KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2015. március 3.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2000-ben jelent meg először, 2014.novembertől ismét kapható

Illatkategória: fűszeres-gourmand

Fejjegyek: bergamott, csillagánizs, tea
Szívjegyek: fahéj, gyömbér, fűszerek, mézeskalács
Alapjegyek: méz, vanília, bőr, dohány

Kreátor: Olivia Giacobetti

5ml/2200Ft(postával!) L'Artisan Tea for Two
Ár: 2200 Ft/5 ml - az ár a posta költségét tartalmazza , Eladó: szeliger
Állapot: 5 ml frissen átfújva, műanyag parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalás után ajánlott levélben postán maradó küldeményként

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Palomita

2016. október 29.

Hét évvel ezelőtt léptem be a niche parfümök világába, a Bois Farine-nal kezdődött a szerelem, és jöttek szépen sorban a többiek, Passage d'Enfer, Dzing!, Verte Violette... azóta sok más niche (és nem niche) illat boldog birtokosa lettem, de a mai napig a L'Artisan a kedvenc parfümházam, mert formabontóan kreatív parfümöket készítenek, amelyek mégis szépen viselhetők, rajtam egész nap tartanak, lágyan ugyan, de nem is kedvelem a pl. Montale illatokra jellemző tömény, orrbavágó stílust. Egyetlen L'Artisan illat van, ami nem működik jól a bőrömön, sőt borzalmas lesz rajtam, az a Havana Vanille/Vanille Absolument, a dohányos jegy miatt, ami a Tea for Two-ban is fellelhető, és nálam a fejjegyben be is mutatkozik. Ennek viszont örülök, mert rövid időn belül búcsút is intünk egymásnak, legalábbis ennek a számomra kellemetlenebb akkordnak, és ezután gyönyörű metamorfózisok követik egymást. Minden napszakban más-más arcát mutatja, más-más jegy domináns, hol az ánizs, hol a szegfűszeg bújik jobban elő, miközben a puha, bőrös-mézes-forró teás alap végig kitartóan jelen van. Olyan kiegyensúlyozott arányok jellemzik ezt az illatot, hogy soha nem lesz túl karcos vagy émelyítő. Az egyik korábbi hozzászóló Dzing!-hez hasonlította, és valóban rajtam is vannak olyan pillanatai, amelyek a másik nagyágyút idézik.
A Tea for Two-ban kaland is van, biztonság is van, egzotikus tájakra repülhetünk vele, hogy aztán visszatérhessünk a jó meleg otthonunkba, ahol várnak ránk a szeretteink, fő a tea és ropog a tűz. Csuda egy illat ez!

Palomita
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 29.

bara89

2016. szeptember 19.

Körülbelül egy éve próbáltam, de akkor valahogy nem fogott meg. Mert várni kellett volna vele....... Most hatalmas a szerelem. Valóban őszi-téli illat. Keserű tea, fűszeres, puha, édes jegyek, és füst. Ha meglátom az üvegét, már boldogabb vagyok.

bara89
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 19.

BitterSweet

2016. szeptember 17.

Annyira szeretnék én is olyan rajongással, kitörő lelkesedéssel, elvarázsolt érzékekkel nyilatkozni róla, de nem megy. Bízom enne, hogy majd eljön a mi időnk is, várom a késő őszt, a hidegeket, és csendben imádkozom, h akkor működjön rajtam. Mert most nagyon nem.

Kifújáskor egy nagyon finom, de tényleg mellbevágóan tömény mézes, szegfűszeges forraltbor-szerű illat. Aztán sajnos átmegy egy jellemzően őszi "füst szagba", mint mikor ősszel leveleket, avart égetnek, és a füst keveredik a zölddel, meg a hideg idő csípős illatával.

Most sajna csak 3csillag, mert a forraltboros nyitány bejön. Aztán majd novemberben update-elek

BitterSweet
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 17.

ildinyo

2016. szeptember 10.

Uuuuuuuu meg aaaaaaaaaaa, ez aztán a finomság! Kolléganőm rendelte, teljesen rápörögtünk. Szegfűszeg, ánizs, méz, borsosság, fahéj, karácsony, bebújós-forraltborozós, ünnepvárós illat, most még nagyon sok, de télen! Igazi szívet-lelket melengető illatorgia.
(...énisakarokbelőle) 😂

ildinyo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 10.

(...énisakarokbelőle) 😂

emb1p3

2016. július 18.

