KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2015. március 3.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2000-ben jelent meg először, 2014.novembertől ismét kapható

Illatkategória: fűszeres-gourmand

Fejjegyek: bergamott, csillagánizs, tea
Szívjegyek: fahéj, gyömbér, fűszerek, mézeskalács
Alapjegyek: méz, vanília, bőr, dohány

Kreátor: Olivia Giacobetti

5ml/2400Ft(postával!) L'Artisan Tea for Two
Ár: 2400 Ft/5 ml - az ár a posta költségét tartalmazza , Eladó: szeliger
Állapot: 5 ml frissen átfújva, rózsaszínű műanyag parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalás után ajánlott levélben postán maradó küldeményként
Ár: 5 ml 2000.- / 10 ml 4000.- , Eladó: auberginecat
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest , fizetés: Személyes átvétel, postán maradó

Angelless

2017. október 22.

Annyira jó a névválasztás! Vagy nem is tudom mi volt előbb, a parfüm vagy a név ötlet, mindenesetre a lényeg ugyanaz. Azokat az időket juttatja eszembe, amikor Angliában egy étteremben és teázóban dolgoztam. Nagyon erős, tejjel keverendő earl grey teákat árultak, imádtam az illatot és azt ízt is. Szóval tökre Anglia-fíling ez a parfüm. Legjobb ködös-párás esős napokon magadra fújni főleg így ősszel. Mert hogy ez inkább őszi illat. És nagyon-nagyon különleges. Én a bergamottot érzem először, aztán a gyömbért is. Azt hittem, a szívillat ámbra de elolvastam itt, és rájöttem, hogy inkább a mézt és a dohányt éreztem.
Úgy gondolom, nem férfias a parfüm az összetevői ellenére, mert minden részecskéje tökéletesen harmonizál egymással. Fogok venni nagyobb üvegcsét amint lesz rá keretem!

Angelless
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 22.

szilva82

2017. október 2.

Nekem ő a világ legtökéletesebb tea illata...<3
Tea imádó vagyok kicsi korom óta, télen-nyáron teázom.
És ez az illat....ahogy körbe vesz, a bergamot, dohány...és egy kis karamell....<3
Megnyugtat, egy amúgy pokoli napom is képes feldobni.....és szerintem egy parfünek ez is az egyik dolga....:)

szilva82
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 2.

Nekem ő a világ legtökéletesebb tea illata...<3
Tea imádó vagyok kicsi korom óta, télen-nyáron teázom.

Kedi81

2017. szeptember 26.

Nagyon fincsi,fűszeres-tea illat igazán különleges és egyedi,viszont a tartóssága nem az igazi,még két-három fújással is nagyon gyorsan elillan,szinte egy óra múlva semmit se érzek magamon,kár érte,pedig nagyon tetszik,de egy ilyen márkától azért többet vártam volna,sajnos ez csak 3 csillag tőlem,mert számomra a tartósság nagyon fontos egy parfümnél☹️

Kedi81
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 26.

Scara

2017. augusztus 18.

Update: új gazdát kersek neki.

Az utóbbi napokban gondolkodtam, hogy melyik is lehetne a tökéletes parfüm hűvösebb időre. A kutatómunkám végén ehhez a parfümhöz lyukadtam ki és mentem is tegnap az üzletbe (már lassan úgy, mintha haza járnék) kipróbálni.
Nagy tea rajongó vagyok, a világ minden tájáról kaptam már különlegesebbnél is különlegesebb teákat, de ciki-nem ciki az én kedvencem a forró lipton yellow label pici mézzel.
És ez a parfüm tuja ezt az illatot! Meseszép. Első szippantás és szerelem lett :) Szinte láttam magam előtt, ahogy felveszem a csizmám és az őzbarna bőrdzsekim, majd kilépek az enyhén napsütéses de már hűvös, késő őszi délutánba... :)

Természetesen nem várhattam tovább, mentem is érte. Az utolsó üveggel hoztam el és mivel ezt a márkát nem fogják a jövőben forgalmazni, így jutányos áron a tesztert is megkaptam. Felkészülten várom az őszi-téli hónapokat :)

Scara
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Update: új gazdát kersek neki.

eniko04

2017. március 22.

Sikerült mintát szereznem belőle végre, persze pont mire már nincs "szezonja", de majd ősszel próbálkozunk még. Most ugyanis rajtam se tea, se fűszer, minden bevezetés nélkül csak a füst (dohány) és bőr illata érződik...

eniko04
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 22.

egyboszorka

2016. november 4.

