KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

L' Erbolario

Ár:   4490 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Myropolium   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2016. április 14.

Lelőhely:   Myropolium
Kategória:   Samponok

Amikor a férfiak haja töredezettebbnek, ritkásabbnak tűnik, már a sampon használatával ajánlatos gondoskodni arról, hogy egészségesebbé váljék. A Folta Chioma termékcsalád samponja kitűnő összetevőkben gazdag, egy olyan kozmetikai kezelés része, amely segít a hajhullás megelőzésében. Mindenekelőtt a hajas fejbőr és a haj alapos tisztítása elősegíti a haj élettel teli állapotának visszanyerését, és eltávolítja a szennyeződéseket illetve a faggyúváladékot: a formula hatóanyagai között megtalálható a rendkívül hatékony fűrészpálma kivonat és a kiváló Stimucap® készítmény, amelyek megelőzik a haj átmeneti ritkulását. A zöld kávémag-kivonat pedig jellegzetes antioxidáns hatásával újult energiát és fényt kölcsönöz a hajnak. Az értékes nyomelemek sem hiányoznak: cink, réz és magnézium, melyek védő és stressz gátló hatással bírnak. A sampon illatát számos kiváló illóolaj gazdagítja, amelyek azonnali pozitív érzetet keltenek.

csaktom

2016. április 18.

hajmosásra konkrétan alkalmatlan. amikor vettem a myropoliumban, korrekten fel is hívta rá a figyelmemet az eladó, h érdemes második samponozáshoz használni, bár ő azzal indokolta, h tovább tartson. Szerencsére nem ért nagy meglepetés, mert korábban már használtam ilyen aktivált aminosavakkal, mint felületaktív anyaggal operáló tusfürdőt az erboristica-tól, és tapasztaltam, mennyire gyengéd, nekem túlságosan is könnyű érzés a bőrön. nem próbáltam ki, h mennyit kellene belőle elsőre a fejemre önteni, h rendes habja és tisztító hatása legyen, de gyanítom, h nem tartana sokáig. Így viszont napi hajmosás mellett majdnem fél évig nyüstöltem félrövid haj mellett

a hajápoló hatása viszont fenomenális. van belőle hajszesz is a fő hatóanyagával, a "Potassium Glutathione Isomerized Linoleate"-al de én az árpa aminosavak miatt maradtam a "samponnál". mivel a glutation alapvetően antioxidáns, nem is vártam, h hajhullást visszafordító v hajdúsító hatása legyen, sztem inkább a hajhullás kialakulásának megelőzésére, fenntartásra való. emellett van még benne a szokásosnak mondható DHT-blokkoló törpepálma-kivonat, meg vérkeringés-fokozó koffein és illóolajok, bár meglepetésre a sokféle illóolaj ellenére nincs erős illata, már-már alverde gyengeségű, bár attól összetettebb, parfümösebb jellegű

összességében én egy hajhullás megelőzésére való hajápolónak tekintem, ami a megszokott növényi kivonatokon túl kutatásból származó célzott összetevőt is tartalmaz, így ár/érték arányában teljesen a helyén levőnek érzem

csaktom
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 18.

Hidratálók: Lactic Acid, Sodium Lactate, Glycerin, Urea
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Az arab kávé magjának a kivonata. A nyers kávé gazdag forrása az antioxidánsoknak és a koffeinnek.

Fűrészpálma gyümölcsének a kivonata. Paula Begoun szerint talán gyulladáscsökkentő hatása van az összetevőnek, de kevés kutatás támasztja ezt alá.

Tömjén illóolaj. A Cosing szerint az Illatanyagként használatos, és bőrünk tonizálására is alkalmas.

Fahéjlevél olaj:  A fahéjolaj sűrű, színtelen olaj, melynek jellegzetes fanyar, csípős, édes illata van.
A fahéjnak többek között étvágyserkentő, emésztést javító hatása van. Elsősorban emésztési problémák, bélférgek, bőrbetegségek és szívelégtelenség esetén ajánlott. A fahéj a bőrre kenve gyulladásgyökkentő, gombaölő és antibakteriális és javítja a bőr vérellátását, keringés fokozó. Gyakran használt összetevő a narancsbőr elleni készítményekben. Érzékeny bőr esetén a fahéj bőrpírt okozhat

Bőrre kenve erőteljes csípő érzést tapasztalható, felmelegíti a bőrt és fokozza a vérellátást. A fahéj előnyös tulajdonságai mellett potenciális bőrriritáló, érzékeny bőrűeknek kerülendő összetevő.

Közönséges boróka olaj. A kozmetikumokban gyümölcsének és fájának a kivonatát és olaját egyaránt használják. A CosIng besorolása szerint a borók különféle formái illatanyagként használtak. A Wikipédia szerint a boróka gyógynövény és a boróka teának vizelethajtó, emésztést serkentő, vesekőoldó, epekőoldó hatása van.

Lásd Tripeptide-32