KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2015. március 3.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2000-ben jelent meg először, 2014.novembertől ismét kapható

Illatkategória: fűszeres-gourmand

Fejjegyek: bergamott, csillagánizs, tea
Szívjegyek: fahéj, gyömbér, fűszerek, mézeskalács
Alapjegyek: méz, vanília, bőr, dohány

Kreátor: Olivia Giacobetti

5ml/2400Ft(postával!) L'Artisan Tea for Two
Ár: 2400 Ft/5 ml - az ár a posta költségét tartalmazza , Eladó: szeliger
Állapot: 5 ml frissen átfújva, rózsaszínű műanyag parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalás után ajánlott levélben postán maradó küldeményként

Scara

2017. augusztus 18.

Update: új gazdát kersek neki.

Az utóbbi napokban gondolkodtam, hogy melyik is lehetne a tökéletes parfüm hűvösebb időre. A kutatómunkám végén ehhez a parfümhöz lyukadtam ki és mentem is tegnap az üzletbe (már lassan úgy, mintha haza járnék) kipróbálni.
Nagy tea rajongó vagyok, a világ minden tájáról kaptam már különlegesebbnél is különlegesebb teákat, de ciki-nem ciki az én kedvencem a forró lipton yellow label pici mézzel.
És ez a parfüm tuja ezt az illatot! Meseszép. Első szippantás és szerelem lett :) Szinte láttam magam előtt, ahogy felveszem a csizmám és az őzbarna bőrdzsekim, majd kilépek az enyhén napsütéses de már hűvös, késő őszi délutánba... :)

Természetesen nem várhattam tovább, mentem is érte. Az utolsó üveggel hoztam el és mivel ezt a márkát nem fogják a jövőben forgalmazni, így jutányos áron a tesztert is megkaptam. Felkészülten várom az őszi-téli hónapokat :)

Scara
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Update: új gazdát kersek neki.

Tella

2017. július 13.

2017.04.21.
Lehet, hogy nem kellene erőltetnem a L'Artisanokat, mert kb már az 5. parfümnél tartok és még mindig nem "szólított" meg. Ez az illat nagyon tetszik, csak nem magamon parfümként. Inkább lakásillatosítóként. Ilyen illat volt az egyetemi könyvtárban, olyan mint a régi könyvek illata. Sok időt töltöttem könyvtárakban az egyetemi éveim és az azt követő kutatómunka során, ezeket az emlékeket idézi fel bennem. Fura, pont teát nem annyira érzek, sőt forralt bort sem, inkább dohos egy kicsit. Számomra nagyon nosztalgikus, az illat által ébresztett emlékek miatt. Mint parfüm 1 csillag, mint illat 5, így 3.
2017.07.13.
Nagyon megváltozott a véleményem. Valószínűleg a számomra kevésbé tetsző illatokkal kezdtem az ismerkedést egyrészt, másrészt nem hagytam neki időt...ahhoz, hogy megértsem ezeket az illatokat. Az orr csak postás, a gondolataink és az érzéseink a címzettek, az, hogy ki mennyire fogékony ezekre a meglehetősen inspiráló illatokra - alkati kérdés. Én kezdem megérteni és befogadni, mit üzen L'Artisan...

Tella
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. július 13.

2017.04.21.
2017.07.13.

eniko04

2017. március 22.

Sikerült mintát szereznem belőle végre, persze pont mire már nincs "szezonja", de majd ősszel próbálkozunk még. Most ugyanis rajtam se tea, se fűszer, minden bevezetés nélkül csak a füst (dohány) és bőr illata érződik...

eniko04
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 22.

egyboszorka

2016. november 4.

Ma kaptam meg Sumckay- tól. Én ezen nem cizellálok semmit. Kifújáskor bőrös- dohányos füstös tea illat, annyira fojtogat éppen csak, hogy az ember leánya lassan elkezdje elveszíteni a józan eszét. Füst elszáll szépen csendben, dohányka is odébb oldalaz, esélye nincs ugyanis a felsorakozó hadsereg ellen. Totális offenzíva, észvesztő fűszerkavalkád, a csillagánizs rajtam orgazmikus ölelésben a mézzel és a bergamottal, édesen- nyalogatón, de még mielőtt az ember elcseppenne vagy elolvadna saját bűvöletében, a dohány és a stabilan érezhető tea vissza- visszarángatja a realitások talajára.
Bődületesen nagy illat, extázis, amit a bőrömön produkál! Olivia Giacobetti, innen az ismeretlenségből köszönöm Önnek ezt a mesterművet, tisztelet és elismerés érte, új királyt avattam, a teás illatok királya ő nekem!
Megrendeltem az utánpótlást, eztán résen leszek, nem szeretnék úgy járni, mint Bvlgari vörös teájával. Egyhamar nem eresztem ezt a csodát....

egyboszorka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 4.

Palomita

2016. október 29.

