KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

La Roche-Posay

Ár:   4800 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jns.melinda, Módosítva: 2016. július 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

Magas, széleskörű, fotostabil UVA/UVB-védelem. SPF 30-as megerősített védelem az UVA-sugarak ellen is (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fényszűrőrendszer. Bőrnyugtató La Roche-Posay termálvízzel. Paraben-mentes, bőrgyógyászatilag tesztelt, minimalista formula: illatanyag-mentes, paraben-mentes, nem komedogén. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, ultra-matt végeredmény, fehér foltok nélkül. Ideális zsíros, kombinált bőrre. Vízálló.

Védi a bőrt az UV-sugarak által okozott leégéstől és bőrreakcióktól. Ultra matt bőrfelszín. Nem hagy fehér nyomot.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

rammy717

2017. szeptember 13.

Az illata isteni finom. A nyomós tubusa praktikus, viszont mindig beleszárad valamennyi a kis csőbe, amit el kell dobni, mert szétkenni nem lehet (tehát kárba is vész egy kevés). Az elkenésével nekem nem volt semmilyen gondom, kis mennyiségeket nyomtam ki, és szépen végighaladtam. Kellemes viselet, valóban mattít, és az illatát is sokáig éreztem még felkenés után. Nem sminkeltem rá, viszont alá használtam Effaclar Duo(+)-t, azzal működött. Nem kukacosodott, meg semmi ilyesmi. Tehát ilyen téren elégedett voltam vele. Viszont nekem csúnya pattikat csinált :S és 100%, hogy ez volt, mert mikor nem kentem fel, azokon a napokon nem volt ilyen gondom. Kevés fogyott belőle nagyon, sokáig elég (bár nem használtam minden nap).

rammy717
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 13.

ursuska

2017. április 19.

UPDATE2: Oké, vége, utálom. Majdnem elhasználtam a tubust, de a végét úgy kihajítom a kukába, mint a sicc. Az új szokása az lett, hogy darabokba jön le az arcomról felkenés közben, meg utána. Tök mindegy mit kentem alá, sokszor már nem is kentem semmit egy hidratáló tonikon kívül, de csak lemorzsolódott az arcomról. Ennyi macerát nekem nem ér meg. Kicsit mintha el kezdte volna irritálni a szemem környékét. Eddig ilyt nem tapasztaltam.

UPDATE: Jó hír: Az alapozóval alkotott borzalmas eredmény nagy része nem ennek a hibája volt. Már rendesen működik, bár kifényesedem így is. Kényes krém, nem mindegy mit kenünk alá, rétegzést nem nagyon bírja, valamint egyes krémek után valóban lejön,lepereg, miközben felkenjük. Felkenés után fényes finisht hagy, nem mattot. Nehéz egy ilyen "köztes" terméket jellemezni, mert nagyon függ, hogy mit kensz alá-fölé.

Ajaj. Nem tudom mit mondjak. Nekem tetszik az állaga, kicsit testesebb gél, ami hamar beszívódik, nem hagy olajos réteget, nem marad fehér. Szóval ha nem sminkelnék szerintem imádnám. De nem kompatibilis semelyik alapozómmal, se krémes, se folyékony állagúval, púderrel sem. :( talán a krémmessel alkotta a legszebb végeredményt, de idővel főleg az orr-homlok találkozásánal meggyűrődött (éljen a szemüveg), de a homlokomom is, mintha elválna az alapozó a bőrömtől. Nagyon csúnya lesz. Nem vártam el, hogy mattítsa az arcom egész napra, csak bár ne csúfítaná el az alapozót.

ursuska
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 19.

vaczkor

2016. november 20.

Nehéz elkenni, szeret fehér réteget képezni. Olyan gyorsan beszippantja a bőröm, hogy ha nem elég gyorsan kenem, kukacosodik. Viszont csodásan mattít és jól véd leégés ellen. Szemet csipi, ha belemegy. Nagyon.

vaczkor
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 20.

grey

2016. október 17.

Az én arcomon tényleg ultra matt, nagyon meglepődtem :-D még bőrfény se, semmi :-D pattanást, irritációt nem okoz. Tényleg sűrű, de nem nehéz eldolgozni, nekem nem kukacosodott és nem is csíkoz. Szeretem.

grey
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 17.

timeej

2016. augusztus 6.

Nagy keresgélés után őrá esett a választásom. Nem is tudom, igazi se veled, se nélküled kapcsolat ez.
Pro:
- gyorsan szívódik,
- nem diszkógömb szerűen fénylik utána a bőr, de az egészséges csillogást nem veszi el,
- igaz még nincs ötvenezer fok, de a napsütéses időben eddig megállta a helyét, nem pirosodott ki az arcom sehol,
- nem irritál,
- pici ráncokba nem ül bele, ha sikerül bemasszírozni, akkor már nem látszik a bőrön.