Hogy lehet, hogy még nem írtam erről az illatról, nem is értem. Ez volt az első niche illat, amibe beleszerettem, még Párizsban gyakornokoskodó, nagyon csóró időszakomban. Igazán kontrasztos hónapok voltak azok, általában otthon készített szendvicset ettem ebédre egy padon, ha sütött a nap, vagy a Rue de Rivoli egy kapualjában, ha esett, amíg a munkatársaim valamelyik bisztróban legalább két fogást és kávét, és persze egy picike, felfűthetetlen szobába mentem haza. De másnap múzeumba jártam, a boul'Mich könyves standjaira turkálni, vagy "szagolgatni", először a Sephorába, aztán niche üzletekbe, és egy-egy hivatalos vacsorán beesett némi Saint Jacques-kagyló és egy pohár chateau-bor. A Tea for two számomra ezeknek a hónapoknak a napfényesebbik fele, a csillogó város, a boulevard-ok, a sétálgatás üres zsebbel, de könnyű szívvel. Ezeknek az időknek az emlékére mindig lesz a polcomon belőle valamennyi. Na de valamit az illatról is, ha már ennyit beszéltem mellé: írta az előző hozzászóló, hogy számára vodkás uszadékfa, ez a vodkás akkord szerintem a zseniálisan elhelyezett gyömbér lehet, ami nem dominál, mint pl. a Serge Lutens 5 o'clock au gingembre-jában - aminek szintén nagy rajongója vagyok - csak éppen a háttérből mindig visszainti a parfümöt a helyes útra, mielőtt túlédesedne a főkolomposok, a szegfűszeg, a fahéj és a mézeskalács miatt. A háttérben azért ott a füst, a karcos fekete tea, a bőr, a dohány, igazán gazdag, tömött, nagyívű kompozíció a Tea for two. Meg se hallom a csúnyaságokat, amiket fragranticán mondanak rá, tényleg jó illatnak gondolom most is, az emlékektől függetlenül.

emb1p3
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 18.

Heloise

2016. június 7.

Érdekes az elnevezés, mert én teát sehol sem érzek ki benne, és nem jut eszembe egy igazi angol teázás sem sütikével. Egy nagyon mély, nehéz, füstös illat, ami annyira nem nyerte el a tetszésem. Leginkább likőrbe vagy vodkába áztatott uszadékfát érzek ki belőle, egy kis oudos beütéssel... sehol az a fránya tea..

Heloise
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 7.

elvanui

2015. november 14.

De örültem, hogy visszahozták...
Kábé nincs olyan Giacobetti, amit nem szeretek, de Ő a legteteje:)...
Őszre való, hozza gyönyörűen azt a ropogóslevelű, csípős, de száraz novembert, amikor egy jó chai vagy lapsang az élet minden problémáját megoldhatja. Ilyenkor mindig előveszem, szeretjük egymást nagyon. Olyan, hogy ülsz egy kandallós olvasószobában, pattogó tűz, bőrfotel, fűszeres tea, egy jó orosz regény, pár szem házi mézeskalács kistányéron az öledben, lábad alatt puha zsámoly, csönd, papírzizegés, meg egy kasmírkendő. Mindez benne van, a bőrtől a mézig, a teától a fűszereken át a jó füstig, sorban az egész. És, és, mindezt úgy, hogy soha nem tömény. Vegyétek, nehogy megint beszüntessék!
Esőben nem jó, valahogy "megizzad".

elvanui
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 14.

De örültem, hogy visszahozták...
Kábé nincs olyan Giacobetti, amit nem szeretek, de Ő a legteteje:)...
Esőben nem jó, valahogy "megizzad".

Fviki

2015. augusztus 19.

Tökéletes illat novemberre! Melengető, fűszeres, mély illat. Úgy melegít meg, hogy közben nem kelti hamis nyár illúzióját... Rettenetesen tartós, sálon több napig (mosásig) érezhető.
A tea és a fűszerek illata igazán különlegessé teszik, nem is tudnám mihez hasonlítani.
Alig várom, hogy eljöjjön az ideje a kis csodásnak!

Fviki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 19.

Alig várom, hogy eljöjjön az ideje a kis csodásnak!

csakmoni

2015. április 5.

Annyira vágytam rá, biztos voltam benne, hogy nagyon fog tetszeni. Sajnos, fojtogatóan füstös lett rajtam, nem is nagyon éreztem mást, pedig a méz és a csillagánizs kivételével minden összetevőjét szeretem. A teás illatok a gyengéim.

csakmoni
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 5.

mrsgrob

2015. március 3.

Régóta szerettem volna kipróbálni így nagyon örültem mikor visszahozták a forgalomba. Ez nem egy könnyű, hűsítő, nyári ital. Jóféle fekete tea jutott róla eszembe olyan karcsú üvegpohárban amiből a törökök isszák, egy füstös teremben. Unisex illat. Rajtam először egyszerre érződik a dohány, bőr és a fűszerek, ami később picit mézes fűszeres lesz, de végig visszafogottan fűszeres és sosem túl édes (amitől kissé féltem is, mikor láttam a méz és a mézeskalács illatjegyeket, de alaptalanul). Úgy érzem komoly, de barátságos illat. Ősszel és télen fogom hordani és nagyon kiváncsi vagyok milyen különbséget mutat egy melegebb őszi napon és egy hideg télin.

mrsgrob
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 3.