Hét évvel ezelőtt léptem be a niche parfümök világába, a Bois Farine-nal kezdődött a szerelem, és jöttek szépen sorban a többiek, Passage d'Enfer, Dzing!, Verte Violette... azóta sok más niche (és nem niche) illat boldog birtokosa lettem, de a mai napig a L'Artisan a kedvenc parfümházam, mert formabontóan kreatív parfümöket készítenek, amelyek mégis szépen viselhetők, rajtam egész nap tartanak, lágyan ugyan, de nem is kedvelem a pl. Montale illatokra jellemző tömény, orrbavágó stílust. Egyetlen L'Artisan illat van, ami nem működik jól a bőrömön, sőt borzalmas lesz rajtam, az a Havana Vanille/Vanille Absolument, a dohányos jegy miatt, ami a Tea for Two-ban is fellelhető, és nálam a fejjegyben be is mutatkozik. Ennek viszont örülök, mert rövid időn belül búcsút is intünk egymásnak, legalábbis ennek a számomra kellemetlenebb akkordnak, és ezután gyönyörű metamorfózisok követik egymást. Minden napszakban más-más arcát mutatja, más-más jegy domináns, hol az ánizs, hol a szegfűszeg bújik jobban elő, miközben a puha, bőrös-mézes-forró teás alap végig kitartóan jelen van. Olyan kiegyensúlyozott arányok jellemzik ezt az illatot, hogy soha nem lesz túl karcos vagy émelyítő. Az egyik korábbi hozzászóló Dzing!-hez hasonlította, és valóban rajtam is vannak olyan pillanatai, amelyek a másik nagyágyút idézik.
A Tea for Two-ban kaland is van, biztonság is van, egzotikus tájakra repülhetünk vele, hogy aztán visszatérhessünk a jó meleg otthonunkba, ahol várnak ránk a szeretteink, fő a tea és ropog a tűz. Csuda egy illat ez!

Palomita
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 29.

bara89

2016. szeptember 19.

Körülbelül egy éve próbáltam, de akkor valahogy nem fogott meg. Mert várni kellett volna vele....... Most hatalmas a szerelem. Valóban őszi-téli illat. Keserű tea, fűszeres, puha, édes jegyek, és füst. Ha meglátom az üvegét, már boldogabb vagyok.

bara89
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 19.

BitterSweet

2016. szeptember 17.

Annyira szeretnék én is olyan rajongással, kitörő lelkesedéssel, elvarázsolt érzékekkel nyilatkozni róla, de nem megy. Bízom enne, hogy majd eljön a mi időnk is, várom a késő őszt, a hidegeket, és csendben imádkozom, h akkor működjön rajtam. Mert most nagyon nem.

Kifújáskor egy nagyon finom, de tényleg mellbevágóan tömény mézes, szegfűszeges forraltbor-szerű illat. Aztán sajnos átmegy egy jellemzően őszi "füst szagba", mint mikor ősszel leveleket, avart égetnek, és a füst keveredik a zölddel, meg a hideg idő csípős illatával.

Most sajna csak 3csillag, mert a forraltboros nyitány bejön. Aztán majd novemberben update-elek

BitterSweet
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 17.

ildinyo

2016. szeptember 10.

Uuuuuuuu meg aaaaaaaaaaa, ez aztán a finomság! Kolléganőm rendelte, teljesen rápörögtünk. Szegfűszeg, ánizs, méz, borsosság, fahéj, karácsony, bebújós-forraltborozós, ünnepvárós illat, most még nagyon sok, de télen! Igazi szívet-lelket melengető illatorgia.
(...énisakarokbelőle) 😂

ildinyo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 10.

(...énisakarokbelőle) 😂

emb1p3

2016. július 18.

Hogy lehet, hogy még nem írtam erről az illatról, nem is értem. Ez volt az első niche illat, amibe beleszerettem, még Párizsban gyakornokoskodó, nagyon csóró időszakomban. Igazán kontrasztos hónapok voltak azok, általában otthon készített szendvicset ettem ebédre egy padon, ha sütött a nap, vagy a Rue de Rivoli egy kapualjában, ha esett, amíg a munkatársaim valamelyik bisztróban legalább két fogást és kávét, és persze egy picike, felfűthetetlen szobába mentem haza. De másnap múzeumba jártam, a boul'Mich könyves standjaira turkálni, vagy "szagolgatni", először a Sephorába, aztán niche üzletekbe, és egy-egy hivatalos vacsorán beesett némi Saint Jacques-kagyló és egy pohár chateau-bor. A Tea for two számomra ezeknek a hónapoknak a napfényesebbik fele, a csillogó város, a boulevard-ok, a sétálgatás üres zsebbel, de könnyű szívvel. Ezeknek az időknek az emlékére mindig lesz a polcomon belőle valamennyi. Na de valamit az illatról is, ha már ennyit beszéltem mellé: írta az előző hozzászóló, hogy számára vodkás uszadékfa, ez a vodkás akkord szerintem a zseniálisan elhelyezett gyömbér lehet, ami nem dominál, mint pl. a Serge Lutens 5 o'clock au gingembre-jában - aminek szintén nagy rajongója vagyok - csak éppen a háttérből mindig visszainti a parfümöt a helyes útra, mielőtt túlédesedne a főkolomposok, a szegfűszeg, a fahéj és a mézeskalács miatt. A háttérben azért ott a füst, a karcos fekete tea, a bőr, a dohány, igazán gazdag, tömött, nagyívű kompozíció a Tea for two. Meg se hallom a csúnyaságokat, amiket fragranticán mondanak rá, tényleg jó illatnak gondolom most is, az emlékektől függetlenül.

emb1p3
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 18.

Heloise

2016. június 7.

Érdekes az elnevezés, mert én teát sehol sem érzek ki benne, és nem jut eszembe egy igazi angol teázás sem sütikével. Egy nagyon mély, nehéz, füstös illat, ami annyira nem nyerte el a tetszésem. Leginkább likőrbe vagy vodkába áztatott uszadékfát érzek ki belőle, egy kis oudos beütéssel... sehol az a fránya tea..

Heloise
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 7.