Kontra:
- gyorsan kell vele dolgozni, mert gyorsan szárad,
- kicsit nehéz eldolgozni, sűrű az állaga,
- ha sokat kenek hajlamos kifehéredni, olykor kukacosodni,
- ahol nem sikerül teljesen eloszlatni, bemasszírozni a bőrbe ott fehéres, poros réteggé szárad,
- nem lehet rá azonnal sminkelni.

Összességében nem lenne rossz, mert ez az első olyan arcra való fényvédőm, ami után nem kell fél kiló púder a csillogás elnyomására. De valahol mégsem vagyok 100%-ig elégedett, mert egy rohanós reggelen semmi kedvem centiről centire vizsgálgatni a fejem, hogy hol csíkos és poros. Biztosan elhasználom, próbálom kitanulni a helyes technikát. Az a legjobb, ha részeként viszem fel, nem pedig az egész arcomat kenem be egyszerre. Meglátjuk, ha elfogy, hogy mennyire szeretem/szokom meg és, hogy megvenném-e újra. Most 4*-ot kap, majd később update-elek.

UD.: Nos, megvettem a második flakonnal. Próbáltam mást közben, de mindig ehhez nyúltam vissza, mert bár nem tökéletes a mi kis románcunk, de a többi fényvédőhöz képest eddig ez teljesít a legjobban arcra. A nap végére igaz már csillog a fejem, de az nem emiatt van, amúgy is egy diszkógömb vagyok... De nagyon jól véd, nem pirulok még egy kicsit sem, és nem irritál, nincs benne alkohol. Azt hiszem egy jódarabig maradok ennél. Az ára lehetne kedvezőbb, de inkább ez, mint a sok kidobott pénz azokra a termékekre, amiket nem tudok elhasználni.

timeej
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 6.

Pro:
- gyorsan szívódik,
- nem irritál,

Kontra:
- gyorsan kell vele dolgozni, mert gyorsan szárad,
- kicsit nehéz eldolgozni, sűrű az állaga,
- ha sokat kenek hajlamos kifehéredni, olykor kukacosodni,
- nem lehet rá azonnal sminkelni.

Szonya

2016. július 28.

Nekem sajnos nem mattít, pedig nagyon bíztam benne. Kb. egy óra után átfénylett a bőröm. A másik dolog, ami nagyon zavar, hogy hiába az utolsó a parfüm, mégis nagyon zavarja az orrom. 3 csillagot azért kap, mert egyébként nem okozott még mitesszereket sem.

Szonya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 28.

anette0118

2016. május 31.

Nekem a comfort (cream) változat van meg...gondoltam ha már ilyen drága, biztos ér is valamit.
Keveset kenek az arcomra, mégsem szívja be rendesen, foltokban rajtmarad, mint egy filmréteg, és darabokban "morzsolódik" le, ha sminkelnék rá.

anette0118
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 31.

Floi

2016. április 9.

Másfél hónapja használom, a LRP Effaclar Duo [+] után kenem fel közvetlenül. Nagyon jól működnek együtt az én bőrömön, gyönyörű, hosszan tartó matt hatást adnak, és úgy egységesítik a bőrömet, mintha bb krémet kentem volna rá. Amióta így használom őket, egy darab pattanás sem tudott kifejlődni az arcomon! Még a menstruációm előtti napokban éreztem, mintha valami ragya ki akarna rajtam törni, de csodával határos módon ennek a két krémnek a hatására fél nap alatt meggondolta magát, még csak be sem pirosodott!! Az ára kicsit húzós, de szerintem nagyon megéri. Bár én kukacosodást, fehérítő hatást nem tapasztaltam, ez lehet hogy annak köszönhető, hogy én mindig több részletben viszem fel az arcomra, így jobban tudom adagolni a mennyiséget.

Floi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 9.

jns.melinda

2016. április 2.

Tudom, hogy egy nap után nem illik véleményezni, pláne nem egy ilyen termékről, de megteszem, hátha valaki a glamour napok miatt ezen gondolkodik és még bizonytalan. Nagyon durván mattít. Teljesen felszívódik. Nagyon bíztam benne, hogy beválik, mert még kedvezménnyel is drága sajnos, de vichynél most jobban jött ki, pedig az volt az eredeti terv. Aki zsíros bőrű és a megfelelő fényvédőt keresi és nem probléma a kémiai védelem, az bátran próbálja ki. El vagyok ájulva. Nem gél, inkább sűrűbb, krém szerű, de jól elkenhető.

Nagyon örülök, hogy egy majd 5000 Ft-os krémet szeretek ennyire. :D Több, mint egy hónap után ismét véleményezem, mert nagyon jó, hosszabb használatnál is azt látom, amit egy nap után. Zsíros bőrűek, vegyétek!

Elkezdett irritálni, félre kellett tennem a tubus felét. Szemkörnyéken nagyon csíp.

jns.melinda
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 2.

hzsuzs

2016. január 15.

Nagyon szépen mattit, én jól el tudom kenni, eddig legjobb fényvédőm. Nem okozott pattanást.

Update: már több mint 5 hónapja használom, még mindig nagyon szeretem, újra fogom venni, ha lefogy.

hzsuzs
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 15.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.