőre , ne vágtázzon... :)

Anne74
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 26.

Nem ismertem ezt az illatot és kellemesen csalódtam.
Füstös, mély , vonzó...
Egy csésze meleg tea mellett... a téli hóesésben... tökéletes.
Igen kifejezetten téli illat...

alycethetyger

2017. december 7.

Már egy pár hete itt van nálam egy 10 ml-s üvegcse, gondoltam hagyom érni az élményt egy picit, mielőtt megírom Róla a szent igét.

Csodálatos élmény Vele az ősz, és (már) a tél is. És igen, direkte személyesítem meg, nekem Ő egy saját személyiséggel létező, külön lény, egy olyan világból, amibe - ha jó időben élek - én magam is szerettem volna eljutni - amikor Őt viselem, ebbe egy kicsit belekóstohatok.

Mi is ez a világ?

Egy csodálatos időutazás a 19. század fordulójának Brit Birodalmába, a füstös londoni utcákra, a kisvárosi angol teaházakba, a Korona Ékkövéről hozott teák és fűszerek karácsonyi vásárába. Az angol kisasszonyok szalonjaiba, a dohos könyvtárakba, a macskaköveken koppanó úri léptekbe.

Fokozhatnám, de nem fogom, aki találkozott Vele tudja.

Mézes Earl Grey és dohányfüst.
Miközben bőrfotelből nézem a hóesést,
A forralt bor békésen rotyog a szomszéd konyhában.

Nyugalom. Előkelőség. Stílus.

Zseniális, utánozhatatlan és egyedi. Szagolgatása nagyon nagyon súlyos függőséget gerjeszt, viselése annál nehezebb - én nagyon nagy tisztelettel bánok minden cseppjével!

alycethetyger
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 7.

Mi is ez a világ?

Fokozhatnám, de nem fogom, aki találkozott Vele tudja.

Mézes Earl Grey és dohányfüst.
Miközben bőrfotelből nézem a hóesést,
A forralt bor békésen rotyog a szomszéd konyhában.

Nyugalom. Előkelőség. Stílus.

Lapo

2017. november 13.

Csodás, mély, fűszeres/füstös és tartalmas tea illat.. ennek ellenére némiképp pironkodva írom az előttem jelzett vélemények után, hogy ez számomra inkább az illatélmény kategória. Annak tökéletes, de nem igazán tudnám elképzelni magamon.. szerintem feltétlen próbálni kell vásárlás előtt. Abszolút megértem azokat akik szeretik, de én mégsem tartozok közéjük.. számomra picit csalódás (valahogy frissebb, nyíltabb és zöldebb illatot vártam tőle..), így ezt és a minimális hatósugarát figyelembe véve, sajnos nem tudok 4*-nál többet adni.

Lapo
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 13.

Angelless

2017. október 22.

Annyira jó a névválasztás! Vagy nem is tudom mi volt előbb, a parfüm vagy a név ötlet, mindenesetre a lényeg ugyanaz. Azokat az időket juttatja eszembe, amikor Angliában egy étteremben és teázóban dolgoztam. Nagyon erős, tejjel keverendő earl grey teákat árultak, imádtam az illatot és azt ízt is. Szóval tökre Anglia-fíling ez a parfüm. Legjobb ködös-párás esős napokon magadra fújni főleg így ősszel. Mert hogy ez inkább őszi illat. És nagyon-nagyon különleges. Én a bergamottot érzem először, aztán a gyömbért is. Azt hittem, a szívillat ámbra de elolvastam itt, és rájöttem, hogy inkább a mézt és a dohányt éreztem.
Úgy gondolom, nem férfias a parfüm az összetevői ellenére, mert minden részecskéje tökéletesen harmonizál egymással. Fogok venni nagyobb üvegcsét amint lesz rá keretem!

Angelless
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 22.

szilva82

2017. október 2.

Nekem ő a világ legtökéletesebb tea illata...<3
Tea imádó vagyok kicsi korom óta, télen-nyáron teázom.
És ez az illat....ahogy körbe vesz, a bergamot, dohány...és egy kis karamell....<3
Megnyugtat, egy amúgy pokoli napom is képes feldobni.....és szerintem egy parfünek ez is az egyik dolga....:)

szilva82
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 2.

Nekem ő a világ legtökéletesebb tea illata...<3
Tea imádó vagyok kicsi korom óta, télen-nyáron teázom.

Kedi81

2017. szeptember 26.

Nagyon fincsi,fűszeres-tea illat igazán különleges és egyedi,viszont a tartóssága nem az igazi,még két-három fújással is nagyon gyorsan elillan,szinte egy óra múlva semmit se érzek magamon,kár érte,pedig nagyon tetszik,de egy ilyen márkától azért többet vártam volna,sajnos ez csak 3 csillag tőlem,mert számomra a tartósság nagyon fontos egy parfümnél☹️

Kedi81
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 26.

Scara

2017. augusztus 18.

Update: új gazdát kersek neki.

Az utóbbi napokban gondolkodtam, hogy melyik is lehetne a tökéletes parfüm hűvösebb időre. A kutatómunkám végén ehhez a parfümhöz lyukadtam ki és mentem is tegnap az üzletbe (már lassan úgy, mintha haza járnék) kipróbálni.
Nagy tea rajongó vagyok, a világ minden tájáról kaptam már különlegesebbnél is különlegesebb teákat, de ciki-nem ciki az én kedvencem a forró lipton yellow label pici mézzel.
És ez a parfüm tuja ezt az illatot! Meseszép. Első szippantás és szerelem lett :) Szinte láttam magam előtt, ahogy felveszem a csizmám és az őzbarna bőrdzsekim, majd kilépek az enyhén napsütéses de már hűvös, késő őszi délutánba... :)

Természetesen nem várhattam tovább, mentem is érte. Az utolsó üveggel hoztam el és mivel ezt a márkát nem fogják a jövőben forgalmazni, így jutányos áron a tesztert is megkaptam. Felkészülten várom az őszi-téli hónapokat :)

Scara
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Update: új gazdát kersek neki.

Tella

2017. július 13.

2017.04.21.
Lehet, hogy nem kellene erőltetnem a L'Artisanokat, mert kb már az 5. parfümnél tartok és még mindig nem "szólított" meg. Ez az illat nagyon tetszik, csak nem magamon parfümként. Inkább lakásillatosítóként. Ilyen illat volt az egyetemi könyvtárban, olyan mint a régi könyvek illata. Sok időt töltöttem könyvtárakban az egyetemi éveim és az azt követő kutatómunka során, ezeket az emlékeket idézi fel bennem. Fura, pont teát nem annyira érzek, sőt forralt bort sem, inkább dohos egy kicsit. Számomra nagyon nosztalgikus, az illat által ébresztett emlékek miatt. Mint parfüm 1 csillag, mint illat 5, így 3.
2017.07.13.
Nagyon megváltozott a véleményem. Valószínűleg a számomra kevésbé tetsző illatokkal kezdtem az ismerkedést egyrészt, másrészt nem hagytam neki időt...ahhoz, hogy megértsem ezeket az illatokat. Az orr csak postás, a gondolataink és az érzéseink a címzettek, az, hogy ki mennyire fogékony ezekre a meglehetősen inspiráló illatokra - alkati kérdés. Én kezdem megérteni és befogadni, mit üzen L'Artisan...

Tella
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. július 13.

2017.04.21.
2017.07.13.