Ma kaptam meg Sumckay- tól. Én ezen nem cizellálok semmit. Kifújáskor bőrös- dohányos füstös tea illat, annyira fojtogat éppen csak, hogy az ember leánya lassan elkezdje elveszíteni a józan eszét. Füst elszáll szépen csendben, dohányka is odébb oldalaz, esélye nincs ugyanis a felsorakozó hadsereg ellen. Totális offenzíva, észvesztő fűszerkavalkád, a csillagánizs rajtam orgazmikus ölelésben a mézzel és a bergamottal, édesen- nyalogatón, de még mielőtt az ember elcseppenne vagy elolvadna saját bűvöletében, a dohány és a stabilan érezhető tea vissza- visszarángatja a realitások talajára.
Bődületesen nagy illat, extázis, amit a bőrömön produkál! Olivia Giacobetti, innen az ismeretlenségből köszönöm Önnek ezt a mesterművet, tisztelet és elismerés érte, új királyt avattam, a teás illatok királya ő nekem!
Megrendeltem az utánpótlást, eztán résen leszek, nem szeretnék úgy járni, mint Bvlgari vörös teájával. Egyhamar nem eresztem ezt a csodát....

egyboszorka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 4.

Palomita

2016. október 29.

Hét évvel ezelőtt léptem be a niche parfümök világába, a Bois Farine-nal kezdődött a szerelem, és jöttek szépen sorban a többiek, Passage d'Enfer, Dzing!, Verte Violette... azóta sok más niche (és nem niche) illat boldog birtokosa lettem, de a mai napig a L'Artisan a kedvenc parfümházam, mert formabontóan kreatív parfümöket készítenek, amelyek mégis szépen viselhetők, rajtam egész nap tartanak, lágyan ugyan, de nem is kedvelem a pl. Montale illatokra jellemző tömény, orrbavágó stílust. Egyetlen L'Artisan illat van, ami nem működik jól a bőrömön, sőt borzalmas lesz rajtam, az a Havana Vanille/Vanille Absolument, a dohányos jegy miatt, ami a Tea for Two-ban is fellelhető, és nálam a fejjegyben be is mutatkozik. Ennek viszont örülök, mert rövid időn belül búcsút is intünk egymásnak, legalábbis ennek a számomra kellemetlenebb akkordnak, és ezután gyönyörű metamorfózisok követik egymást. Minden napszakban más-más arcát mutatja, más-más jegy domináns, hol az ánizs, hol a szegfűszeg bújik jobban elő, miközben a puha, bőrös-mézes-forró teás alap végig kitartóan jelen van. Olyan kiegyensúlyozott arányok jellemzik ezt az illatot, hogy soha nem lesz túl karcos vagy émelyítő. Az egyik korábbi hozzászóló Dzing!-hez hasonlította, és valóban rajtam is vannak olyan pillanatai, amelyek a másik nagyágyút idézik.
A Tea for Two-ban kaland is van, biztonság is van, egzotikus tájakra repülhetünk vele, hogy aztán visszatérhessünk a jó meleg otthonunkba, ahol várnak ránk a szeretteink, fő a tea és ropog a tűz. Csuda egy illat ez!

Palomita
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 29.

bara89

2016. szeptember 19.

Körülbelül egy éve próbáltam, de akkor valahogy nem fogott meg. Mert várni kellett volna vele....... Most hatalmas a szerelem. Valóban őszi-téli illat. Keserű tea, fűszeres, puha, édes jegyek, és füst. Ha meglátom az üvegét, már boldogabb vagyok.

bara89
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 19.

BitterSweet

2016. szeptember 17.

Annyira szeretnék én is olyan rajongással, kitörő lelkesedéssel, elvarázsolt érzékekkel nyilatkozni róla, de nem megy. Bízom enne, hogy majd eljön a mi időnk is, várom a késő őszt, a hidegeket, és csendben imádkozom, h akkor működjön rajtam. Mert most nagyon nem.

Kifújáskor egy nagyon finom, de tényleg mellbevágóan tömény mézes, szegfűszeges forraltbor-szerű illat. Aztán sajnos átmegy egy jellemzően őszi "füst szagba", mint mikor ősszel leveleket, avart égetnek, és a füst keveredik a zölddel, meg a hideg idő csípős illatával.

Most sajna csak 3csillag, mert a forraltboros nyitány bejön. Aztán majd novemberben update-elek

BitterSweet
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 17.

ildinyo

2016. szeptember 10.

Uuuuuuuu meg aaaaaaaaaaa, ez aztán a finomság! Kolléganőm rendelte, teljesen rápörögtünk. Szegfűszeg, ánizs, méz, borsosság, fahéj, karácsony, bebújós-forraltborozós, ünnepvárós illat, most még nagyon sok, de télen! Igazi szívet-lelket melengető illatorgia.
(...énisakarokbelőle) 😂

ildinyo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 10.

(...énisakarokbelőle) 😂