KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

La Roche-Posay

Ár:   4999 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2017. július 9.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Nagyon magas, széles spektrumú, fotostabil UVA/UVB-védelem. Optimális és megerősített védelem az UVA sugarak ellen is (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fényszűrőrendszer. Bőrnyugtató hatású La Roche-Posay termálvízzel. Paraben-mentes, bőrgyógyászatilag tesztelt, minimalista formula: illatanyag-mentes, nem komedogén. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín fehér foltok nélkül. Ideális zsíros, kombinált bőrre. Vízálló.

Kielemeztük a hónap krémjét: La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

katica22

2017. október 15.

A nyári tökéletes fényvédő. Nagyon jó az állaga, hamar beszívódik. Borsos ára van neki is de megéri.

katica22
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 15.

mujerconfused

2017. augusztus 6.

Az állaga érdekes egy kicsit, de gyorsan felszívódik és lehet rá sminkelni probléma nélkül és tényleg matt a végeredmény.

mujerconfused
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 6.

ALettah

2017. augusztus 2.

Nekem nagyon bejött, először termékmintát kaptam a dermatológustól, a színezett fluidnál sokkal jobban tetszett, nem folyik össze-vissza, és szép, matt hatást eredményez. Fényvédő hatása valószínűleg tökéletes, én általában nem szoktam ennyire erős fényvédőt használni a kreolos bőrömre, de most néhány kozmetikai kezelés után muszáj volt. Semmilyen rossz mellékhatást nem tapasztaltam nála, az idei nyárra ő volt a nyerő nekem :)

ALettah
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 2.

salimar

2017. július 16.

Nekem nyáron arcra tökéletes fényvédő, nem irritál, nem okoz pattanást, nem szárit.

salimar
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. július 16.

AthenA

2017. július 15.

Ha reggel sietek ehhez nyúlok, mivel pár perc alatt teljesen beszívódik, lehet rá sminkelni. Fizikai fényvédő rajtam nagyon lassan mattul le, gyakran nincs időm várni rá.
Fura az állaga, kicsit gumis inkább, gyorsan kell eldolgozni egy-egy területen. Az szerintem esélytelen, hogy felpöttyözöd az egész arcra és csak utána oszlatod el, rászáradna pillanatok alatt. Használok alá tonert (és 30 fok alatt nagyon vékony réteg hidratálót), így nem érzem hogy szárítana.

AthenA
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 15.

Alma007

2017. július 15.

Az itteni vélemények alapján választottam ezt a fényvédőt idén nyárra. Nagyon világos, szeplős, leégésre hajlamos és kombinált bőröm van. Kb egy hónapja használom a színtelen verziót minden nap és eddig nagyon elégedett vagyok a védelemmel. Az állaga valóban krémszerű inkább, de szerintem ez lényegtelen, mivel könnyű felvinni és nagyon gyorsan beszívódik, nem hagy maga után olyan érzést, mintha valami felesleges réteg maradna a bőrön. Így sminkelni is jól lehet utána. Száraz és érzékeny bőrre nem ajánlanám, mert nem hidratál annyira (nekik talán a Bioderma Photoderm Max cream spf 50 jó lenne, nekem az sok volt a zsírosodó T-vonalamon).

Alma007
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 15.

SzZs1981

2017. július 9.

