KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2015. március 3.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2000-ben jelent meg először, 2014.novembertől ismét kapható

Illatkategória: fűszeres-gourmand

Fejjegyek: bergamott, csillagánizs, tea
Szívjegyek: fahéj, gyömbér, fűszerek, mézeskalács
Alapjegyek: méz, vanília, bőr, dohány

Kreátor: Olivia Giacobetti

5ml/2400Ft(postával!) L'Artisan Tea for Two
Ár: 2400 Ft/5 ml - az ár a posta költségét tartalmazza , Eladó: szeliger
Állapot: 5 ml frissen átfújva, rózsaszínű műanyag parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalás után ajánlott levélben postán maradó küldeményként
Ár: 5 ml 2000.- / 10 ml 4000.- , Eladó: auberginecat
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest , fizetés: Személyes átvétel, postán maradó

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

fragmaniac

2018. július 4.

Én őszi délutáni sétákhoz szeretem. Rajtam kóla illatú lesz, nagyon fincsi. Nem szexi, hanem lazulós illat. Viszont, ha pl autóban ülök huzamosabb ideig ezzel befújva, akkor kicsit megfájdul a fejem. Szóval meg van a helye: kinti programok, ahhoz tökéletes!

fragmaniac
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 4.

Piri11

2018. április 1.

Ez az egyik mumus parfümház, aminek az illataival én nagyon nem illek össze, vagy fordítva.
Rajtam ez az “illat” valmai nagyon húzós, nyers velúr, vagy nem is tudom, hogy minek a szagára emlékeztet. Rettenetes ... 😝
Szerintem feladom, hogy L’Artisan illatokkal próbálkozzam. Vannak ezerszer jobb niche házak.

Piri11
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 1.

Ascyra

2018. január 11.

Meglepő illat és ez biztosan nem jön veled szembe sehol, mert kb. nem tudom elképzelni, hogy mindenkin ugyanolyan legyen.
Ez egy hangulat-illat. Mint mikor van ötfajta füstölőd és kiválasztod az épp aktuális lelkiállapotodnak megfelelőt. Pontosan olyan, mint egy angol tea-délután. Egy elegáns szalon, kizárólag férfiakkal, akik frakkban, hosszú fekete sétapálcájukat a sétapálca-tartóba helyezvén, elegáns és könnyed mozdulatokkal sétálnak a bridge-asztalokhoz, ahol egy bajuszát és küllemét alaposan átgondolt, komor tekintetű, ámde előkelő beszédű komornyik szolgálja fel a teát. Fekete teát. Hűvös őszi idő, és meglehetősen sok dohányfüst. Nekem amúgy a tea egyáltalán nem jön át, nekem abszolút a dohányfüst és a bőr keveréke, rajtam legalábbis így működik. Azonnal reakcióba lép a bőrömmel és árad belőlem ez a szag. Hátradőlésre késztet, eleganciára, lassú megfontolt mozdulatokra. Picit nehézkessé, álmataggá, elgondolkodóvá tesz. Inkább azt mondanám rá, hogy szép, nem azt, hogy kimondottan finom. Egyedülálló szerintem a mai illatok között, biztos, hogy nem egy tucat-illat.
Én nem veszem meg, mert mint illat/szag egyszerűen tökéletes és akár az egekig is magasztalhatnám (mert amúgy megérdemli! - kitűnő L'artisan alkotás, önmagához hű volt a ház), de magamra nem fújom illatként. Számomra ez egy tökéletes hangulat-kreáció, de nem parfüm. Mindenki számára viszont szívből ajánlom, akik valahol a szívük mélyén rendelkeznek egy sznob-elegancia vonallal, mert nemcsak meghökkentő, de előkelő is! Tökéletesen el tudom képzelni a fentihez hasonló alkalomra, szinte bárkin. Akár nőn, akár férfin. Öt pont, mert ugyan én nem tekintem értelmezhető parfümnek magamon, a L'artisan iránti elfogultságom és az illatélmény miatt nem is lehet ennél kevesebb! (A tartósságát méltatván, azt kell mondjam, hogy 10 óra. Minimum).

Update: Néhány héttel ezelőtt, mikor ismét a parfümökről beszélgettünk, felvetettem, hogy nekem a következő a Tea for Two lesz, nagy kiszerelésben. A fenti leírás alapján és az akkori véleményem alapján ugye sose fújtam volna magamra. Óédesistenem, hogy tudok ilyen felelőtlen kijelentéseket tenni?! Persze, mint a csodában, az álmom valóra vált és megkaptam ajándékba. Fújom én ezt ezerrel és ráülök erre a szürkés-békefelhőre, hogy egész nap érezzem: belefúrom az orrom és bőr-dohány-vanília-bergamott agyavilág, az összes létező felsorolt illatot önmagában is mindig magamévá teszem, molekuláira bontom és tüdőzöm be. Fahéj... ááhh. Engem Ő megvett kilóra, és olyan büszkén viselem, hogy semmi mást még. Örök darabom lesz. Nincs még egy ilyen elegáns és stílusos, megosztó illat. :) Nekem való!

Ascyra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 11.

GNóri

2018. január 4.

Katasztrofális találkozásaim egyike. Imádom a teás illatokat, és annyira jó volt olvasni a róla szóló véleményeket, hogy muszáj volt fújóst vennem belőle. Egy igazán különleges, melengető, fűszeres-teás illatra számítottam. Hát, különleges helyett inkább szokatlannak mondanám (az elejét), persze tudom, hogy a L'artisan illatok nem kispályások, nem finomkodnak. Az elejétől csaknem rosszul lettem, tudom, hogy nem illik ilyet írni egy parfümre, de rajtam konkrétan büdös, füstös, sült hús szaga van (nem vagyok egy nagy húsevő, az ilyen szagokat abszolút nem tudom elviselni). Lassan, naaaagyon lassan szárad le egy kellemes, gyümölcsös teás illattá, viszont erre a fázisára meg azt kell mondanom, hogy sok ilyet éreztem már.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 4.

