KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

La Roche-Posay

Ár:   4999 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2017. július 9.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Nagyon magas, széles spektrumú, fotostabil UVA/UVB-védelem. Optimális és megerősített védelem az UVA sugarak ellen is (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fényszűrőrendszer. Bőrnyugtató hatású La Roche-Posay termálvízzel. Paraben-mentes, bőrgyógyászatilag tesztelt, minimalista formula: illatanyag-mentes, nem komedogén. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín fehér foltok nélkül. Ideális zsíros, kombinált bőrre. Vízálló.

Kielemeztük a hónap krémjét: La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+

Ár: 3500 Ft postával együtt , Eladó: Zanzara
Állapot: Új, 1-szer probált. , Helyszín: Szeged , fizetés: Postával küldöm.
La Roche-Posay Anthelios XL Sensitive eyes
Ár: 2500 , Eladó: andrea91
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: --

vikica00

Korcsoport: < 18
2018. október 23.

Nyár közepe óta hű társam,csak most fog elfogyni..az utolsókat rúgja már szegény.
Szeretem. Nem nincs tőle zsírosbödön érzetem,a pattanásokat békén hagyja és nem hoz elő újakat és nem is szárítja a bőröm. A szememet sem bántja (az elődjénél,a bioderma photoderm spot 50+-nál volt erre példa sajnos) . Viszont az utóbbi időben észrevettem hogy rettenetesen kukacosodik,nem jön ki jól más termékekkel. Eddig nem igen vettem észre (pl. a nyár folyamán nem tűnt fel,pedig intenzíven használtam) csak így újabban amikor már többször jegyezték meg hogy itt-ott fehér az arcom,mit csináltam vele.
Mivel ez elég zavaró tényező,le kell vonnom tőle egy csillagot,de ezt leszámítva remek termék. Már megvettem a következő fényvédőm,viszont az nem ez lett hanem a "kék csíkos" tesója,amit barátom is használ. Úgyhogy most majd az következik,miután ez elfogyott

vikica00
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. október 23.

Kremcica

2018. szeptember 8.

Update:
Nyáron rengeteget használtam, nem égett de nem is sült le az arcom. Szuperül működött, nem volt vele semmi gondom. Tökéletesen nem mattul le, de nincs is zsírosbödön effektus. Sajnos ahogy nincs annyira meleg nekem kell alá egy könnyed hidratáló szérum/krém. Viszont minden, de minden krém felett kukacosodik. :( Ha ez nem lenne simán újravenném. Így más fényvédő után kell néznem. :(

Sokáig keresgéltem a nyári fényvédőmet, de kissé tanácstalan voltam mert ilyenkor több szempontnak kell megfelelnie mint máskor. 50-es faktor, ne legyen benne illatanyag és alkohol, illetve nyárra úgy bezsírosodik a bőröm hogy a mattító hatás se árt. Tökéletesen hozza amit vártam, matt hatasú de nem túl matt. Csak pont amennyire egészséges, hidratálást senki ne várjon ez pont az ellenkező hatást váltja ki. Picit nehéz kenni (a pumpás megoldása nagyon jó) szilikonos jellegű, de gyorsan beszívodik zsíros érzet nélkül. Van egy minimális napvédős illata, de nem erős vagy zavaró. Eddig bevált, kíváncsi leszek a nyári nagy melegben hogy teljesít majd.

Kremcica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 8.

Update:

dorci993

2018. augusztus 5.

Az első olyan fényvédő, amitől nem lesz diszkógömböket megszégyenítően fényes az arcom. Tényleg mattít, nem okoz pattanásokat, és nyilván teljesíti a fényvédelmi feladatokat is. Sminkelni lehet rá, ha vár az ember mondjuk 5 percet felkenés után. Két problémám van vele: 1. a gél-krém azért nagyon nagy csúsztatás, szerintem. Oké, messze van a kenőcs-sűrűségtől, és fényévekkel jobb az eddig használt arcra való fényvédőimtől, de attól mert könnyen beszívódik és matt lesz, még nem igaz a gél-krém megnevezés. 2. nagyon irritálta a szememet. Nagyon figyeltem mindig, hogy a közelébe se kerüljön a szememnek, mégis sokszor könnyezett és csípte miután beraktam a kontaktlencsét (természetesen tiszta kézzel). Persze ez elmúlt pár perc alatt, de azért elég kellemetlen tud lenni. Valószínűleg ezektől függetlenül megveszem jövőre is, mert még mindig a legjobb ilyen termék,amivel találkoztam.

dorci993
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 5.

ALettah

2018. július 12.

Nekem nagyon bejött, először termékmintát kaptam a dermatológustól, a színezett fluidnál sokkal jobban tetszett, nem folyik össze-vissza, és szép, matt hatást eredményez. Fényvédő hatása valószínűleg tökéletes, én általában nem szoktam ennyire erős fényvédőt használni a kreolos bőrömre, de most néhány kozmetikai kezelés után muszáj volt. Semmilyen rossz mellékhatást nem tapasztaltam nála, az idei nyárra ő volt a nyerő nekem :)
Picit zavart, hogy annyira "mattító", hogy azonnal beissza a bőr és nehezebb kenni, de ezért nem vonok le pontot, hiszen ez csak egy apró kellemetlenség felvitel közben, na és azonkívül meg pont ezt ígéri! Idén is használom.