Körülbelül két hónapja használom, lézeres kezelést követően volt szükségem egy erős fényvédőre és bár az Eucerin 50-es matt fényvédőjét akartam megvenni, a patikában az eladó határozottan ezt javasolta. Mivel kaptam belőle mintát és az remekül működött, plusz ebben nincs alkohol, viszonlyag hamar meggyőződtem róla hogy akkor inkább ezt próbálom ki.
Tartós használat mellett azt tapasztaltam hogy tényleg megbízhatóan véd, szinte észrevétlenül ül a bőrön, könnyű és kellemes viselni, szép bőrképet eredményez (általában a pirosságot is enyhíti) és kellemesen matt a végeredmény.
A kémiai fényvédő összetevői nekem sajnos nagyon csípik a bőröm, ha kisebb hámsérülés vagy pattik vannak, azokat kifejezetten fájdalmasan érinti, de ez percek alatt elmúlik.
Én is úgy érzem, hogy jól alá kell hidratálnom, hogy ne húzódjon kellemetlenül tőle a bőröm, viszont előfordul ilyenkor hogy ha smink is kerül fölé, kukacosodik.
Azt hiszem, ha kémiai vagy vegyes fényvédőről van szó, akkor ez tökéletes megoldás, a csípő érzést meg max kibírom vagy megpróbálok áttérni matt vagy semi-matt hatású fizikai fényvédőre (ha ilyen létezik egyáltalán :D )

SzZs1981
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 9.

Asianlover

2017. július 8.

Hááát, igen is, meg nem is. Melyikkel kezdjem?
Pozitívumok: tényleg matt fényvédő! Juhé! Ez már majdnem oximoron, de mégis. Tényleg matt.
És ezzel át is eveznék a negatívumokra:
Korrektül ráírták, hogy inkább kombinált-zsíros bőrre való, ez a mattító hatás az én vízhiányos bőrömnek egy csapás. Hidratáló képessége 0.
Nem tetszik, hogy ugyan rá van írva, hogy gél-krém, a gyakorlatban viszont köze nincs a gélhez. Ez egy híg krém, egy fluid, gélt nem látott. A Neutrogena Hydroboost, vagy a Hélia-D szőlős gél-krém, na azok gélesek, ez nem.
Rá van írva, hogy "optimális és megerősített védelem az UVA sugarak ellen is (magasabb védelem, mint az EU-s előírás)". Kitűnő, de ez PA-ban kifejezve mit jelent? Utálom az olyan krémeket, amire rá van írva egy pontos UV-B faktorszám, és hozzá van biggyesztve egy PA körben. Akkor ez PA+? PA++? Vagy PA+++? Én nagyon könnyen barnulok, sosem égek le, rohadtul hidegen hagy az UV-B, az UV-A, a bőröregítő spektrum érdekel.
Illatmentes. Ez nem teljesen igaz, mivel kifejezetten agyagszagú, de ezt nem tenném se a pozitív, de a negatív dobozba.
Mindent összevetve nekem dekoltázsba, nyakra, vállra való krém lesz, mert az praktikus, hogy nem fénylik, nem ragad, de az arcomon maradok a Bioderma Hydrabio Perfecteur használatánál. Tinédzsereknek és zsíros bőrtípusra kitűnő választás lehet. Nekem így 3 csillagot ér.

Asianlover
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 8.

Hááát, igen is, meg nem is. Melyikkel kezdjem?
És ezzel át is eveznék a negatívumokra:

narramin

2017. június 26.

Zsírosodó de néha száraz, idióta bőröm van, de ezt a fényvédőt alig éreztem rajta. Gyorsan eldolgozható, semmi fehérséget nem hagy. A mattító hatásban nem vagyok biztos, mert nem nézegettem magam a tükörben közben, és siettem, de a 40 fokos délutáni napsütésben tökéletesen védett. Könnyen barnuló, de nagyon fehér bőröm van, szóval általában egy ilyen kaland után az orrom környéke lepirul/barnul egy kicsit. Most semmi nyoma annak, hogy valaha a napon is voltam.

narramin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 26.

theo

2017. június 21.

Legjobb fényvédő, amit valaha is használtam!!! (Dubrovnikban sikerült délben körbesétálni a falat és a hófehér bőrömnek semmi baja sem lett, egy foltot sikerült kihagynom a nyakamnál és csak az égett le! :D) Borsos ára van de nagyon megéri. Mondjuk szerintem nem mattit egy kicsit sem, nekem ugyan úgy nézett ki felkenve, mint a sima változat. Könnyű eldolgozni és nincs zsíros/tipikus naptej érzete.

theo
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 21.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.