Anne74

2017. december 26.

Nem ismertem ezt az illatot és kellemesen csalódtam.
Füstös, mély , vonzó...
Egy csésze meleg tea mellett... a téli hóesésben... tökéletes.
Igen kifejezetten téli illat...

A szőke herceget fehér lovon nem ezzel hódítjuk meg... Amúgy is a herceg maradjon télen egy pici pihenőre , ne vágtázzon... :)

Anne74
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 26.

Nem ismertem ezt az illatot és kellemesen csalódtam.
Füstös, mély , vonzó...
Egy csésze meleg tea mellett... a téli hóesésben... tökéletes.
Igen kifejezetten téli illat...

alycethetyger

2017. december 7.

Már egy pár hete itt van nálam egy 10 ml-s üvegcse, gondoltam hagyom érni az élményt egy picit, mielőtt megírom Róla a szent igét.

Csodálatos élmény Vele az ősz, és (már) a tél is. És igen, direkte személyesítem meg, nekem Ő egy saját személyiséggel létező, külön lény, egy olyan világból, amibe - ha jó időben élek - én magam is szerettem volna eljutni - amikor Őt viselem, ebbe egy kicsit belekóstohatok.

Mi is ez a világ?

Egy csodálatos időutazás a 19. század fordulójának Brit Birodalmába, a füstös londoni utcákra, a kisvárosi angol teaházakba, a Korona Ékkövéről hozott teák és fűszerek karácsonyi vásárába. Az angol kisasszonyok szalonjaiba, a dohos könyvtárakba, a macskaköveken koppanó úri léptekbe.

Fokozhatnám, de nem fogom, aki találkozott Vele tudja.

Mézes Earl Grey és dohányfüst.
Miközben bőrfotelből nézem a hóesést,
A forralt bor békésen rotyog a szomszéd konyhában.

Nyugalom. Előkelőség. Stílus.

Zseniális, utánozhatatlan és egyedi. Szagolgatása nagyon nagyon súlyos függőséget gerjeszt, viselése annál nehezebb - én nagyon nagy tisztelettel bánok minden cseppjével!

alycethetyger
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 7.

Mi is ez a világ?

Fokozhatnám, de nem fogom, aki találkozott Vele tudja.

Mézes Earl Grey és dohányfüst.
Miközben bőrfotelből nézem a hóesést,
A forralt bor békésen rotyog a szomszéd konyhában.

Nyugalom. Előkelőség. Stílus.

Lapo

2017. november 13.

Csodás, mély, fűszeres/füstös és tartalmas tea illat.. ennek ellenére némiképp pironkodva írom az előttem jelzett vélemények után, hogy ez számomra inkább az illatélmény kategória. Annak tökéletes, de nem igazán tudnám elképzelni magamon.. szerintem feltétlen próbálni kell vásárlás előtt. Abszolút megértem azokat akik szeretik, de én mégsem tartozok közéjük.. számomra picit csalódás (valahogy frissebb, nyíltabb és zöldebb illatot vártam tőle..), így ezt és a minimális hatósugarát figyelembe véve, sajnos nem tudok 4*-nál többet adni.

Lapo
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 13.

Angelless

2017. október 22.

Annyira jó a névválasztás! Vagy nem is tudom mi volt előbb, a parfüm vagy a név ötlet, mindenesetre a lényeg ugyanaz. Azokat az időket juttatja eszembe, amikor Angliában egy étteremben és teázóban dolgoztam. Nagyon erős, tejjel keverendő earl grey teákat árultak, imádtam az illatot és azt ízt is. Szóval tökre Anglia-fíling ez a parfüm. Legjobb ködös-párás esős napokon magadra fújni főleg így ősszel. Mert hogy ez inkább őszi illat. És nagyon-nagyon különleges. Én a bergamottot érzem először, aztán a gyömbért is. Azt hittem, a szívillat ámbra de elolvastam itt, és rájöttem, hogy inkább a mézt és a dohányt éreztem.
Úgy gondolom, nem férfias a parfüm az összetevői ellenére, mert minden részecskéje tökéletesen harmonizál egymással. Fogok venni nagyobb üvegcsét amint lesz rá keretem!

Angelless
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 22.

szilva82

2017. október 2.

Nekem ő a világ legtökéletesebb tea illata...<3
Tea imádó vagyok kicsi korom óta, télen-nyáron teázom.
És ez az illat....ahogy körbe vesz, a bergamot, dohány...és egy kis karamell....<3
Megnyugtat, egy amúgy pokoli napom is képes feldobni.....és szerintem egy parfünek ez is az egyik dolga....:)

szilva82
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 2.

Nekem ő a világ legtökéletesebb tea illata...<3
Tea imádó vagyok kicsi korom óta, télen-nyáron teázom.

Kedi81

2017. szeptember 26.

Nagyon fincsi,fűszeres-tea illat igazán különleges és egyedi,viszont a tartóssága nem az igazi,még két-három fújással is nagyon gyorsan elillan,szinte egy óra múlva semmit se érzek magamon,kár érte,pedig nagyon tetszik,de egy ilyen márkától azért többet vártam volna,sajnos ez csak 3 csillag tőlem,mert számomra a tartósság nagyon fontos egy parfümnél☹️

Kedi81
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 26.