ALettah
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 12.

szilvike94

2018. július 5.

Pár patikát megjártam mire be tudtam szerezni! Tavalyról van egy színezett változatom, de az most annyira de annyira nem illeszkedik a bőröm színéhez, hogy az Eucerin-es fényvédőm elfogyása után kénytelen voltam venni egy újat, mivel ennek a színezettjének az állagát szerettem, ezért megvettem ebből a sima változatot. A hidratálóm fölé kenem, először kicsit nehézkesen lehet kenni, de aztán szépen bele lehet dolgozni a bőrbe. Kell neki pár perc, ameddig beszívódik. Nekem fontos egy fényvédőnél, hogy lehessen rá sminkelni, ne okozzon pattanásokat (volt már példa, hogy más márka okozott) és természetesen a magas fényvédelem, mivel hajlamos vagyok a szeplőkre, a bőrelszíneződésekre és nap hatására az anyajegyeim az arcomon mindig sötétednek kicsit. Ezeket szerencsére ezzel a termékkel el tudom kerülni. :)

szilvike94
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 5.

Preciosa

2018. július 3.

Párszor teszteltem, és a végére egészen megszerettem. Kicsit nehézkesnek hat eleinte, de ha jól eldolgozom, akkor olyan finom krémes, de nem ragacsos, puha tapintású lesz az arcom. Csak tesztereket próbálgattam eddig (szinte minden patikában adnak), de szerintem megveszem a teljes kiszerelést is, főleg nyári egész napos szabadidős programokhoz. A pigmentfoljaimat biztonságban érzem vele, jó minőségű fényvédőket tartalmaz, és a zsíros bőrömnek is komfortos, de tápláló is. Sok beauty blogger ajánlója között szerepel! Annyi, hogy legalább egy tápláló toner legyen alatta, mert különben egy picit hajlamos irritálni a pattanás-kezelőtől megviselt bőrömet.

Preciosa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 3.

pjnk

2018. június 26.

sajnos nem jött be, nekem leginkább a magas spf és a mattító hatása miatt kellett volna, utóbbit nálam semennyire (értsd: SEMENNYIRE) nem teljesítette. tudok rá sminkelni ugyan, de már az alapozó előtt is csillog tőle az arcom, pedig eldolgozom rendesen és bőven elég időt hagyok neki beszívódni. nagyon sajnálom, mert látom, hogy másoknak bejött, de ez sajnos túl drága tanulópénz volt. csak azért kap két csillagot, mert nincs szívem ennyire lehúzni egy LRP terméket, ami másoknak ennyit segít.

pjnk
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 26.

Amadea

2018. május 27.

Jó kis fényvédő, ritkán látok olyat a magyar piacon, ami nem tartalmaz alkoholt és még működik is a bőrömön. Mattít, de vízhiánnyal küzdők is használhatják, nekem nem lett rajta "cserepes" az alapozó. Mostanában egy pici hidratálóval keverem el a kézfejemen, így még könnyebb lesz a felvitel.
Testre is használtam, amikor a bőröm elkezdett bizseregni a napallergiától, azonnal eltüntette a foltokat, újra se kellett kenni, pedig kirándulni voltunk, nem fák között és rendesen izzadtam.
Megérdemli az öt csillagot.

Amadea
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 27.

Megérdemli az öt csillagot.

ravenclaw

2018. május 20.

Szintén az itteni vélemények miatt esett erre a fényvédőre a választásom, de megbántam a megvételét. Nem tudom, hogy másnak miért könnyű rá sminkelni, de nekem nagyon nem az. Konkrétan ronda az alapom, ha ezt a fényvédőt használom előtte. Foltos, látszik, hogy hova kentem fel, hol van a határ. Nem lehet szépen eloszlatni, mert amint elkezdem kenni, kukacosodik. Ha ütögetve teszem fel, akkor is borzalom. Mindenhogyan próbáltam már, de sose voltam elégedett, és legszívesebben lemostam volna mindent az arcomról. Más fényvédővel nincs gond ilyen téren.
Egy pozitívuma, hogy véd a nap ellen. Ennyi. Elhasználni el fogom, ha nem találkozom senkivel, aki figyelne is az arcomra, vagy ha nem hordok sminket, és ki kell mennem a napra valamiért, de újravásárolni semmiképpen se fogom.

ravenclaw
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 20.

Anheszenamon

2018. április 10.

Az itt olvasott vélemények miatt akartam beszerezni ezt a fényvédőt. Próbáltam patikákban is, de hiánycikk kb mindenhol ez a típus. Szerencsére nem vagyok rákényszerülve, hogy csak fizikai fényvédőt használjak, engem nem zavar, nem irritál a kémiai sem. Még csak pár alkalommal használtam, mert közben próbálom elfogyasztani az Uriage illatmentesét is, de ez alapján azt tudom mondani, hogy tetszik. Gyorsan beszívódik, nem hagy fehér réteget és nem csillog tőle egész nap az arcom mint aki zsírosbödönbe fejelt volna. Ha továbbra is így teljesít és nyáron sem olvad le az arcomról, akkor mindenképp újravevős lesz nálam.

Anheszenamon
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 10.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.